Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-12, 22:50   #31
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Bine ! Si acu sa-si dea cu parerea cei care au fost...ce...va pare rau ca s-a platit bilet? A meritat !
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 00:50   #32
geti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,121
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by Mallus View Post
Totusi eu cred ca aceste evenimente se organizeaza pentru a spori numarul de impatimiti si pentru ai "imbolnavi" si pe ei.Exact asta e problema la noi si din pacate nu o vezi cum trebuie.Afara sunt organizate evenimente mult mai scumpe si mult mai frumoase si nu exista taxa de intrare.La urma urmei fara sa fiecare face ce vrea cu bani lui dar ce ar fi sa platim taxa ca stam pe forum si ca vedem masinile altora in poze?Poate o sa se ajunga si acolo....doar e romania unde fiecare vrea sa faca un ban "cinstit"
Aceste evenimente au ca principal scop intretinerea si dezvoltarea unor aptitudini automobilistice, putini din cei ce vin la astfel de concursuri se apuca de acel sport ca urmare a prezentei la un astfel de eveniment. Cine nu e dispus sau nu are bani sa dea pe un bilet ca sa se "imbolnaveasca", nu va fi niciodata un potential impatimit,asta ca sa te "parafrazez". Si inca ceva, sa stii ca sunt forumuri, pe care sunt si eu membru si ce crezi? sunt private, si platesti taxa de membru, evident tot pe domeniu auto.
Bravo participantilor, felicitari castigatorilor, respect celor care au utilizat orice resursa financiara pentru a ajunge, a meritat si merita si 30 RON.

Last edited by geti; 01-05-12 at 00:53.
geti is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 18:55   #33
18.Marius.92

Stage 4
 
18.Marius.92's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 186
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by geti View Post
Aceste evenimente au ca principal scop intretinerea si dezvoltarea unor aptitudini automobilistice, putini din cei ce vin la astfel de concursuri se apuca de acel sport ca urmare a prezentei la un astfel de eveniment. Cine nu e dispus sau nu are bani sa dea pe un bilet ca sa se "imbolnaveasca", nu va fi niciodata un potential impatimit,asta ca sa te "parafrazez". Si inca ceva, sa stii ca sunt forumuri, pe care sunt si eu membru si ce crezi? sunt private, si platesti taxa de membru, evident tot pe domeniu auto.
Bravo participantilor, felicitari castigatorilor, respect celor care au utilizat orice resursa financiara pentru a ajunge, a meritat si merita si 30 RON.
Vreme si spectacol mai frumos nu se putea. Ar fi fost mult mai multa lume , daca nu pica evenimentul la limita cu 1 Mai . Sunt curios daca a fost mai multa lume ca in finala de anul trecut , aveti ceva cifre ?
18.Marius.92 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 20:03   #34
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by 18.Marius.92 View Post
Vreme si spectacol mai frumos nu se putea. Ar fi fost mult mai multa lume , daca nu pica evenimentul la limita cu 1 Mai . Sunt curios daca a fost mai multa lume ca in finala de anul trecut , aveti ceva cifre ?
la finala de anul trecut a fost intrarea libera si evident nu avea cum sa fie mai multa lume acum.
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 20:26   #35
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Sa le iau pe rand:

@18.Marius.92
Poate nu au fost la fel de multi (din motive financiare) dar nu a fost o diferenta destul de mare. Trebuie tinut cont ca anul trecut traseul era pe jumatate din suprafata de acum. Cat despre numere oficiale, inca nu stiu nimic...

@ a tot cunoscatorul Mallus
Nu vreau sa mai dau foarte multa apa la moara, dar informeaza-te, fa si tu ceva la randul tau si dupa iti va lua cineva cu adevarat in considerare punctul tau de vedere.

Din partea pilotilor: "Cea mai grava etapa de cand se organizeaza driftul la noi in Romania"
Din partea mea, pot sa spun ca a fost reusit si mai pot spune ca evenimentele la Iasi devin din ce in ce mai bune si mai placute pentru majoritatea persoanelor prezente (piloti, organizatori, public). Sper ca v-a placut si voua
__________________
TuningBoy is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 20:35   #36
Mallus
Seat Driver

Stage 5
 
Mallus's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,172
Member of:
[SEAT]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by TuningBoy View Post
Sa le iau pe rand:

@ a tot cunoscatorul Mallus
Nu vreau sa mai dau foarte multa apa la moara, dar informeaza-te, fa si tu ceva la randul tau si dupa iti va lua cineva cu adevarat in considerare punctul tau de vedere.

Din partea pilotilor: "Cea mai grava etapa de cand se organizeaza driftul la noi in Romania"
Din partea mea, pot sa spun ca a fost reusit si mai pot spune ca evenimentele la Iasi devin din ce in ce mai bune si mai placute pentru majoritatea persoanelor prezente (piloti, organizatori, public). Sper ca v-a placut si voua
Nu inteleg dc trebuie sa fii tu mistocar cu mine.Te-am jicnit eu cu ceva ca sa ma iei la misto si sa ma faci "a tot cunoscator"?
Apropo se scrie legat atotcunoscator desteptule.
__________________
Piese auto second-hand la preturi Moldovenesti de mici !!
www.iasi-dezmembrari.ro
Ym:iasidezmembrari
E-mail:piese@iasi-dezmembrari.ro
Tel:0754 856 189
Mallus is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 20:38   #37
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by geti View Post
... a meritat si merita si 30 RON.
Foarte bine spus. Au meritat si arsurile de la soare chiar...
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 20:58   #38
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by Mallus View Post
Totusi eu cred ca aceste evenimente se organizeaza pentru a spori numarul de impatimiti si pentru ai "imbolnavi" si pe ei.Exact asta e problema la noi si din pacate nu o vezi cum trebuie.Afara sunt organizate evenimente mult mai scumpe si mult mai frumoase si nu exista taxa de intrare.La urma urmei fara sa fiecare face ce vrea cu bani lui dar ce ar fi sa platim taxa ca stam pe forum si ca vedem masinile altora in poze?Poate o sa se ajunga si acolo....doar e romania unde fiecare vrea sa faca un ban "cinstit"
Nu te supara ca ma bag,dar aberezi de nici tu nu iti dai seama,in 3 ani cat an stat eu in germania nu am gasit nici un eveniment auto unde puteai intra gratuit,din contra se platesc bani destui de multi 25-30 euro intrarea.
Ca sa organizezi un eveniment ai niste costuri pe care trebe sa le acopri de undeva,incearca sa gasesti 2 sponsori pt tine sa modifici ceva la masina daca ai,si atunci ai sa-ti dai seama cat de usor scot sponsorii bani din buzunar{desi toti se plang ca platesc mult la stat)
Credema abea daca ati acoperi cheltuelile,fara sa calculezi munca si efortul pe care il depui tu.
Nu santeti in masura sa judecati ,ca e mult si ca trebe facut gratis,bucurativa ca aveti ocazia sa mergeti la voi in oras la un eveniment,altii au facut 300 km sa ajunga la voi in oras la acelasi eveniment si nu le-a parut de loc scump.
Ne vedem la anul ,daca va mafii !!!!!!!!
Tony626 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 21:01   #39
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by Mallus View Post
Nu inteleg dc trebuie sa fii tu mistocar cu mine.Te-am jicnit eu cu ceva ca sa ma iei la misto si sa ma faci "a tot cunoscator"?
Apropo se scrie legat atotcunoscator desteptule.
Imi cer scuze daca te-am jignit. Doar ca nu prea suport ca munca a multor oameni sa fie luata la misto M-am enervat putin pentru ca toti de pe forum care isi dau ei cu parerea cum ar trebui sa fie facut un eveniment nu am nici cea mai vaga idee despre costuri si munca depusa. Imi cer inca o data scuze...
TuningBoy is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 21:13   #40
Mallus
Seat Driver

Stage 5
 
Mallus's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,172
Member of:
[SEAT]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Quote:
Originally Posted by TuningBoy View Post
Imi cer scuze daca te-am jignit. Doar ca nu prea suport ca munca a multor oameni sa fie luata la misto M-am enervat putin pentru ca toti de pe forum care isi dau ei cu parerea cum ar trebui sa fie facut un eveniment nu am nici cea mai vaga idee despre costuri si munca depusa. Imi cer inca o data scuze...
Toata lumea m-a inteles gresit.Eu nu zic ca nu s-a muncit,este un lucru extraordinar ca s-a ajuns la stadiul asta in domeniul de motosport,dar cred ca se puteau scoate acei banuti din publicitate.
Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva dar este un forum public si cred ca toti ne putem spune opinia fara a deranja pe cineva.La urma urmei organizatori au facut si vor face ce doresc.
Mallus is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 22:06   #41
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

cine e "imbolnavit" se imbolnaveste si de pe youtube nu trebuie sa vina sa caste gura daca nu intelege despre ce e vorba.
cine a vrut cu adevarat sa vina cred ca a putut sa se sacrifice de 15 lei ca nu e un capat de lume...
ps. a fost o etapa foarte reusita!sa speram ca se vor organiza mai des in iasi evenimente de acest fel!
cine vrea cu adevarat sa se imbonaveasca ii sugerez sa mearga la taxi drift cu urmatoarea ocazie si o sa isi dea seama ca banii cheltuiti au meritat din plin!
__________________
My Baby


Vand odorizante California Scents!!! 20 ron bucata!!! Just_Say_Bobo@yahoo.com
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 03-05-12, 18:38   #42
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Pana apare filmul oficial...

https://www.youtube.com/watch?v=pjPQY...ure=plpp_video
TuningBoy is offline   Reply With Quote
Old 03-05-12, 22:22   #43
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Si scuipatori de seminte de pe langa garduri tot au fost..
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 02:56   #44
DIACNEM

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 5
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Nu sa meritat... de asta am fost in ambele zile si am platit biletul ... cred ca ma duceam si daca era 20 de lei hai un maxim de 25... un singur repros as avea: masinile din sectia tuning ar fi trebuit sa aiba si ceva date de prezentare de genul motorizare cost la tuning cine la facut sau mai stiu eu ce informatii; a, si sa nu uit si de fete, ca doar ele sunt sarea si piperul prezentarilor si concursurilor auto.
DIACNEM is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 04:34   #45
shooting

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 69
Default Re: GTT Drift Championship - Etapa 2

Pt cei nemultumiti sau nelamuriti:
1. Anul trecut cand a fost intrarea libera a fost un sponsor care a suportat o mare parte din cheltuieli.
2.La o etapa de drift se cheltuiesc cateva mii de euro, pe care ii scoate un singur om din buzunar, si o face din pasiune, ca noi sa ne bucuram cand vedem un asemenea spectacol.
3.Sponsori se gasesc dar foarte putini, si in mare parte ofera premii, servicii, si mai rar bani.
4.e 20 de lei un bilet la film, e 50 de lei daca nu ma insel un bilet la un meci de fotbal, e 13 lei un pachet de tigari, si in final... 15 lei un bilet pt o zi intreaga de spectacol, bineinteles pentru cei pasionati... sincer.. cam putin daca stai bine sa te gandesti
5.Momentan in tara noastra draga foarte putin este sprijinit acest sport, nu se dau fonduri , nu inchide nimeni o strada sau un spatiu pt un eveniment de drift, si totusi, sunt destui pasionati!
6.Ti se pare mult 15 lei? de ce? uitate unde traim... suntem condusi de hoti si escroci...
7. Mallus, as fi curios daca ai vrea sa organizezi un eveniment auto cum ai face, daca ar trebui sa cheltui4-5 mii de euro, ai pune o taxa sau ai face un gest frumos si ai lasa lumea sa intre gratis? si inca ceva, spune-mi sincer, cat ai fi dat pe bilet la ce ai vazut acolo?
shooting is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -