Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-09, 15:51   #106
Cuiutz

Stage 4
 
Cuiutz's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 273
Default Re: Autostrada A3

Am fost cu BMW-u si cu Audi .. nu am avut probleme .. doar pe la 120-130 cu bmw-u o vibratie .. tre sa echilibrez o roata .. mi-a sarit plumbu .
Cu audi .. nici o problema ..
__________________
www.customcrew.ro
Cuiutz is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 18:04   #107
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: Autostrada A3

Quote:
Originally Posted by jmf_ View Post
Eu sunt cam dezamagit de autostrada. Adica mi se pare denivelata. Am plecat la un drum mai lung si am intrat repede pe A3, dupa care am inceput sa ma intreb daca am ceva probleme la masina, efectiv imi vibra parasolarul. In rest e ok, dar totusi, la cati bani s-au bagat putea fi facuta "masa", ca de altfel multe drumuri europene. Sau mai trebuie sa-i faca ceva si nu stiu eu?
omg esti sigur ca pe a3 ai intrat?????????
HardWorker is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 19:11   #108
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Autostrada A3

Quote:
Originally Posted by jmf_ View Post
Eu sunt cam dezamagit de autostrada. Adica mi se pare denivelata. Am plecat la un drum mai lung si am intrat repede pe A3, dupa care am inceput sa ma intreb daca am ceva probleme la masina, efectiv imi vibra parasolarul. In rest e ok, dar totusi, la cati bani s-au bagat putea fi facuta "masa", ca de altfel multe drumuri europene. Sau mai trebuie sa-i faca ceva si nu stiu eu?
Repara-ti masina nu mai vorbi aiurea ca altii chiar cred.
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 19:16   #109
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Autostrada A3

pe bune ..cred ca jmf are probleme cu masina .. am mers eu 195 km/h si nu vibra nimic....
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 04:55   #110
Cuiutz

Stage 4
 
Cuiutz's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 273
Default Re: Autostrada A3

Eu cred ca trebe sa va maturizati )
Cuiutz is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 17:53   #111
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Autostrada A3

stiti voi cum sunt unii , hai sa criticam ca asa e la moda! eu inca nu am fost pe autostrada dar am auzit doar cuvinte de lauda
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 20:42   #112
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Autostrada A3

Pai da nu e frumos unde e bine sa apara si cate o oaie neagra ca daca nu vezi u nu e cum trebuie treaba ) daca nu baga si unu de raca
zN3u is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 01:52   #113
oq

Stage 5
 
oq's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 490
Member of:
[FORD]
Default Re: Autostrada A3

la noi e obisnuinta asta cu criticatul deoarece foarte multe lucruri in domeniu pana acum s-au facut prost si nu numai in domeniul asta bineinteles dar speram ca asta e facut bine cel putin asa pare si asta vom vedea doar in timp. eu unul spun ca e facut bine.
__________________
WATCH OUT ...THERE IS A NEW DRIVER IN TOWN >
my car----> https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/55507-ford-focus-mk1-1-8-tddi-tournier-01-a.html
oq is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 06:59   #114
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Autostrada A3

Nu inteleg de unde atata ura . Nu critic de dragul de a critica, v-am spus ce-am patit eu si atat, e parerea mea, poate fi gresita. La cati bani si timp s-au bagat in autostrada da, am pretentia sa fie cat mai aproape de perfectiune. Dupa cum am scris, SI EU am banuit ca am probleme la masina, dar dupa ce-am iesit pe autostrada, restul de 400km s-a comportat perfect (Cluj-Deva-Arad-Timisoara). La intoarcere, la fel, iar pe autostrada simteam denivelarile (desi parca mai putin ca la mersul incolo).

Am mai intrebat si pe altii si ziceau ca si ei simt ceva mic, dar nu-i deranjeaza. Inca o data, nu e vorba de DEALURI, pur si simplu par niste MICI denivelari, dar care, zic eu, n-ar trebui sa fie acolo.

In final, scopul cred ca e sa ne exprimam parerile vis-a-vis de autostrada, eu unul nu scriu aici ca sa jignesc pe cineva si, mai mult, v-as ruga sa mentinem topicul la pareri despre autostrada, nu despre mine

ps: cu cat ma gandesc mai bine, problema am simitit-o cel mai tare in primii km cum mergi spre Turda, la urcare, in jur de 130-150km/h. Dupa aia parca se simtea mult mai putin....dar deja imi aduc aminte romantat

Last edited by jmf_; 15-12-09 at 07:07.
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 08:59   #115
Dementor

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 291
Default Re: Autostrada A3

numai cuvinte de lauda despre A3....la cati bani s-au bagat in ea...doar ca si eu sunt de acord cu jmf, am simtit si eu ceva denivelari pe autostrada,nu mari da se cam simt....o sa incerc si cu alta masina sa vad daca ii la fel
Dementor is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 10:13   #116
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Autostrada A3

Ce denivelari oameni buni? Ieri am fost cu platforma la mediash am venit pe autostrada se se prezinta super ok. Io cel putzin ar trebui sa simt denivalarile ca mi se balanseaza putin remorca! cand am vazut ninsoarea am zis ca vin pe autostrada ca a fi mai bine...CHIAR DELOC!!! Oamenii de la dezapezire NU IAM VAZUT DELOC!!!! Pe 30 km nu am vazut nici un utilaj!...ei merg pe ideea ca "lasa ca ii bine si asa". Pe toata autostrada 2 masini m-au depasit...CUM II POSIBIL SA MERI PE AUTOSTRADA IN COLOANA???? ziceti si voi....
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 10:31   #117
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Autostrada A3

Pai da, nici in oras n-am vazut vreun utilaj, dovada si mizeria de pe strazi. "Au fost luati prin surprindere"
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 11:00   #118
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Autostrada A3

in orash...hai ca ar mai mere putzin...DAR PE AUTOSTRADA NU II POSIBIL!!
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 16:40   #119
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Autostrada A3

Quote:
Originally Posted by Dolce CST View Post
in orash...hai ca ar mai mere putzin...DAR PE AUTOSTRADA NU II POSIBIL!!
Pe A2 nu era inzapezita ieri o portiune de 2-3km ? A3-ul e nou, trebuie inaugurat cu o inzapezire
Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 18:58   #120
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Autostrada A3

Quote:
Originally Posted by jmf_ View Post
Pai da, nici in oras n-am vazut vreun utilaj, dovada si mizeria de pe strazi. "Au fost luati prin surprindere"
Aseara chiar am vazut utilaje prin oras si si azi, dar la cum a nins toata noaptea nu aveau ce face. Am curatat ieri dupa masa curtea si azi dimineata era la loc
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -