Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-12, 10:59   #46
Mallus
Seat Driver

Stage 5
 
Mallus's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,172
Member of:
[SEAT]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by shooting View Post
Pt cei nemultumiti sau nelamuriti:
1. Anul trecut cand a fost intrarea libera a fost un sponsor care a suportat o mare parte din cheltuieli.
2.La o etapa de drift se cheltuiesc cateva mii de euro, pe care ii scoate un singur om din buzunar, si o face din pasiune, ca noi sa ne bucuram cand vedem un asemenea spectacol.
3.Sponsori se gasesc dar foarte putini, si in mare parte ofera premii, servicii, si mai rar bani.
4.e 20 de lei un bilet la film, e 50 de lei daca nu ma insel un bilet la un meci de fotbal, e 13 lei un pachet de tigari, si in final... 15 lei un bilet pt o zi intreaga de spectacol, bineinteles pentru cei pasionati... sincer.. cam putin daca stai bine sa te gandesti
5.Momentan in tara noastra draga foarte putin este sprijinit acest sport, nu se dau fonduri , nu inchide nimeni o strada sau un spatiu pt un eveniment de drift, si totusi, sunt destui pasionati!
6.Ti se pare mult 15 lei? de ce? uitate unde traim... suntem condusi de hoti si escroci...
7. Mallus, as fi curios daca ai vrea sa organizezi un eveniment auto cum ai face, daca ar trebui sa cheltui4-5 mii de euro, ai pune o taxa sau ai face un gest frumos si ai lasa lumea sa intre gratis? si inca ceva, spune-mi sincer, cat ai fi dat pe bilet la ce ai vazut acolo?
Cu siguranta sunt multe firme ce tin de domeniul auto care ar plati ceva banuti pentru publicitate.Eu personal cred ca s-ar putea scoate bani necesari din publicitate.Daca nu am dreptate imi cer scuze ca am indraznit totusi sa vin cu o remarca.O zi buna
__________________
Piese auto second-hand la preturi Moldovenesti de mici !!
www.iasi-dezmembrari.ro
Ym:iasidezmembrari
E-mail:piese@iasi-dezmembrari.ro
Tel:0754 856 189
Mallus is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 14:32   #47
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by Mallus View Post
Cu siguranta sunt multe firme ce tin de domeniul auto care ar plati ceva banuti pentru publicitate.Eu personal cred ca s-ar putea scoate bani necesari din publicitate.Daca nu am dreptate imi cer scuze ca am indraznit totusi sa vin cu o remarca.O zi buna
uite, daca esti asa de convins ca sunt multe firme care ar plati sponsorizari, eu sunt un pilot care am nevoie de asa ceva... indruma-ma tu spre multele firme pe care le cunosti....
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 23:50   #48
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

baga-te FR pe viitor la un astfel de eveniment.
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 07-05-12, 10:00   #49
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Trecand peste multitudinea de detalii oferite cica pana acum si care n-au nici cea mai mare legatura cu ceea ce am am vrut sa zic eu. Luand-o logic, daca pretul unui produs este mai mic, acel produs va avea mai multi clienti, dar na, comerciantul are dreptul sa puna ce pret vrea.
Anul trecut dupa prima etapa la Iasi care a fost cu intrare si la care nu m-am sfiit sa dau cei 10 lei, etapa de la Suceava a fost fara si tot asa, in fine.
Mereu vor fi de astia ca mine care vor arunca cu noroi peste munca altora si vor prefera sa iasa la o bere intr-o duminica calduroasa de primavara si asa am ajuns la ideea mea, cine nu vrea, nu se duce. Chiar n-au rost alte discutii.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 07-05-12, 23:58   #50
shooting

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 69
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Trecand peste multitudinea de detalii oferite cica pana acum si care n-au nici cea mai mare legatura cu ceea ce am am vrut sa zic eu. Luand-o logic, daca pretul unui produs este mai mic, acel produs va avea mai multi clienti, dar na, comerciantul are dreptul sa puna ce pret vrea. .
Luand-o logic, nu putem sa punem in aceeasi oala un eveniment sportiv cu tarabele din piata, in piata e drept ca unde e mai ieftin acolo te duci, dar, vorba ta, mai bine mergi si bea o bere
shooting is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -