Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Drift Section - Sideways Action

Drift Section - Sideways Action Totul despre Drift: Proiecte, Evenimente, Poze, Filme, etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 09-11-09, 16:45   #871
piTiCcu

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 218
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

Quote:
Originally Posted by Tengu View Post
Sa vedem ce intelegeti voi ...

Scuze de limbaj


https://www.youtube.com/watch?v=_ocuUjl-3G4

sunetu ala :X f tare....e bomba...mi'a placut mult si atuncea seara cand am facut o haita mica si am mers tot catre aceasi "locatie"...hehe
piTiCcu is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 09:11   #872
taz.frkz

Stage 5
 
taz.frkz's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 692
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

sunetul e crima. mirosul de cauciuc ars e sex. Cat timp am stat acolo la poze (la vitantis acolo in mijloc). Cand trecea dracu' negru baga sperietii in mine. In rest super show bravo tengu si tine'o tot asa. RESPECT!
__________________
lookin for photosessions
Photography


taz.frkz is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 10:38   #873
taz.frkz

Stage 5
 
taz.frkz's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 692
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

aseara la unirii... am vazut parcat rx'u! atragea foarte multe priviri. Tengu mai tii minte? la baneasa.. i'ai spus unui baiat sa nu dea startu la masini pana nu ajungi la rx si de acolo dai flash. Ai ajuns in rx vrrrm vrrrrrrrm.
taz.frkz is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 13:22   #874
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

am si eu o intrebare am zis ca nu mai deschid alt topic intreb aici ca tu ar trebui sa sti...cam ce buget ar trebui sa am pentru o masina de drift...minim necesar...adica masina(eu ma gandesc la un ursulet ca e mai comun si se gaseste mai usor) si restu de piese necesare pentru a incepe cu niste cerculete si sa ma obisnuiesc cu derapajele controlate....deci pentru inceput cam de ce suma as avea nevoie pretul masinii+piese..
__________________
"APLICAM TOTI LEGEA JUNGLEI DESI STAM INTRE BETOANE..."
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 15:08   #875
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

Quote:
Originally Posted by Craxy View Post
am si eu o intrebare am zis ca nu mai deschid alt topic intreb aici ca tu ar trebui sa sti...cam ce buget ar trebui sa am pentru o masina de drift...minim necesar...adica masina(eu ma gandesc la un ursulet ca e mai comun si se gaseste mai usor) si restu de piese necesare pentru a incepe cu niste cerculete si sa ma obisnuiesc cu derapajele controlate....deci pentru inceput cam de ce suma as avea nevoie pretul masinii+piese..
pt inceputul inceputului ai nevoie doar de masina (de preferat 325i daca vrei urs) si de un dif autoblocant in caz ca nu are masina
pretul masinilor il vezi la sectiunea bazar iar un pret real pt un dif scurt ar fi 200.
daca o iei in serios urmeaza suspensia si apoi o MARE lista de modificari care incepe cu schimbarea sau upgradarea motorului(lista cu modificari o gasesti in sectiunea asta a forumului)
bimmer3 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 22:51   #876
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

sunt ogramada masini de drift cu putin peste 200 de caluti , care le bat la funduleti pe alea puternice , conteaza si cel din spatele colacului
expres is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 17:36   #877
CT08GNT
VW Driver

Stage 5
 
CT08GNT's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 781
Member of:
[VW]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

frumos cea ce faci .... ti-ai mai capatat un admirator pacat ca la constanta nu exista asa ceva pfff la naiba......
Aaaa ... si inca un lucru vad ca nu prea raspunzi la subiectu cu driftin vad ca rupi foarte multe inimi a celor care le plac drifitng ....
si o intrebare cum te simti cand faci drifting la o viteza mai mare chiar mi-as dori si eu asa ceva
Salut multa bafta si ai grija de tine
CT08GNT is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 14:26   #878
vanilla21

Stage 4
 
vanilla21's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 249
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

salut Tengu..... ce se mai aude cu scoala de drift? s-a definitivat ceva? care se anunta a fii primul eveniment pe 2010? cu stima... maestre
vanilla21 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 14:28   #879
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

omu' dragonu'
la multi ani si bani
la anu sa reusesti in tot ce iti propui (si sa mai vii pe la pitesti )
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 19:44   #880
cristi street

Stage 4
 
cristi street's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 235
Member of:
[VW]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

salut,tengu eu sunt un mare fan al tau si al sriftului in general,sunt curios cat ar costa o sc de drift?instructaj complet?cand termin sa ma pot da sideways
cristi street is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 13:27   #881
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

Dracu negru ha ha ha e tare asta .... ms ms !


Quote:
Originally Posted by taz.frkz View Post
sunetul e crima. mirosul de cauciuc ars e sex. Cat timp am stat acolo la poze (la vitantis acolo in mijloc). Cand trecea dracu' negru baga sperietii in mine. In rest super show bravo tengu si tine'o tot asa. RESPECT!
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 13:30   #882
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

Ce ai nevoie pt inceput e un ursulet cu diferentialul sudat si suspensia intarita, preferabil de la 2,5 in sus motorul, preturi nu prea am habar la nemtesti dar cred ca e cea mai ieftina optiune, daca nu un Nissan S13 la care sa incepi sa lucrezi ...



Quote:
Originally Posted by Craxy View Post
am si eu o intrebare am zis ca nu mai deschid alt topic intreb aici ca tu ar trebui sa sti...cam ce buget ar trebui sa am pentru o masina de drift...minim necesar...adica masina(eu ma gandesc la un ursulet ca e mai comun si se gaseste mai usor) si restu de piese necesare pentru a incepe cu niste cerculete si sa ma obisnuiesc cu derapajele controlate....deci pentru inceput cam de ce suma as avea nevoie pretul masinii+piese..
__________________
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 13:33   #883
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

Quote:
Originally Posted by expres View Post
sunt ogramada masini de drift cu putin peste 200 de caluti , care le bat la funduleti pe alea puternice , conteaza si cel din spatele colacului
Ai dreptate, la drift nu prea exista o reteta secreta pt masini si conteaza foarte mult talentul, preferintele, stilul si personalitatea pilotului
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 13:37   #884
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

Quote:
Originally Posted by CT08GNT View Post
frumos cea ce faci .... ti-ai mai capatat un admirator pacat ca la constanta nu exista asa ceva pfff la naiba......
Aaaa ... si inca un lucru vad ca nu prea raspunzi la subiectu cu driftin vad ca rupi foarte multe inimi a celor care le plac drifitng ....
si o intrebare cum te simti cand faci drifting la o viteza mai mare chiar mi-as dori si eu asa ceva
Salut multa bafta si ai grija de tine
Ms ms, si sa speram ca si la constanta va incepe nebunia driftului, poate chiar cu tine

Cel mai rapid drift al meu a fost treapta a patra intrare in prima curba pe la vreo 180km/h frana de mana cu vreo 140m inainte de curba

Linkul aici :

http://s154.photobucket.com/albums/s...t=MOV01697.flv
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 13:38   #885
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Tengu - Masini, Proiecte, Competitii - Viata in lumea driftului

Quote:
Originally Posted by vanilla21 View Post
salut Tengu..... ce se mai aude cu scoala de drift? s-a definitivat ceva? care se anunta a fii primul eveniment pe 2010? cu stima... maestre
Nu e definitivata scoala de drift dar o sa fie suta la suta ... urmareste forumul
Tengu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -