Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > A.C.S Inferno MotorSport

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-08-09, 11:56   #1
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septembrie

https://forum.4tuning.ro/608-campiona...e-romania.html

Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania !

Un eveniment oferit de Asociatia Romana de Tuning Auto (A.R.T.A.) impreuna cu 4tuning & KOE.

Pentru prima data in Romania Competitia Internationala de Drift King of Europe :
Etapa oficiala: 19-20 Septembrie 2009 - POLUS - CLUJ

Eveniment ISTORIC pentru Romania, primul eveniment international de profil intre granitele tarii noastre.

Licenta pentru Romania a fost obtinuta de Asociatia Romana de Tuning Auto (A.R.T.A.) in urma evenimentului 4TuningFESTIVAL 2008, cand conducerea KOE a fost prezenta in Romania.

Suntem mandri ca putem oferi cel mai mare spectacol automobilistic al anului, un regal al indemanarii la volan, un eveniment la care vor fi prezenti cei mai buni drifteri din Europa.

Peste 30 de concurenti din Franta, Ungaria, Grecia, Bulgaria, Austria, Serbia, Polonia, Spania, Rusia si Moldova sunt anuntati pana acum.

Dar sa nu uitam si competitorii din Romania:

Tengu, alaturi de care vor sta HAI & KNS... acestia sunt primii inscrisi pana acum, din oficiu.
Echipa 4TuningDRIFTERS va ridica probleme mari, speram, campionilor Europei.
Le vom tine pumnii cu totii pentru un loc maxim pe podium.

Pe langa ei, stim cel putin inca 4 masini care se vor alinia sub steagul Romaniei.
Asteptam inscrierile si le uram bafta tuturor.

SUPEREVENIMENT!
Best Car
Best Exterior
Best Interior
Best DemoCar
si alte premii noi, sau consacrate, precum Best Autohtona, etc...

Pe langa competitia de drift, vor fi prezente in cadrul expozitiei cele mai frumoase masini modificate din Romania.

Campionatul National de Tuning Auto se va organiza ca etapa speciala a acestui eveniment. Alaturi de echipa A.R.T.A. , jurizarea va avea si componenta internationala si va califica castigatorii pentru viitoarele concursuri internationale.

CAR-AUDIO la MAXIM!

Campionatul National de Car-Audio (C.N.C.A.) va fi organizat ca un eveniment in eveniment! Speram cu aceasta ocazie sa batem toate recordurile nationale, atat la masini participante la SPL si SQ, cat si la decibeli. In curand va fi afisat si regulamentul.

CNCA (SQ League, SPL Challenge si Trofeul Pasionatului)
SQ League - Calitate sonora la superlativ
SPL Challenge - Presiune sonora in exces
Trofeul Pasionatului - Punctul optim de contact cu lumea Car Audio

Datorita numarului mare de audiofili din Romania, la Car - Audio nu se va limita numarul de inscrieri.

Singura conditie: se vor accepta doar masinile inscrise in prealabil, pe email. NU se accepta inscrieri la fata locului, regula valabila pentru toate competitiile: drift, tuning, car-audio.

EXPO:

TUNING
PERFORMANCE
CAR-AUDIO
AFTERMARKET

Ca de obicei, la evenimentele Asociatiei Romane de Tuning Auto, vor fi prezente cele mai reprezentative firme din domeniu, atat cu democar-uri, cat si cu standuri de produse.
Le multumim celor care se anunta cu premii pentru competitii.

Locatie:

Polus Center din CLUJ ofera pentru desfasurarea acestui SUPEREVENIMENT o locatie de exceptie:
O suprafata de peste 20.000 mp, suficienta atat pentru o etapa internationala de drift - in care se poate intra in derapaj la 100 de kilometri la ora!, cat si suficient spatiu de expozitie pentru Campionatul National de Tuning, Campionatul National de Car-Audio, plus spatiu expozitional pentru firmele de profil.

PROGRAM: (general orientativ, se va reveni)

Vineri, 18 Septembrie:
Amenajare, teste de pista

Sambata, 19 Septembrie:
ora 10.00 limita de confirmare pentru preinscrieri la toate categoriile
DRIFT: KING OF EUROPE Antrenamente si precalificari.
Tuning: Jurizare
Car-audio: Departajare pe clase, SQ/SPL

Duminica, 20 septembrie:
DRIFT: KING OF EUROPE calificari si finale
Tuning: Jurizare finalisti
Car-audio: SQ/SPL
Finalizare alte competitii: foto, virtual, Miss, etc... vor fi multe...
Festivitate de premiere

TAXE:

DRIFT: Taxa de participare pentru o etapa KOE este de 100 euro

In urma negocierii dintre ARTA si KOE, s-a hotarat suportarea a 50% din taxa de catre ARTA, deci participantii vor plati doar 50 Euro, restul va fi suportat de organizatorii parteneri pe Romania, adica ARTA, la insistentele noastre.

Suplimentar, pentru participantii din Romania, ARTA va sponsoriza INTEGRAL taxa de participare. Deci participantii romani selectionati nu vor plati taxa de participare, care va fi suportata integral de Asociatia Romana de Tuning Auto (A.R.T.A.)

Pentru drift: participantii din Europa platesc doar 50 Euro, participantii din Romania nu platesc, cei 100 Euro fiind sponsorizati integral de ARTA.

Pentru celelalte competitii - Tuning, Car-Audio, etc, taxa de inscriere va fi de 10 Euro, care de asemenea va fi suportata de catre A.R.T.A., pentru competitorii inscrisi si acceptati pana pe 12 Septembrie 2009

Intrare:

In acest moment, intrarea pentru public este estimata la 15 RON.
Majoritatea etapelor KOE din Europa au taxa de intrare 10 Euro.
Este un efort cumulat KOE, ARTA & 4Tuning pentru promovarea in Romania a driftului, tuningului si car-audio.

VA ASTEPTAM LA CEL MAI MARE EVENIMENT AUTO DIN ROMANIA 2009 !!!
__________________
TuningParts ROMANIA - The Performance SHOP
Comenzi Tel: 0745.050.416 (orange);
Site: www.tuning-parts.bg/ro/
Email: tuningparts.romania@yahoo.ro
Facebook: https://www.facebook.com/tuningparts.romania
Lucian_GXZ is offline  
Old 19-08-09, 12:01   #2
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

Distanta: Bucuresti - Cluj = 426 km
Lucian_GXZ is offline  
Old 19-08-09, 13:25   #3
naiman
Subaru Driver

Stage 5
 
naiman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 766
Member of:
[SUBARU]
[SKODA]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

as veni si eu cand este sa vb si cu baietii de la ct si vedem
naiman is offline  
Old 19-08-09, 14:35   #4
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

scrie in titlu - 19-20 septembrie
Lucian_GXZ is offline  
Old 19-08-09, 14:52   #5
naiman
Subaru Driver

Stage 5
 
naiman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 766
Member of:
[SUBARU]
[SKODA]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

am vazut
naiman is offline  
Old 19-08-09, 17:11   #6
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

deci ... facem o deplasare ?
RoByNeT is offline  
Old 19-08-09, 17:31   #7
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

Ar fi frumos... Trebuie si vreau sa vorbesc si cu Sorin sa vedem ce zice si el
Lucian_GXZ is offline  
Old 19-08-09, 19:29   #8
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

ar fii frumos sa ne prezentam...ar fii PERFECT SI MINUNAT sa fin si la expo si la drift, eu zic ca avem oameni cu masini frumoase care pot intra la expo si avem si soferi priceputi pentru a intra la drift......

eu sunt PRO pentru deplasarea de la cluj......
daffy duck™ is offline  
Old 19-08-09, 19:49   #9
johnny325

Stage 5
 
johnny325's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 731
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

au deja am inceput sa strang bani pentru delasarea la cluj si sper ca pana cel tarziu sambata sa scot masina ca sa mai pot exersa pana atunci
johnny325 is offline  
Old 20-08-09, 13:26   #10
VN23TDR

Stage 5
 
VN23TDR's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,048
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

Intre 14 si 26 sept sunt la Ploiesti in delegatie. Deci o sa merg si eu in grup cu voi...doar daca plecati sambata dupa ora 12 .. ca pana la 12 sunt la servici .. :\
__________________
VN23TDR is offline  
Old 20-08-09, 13:34   #11
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

cred ca o sa plecam de vineri noaptea....e cam obositor dar cred ca o sa merite.....
daffy duck™ is offline  
Old 20-08-09, 16:57   #12
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

eu vreau sa merg si sunt foarte pro pentru deplasare.
sa vedem ce cazare eftina gasim pe acolo....
daca pot sa vin merg cu masina..deci am 2 locuri libere!
Evo-Jr is offline  
Old 21-08-09, 13:23   #13
cozo
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
cozo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,383
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

fiind o deplasare pe o distanta mare cred ca ar fi bn daca ne-am combina mai multi intr-o masina. eu unul pot sa vin si cu masina dar pot sa vin si fara. nu este o problema. ne vedem miine seara si stabilim la fata locului.
__________________
sal
cozo is offline  
Old 21-08-09, 13:30   #14
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

Si eu la fel, deci cine doreste sa mearga... o poate face si cu masina mea din postura de pasager bineinteles. Am 2-3 locuri libere
Lucian_GXZ is offline  
Old 21-08-09, 13:57   #15
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Discutii Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania! 19-20 Septemb

lasa ca mergem cu daffy cu masina ca vorba lui ... e obositor drumu ) ca la focsani la intoarcere ...
RoByNeT is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -