Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 11-10-09, 19:06   #1636
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

De cateva momente in Floresti un jeep de Italia a lovit un om pe trecerea de pietoni, iar pe Titulescu un Opel Omega a lovit puternic din spate un Volkswagen T5
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 15:11   #1637
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Accidente

In urma cu cateva minute un accident usor la intersectia strazilor bucuresti cu traian, unu cu o masina alba break (cred opel astra) se credea in nfs si lua curbele fara sa puna frana si asa l-a "pupat" pe unu ce statea cuminte la stop pe bucuresti
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 15:17   #1638
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Accidente

Acu vreo 10 minute ma indreptam spre casa pe strada fabricii cand aproape de intersectia cu ciocarliei imi apare brusc in fata un fiat uno.Venea de pe trotuar, nimeni la volan. Inconstienti ma...
Mai lipsea "nea vasile" claxonand si strigand la el "da-te ma!"
__________________
Colaborator Safety Broker - incheie un RCA si ai livrare la domiciliu. In plus la fiecare polita incheiata, donezi automat 1 RON fundatiei S.M.U.R.D.

Last edited by elnino; 15-10-09 at 15:21.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 15:22   #1639
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Accidente

astaiz 3 accidente peterecute la cativa metri in fatza mea..

unul cum cobori poldul de la ira o dacie mcv care a sarit bordura si a ajuns in partea stanga a podului venea dinspre aieroport

in fata la librarie universitatii un x5 nu s-a oprit la culoarea rosie a semaforului si s-a oprit intr-o masina de politie care venea de pe napoca si mergea inspre eroilor =))

si unul pe dorobantilor in capat s-a oprit brusc intr-o remorca de tir..
__________________
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 19:38   #1640
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Accidente

ochii in 4 ! mori fara sa fi vinovat !
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 22:32   #1641
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
ochii in 4 ! mori fara sa fi vinovat !
mai ales acuma de cand sunt pe 2 roti, suntem foarte respectati in trafic =))=))
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 00:30   #1642
MadManOvi

Stage 4
 
MadManOvi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 175
Default Re: Accidente

Lasa fixius sa nu ma iau de scuteristi ca nu imi mai ajunge forumul sa scriu despre ei.
MadManOvi is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 09:29   #1643
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

nici scuteristi nu is de treaba nici motociclistii si sunt si destui soferi bomba, ieri in parcarea de la iulius subterana mergeam spre auchan sa gasesc un loc la masina, eu eram pe prima banda.. alta masina pe a 2a.. e sens unic incolo cred, un scuterist.. a facut el a 3a banda pe langa masina care era pe a 2a banda..
__________________
Mixt -->
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 01:13   #1644
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

... vin acu seara din belis , parchez masina frumos ma dau jos, ce drq? masina unui vecin facuta praf partea stanga, al inca un vecin aripa semnalizare capota praf merg mai sus o dacie 1310 varza.. cred ca a intrat pe interzis .. si a luat cele 2a masini poze.. nu sunt..
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 15:49   #1645
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Accidente

apropo de scuteristi si motociclisti: eu pe prima banda, ocoleam un canal inspre dreapta cand vad cum MA DEPASESTE UNU CU O MOTO TOT PE DREAPTA.A trecut la o palma de mine si bordura.Aveam vreo 60kmh,el vreo 90.Si te mai miri ca tot mai multi mor pe 2 roti.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 20:33   #1646
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by MadManOvi View Post
Lasa fixius sa nu ma iau de scuteristi ca nu imi mai ajunge forumul sa scriu despre ei.
Quote:
Originally Posted by elnino View Post
apropo de scuteristi si motociclisti: eu pe prima banda, ocoleam un canal inspre dreapta cand vad cum MA DEPASESTE UNU CU O MOTO TOT PE DREAPTA.A trecut la o palma de mine si bordura.Aveam vreo 60kmh,el vreo 90.Si te mai miri ca tot mai multi mor pe 2 roti.
nu zic ca sunt poarte de biserica pe strada, dar ma dispera soferii aia care dorm la volan, si normal ca imi bag p_la si ma bag printre masini, acum ca o iau printre masini, ca depasesc prin stanga sau dreapta.. recunosc e riscant dar daca eu imi vad de treaba nimeni nu ma atinge.. ba kiar mai mult sunt soferi adormiti prin centru si cand trec pe alnga ei se sperie si trag de volan si cauzeaza accident, dar asta nui mai vina mea.. ca ala, pe langa faputl ca doarme la volan mai e si slab de inger

iar ma dispera aia care ma vad ca vin, si imi taie calea, si in loc sa mearga ca e goala banda mere ca mortu, cand il clacsonez sa dea viteza.. imi franeaza brusc, normal ca-mi bag carnea in el si ma duc pe unde pot...
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 22:31   #1647
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Accidente

stai linistit...pe mine nu ma mai prinzi sa ma duci undeva in cluj cu scuterul...chiar daca ajung muuuult mai repede prefer sa merg pe jos :P
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 04:27   #1648
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Accidente

accident in floresti azi , o dacie a pupat un bmw de BN.

ieri am vazut golful albastru de pe republicii facut prastie . ceva detalii?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 10:10   #1649
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Accidente

golfu lui soarec? )
acu l-ai vazut? ca cred ca ii de 2 saptamani...dupa cum ii pozitionat cred ca o intrat unu in el...ca altfel ii ff dubios :d
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 12:52   #1650
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
nu zic ca sunt poarte de biserica pe strada, dar ma dispera soferii aia care dorm la volan, si normal ca imi bag p_la si ma bag printre masini, acum ca o iau printre masini, ca depasesc prin stanga sau dreapta.. recunosc e riscant dar daca eu imi vad de treaba nimeni nu ma atinge.. ba kiar mai mult sunt soferi adormiti prin centru si cand trec pe alnga ei se sperie si trag de volan si cauzeaza accident, dar asta nui mai vina mea.. ca ala, pe langa faputl ca doarme la volan mai e si slab de inger

iar ma dispera aia care ma vad ca vin, si imi taie calea, si in loc sa mearga ca e goala banda mere ca mortu, cand il clacsonez sa dea viteza.. imi franeaza brusc, normal ca-mi bag carnea in el si ma duc pe unde pot...
Cum bagi tu p_la in ei, asa bag si ei p_la in tine. Si ei fac egzact acelasi lucru ca si tine, isi vad de traba lor si isi fac dreptate singuri. Sa stii ca te inseli, si faci o greseala mare. Nu iti dai seama ca de fapt si tu te comporti la fel ca soferii care te dispera. Cei care isi vad de traba in felul in care tu, pisa pe orice regulament, si caca pe decret. Egoismul asta duce la un haos total in circulatie, toata lumea se baga unde este loc, crede ca are prioritate in orice situatie, blocheaza intersectii si claxoneaza pentru fiecare masina (si pieton) care este in zona lor de vizibilitate. Regulamentele sunt pentru a evita accidente SI ITI ASIGURA CIRCULATIA CA ALTII SA NU TE DERANJEZE IN CIRCULATIE PRECUM NICI TU NU LE DERANJEZI PE COLEGII TAI DE DRUM (scuze, daca fraza e greu de inteles). Daca nu respecti regulamentele, tie iti faci rau in primul rand, nu pentru altii, pentru ca te pui in situatii riscante.
Drumul public nu e un camp de lupta, unde participantii a traficului isi fac dreptate (sau arata celorlalti ce stiu... si ce nu), drumul public este o infrastructura care iti asigura sa ajungi de la A la B. Daca nu respecti regulile, sansele tale sunt duble sau triple ca sa suferi de... sau sa produci necaz.
di48lo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -