Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLVO > Zona tehnica Volvo

Zona tehnica Volvo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Volvo

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-10, 22:15   #1
terorystul

Stock
 
terorystul's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 2
Default tabloul de sigurante la un volvo s40

salutare tuturor pers de pe acest forum.am de ceva timp un volvo s40 turbo diesel modelul de la sfarsitul anului 1999.in urma cu cateva zile cautam tabloul de sigurante.....uitandu ma prin manualul masinii,am observat k detine doua(asta cel putin in teorie)unul se presupunea k ar fi la motor iar altul in cabina....prima presupunere s a adeverit,fiindk le am gasit pe cele de la motor,insa pe celelalte le am cautat incepand cu partea mea,a soferului,pe dedesubt de volan,pe dedesubt de torpedou in partea cealalta a masinii...in portbagaj.....prin partile laterale ale bordului,in portiere......insa a ramas o enigma pentru mine...nu gasesc acel tablou de sigurante....ma puteti ajuta cu vreo sugestie?cineva care a trecut prin ce trec si eu?multumesc anticipat...
terorystul is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 15:07   #2
terorystul

Stock
 
terorystul's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 2
Default Re: tabloul de sigurante la un volvo s40

salutare din nou.......am reusit sa aflu unde se afla acel tablou de sigurante...in cazul in care mai sunt si alte pers care au aceiasi pb,sigurantele se afla in partea stanga,un pic mai jos de volan,dar trebuie desfacut un capac de protectie si sunt undeva f departe k si cum ai ajunge la motor....e o cutiuta mica asa k trebuie cautata cu atentie....
terorystul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -