Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-12, 01:00   #1
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Salut 4Tuning Iasi!

In ultimul an de zile (cel putin) vad ca topicurile, discutiile calme sau aprinse de pe sectiunea IASI nu mai sunt moderate deloc, decat daca se fac sezari catre Aleks,dar nici el nu mai are puterea de a face acest lucru (cat pot sa urmaresc si activitatea lui). Cei doi useri XSW si BAKAL nici nu mai posteaza, nu mai zic de moderat! Nu mai vad rostul functiilor lor de MODERATOR al comunitatii locale IASI.

In trecut, din cat am reusit sa citesc si sa rasfoiesc forumul (desi userul meu e conceput in 2010 si urmaresc forumul din 2007 - Razvan BMA poate confirma) ) a fost un moderator destul de activ si bine vazut de multi dintre userii din Iasi si nu numai - CRyS` . De ce acum, cand este nevoie de un Moderator, el nu mai este aici? Desi nu mai are aceasta functie, il vad activ, intervine printre noi si incearca sa tempereze discutiile si problemele, sa ne uneasca cat de cat, ca in anii trecuti, sa dam dovada ca IASI POATE SI MAI MULT DECAT INTRE 2005-2007, cand, asa cum mentiona CRyS` (si Gratian la un moment dat pe un topic) eram pe locul doi intre comunitati dupa Bucuresti in ceea ce priveste traficul pe forum si nu numai!

Eu propun sa organizam un VOT, un mic tur de scrutin pentru un nou moderator al sectiunii IASI! Dar pentru inceput ar trebui sa propunem 1-2 useri ce pot face fata acestei functii Ce spuneti? Eu il propun pe CRyS` . Am reusit sa port indeajuns de multe discutii cu el, am fost chiar si client in service-ul lui indeajuns cat sa imi fac si o idee de activitatea extra-forum, am remarcat ca inca e prezent printre noi si incearca sa ne linisteasca si in continuare ne ajuta cat poate.

Asadar si prin urmare astept propunerile voastre, ale userilor din Iasi pentru inca unul,doi useri si sa votam in cadrul unui alt topic si sa prezentam Administratorilor forumului ceea ce noi, noi cei mai noi de pe forum am hotarat!

P.S. Userii ce nu mai sunt activi,ce nu au mai postat in ultimii 2-3 ani din Iasi, userii ce nu sunt din Iasi ii rog frumos sa nu ia parte si sa nu posteze pe acest topic!
P.S.S. CRyS` iarta-ma ca nu ti-am spus nimic in privat sau la un telefon,dar ideea a fost de moment si nu cred ca la ora aceasta ar fi bine sa te sun!
P.S.S.S. Aleks,te rog frumos sa faci topicul STICKY !


Cu respect,
George
__________________

Last edited by grg_92; 31-08-12 at 01:03.
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-12, 23:07   #2
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Quote:
Originally Posted by grg_92 View Post
Salut 4Tuning Iasi!

In ultimul an de zile (cel putin) vad ca topicurile, discutiile calme sau aprinse de pe sectiunea IASI nu mai sunt moderate deloc, decat daca se fac sezari catre Aleks,dar nici el nu mai are puterea de a face acest lucru (cat pot sa urmaresc si activitatea lui). Cei doi useri XSW si BAKAL nici nu mai posteaza, nu mai zic de moderat! Nu mai vad rostul functiilor lor de MODERATOR al comunitatii locale IASI.

In trecut, din cat am reusit sa citesc si sa rasfoiesc forumul (desi userul meu e conceput in 2010 si urmaresc forumul din 2007 - Razvan BMA poate confirma) ) a fost un moderator destul de activ si bine vazut de multi dintre userii din Iasi si nu numai - CRyS` . De ce acum, cand este nevoie de un Moderator, el nu mai este aici? Desi nu mai are aceasta functie, il vad activ, intervine printre noi si incearca sa tempereze discutiile si problemele, sa ne uneasca cat de cat, ca in anii trecuti, sa dam dovada ca IASI POATE SI MAI MULT DECAT INTRE 2005-2007, cand, asa cum mentiona CRyS` (si Gratian la un moment dat pe un topic) eram pe locul doi intre comunitati dupa Bucuresti in ceea ce priveste traficul pe forum si nu numai!

Eu propun sa organizam un VOT, un mic tur de scrutin pentru un nou moderator al sectiunii IASI! Dar pentru inceput ar trebui sa propunem 1-2 useri ce pot face fata acestei functii Ce spuneti? Eu il propun pe CRyS` . Am reusit sa port indeajuns de multe discutii cu el, am fost chiar si client in service-ul lui indeajuns cat sa imi fac si o idee de activitatea extra-forum, am remarcat ca inca e prezent printre noi si incearca sa ne linisteasca si in continuare ne ajuta cat poate.

Asadar si prin urmare astept propunerile voastre, ale userilor din Iasi pentru inca unul,doi useri si sa votam in cadrul unui alt topic si sa prezentam Administratorilor forumului ceea ce noi, noi cei mai noi de pe forum am hotarat!

P.S. Userii ce nu mai sunt activi,ce nu au mai postat in ultimii 2-3 ani din Iasi, userii ce nu sunt din Iasi ii rog frumos sa nu ia parte si sa nu posteze pe acest topic!
P.S.S. CRyS` iarta-ma ca nu ti-am spus nimic in privat sau la un telefon,dar ideea a fost de moment si nu cred ca la ora aceasta ar fi bine sa te sun!
P.S.S.S. Aleks,te rog frumos sa faci topicul STICKY !


Cu respect,
George
eu propun sa fie mai multi useri... ca e cam pustiu pe aici
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-12, 00:29   #3
Eddy_e39

Stage 4
 
Eddy_e39's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 201
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Este o idee foarte buna M-as baga si eu avand in vedere faptul ca am experienta in moderare si chiar si in administrare ( phpBB ) , insa , avand in vedere si faptul ca eu pe 17 septembrie incep clasa a 8a ( deci voi fi destul de inactiv ) nu ma pot baga ..
Eddy_e39 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-12, 19:06   #4
John BRO

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 39
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Īntradevăr,mihayyy2000 are dreptate!Ar trebui mai mulţi moderatori.Secţiunea Iaşi e foarte dezordonată,din păcate.
John BRO is offline   Reply With Quote
Old 06-09-12, 19:23   #5
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Hello !

George, ma simt onorat pentru cele scrise mai sus si iti multumesc pentru propunere.

Da,e adevarat,este nevoie de un moderator activ printre noi,de cel putin unul. Intradevar inca de prin 2005 m-am ocupat de asa ceva,dar a fost ce a fost si a venit si un THE END intr-o zi. Cu bune cu rele,am ramas aici,nu am plecat!

Eddy_e39- fara suparare,nu stiu ce forumuri ai moderat,dar e nevoie de un user activ in comunitate,tu inca esti copil,nu stiu daca ai inteles. De un user ce sa se implice in tot ce inseamna activitatea aici pe forum cat si extra,asa cum a fost odata.

Sa se propuna,sa se voteze si ... Va asept cu vesti bune,sa reinviem IASI!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 06-09-12, 20:28   #6
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Eu l-as propune pe Dragos, desi ma indoiesc ca are el timp sa se ocupe de asa ceva.
Daca nu el, o persoana care sa faca un "pod" ca sa zic asa intre userii vechi si cei noi. :P
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 09-09-12, 20:40   #7
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

e o idee excelenta....

chiar daca nu postez asta nu inseamna ca nu intru zilnic, si nu vad ce se intampla. daca nu sterg sau nu intervin de cele mai multe ori e pt ca am invatat ca cel mai bine e sa lasi userii sa isi rezolve intre ei problemele, si apoi o curatenie, daca este cazul... poate am luat-o si eu mai drastic uneori si nu m-am mai implicat cum o faceam inainte si din cauza faptului ca singurele discutii acum pe forumul asta nu prea mai sunt legate de tuning, de prezente la expo-uri sau concursuri, ci au devenit o bagatela pt cei care cred ca xenoanele si folia sunt "tunning" si care cred ca o masina veche, o rabla in care s-a pus suflet e doar o rabla si o masina "de fitza" e "the sh!t"...

eu din pacate cunosc doar pe cei care activeaza si pe strada, cu care te intalnesti la un expo, la un concurs, la evenimente, si care reprezinta Iasul, ca apoi sa va puteti lauda majoritatea dintre voi cu asta....


userul Crys, a fost candva moderator si a fost renegat de userii acestui forum care au cladit si construit cu expertiza si masinile lor ceea ce voi acum amintiti, si anume "istoricul" acestui forum, si baza lui... ca a reusit sa isi creeze un nou grup in jurul sau e foarte bine, si admirabil, desi eu stiu ce stiu ...

dar pt ca multi sunteti noi, si nu cred ca ma stiti, sau ce fac eu, poate ar fi mai bine sa aveti un moderator si din randurile voastre, de aceea il propun pe Razvan BMA, alias "D3m0n"...


p.s. atributiile mele pe acest foum, nu stiu de ce sunt limitate doar in a sterge, si muta posturi, si nu in a si mustra userii, ceea ce a dus la modul meu de a avea grija de forum...
__________________
got smoke, will travel

Last edited by bakal; 09-09-12 at 20:43.
bakal is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 19:40   #8
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Ati putea explica, va rog frumos, care e "dezordinea" de pe sectiune?
Nu ma contrazic eu cu voi, sa ne intelegem, vreau doar sa inteleg care sunt, la concret, eventual cu exemple (linkuri ale postarilor) problemele de care nu se ocupa moderatorii existenti deja.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 19:44   #9
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Vrei ceva rapid?

Din 23.08.2012 a postat RAO AICI. Si cine l-a mutat Si de pe 26.08.2012 se roaga sa fie mutat la Bazar! Ca tot eram prin zona si cautam cateva informatii ... !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 16-09-12, 20:54   #10
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

am inteles. alte exemple, daca se mai poate?
ca pe asta il observasem, intre timp
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-09-12, 21:26   #11
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Uite un alt exemplu unde CRyS a intervenit desi putea interveni Bakal sau chiar tu:

https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981...ml#post5153439

A fost o discutie aprinsa,indeajuns cat sa ne faca imagine proasta!

Voi reveni in decursul zilei de maine cu alte exemple,unde userii din Iasi au luat-o razna si nu s-au controlat decent pe un forum auto.
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-12, 21:46   #12
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Quote:
Originally Posted by grg_92 View Post
Uite un alt exemplu unde CRyS a intervenit desi putea interveni Bakal sau chiar tu
Eu n-as fi intervenit in cazul ala inca. Sunt de parere ca-i cazul sa lasam lucrurile mai lejere, nu-i forumul Bisericii Ortodoxe, e un loc de discutii intre baieti cu masini, se mai intampla sa-si traga cate-un ghiont la nervi unii
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 00:20   #13
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

La voi nu s-a scumpit benzina?
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 19:22   #14
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Eu n-as fi intervenit in cazul ala inca. Sunt de parere ca-i cazul sa lasam lucrurile mai lejere, nu-i forumul Bisericii Ortodoxe, e un loc de discutii intre baieti cu masini, se mai intampla sa-si traga cate-un ghiont la nervi unii
Bine punctat, eu personal nu consider a fi cearta chestia aia. :P
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 10-06-13, 18:00   #15
hasdeka

Stock
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 6
Default Re: -PROPUNERE- MODERATOR NOU PENTRU IASI

Salut, daca se poate as putea sa va ajut exceptand posturile pe care le am dar cred ca nu conteaza prea mult posturile ci experienta pe care o dobandesti.

# Am experienta in moderare deoarece am avut perioade pe anumite comunitati care am detinut functia de "administrator"

# In privinta posturilor, nu mia placut sa ma bag inutil in anumite chestii doar pentru a mai face un post.

# Am varsta de aproximativ optsprezece ani

# Daca credeti ca va pot ajuta la aceasta sectiune am anumite idei care sa puna aceasta sectiune la punct orice detaliu.
hasdeka is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -