Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-09, 15:50   #61
DoDo_Dorin

Stage 3
 
DoDo_Dorin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 105
Default Re: Jante furate ! atentie

Quote:
Originally Posted by MaxX_82 View Post
Am gasit masina azi sparta, adica usa din spate indoita, tot in Damb....
acolo in damb este o gasca care tot sparge masini si fura . si mie mi-o spart anul trecut masina si mi-o furat cd playeru . ar trebuii sa ii depistam si sa mergem peste ei )
__________________
Don't drink and drive ....... Smoke and fly
DoDo_Dorin is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 01:09   #62
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Jante furate ! atentie

Las baieti ca si in Iasi se fura jantele ! Unui amic i s-a furat de pe un Ford Mondeo jantele originale de Ford pe 15 si dintr-o zona foarte populata (adica pe langa Gara de Nord ) unde traficul chiar ca e mare!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:26   #63
nyctalus

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 37
Default Re: Jante furate ! atentie

Mare atentie, cei care stau pe Calea Floresti!
Se sparg masini!
Ultima masina sparta a fost ieri 09.07.09 chiar langa spalatoria auto de la iesirea din
Cluj spre Floresti.
Nu ca nu ar sta politia mai tot timpul sub pod.........dar.......
nyctalus is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 02:40   #64
GMan

Stage 5
 
GMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 477
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Jante furate ! atentie

Se mai fura jante ? sau sunt in garda baietii sa nu fie prinsi ? Sa le ajute Dumnezeu dupa cum si ei ajuta altora .
GMan is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 17:53   #65
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Jante furate ! atentie

amin !!!!!!!
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 10:03   #66
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Jante furate ! atentie

Quote:
Originally Posted by GMan View Post
Se mai fura jante ? sau sunt in garda baietii sa nu fie prinsi ? Sa le ajute Dumnezeu dupa cum si ei ajuta altora .
Daca nu se fura jante, se sparg geamuri.
Ieri am avut minunata surpriza sa-mi vad geamul dreapta spart. Nu mi s-a furat nimic din masina, nici macar n-au deschis portiera.Ciudat e ca masina era parcata la vreo 0.5 m de zidul blocului si tocmai geamul dinspre zid l-au spart.
Astia de la politie n-au gasit nici o amprenta, nici o urma...iar seful sectiei mi-a zis ca in aceeasi noapte s-au spart mai multe geamuri de taxiuri pe aceeasi strada (undeva in groapa). Nebuni dom'le..
__________________
Colaborator Safety Broker - incheie un RCA si ai livrare la domiciliu. In plus la fiecare polita incheiata, donezi automat 1 RON fundatiei S.M.U.R.D.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 18:16   #67
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Jante furate ! atentie

Cred ca nu mai repar jentile, asa zgariate dade scapa care stie unde sa gasesc husa pt masina? Nu ca ar proteja de rauvoitori, dar macar de cascati si neatenti
__________________
I will rest when i am dead.
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 21:12   #68
mese_adi

Stage 2
 
mese_adi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 61
Default Re: Jante furate ! atentie

din pacate se mai fura si jante , astazi am aflat ca la un coleg de pe alt forum i-au furat jantele de pe masina . .Atasez poze cu rotile (cauciucuri Michelin Energy 205/55/r16, jante Viper) si in caz ca observati rog sa anuntati
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00006.JPG
Views:	132
Size:	88.5 KB
ID:	1130217  
mese_adi is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 20:08   #69
ALEX_Agressor

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,554
Default Re: Jante furate ! atentie

Quote:
Originally Posted by elnino View Post
Daca nu se fura jante, se sparg geamuri.
Ieri am avut minunata surpriza sa-mi vad geamul dreapta spart. Nu mi s-a furat nimic din masina, nici macar n-au deschis portiera.Ciudat e ca masina era parcata la vreo 0.5 m de zidul blocului si tocmai geamul dinspre zid l-au spart.
Astia de la politie n-au gasit nici o amprenta, nici o urma...iar seful sectiei mi-a zis ca in aceeasi noapte s-au spart mai multe geamuri de taxiuri pe aceeasi strada (undeva in groapa). Nebuni dom'le..
Frumoasa consolare din partea politiei,adika...ca si cum ti ar zice..stai linistit ca s au mai spart inca ceva masini azi noapte, nu esti singurul...appo de Pasti, aici in marasti pe str Muresului s au furat jantele de pe un Vw Sharan,chiar tupeu au unii,din cate aud se sparg masini la greu pt cate un detector radar.cd player,biscuti,etc..pacat de geamul spart...si eu am muscat o de cva ori
ALEX_Agressor is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 12:31   #70
MaxX_82

Stage 4
 
MaxX_82's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 293
Default Re: Jante furate ! atentie

Sa va bucurati daca e geamul spart, mie mi-au indoit usa in coltu din spate sus de puteai sa iti bagi aproape capu inauntru, asa ca trebuie sa o schimb cu totu. S-a intamplat sa fie sparte mai multe masini pe acceasi strada in mai multe nopti si domnii de la politie sa dea din umeri. Pe mine mai mai ca ma suspectau ca am stricato eu si as fi vrut sa o repar pe casco (masina are 16 ani si casco la varsta ei....)
__________________
MaxX_82 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 12:38   #71
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Jante furate ! atentie

Daca masina e parcata aproape de casa/apartamentul vostru, montati si voi camere de supravegheat... adica webcam cu infrarosu si zoom+un laptop
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 20:37   #72
mese_adi

Stage 2
 
mese_adi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 61
Default Re: Jante furate ! atentie

nu te prea ajuta cu nimica un webcam , la cumnatul i-a furat laptopul din masina si a predat politiei caseta video in care se vedea cine a spart masina . Dupa 6 luni nici un raspuns de la politie
mese_adi is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 17:15   #73
Cuiutz

Stage 4
 
Cuiutz's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 273
Default Re: Jante furate ! atentie

Quote:
Originally Posted by MaxX_82 View Post
Sa va bucurati daca e geamul spart, mie mi-au indoit usa in coltu din spate sus de puteai sa iti bagi aproape capu inauntru, asa ca trebuie sa o schimb cu totu. S-a intamplat sa fie sparte mai multe masini pe acceasi strada in mai multe nopti si domnii de la politie sa dea din umeri. Pe mine mai mai ca ma suspectau ca am stricato eu si as fi vrut sa o repar pe casco (masina are 16 ani si casco la varsta ei....)
Scz ca sunt offtopic .. ce firma ti-a facut casco .. ca eu m-am tot interesat sa imi fac pt bmw .. si nimeni nimic .. e30 cabrio .. '93
Cuiutz is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 19:07   #74
MaxX_82

Stage 4
 
MaxX_82's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 293
Default Re: Jante furate ! atentie

Tocmai asta era ideea ca nimeni nu face casco la asa masina.
MaxX_82 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 00:59   #75
Cuiutz

Stage 4
 
Cuiutz's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 273
Default Re: Jante furate ! atentie

Upss .. gresala mea .. am citit pe fuga
Cuiutz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -