Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-06, 15:01   #181
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default

Attached Files
File Type: mpeg wrc_04_germany_day2_solberg_crashes_full_149.mpeg (17.58 MB, 119 views)
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 15-02-06, 21:53   #182
Mandella
Opel Driver

Stage 5
 
Mandella's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 544
Member of:
[Opel]
Default

acum cateva zile pe memorandumului, ala cu dacia o intrat in duba de salvare
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hpim1724_320.jpg
Views:	239
Size:	238.2 KB
ID:	69222  
Mandella is offline   Reply With Quote
Old 16-02-06, 09:50   #183
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default

din punctu meu de vedere sa fie cat mai multe victime in randul celor care nu acorda prioritate ambulantelor in misiune...si am vazut o gramada dinastia...daca unii dintre ei citesc acest post sa se gandeasca ca fiecare secunda cu care intarzie ajungerea medicilor la victime sunt mai putine sanse pentru pacient...ganditi-va ca aveti un accident si ambulanta nu poate sa ajunga la voi din cauza altor nemernici ca re nu ii acorda prioritate...si dupa aia ziceti ca cei de la ambulanta nu sunt prompti...
__________________
it\'s never fast enough
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 16-02-06, 20:16   #184
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default

chiar azi am fost intro ipostaza asemanatoare

venea ambulanta, toti se dadeau la o parte si eu am calcato, avand cale libera in fata ambulantei si la un moment dat am facut dreapta, deci nu am incurcat pe nimeni cu nimic
Piry is offline   Reply With Quote
Old 16-02-06, 22:58   #185
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Piry\"
chiar azi am fost intro ipostaza asemanatoare

venea ambulanta, toti se dadeau la o parte si eu am calcato, avand cale libera in fata ambulantei si la un moment dat am facut dreapta, deci nu am incurcat pe nimeni cu nimic
mda... eu aveam obiceiul sa traversez centrul in spatele ambulantei... sau macar pana unde ma ducea ... pana cand un rahat cu ochi dintr-un autobuz m-o vazut ca veneam la vreo 10 metri in spatele ambulantei si o tras maxim stanga, si mi-o iesit cu tot autobuzul in fata... norocul meu ca nu venea nimic pe contrasens...
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 10:25   #186
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default

aaa... deci am omis sa mentionez ca, chestia asta o faceam cand era posibil... de bagat in intersectii pe rosu dupa ambulanta nu m-am bagat niciodata...
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 11:13   #187
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Piry\"
da, dar in fata ambulantei ai voie asa ca bazat
daca nu tzi drag carnetu ... si daca doamne feri vrei sa ai o viata pe constiinta ... then just try it
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 22:08   #188
SpeedFreak

Stage 4
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

La cum conducem toti ar trebui cum vedem o ambulanta sa va dati jos din masina si sa impingeti si sa aveti grija sa degajati tot drumul in fata ei, ca MARI sunt sansele ca so fim si noi intr-o zi in una de aia sau o sa ne depinda viata de una de aia.

Cei care nu respecta ambulanta sunt ultimii oameni. Si am vazut in oras ca lumea nici nu se sinchiseste sa acorde prioritate ambulantei, DAR pietonii sunt cei mai scarbosi cand desi aud ambulanta ei sar pe trecere ca doar e dreptul lor.
__________________
Ford Focus TDDi 80CP/tona, Peugeot 205 Rallye Mi16 - 200CP/tona
SpeedFreak is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 22:17   #189
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default

si de data asta sunt deacord cu tine
pacat ca oameni nu inteleg ca o secunda paote insemna viata cuiva
de-as fi politai, le-as anula permisele, sincer
la fel si cu pompierii, ca nu sti cand arde un om sau ceva ce la o adica ar putea exploda si-ar produce pagube si mai mari.
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-06, 15:48   #190
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default

un filmulet unic si exclusiv sigur nu l-ati vazut de la mine pentru tine...si pentru tine...pentru toti indragostitii.
Attached Files
File Type: wmv lefortovo__tunnel_of_death_173.wmv (1.86 MB, 140 views)
Piry is offline   Reply With Quote
Old 24-02-06, 16:17   #191
Golfuletz
VW Driver

Stage 3
 
Golfuletz's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 145
Member of:
[VW]
Default

tare de tot....ceva ii ocult pe-acolo ...unele masini intra in derapaj parca fara motiv
Golfuletz is offline   Reply With Quote
Old 24-02-06, 17:43   #192
Eagle_flyaway

Stage 5
 
Eagle_flyaway's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 834
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Kent8\"
azi am impachetat masina
detalii maine sau poimaine, sau la noapte ca acu plec la baute
ps: nu mi-o luat permisu, da umblu pe jos

O inebunit lupu!!!

El si-o impachetat masina si merge sa sarbatoreasca!!!
Eagle_flyaway is offline   Reply With Quote
Old 24-02-06, 21:46   #193
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default

pentru motor:motor sincer sa fiu demult imi doream s-o lovesc umpic acolo unde-i antena s-o repar pe casco, motorasu ala nu mai mergea de 2 ani
numa ca am inteles ca casco mi-o expicat in 20 luna asta, dupa spusele unei angajate de la firma
asa ca pagube ce-=mi aduc acuma aminte: pavilion, spoiler usile din spate aripile, bancheta grilaju ce sta bancheta, porbagaj stopurile am legat 2 becuri asa sa vada ala din spate cand pun frana, is distruse multe, daca va uitati la stiri...poate o sa fiu actorul principal
pentru golfuletzoi am mai avut accidente din alea ca nu eram atent si-mi frecam masina de garaj, sau de un stalpisor, sa c-am crepat spoilere, da oricum nu-i prima data cand o impachetez in 2003 in 15 sept dimineata i-am bagat motoru innauntru, asa ca...
am zis sa nu-mi ies din forma sa mai fac o mica paguba
parca la alea de la ora 5 n-as vrea sa apar, la astea de la 23.30...mai merg :P is mai placute stirile astea :P
ma am incercat sa dau cateva ciocane acolo la politie sa-mi dezdoi umpic usa mea sa pot intra cat de cat in masina, da vezi sa nu ca-i deformat stalpu umpic si ii chiar a dracului de tare tabla, i-am dat cateva sanatoase si abea s-o indreptat umpic, de eram cu dacia is convins ca acu cantam la harpa :P
ala cu camionu, era o basculanta cred ca din aia de 16 tone...sau23 de tone, nu le am cu astea CJ-75-ZAC
era angajatu de la ceva din asta de constructii, agregat? sau asa ceva mi-o zis da nu eram interesat de ce-o zis
ma, cand l-am vazut, am crezut ca ma cac pe mine de ras
era in cizme de cauciuc si la costum sau ma rog un fel de costum da cred ca era din ala la 39 de mii, si ala cu noroi, avea o caciuna in cap din aia cum au ciobanii la munte in varfu muntelui
am ajuns la politie, si acolo mi-o dat maxime
imi venea sa-l dau cu capu de masa, asta buchisea cuvintele, citea pe litere, am fost pe spate
pana o completat ala vreo 3 formulare...m-o omorat
accidentu o fo undeva in jurul orei 12:10-12:15
la ora 5 jumate am terminat la politie, dupa ce-am stat 3 ore pana-o scris
apoi pana mi-o bagat masina in service, acolo langa alfa scoala de soferi, s-o uitat la frane, directie, motor, punte suspensie, mai multe
si incepe ala sa scrie, ma intreaba, era zgariata fopseaua de la oglinda din dreapta ma intreaba, vrei s-o bagam si pe asta?
i-am zis pot sa mai spun ce vreau sa mi se schimbe?
i-am zis, si scaunele din fata, panou de usa din dreapta fata(sandrei m-am scos nu mai tre s-al lipesc cu superglue, da va trebui apoi iar sa le vopsesc :P)
i-am zis ca si casu s-o stricat, era de luni stricat,
si i-am mai zis ceva, da nu mai retin ce
apoi imi zice ca eu is vinovat, am fost gata
i-am zis la politist ca maine nu pot veni inca o data la alta declaratie...si sa ma duc luni cu toti martorii
ca in masina mai erau nevasta soacramea si o colega de a lui alina
si luni dimineata sa mearga si ele la declaratii
n-am inteles de ce nu le-o luat atuncea
si i-am zis ca mai am vreo 2 oameni de pe strada
oricum ii clar, va trebuii sa le repar masinile, da mi se rupe, este asigurare, eu mi-o fac
mi-o zis ala ca cam...intre 80-100mil ma costa
mno asta e, tata sa-mi zici cand ei salaru sa-ti zic vestea buna :P
oricum acuma masina o sa fie bestiala in 2003 fata toata acuma spatele tot :P
mi-am platit amenda de 500 mii pentru neatentie sau necedare de prioritate sau asa ceva
mai mult am stat la hartii decat cat mi-o luat sa ma duc sa le platesc si sa revin :P
mno, maine am o nunta asa ca, ma duc sa dorm
maine es cu skoda in oras de-o achit si pe aia nu mai pup masina, eventual dacia :P
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-06, 22:27   #194
Golfuletz
VW Driver

Stage 3
 
Golfuletz's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 145
Member of:
[VW]
Default

NO COMMENT!!!!
Golfuletz is offline   Reply With Quote
Old 24-02-06, 22:34   #195
WannaDie

Stage 5
 
WannaDie's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 330
Default

daca ai semnat deja procesul verbal (amenda) poti sa mergi cu 100 de martori ca tot degeaba mergi, nu mai poti contesta ceva ce ai semnat ca esti de acord si ai luat la cunostinta, eu unu cel putin asa stiu.....cat despre masina pacat ....daca ai casco zile mai bine sa iti dea avarie totala decat sa o mai faci, nu de alta dar sincer aia nu cred ca va mai fi masina vreodata, si dute si i-ati alta masina, dar daca nu mai ai e nasol, asteaptate parerea mea la mai mult de 100milioane totalul(asta din ce ai povestit tu ca e indoit si asa pe masina).....
__________________
One Mile at a Time!!!!!
WannaDie is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -