Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-12, 10:42   #556
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

http://www.bzi.ro/tragedie-carnagiu-...o-video-265448 si din nou alcoolul
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-12, 11:49   #557
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Pe haionul masinii apare semnul de la weed. E clara treaba! Baietii nu erau "cheie de biserica". Pacat ca sfarsesc asa...
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-12, 16:12   #558
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Doua accidente astazi, unul sub podul din alexandru si altul pe Calea Chisinaului, in ambele s-a aruncat cineva in fata masinii 8-|
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 25-01-12, 17:54   #559
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Doua accidente astazi, unul sub podul din alexandru si altul pe Calea Chisinaului, in ambele s-a aruncat cineva in fata masinii 8-|
Urasc tipul de idioti care se arunca in fata masini!
Vrei frate sa te omori,dute-n m***i mati si te spanzura,nu lasa si pe alti cu constiinta incarcata pe viata
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 25-01-12, 19:10   #560
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Acum vreo luna a fost un accident cu un Audi A4 2.5 V6 prin Iasi.,NU stiu multe detalii,eu vreau sa gasesc ceva despre accident ca am avut ocazia o data sa merg cu masina aia,si nu mai stiu nimic de ea,nici de proprietar.

Stie cineva ceva?
proprietarul e ok, masina din cate stiu a fost data (dauna totala)
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 25-01-12, 22:53   #561
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Urasc tipul de idioti care se arunca in fata masini!
Vrei frate sa te omori,dute-n m***i mati si te spanzura,nu lasa si pe alti cu constiinta incarcata pe viata
In ambele cazuri persoanele s-au grabit sa ajung la tramvai, una a trecut pe rosu si i-a sarit in fata unui taximetrist si cealalta unui incepator, iti dai seama ce "reactie" a avut incepatorul.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 12-03-12, 12:06   #562
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Din pacate si un coleg de-al nostru de forum a avut un accident.

http://www.ziaruldeiasi.ro/local/un-...o-video~ni89u4

Din ce am vazut e bine, nu a patit nimic, si asta e cel mai important.
__________________
Visinica
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-12, 12:55   #563
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

am vazut-o si eu azi dimineata parcata langa copac
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-12, 13:42   #564
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Pff.. ce aiurea.. pt HYP a patit ceva.. masina o vad ca ii avariata grav dar el :-s:-s ?
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 12-03-12, 15:14   #565
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Quote:
Originally Posted by IS19CIP View Post
Pff.. ce aiurea.. pt HYP a patit ceva.. masina o vad ca ii avariata grav dar el :-s:-s ?
In articol zice ca nu a patit nimic.Masina nu e chiar asa de avariata,se reface,bine ca e el intreg.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 12-03-12, 15:36   #566
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Ionutz e bine ! Din ce am vb cu el la telefon nu a patit nimic grav! Il doare pieptul de la centura si putin zgaraiat la o mana! In rest e bine,doar trist!

Cei de la ziare mananca mult rahat! Rula cu viteza mica,a fost furat de linia de tramvai de rahat si de aici mai departe am fost aruncat cat s-a putut de mult! I-a fugit spatele,stiti si voi,cei care au mai patit-o cum e! Nu s-a rasturnat,nu s-a dat peste cap,doar putin pe lateral si atat. Politia era prin zona, ce ambulante si alte cacaturi! Chiar pokemonii au chemat BZI-ul si restu retarzilor de la ziare!

Ionut nu e kamikaze in trafic, cum mancau iarasi rahat prostii ce comentau pe BZI si ZdI. Atat ii duce capu,atata fac! Invidia si ciuda ca nu au si ei macar o umila Dacia 500 sau 1100 neagra mat!

Masina deja e in service,la un dealer Mazda. Se va rezolva,sper inspre binele lui Ionut! A fost cea mai simpatica si frumoasa Mazda 2 din zona Moldovei!

Numai bine!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 12-03-12, 15:37   #567
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

E ok, n-are nimic, iar cei de la BZI mananca mult cacat ca de obicei, cat despre masina, se face, da-o dracului.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 12-03-12, 16:03   #568
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
In rest e bine,doar trist!

I-a fugit spatele,stiti si voi,cei care au mai patit-o cum e! Nu s-a rasturnat,nu s-a dat peste cap,doar putin pe lateral si atat.

Ionut nu e kamikaze in trafic, cum mancau iarasi rahat prostii ce comentau pe BZI si ZdI. Atat ii duce capu,atata fac! Invidia si ciuda ca nu au si ei macar o umila Dacia 500 sau 1100 neagra mat!

Masina deja e in service,la un dealer Mazda. Se va rezolva,sper inspre binele lui Ionut! A fost cea mai simpatica si frumoasa Mazda 2 din zona Moldovei!

Numai bine!
Si eu sunt patit...

1. TRIST - DA. (cunosc senzatia si nu doresc la nimeni)
2. Corect! Numai cine nu a patit gandeste altfel.
3. Aia care comentau nici nu merita pomeniti. Au un IQ neglijabil.
4. Intr-adevar masina este deosebita. Este foarte usor de recunoscut. Eu citeam presa dimineata si mi-a sarit in ochi poza. Abia apoi am vazut articolul si titlul si am intrat sa vad alte detalii.

Ii urez sa o readuca cat mai repede la starea de dinaintea incidentului si sa aiba mai multa bafta decat "a avut".
In rest sa fie sanatos!!!
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-12, 12:05   #569
Hyperyon

Stage 3
 
Hyperyon's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 165
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Va multumesc tuturor de suport!
din pacate s-a intamplat si evenimentul...a fost un ceas rau..un accident prostesc inevitabil de altfel...oricum nu pot sa imi explic. nu a fost zi toata iarna asta in care sa nu fi mers cu ea...polei etc s-a comportat exemplar.
Ieri...exact ca la tampiti...am fost furat dupa respectiva curba de linia de tramvai...ocolind gropile dintre linii si de pe drum...se pare ca roata stanga spate am urcato pe linie si a fost destul cat sa imi arunce puternic spatele ...iar in incercarea de a redresa eram deja in copac...si apoi rasturnat. Viteza nu aveam...dupa cum se poate observa si din poze de aveam mai mult de 30 sigur damage-ul era mult mai pronuntat. Banuiesc ca bordura de langa copac...mormanul de gheata si copacul in sine plus unghiul de impact a facut sa mi se ridice botul incat sa ma intoarca pe o parte. Din fericire , pana la investigatii mai amanuntite medicale pe care vreau sa le fac, am scapat doar cu arsura de airbag pe mana stanga , o zgarietura slaba de la geamul spart si frumoasa urma de la centura..plus ca nha respir mai greu ma doare pieptul cand respir puternic etc tot din cauza asta.
de la 8 jumate la vreo 10 eram cam in stare de soc...telefoanele mele erau catre familie..prieteni..persoane cu care sa ma sfatuiesc ce naiba sa fac acum....nu gandeam prea logic ). Masina era in ultima luna de leasing...casco etc..Dupa 10 am inceput sa ma adun si sa dau si telefoane utile ..sa sun la leasing...pe urma la hotline-ul de la asigurare omniasig de daune...am asteptat vreo 2 ore in telefon...mi-am deschis dosar...au chemat platforma [inclusa in asigurare] si pe la 13 a ajuns. Am trimiso la dealerul mazda din bucuresti...unde am incredere ca de e sa repare sau o investigatie corecta voi primi..plus omniashigul in bucuresti am inteles ca sunt mult mai ok decat cei din iasi. Acum astept decizia inspectorului...neoficial in prime discutii cu cei de la service mi-au spus ca e cam dauna totala
Acum o sa am distractie...deplasari la bucuresti..hartii etc
__________________
Honda Civic 5D GT - 2011
Hyperyon is offline   Reply With Quote
Old 13-03-12, 12:33   #570
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Mult noroc HYP, ai nevoie, dar cum am mai zis, tabla se repara, bun ca esti tu intreg.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -