07-06-10, 10:12
|
#136
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,075
Member of: [CSR] [DACIA]
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB
Am reusit in sfarsit sa ne dam pe a3 aseara.
Foarte placut impresionat de lucrare , in comparatie cu cateva din celelalte autostrazi de dincolo , calitatea e super. Referitor la denivelari si ''imbinari'' de pe autostrada cine are putina inginerie la bord intelege fenomenul.
Un mare plus in are peisajul.
Ceea ce am observat ca lipsesc aproape cu desavarsire sunt semnele , panourile de informare , telefoanele sos si pe alocuri unele marcajele. In schimb se pare ca s-a ingradit destul de mult drumul si sistemul de viaducte e sau cel putin arata bine pus la punct.
Destul de putin trafic si din pacate unii bizoni circula cu nonsalanta pe banda de viteza cu mult sub limita legala..
tura viitoare , tronsonul invers -> gilau - turda
|
Ma bucur sa aud aprecieri, mai ales ca in ultimii 3 ani si 3 luni am petrecut mai mult timp pe santierul acestei autostrazi decat acasa .
Pacat ca nu se va putea continua cu lucrarile intr-un ritm alert asemanator cu cel de anul trecut, sa putem intra si noi in Europa la nivel de infrastructura.
|
|
|
07-06-10, 19:59
|
#137
|
Stage 3
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
|
Re: Autostrada A3
Dar se continua de vreun fel?
|
|
|
07-06-10, 20:22
|
#138
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,075
Member of: [CSR] [DACIA]
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by jmf_
Dar se continua de vreun fel?
|
Se lucreaza intre Turda si Campia Turzii.
|
|
|
07-06-10, 21:22
|
#139
|
 Stage 4
Join Date: Feb 2009
Posts: 273
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by FAST&FURIOUS
Se lucreaza intre Turda si Campia Turzii.
|
Despre Gilau - Oradea se aude ceva ?
|
|
|
07-06-10, 22:51
|
#140
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of: [4Rally] [VW]
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by Cuiutz
Despre Gilau - Oradea se aude ceva ?
|
La asta se lucreaza inca la proiect fiindca is multe dealuri si vai...mi-a zis cineva care lucreaza acolo aia peste vreo 5 ani cica va fi gata    speram sa fie gata cat mai repede!
|
|
|
08-06-10, 08:32
|
#141
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,075
Member of: [CSR] [DACIA]
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by Dolce CST
La asta se lucreaza inca la proiect fiindca is multe dealuri si vai...mi-a zis cineva care lucreaza acolo aia peste vreo 5 ani cica va fi gata    speram sa fie gata cat mai repede!
|
Nu va mai luati dupa "povesti nemuritoare" , proiectul exista se fac mici corecturi, DAR NU EXISTA BANI PENTRU MOMENT.(momentan se lucreaza la Km 52+135 la podul peste Canalul Hidroelectrica de pe Somes)
|
|
|
09-06-10, 13:48
|
#142
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,075
Member of: [CSR] [DACIA]
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by Cuiutz
Despre Gilau - Oradea se aude ceva ?
|
Km 52+135 Gilau........... poza 1- 09.06.2010
Km 0+774 Campia Turzii..... poza 2 - 09.06.2010
Last edited by FAST&FURIOUS; 09-06-10 at 13:50.
|
|
|
09-06-10, 16:28
|
#143
|
|
Observator 4tuning
  Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of: [Moderators] [Observator 4tuning] [REDACTOR 4TUNING] [4Tuning International] [VW] [Nissan] [Mitsubishi] [Toyota] [MERCEDES]
|
Re: Autostrada A3
Domnu'
Fair Play ca ne ti la curent
|
|
|
09-06-10, 20:46
|
#144
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,075
Member of: [CSR] [DACIA]
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB
Domnu'
Fair Play ca ne ti la curent 
|
Am obiceiul sa nu ma bag la ce nu ma pricep, dar nici nu-mi place cand aud pe unii ca le stiu pe toate si de aceea si aici vreau sa se stie adevarul nu sa se ia lumea dupa aberatiile unora care habar nau ce vorbesc doar posteaza de dragul de a posta.
|
|
|
09-06-10, 21:54
|
#145
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of: [4Rally] [VW]
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by FAST&FURIOUS
Am obiceiul sa nu ma bag la ce nu ma pricep, dar nici nu-mi place cand aud pe unii ca le stiu pe toate si de aceea si aici vreau sa se stie adevarul nu sa se ia lumea dupa aberatiile unora care habar nau ce vorbesc doar posteaza de dragul de a posta.
|
Eu nam zis ca le stiu pe toate...daca asa mi s-a zis..eu zic mai departe...daca persoana respectiva ma mintit...mint si eu mai departe...si nu postez doar de dragu de a posta credema
|
|
|
10-06-10, 07:01
|
#146
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,075
Member of: [CSR] [DACIA]
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by Dolce CST
Eu nam zis ca le stiu pe toate...daca asa mi s-a zis..eu zic mai departe...daca persoana respectiva ma mintit...mint si eu mai departe...si nu postez doar de dragu de a posta credema 
|
Stai linistit nu la tine ma refeream in cea ce am spus mai sus, eu ma refeream in general la cum posteaza o gramada de internauti care au de obicei 13-16 ani dar le stiu pe toate.
|
|
|
13-06-10, 10:01
|
#147
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by FAST&FURIOUS
Stai linistit nu la tine ma refeream in cea ce am spus mai sus, eu ma refeream in general la cum posteaza o gramada de internauti care au de obicei 13-16 ani dar le stiu pe toate.
|
chiar ma bucur ca ne tii la curent totusi se termina anul acesta macar tronsonul complet pana la campia turzii,si daca da cam pe cand crezi ca e gata?
|
|
|
13-06-10, 17:33
|
#148
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,075
Member of: [CSR] [DACIA]
|
Re: Autostrada A3
Termenul de finalizare pentru Km 10+081(Turda)-Km 0+774(C.Turzii) este in 8 septembrie 2010.
Sa speram ca o sa fie bani ca sa se poata termina.
Banii sunt singurul lucru care ne impiedica acum.
|
|
|
13-06-10, 17:48
|
#149
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 834
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [RENAULT]
|
Re: Autostrada A3
sa-nteleg ca a fost dl. MINISTRU Berceanu si a cerut continuarea pe banii constructorului si a primit raspuns nefavorabil?!
|
|
|
13-06-10, 17:52
|
#150
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,075
Member of: [CSR] [DACIA]
|
Re: Autostrada A3
Quote:
Originally Posted by Eagle_flyaway
sa-nteleg ca a fost dl. MINISTRU Berceanu si a cerut continuarea pe banii constructorului si a primit raspuns nefavorabil?!
|
Nu cunosc si nu discut politica aici.
De asemenea va rog sa intelege-ti ca sunt lucruri care le stiu si nu pot sa le mentionez, dar si lucruri care nu le stiu si nu le comentez.
Dupa cum am mentionat mai sus nu ma bag unde nu cunosc si nu vorbesc din auzite.
|
|
|
|
|