Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: Cine ar trebui sa ocupe pozitia de moderator al sectiunii Iasi ?
Crys 7 31.82%
Slip 15 68.18%
Voters: 22. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-06-07, 14:35   #1
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Momentul adevarului

In urma evenimentelor recente, si in urma discutiilor cu membri cu vechime ai acestui forum, cred ca ar fi momentul sa ne alegem un nou reprezentant al comunitatii 4tuning Iasi. Cred ca unul dintre cei care au demonstrat ca pot organiza acest forum intr-un mod civilizat, pertinent si matur este Slip, si cred ca pe sectiunea Iasi se simtea in aer o schimbare. Preferabil ar fi sa si motivati alegerea facuta, si, daca e cazul, sa inaintati o alternativa celor 2 variante. Cu respect, ZyZ.
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline  
Old 29-06-07, 14:50   #2
Kallissto

Stage 3
 
Kallissto's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 92
Default Re: Momentul adevarului

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
I sa inaintati o alternativa celor 2 variante. Cu respect, ZyZ.
Din cate scrii tu...e o sg varianta ca oricum daca vorbim de schimbare este clar ca fostul mare moderator nu are ce cauta in ecuatie...cel putin din pct meu de vedere si tind sa cred ca si din al altora Soo...Slip has my vote
__________________
Pasiunea nu cunoaste limite Old School Motorsport !
Kallissto is offline  
Old 29-06-07, 15:35   #3
IS 85 EPX

Stage 1
 
IS 85 EPX's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 16
Default Re: Momentul adevarului

voi chiar va plictisiti ....
IS 85 EPX is offline  
Old 29-06-07, 15:42   #4
ktalyn
VW Driver

Stage 5
 
ktalyn's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 372
Member of:
[VW]
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Momentul adevarului

Sa imi exprim si yo parerea...chair daca nu e importanta pt unii sau poate ca unii chair nu ma cunosc.. insa yo ii cunosc pe ambii..cei care sunt in cauza...si ei pe mine...in fine...oare dc nu putem fi toti un grup de prieteni uniti?...atat la bine cat si al rau...exista o vb veche : " omul din greseli invatza".. deci.. cred ca tuturor li se mai poate acorda o a 2 sansa...in concluzie...verau sa raman neutru.. si sa nu arunc un vot aiurea...pt unul sau pt altul.. pt ca ar fi bine sa ne intelege toti..Cristi din cate il cunosc yo e baiat bun si ma ajutat la unele nevoi...slip e vecinu meu...si nu vreau ca cineva sa imi bata obrazu cand ma vede pe strada..peace...and respect all
__________________
I'm not speeding, i'm driving with style!
ktalyn is offline  
Old 29-06-07, 15:46   #5
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Momentul adevarului

Quote:
Originally Posted by IS 85 EPX View Post
voi chiar va plictisiti ....
Sa-nteleg ca ai votatcu Crys din plictiseala ? ) Las' ca vezi tu ce ti-o iei la tenis deseara
ZyZ is offline  
Old 29-06-07, 15:59   #6
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: Momentul adevarului

Quote:
Originally Posted by IS 85 EPX View Post
voi chiar va plictisiti ....
Word...

De la ce v-ati mai luat? nu-i destul de mare forumul?
cryo is offline  
Old 29-06-07, 16:34   #7
mihay

Stage 3
 
mihay's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 165
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Momentul adevarului

Valeuu da ce aveti oameni buni de cate ori intru pe forum vad doar cearta nu se poate asa .In afara de aceste alegeri pe forum trebuie sa discutam si la o intalnire si sa vedem exact ce se intampla ca e pacat sa ne dusmanim asa deaiurea de la una sau de la alta ca multa lume la nervi spune vrute si nevrute apoi ii pare rau dar na fiecare cu orgoliul lui si iese un k** deci eu zic ca diseara cand iesim toti ar trebui sa vina toti si sa vedem exat ce se intampla ca asa pe bune ca nu se mai poate unu trage intr-o parte altu in alta si nui bine .
Asa si de votat e cam nasol eu neavand nik cu nimeni si zic eu ca ma inteleg cu ambele persoane in cauza mie greu sa votez deci nu pot sa dau un vot imi voi spune parerea diseara la intalnire desi am sa intarzii oleaca ca vin direct de la serv si sper sa ma fac inteles ca nu vreau sa pierd doi amici fiind prins la mijloc deci fara suparare nu votez !
__________________
NOD
mihay is offline  
Old 29-06-07, 16:37   #8
Kallissto

Stage 3
 
Kallissto's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 92
Default Re: Momentul adevarului

Cred ca inainate sa-si exprime parerea...persoanele care nu cunosc bine povestea ar trebui sa stie despre ce e vorba si apoi sa voteze....Si nu e din nicio lipsa de ocupatie poll-ul asta ci mai degraba din dorinta de a pune capat tuturor discutiilor inutile si mai ales pt a alege o pers care sa ne reprezinte cu adevarat nu una care ne catalogheaza drept prosti si vorbeste asa cum vorbeste cu si despre membrii 4T.
Si sanse a tot avut Crys sa-si bage mintile in cap...daca nu a facut-o e problema lui! Se stie prea bine cine urla ca din gura de sarpe la intalniri sa iesim toti din 4t si apoi umbla cu ciora vopsita k vai...el e fidel 4t ...cred ca nici nu mai este necesar sa enumeram aici si alte motive pt care a fost facut topicul asta....cei care au fost la intalniri...stiu prea bine.

P.S Toata discutia asta putea fi evitata daca el ar fi avut bunul simt si in calitatea sa de asa zis moderator s-ar fi prezentat macar din an in Paste la intalniri...ca sa discute cu cei din comunitate...avand in vedere ca a fost invitat de nenumarate ori

Last edited by Kallissto; 29-06-07 at 16:41.
Kallissto is offline  
Old 29-06-07, 16:46   #9
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default

Mult succes in continuare!

Eu renunt!

E mai bine pentru mine decat pentru voi!

Sunt satul de polemica si prostii!

Vreau sa am viata mea in continuare fara 5 oameni de aici!

La revedere!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !

Last edited by CRyS`; 29-06-07 at 17:08.
CRyS` is offline  
Old 29-06-07, 16:51   #10
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Momentul adevarului

Mda ...dupa cum se vede aici ...incepe o cearta ....

Crys ....nu e frumos sa umbli cu paratul ...
Zyz ...nu e frumos sa amenintzi ..

Crys dak voiai sa aratzi lumii k ejti amenintzat si sa nu te mai amenintze omul ...nu trebuia sa te crezi Conan Barbarul si sa fii atat de sigur pe tine ...
Zyz ...totusi ..dak sa ajuns la amenintzari....deja ...eu zic k IQ-ul tau e peste 140 ....sa nu ne faci sa ne schimbam parerea ....totusi asa te credem multi dintre noi ...

Rog pe altcineva cu mai multa autoritate decat copchilu de mine ...sa aplaneze conflictul asta ...pt k alta concluzie inafara de : care da mai bine cu pumnu nu o sa tragem ...
__________________
This here is Opel country ... On a quiet day you can almoast here de VW rusting and falling apart ...
Low_Ridah is offline  
Old 29-06-07, 16:55   #11
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Momentul adevarului

Cristi, nu e vorba de vreo cearta sau altceva. E vorba doar de faptul ca nu e normal ca o singura persoana sa puna la pamant comunitatea 4tuning Iasi. Nu e vorba de nimic altceva, decat de alegerea unui moderator pe Iasi. Atat. Cineva care sa stie sa-si pastreze membrii aproape, fara sa i se urce moderatia la cap. Ce s-a intamplat intre diversi membri de pe forum, ramane intre ei. Asta-i un forum public, si il consider ca atare. Asa ca nimeni nu da nimanui in cap, ci doar alege un moderator pe un forum public. Ne vedem deseara si discutam. Dar asa cum Crys e foarte nehotarat intre 4T, amc si osms, cred ca totusi ar trebui ca cei in cunostinta de cauza sa voteze si sa-si exprime opinia. Repet...nu e vorba de un razboi sau altceva, ci doar de viitorul sectiunii Iasi. Sper ca, cu ocazia asta, sa se vada prezenta sau lipsa coloanei vertebrale si puterea de decizie a userilor acestui forum. Cristi, avand in vedere ca esti la curent cu ce s-a intamplat pe forum si ca esti un membru prezent mai tot timpul la intalnirile noastre, cred ca ar trebui sa iei o decizie.
ZyZ is offline  
Old 29-06-07, 16:58   #12
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Momentul adevarului

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Cuvintele Domnului Radu Veliscu:


Ooo deja sunt amenintat? Am sa am grija sa cobor pe partea soferului si sa urc tot pe acolo, in intregime!...
crys...ca tot veni vorba de mes... vrei sa bag si eu ce mi-ai scris despre 4tuning?
no problem.. gasesc imediat imagini..
daca nu am acasa... am la servici si tot gasesc...
adu-ti aminte bine ce am discutat si mai trage un ochi peste arhiva ta de 10 ani .. si vei gasi acele fraze in care pomeneai k "va trebui sa profiatm de 4tuning" si apoi eventual sa plecam..
daca asa vrei sa fie... atunci asa va fi..

am fost cu bun simt si am tacut.. nu am mancat... la cei din conducere despre tine..
am raspuns la intrebari si atat... martor mi-e gratzian..
daca tu vrei sa arunci cu noroi in mine.. atunci voi fi tacut si voi trece la fapte... pentru ca nu se mai poate...

am zis k te linistesti ...dar tu nimic..batman batman... bun atunci...
mai astept ... inca nu spun totul despre tine pt k lumea de pe forum e prinsa la mijloc in discutia asta... si in toata debandada care ai creat-o...
cei de pe forum nu au nici o vina..

mi-a fost greatza ca ai avut tupeul murdar sa mai vii pe langa noi.. si nu ma refer in drum spre suceava.... ci la opriri.. cand eram la masina lui costel .. cand vorbeam de gratar si te-ai bagat cu japca... etc..
eu sincer ... imi vedeam de ale mele si incercam sa fac ceva.. dar tu esti fiinta de clasa cea mai joasa si incerci sa te faci ca ploua..
bun atunci..
ce-a fost...a fost..
ce va fi.. o sa vezi si o sa iti para rau.. k nu ai stiut sa te mentii pe o linie si sa ai coloana vertebrala sa faci ce iti propui si sa vb k orice om..
daca ai vrut sa ne injunghii pe la spate... puteai si mai devreme.. dar ai asteptat sa ne intoarcem de tot cu spatele la tine sa ai timp sa planifici..
well... ne-am intors cu spatele...si asa vom ramane.. dar nu uita.. nu esti atat de puternic cum crezi

legat de poll... nu consider k sunt bun de moderator.. sincer va spun...nici timp destul nu am...trebuiau facute propuneri.. si argumentate de toti cei care sunt utilizatori pe forum...
selectia se face dupa criterii diferite.. pentru ca nu oricine ne cunoaste...
nu ma intereseaza cine va fi moderator pe iasi..
atata timp cat nu e crys..e bine...

daca va fi in continuare crys ..atunci nu voi mai posta niciodata pe iasi ... si este doar o decizie.. nu o suparare..
slip is offline  
Old 29-06-07, 17:03   #13
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Momentul adevarului

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Cuvintele Domnului Radu Veliscu:


Ooo deja sunt amenintat? Am sa am grija sa cobor pe partea soferului si sa urc tot pe acolo, in intregime!...

Eu nu voi trai in amenintari, mai bine imi vad de viata mea decat sa imi vad de viata altuia. E mai sanatos sa nu ma cobor la un anumit nivel.

Si chiar astept sa vad si eu...Ochiul ala invinetit!
Daca mi se cere, voi uploada INTREAGA conversatie, ca sa fie lumea in cunostinta de cauza. Pentru cei care deja stiu toata povestea, ne vedem deseara la 9, in agronomie, sa aud si parerile voastre. Pentru Crys: cand Andra a dezvaluit pasaje din discutiile pe care le purtam noi cu tine, cand erai dezolat din diverse motive, am sfatuit-o sa pastreze intre noi ce s-a discutat in grup restrans. Acum vad ca folosesti prima ocazie de acelasi fel pentru a incerca sa manipulezi. N-am de gand sa intru in jocul tau. Cei care conteaza s-au interesat si stiu care e povestea. Cei care nu stiu...pot intreba pe oricine care a stat aproape de intalnirile noastre.
ZyZ is offline  
Old 29-06-07, 17:04   #14
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Momentul adevarului

nu se supara nimeni pe nimeni... nu exista asa ceva...
daca a intervenit schimbarea asta... a intervenit din cauza lipsei de respect..

daca cineva doreste explicatii pentru ce se intampla.. gaseste oricand la intalnirea de vineri seara... ora 21 rond agronomie..
oricand..

si cei care posteaza mai putin pe iasi sau nu vin la intalniri... nu stiu despre ce e vorba.. dar votul lor conteaza... fiecare cu imaginea lui.. despre forum..

totul va merge inainte... cu sau fara mine... iar in planul 2... adica realitatea... va fi schimbare mare..
slip is offline  
Old 29-06-07, 17:14   #15
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Momentul adevarului

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Dupa cum se vede

1. Cu Bogdan (EPOX) am fost mereu amic cu toate ca am avut dispute cu el odata cu AMC-4T dar le-am remediat. Intalnirea din 18 Martie care trebuia sa aiba loc era impreuna cu AMC planuita, in caz ca nu stii.
2. Cu OSMS? Nu am fost de acord si nici nu voi fi de acord. Nu vreau sa fac parte din acest club. Am un club, Crazy Drivers in care am intrat imediat dupa intalnirea din 21 Ianuarie 2006. Atunci am facut rost de primul sticker pe care inca il mai am in casa si am sa raman mereu in el.

3. Am incheiat! Nu mai am nevoie de MODERATIE ... sa vina altul mai bun!
Mult succes



Totul a plecat de la viata mea personala pe care am dorit sa nu o mai spun la nimeni si sa imi vad singur de toate!

Bafta!!!

1 la mana.. epox..ce treaba are? de ce il bagi? e amic si de-al nostru si nu tin minte sa ne fi certat vreodata cu el.. si ? vrei sa ma laud acuma?
era vb de amc..si de stilul tau de a incerca sa te bagi pe sub pielea oamenilor // nimic mai mult..

2 la mana,, nu mai vb aiurea.. k stim prea bine k vroiai sa ne bagi pe nush ce forum de-al tau.. .si noi deja ne formam altul cu care sa mergem in paralel langa 4tuning..
iar faza cu crazy drivers,., in care spui k esti membru... hai sa-ti amintesc ceva...

Quote:
Quote:
Originally Posted by CRyS`
Din cate am inteles eu de pe la unele intalniri din Iasi, organizate sub numele de 4T, unii useri din Iasi(membri implicit) deja formeaza o noua grupare auto. Un fel de club vor sa devina ei-> Old School Motorsport. Si tot asa din cele ce zic ei, vor sa traga marea majoritate din cei ce posteaza pe Iasi pe forumul si site-ul lor www.******** Sunt la inceput..dar vor ca acel forum si site sa devina al comunitatii auto Iasi si de aici reiese faptul ca.... 4T Iasi sa nu mai existe.... E ceva "nelegal" ca sa zic asa...

Asta e un inceput pentru ei dar ei sper sa devina intr-un an lideri in Iasi.

Pe aceasta cale as dori ca SLIP sa nu mai poarte moderatia pe Iasi si sa nu mai aiba acces la nimic privat...daca a avut. El este unul din membrii fondatori OSMS Iasi...


In fine..eu am scris..asa ca un avertisment...Nu ma implic in OSMS..raman 4T ca aici am crescut si simpatizant Crazy Drivers,nu membru....C`am atat...
O zi buna
iti amintesti? e cam in contradictie cu ce ai scris mai sus

c'am se scrie in limba romania CAM v'or /..la fel..vor.. da tu ne educi pe noi...hahahha

mai vrei? mai pun.. no problem... macar sa stie lumea ce fel de om..vb vine..... esti tu..
slip is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -