Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-12, 23:33   #1
bmwww

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2
Default Atentie la motociclisti !!!

Repet, ATENŢIEEE!!!

S-a întâmplat, că un motociclist vroia sa vireze de pe str. Memo pe str. I. Raţiu. O furgonetă mică (de mărimea unui Fiat Doblo) ieşea din strada I. Raţiu în momentul în care motociclistul vroia să intre (poza 1). Conducătorul autoturismului efectua o manevră interzisă, strada fiind sens unic, dar probabil că celălalt capăt al străzii era închisă temporar (din cauza unui eveniment care se desfăşura pe p-ţa Unirii... întreaga stradă Napoca era închisă). Conducătorul autoturismului a acordat prioritate motociclistului, dar pentru că nu era loc destul, motociclistul nu a putut să-şi continue drumul pe strada I. Raţiu (poza 2). Conducătorul autoturismului a ieşit pe strada Memorandumului, ca să-i facă loc motociclistului, (poza 3) dar s-a oprit pe banda 2, pentru că o altă maşină circula pe banda 1, şi nu a vrut s-o atingă. Între timp, motociclistul, în loc să intră pe str. Raţiu, stătea cu motocicleta aproape de colţul maşinii, si se uita atent la ea. Când maşina a pornit, motociclistul şi-a împins în spate motocicleta, şi a împins-o în partea stângă a maşinii (poza 4). După ce s-a ciocnit de ea, a început sa înjure furios, şi să facă semne şoferului. Şoferul s-a oprit, dar nu s-a dat jos din maşină (probabil li era frică de motociclistul furios), şi după ce a văzut că nu s-a întâmplat nimic serios, şi-a continuat drumul. Motociclistul, văzând reacţia şoferului, a devenit mai furios, şi s-a dus după ea, efectuând manevre interzise şi periculoase, de ex. depăşire din dreapta.

Stimate domnul motociclist cu nr. CJ 20 (restul nu vă scriu), vă recomand să mergeţi la terapie psihologică, pentru că nu sunteţi proprietarul drumurilor publice. Şi bucuraţi-vă, că nu mă prezint la poliţie ca martor, pentru că aţi risca a primi dosar penal.

Conducători auto: ATENŢIE LA MOTOCICLIŞTI!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	memo.jpg
Views:	179
Size:	81.7 KB
ID:	2444648  
bmwww is offline   Reply With Quote
Old 27-05-12, 11:24   #2
ALEX_Agressor

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,554
Default Re: Atentie la motociclisti !!!

nimik grav in ce descrii tu aici practic bikeru avea dreptatea lui...am vazut cazuri si mai grave cu fracturi de maxilare in plin centru si nenea militianu de morcov o asteptat pana o terminat asta sa l incarce asta pe tip dupa care le o dat amenzi,suntem obisnuiti cu legea junglei nimik nou
ALEX_Agressor is offline   Reply With Quote
Old 27-05-12, 15:12   #3
bmwww

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2
Default Re: Atentie la motociclisti !!!

Producerea unui "accident" cu intentie este infractiune, indiferent daca conducatorul respectiv "are dreptate" sau nu. Un motociclist, care este alergic la soferii auto si profita de orice situatie pentru a le cauza rau este un bolnav psihic, mai ales daca el insusi nu respecta regulile de circulatie referitoare la EL.
bmwww is offline   Reply With Quote
Old 01-06-12, 22:07   #4
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,793
Default Re: Atentie la motociclisti !!!

Quote:
Originally Posted by bmwww View Post
Repet, ATENŢIEEE!!!

S-a întâmplat, că un motociclist vroia sa vireze de pe str. Memo pe str. I. Raţiu. O furgonetă mică (de mărimea unui Fiat Doblo) ieşea din strada I. Raţiu în momentul în care motociclistul vroia să intre (poza 1). Conducătorul autoturismului efectua o manevră interzisă, strada fiind sens unic, dar probabil că celălalt capăt al străzii era închisă temporar (din cauza unui eveniment care se desfăşura pe p-ţa Unirii... întreaga stradă Napoca era închisă). Conducătorul autoturismului a acordat prioritate motociclistului, dar pentru că nu era loc destul, motociclistul nu a putut să-şi continue drumul pe strada I. Raţiu (poza 2). Conducătorul autoturismului a ieşit pe strada Memorandumului, ca să-i facă loc motociclistului, (poza 3) dar s-a oprit pe banda 2, pentru că o altă maşină circula pe banda 1, şi nu a vrut s-o atingă. Între timp, motociclistul, în loc să intră pe str. Raţiu, stătea cu motocicleta aproape de colţul maşinii, si se uita atent la ea. Când maşina a pornit, motociclistul şi-a împins în spate motocicleta, şi a împins-o în partea stângă a maşinii (poza 4). După ce s-a ciocnit de ea, a început sa înjure furios, şi să facă semne şoferului. Şoferul s-a oprit, dar nu s-a dat jos din maşină (probabil li era frică de motociclistul furios), şi după ce a văzut că nu s-a întâmplat nimic serios, şi-a continuat drumul. Motociclistul, văzând reacţia şoferului, a devenit mai furios, şi s-a dus după ea, efectuând manevre interzise şi periculoase, de ex. depăşire din dreapta.

Stimate domnul motociclist cu nr. CJ 20 (restul nu vă scriu), vă recomand să mergeţi la terapie psihologică, pentru că nu sunteţi proprietarul drumurilor publice. Şi bucuraţi-vă, că nu mă prezint la poliţie ca martor, pentru că aţi risca a primi dosar penal.

Conducători auto: ATENŢIE LA MOTOCICLIŞTI!!!
mi se pare depasita situatia si absurda! cretin pe doua roti sincer!(si aici nu fac referire la toti)!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -