Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 25-07-11, 21:17   #16
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Quote:
Originally Posted by ISXXXXX View Post
ce-as fi venit si eu ... dar a cazut cursa fix in zilele in care ma leg la cap
Condoleante
SV-05-YBG is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 22:54   #17
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Regulament Participare:

https://forum.4tuning.ro/16-curse-acc...ml#post4487466
SV-05-YBG is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 23:43   #18
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Nu mai vin pentru ca nu imi sunt convenabile grupele.

Last edited by MnezO; 25-07-11 at 23:46.
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 01:46   #19
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Nu mai vin pentru ca nu imi sunt convenabile grupele.
Nici o problema. Probabil vor fi altii care le vor gasi convenabile. Dar parca spuneai ca vii de distractie
SV-05-YBG is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 10:14   #20
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Da poi se cheltuiesc niste bani... in fine e long story si cu masina mea sa vad cum o sa ma simt ) Cat e taxa de inscriere?
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 12:14   #21
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

E o chestie si cu distractia asta, ca daca platesti 50RON taxa de inscriere (+banii pe drum, masa, etc) si ajungi sa te dai doar odata pentru ca ai nimerit de exemplu la grupa S2 unde s-ar incadra si o mazda RX8 deja distractia se rezuma la a te ridica vreo citeva ore pe virfuri sa vezi peste crestetele celorlalti pe concurentii ramasi pe pista

Nu sint in masura sa-mi dau cu parerea despre grupe pentru ca nu stiu ce presupune alcatuirea lor. Dar probabil ca potentialii participanti trebuie sa inteleaga ca la alcatuire e necesar sa se tina cont si de numarul de participanti din fiecare grupa, pentru ca daca nu sint suficienti s-ar putea sa nu ai o grupa si trebuie sa-i distribui convenabil sau mai putin convenabil la alte grupe. Si nici sa faci niste grupe de sa te intinzi cu cursele pe 2 zile nu e fezabil.
mituc is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 12:51   #22
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Aici sunt foarte multi factori de luat in considerare, iar daca fac cursele pe baza de CP, ca si anii trecuti, vor aparea extrem de multe discutii legate de:
- ca ala a declarat mai putin decat are real
- ca ala are soft si de ce este in grupa x sau y
- ca de ce ala a fost la grupa aia ca sunt catva care stiu ca el de fapt trage mai bine
s.a.m.d.

Discutiile de genul asta mare parte tot din Iasi au plecat. Pe mine ma intereseaza sa fac ceva in care sa se simta toata lumea bine, nu sa apara discutii, dar cum nimeni nu este sincer si nu declara ce are de fapt pe masina trebuie sa recurg la alte metode, si sa ma inspir din regulamentele altora, nemaiputand aplica regulamentul folosit pana acuma.

Oricum as face grupele tot vor aparea discutii.
__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 13:02   #23
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Quote:
Originally Posted by mituc View Post
E o chestie si cu distractia asta, ca daca platesti 50RON taxa de inscriere (+banii pe drum, masa, etc) si ajungi sa te dai doar odata pentru ca ai nimerit de exemplu la grupa S2 unde s-ar incadra si o mazda RX8 deja distractia se rezuma la a te ridica vreo citeva ore pe virfuri sa vezi peste crestetele celorlalti pe concurentii ramasi pe pista

Nu sint in masura sa-mi dau cu parerea despre grupe pentru ca nu stiu ce presupune alcatuirea lor. Dar probabil ca potentialii participanti trebuie sa inteleaga ca la alcatuire e necesar sa se tina cont si de numarul de participanti din fiecare grupa, pentru ca daca nu sint suficienti s-ar putea sa nu ai o grupa si trebuie sa-i distribui convenabil sau mai putin convenabil la alte grupe. Si nici sa faci niste grupe de sa te intinzi cu cursele pe 2 zile nu e fezabil.
Si evenimentu e pe 2 zile ) sambata libere se da cine cu cine vrea de cate ori vrea in limita bunului simt iar duminica cursa oficiala deci nu o sa se dea garantat 1 sg data
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 13:20   #24
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Eu tac ... pentru moment dar zic doar atat:

"Fratzica,vii cu cei 90 de CP din certificat dezvoltati de producator! Nu ma intereseaza de ceilalti cai adunati de tine prin diverse metode! Daca fizic observ modificari aduse (bi turbo poate, intercooler cat capota,trecere de la 5 rapoarte la 6 rapoarte si poate quattro te controlez la sange si te scot din concurs ori te bag la grupa in care cred eu!"

Succes celor ce se duc!!! Poate daca aveam si eu un 320d de 163 CP sau un 1.9 CDTI Sport treceam pe la Dragos, imi mai aduna vreo 50 pana la 210CP si veneam si rupeam fundurile si la diezelari si la benzinari! Dar asa ... Abia ma strofoc sa scot 120 CP dintr-un un 1.5 dCi amarat cu tractiune fatza si cutie cu 5 rapoarte si vine unu ce doar din fabrica are 131 CP cu 6 rapoarte ca e sub 2000 cmc.
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 15:38   #25
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Dupa cum spuneam, daca facem pe grupe in functie de cp din certificat sunt probleme, daca facem altfel sunt probleme, asa ca va las pe voi sa decideti ce fel de grupe vreti. Astept propunerile ......
SV-05-YBG is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 15:42   #26
chupa 11

Stage 3
 
chupa 11's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 132
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Quote:
Originally Posted by mituc View Post
E o chestie si cu distractia asta, ca daca platesti 50RON taxa de inscriere (+banii pe drum, masa, etc) si ajungi sa te dai doar odata pentru ca ai nimerit de exemplu la grupa S2 unde s-ar incadra si o mazda RX8 deja distractia se rezuma la a te ridica vreo citeva ore pe virfuri sa vezi peste crestetele celorlalti pe concurentii ramasi pe pista

Nu sint in masura sa-mi dau cu parerea despre grupe pentru ca nu stiu ce presupune alcatuirea lor. Dar probabil ca potentialii participanti trebuie sa inteleaga ca la alcatuire e necesar sa se tina cont si de numarul de participanti din fiecare grupa, pentru ca daca nu sint suficienti s-ar putea sa nu ai o grupa si trebuie sa-i distribui convenabil sau mai putin convenabil la alte grupe. Si nici sa faci niste grupe de sa te intinzi cu cursele pe 2 zile nu e fezabil.
pentru cunostintele tale generale mazda rx 8 are doua rotoare de 1300cmc,deci 2600cmc wenkell......asa se fac grupele peste tot,cine vrea participa cine nu sa se abtina!
chupa 11 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 15:45   #27
chupa 11

Stage 3
 
chupa 11's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 132
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Quote:
Originally Posted by SV-05-YBG View Post
Dupa cum spuneam, daca facem pe grupe in functie de cp din certificat sunt probleme, daca facem altfel sunt probleme, asa ca va las pe voi sa decideti ce fel de grupe vreti. Astept propunerile ......
trebuie sa ii multumim lui Stefan pentru ca reuseste sa organizeze un eveniment de acest fel si la noi in moldova!!asa ca terminati cu replici de genu "pe mine nu ma avantajeaza grupele",sambata sunt libere,poti sa vii sa vezi cum stai cu alte masini si sa te dai cu cine vrei de n ori...........vrei performanta,munceste la masina!!!
chupa 11 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 16:22   #28
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Quote:
vrei performanta,munceste la masina!!!
Sunt oameni care au muncit! Sunt oameni ce inca muncesc si au sa faca asta si in viitorul apropiat/indepartat!!! Sunt oameni ce isi investesc viata si sufletul intr-un morman de fiare ce iti da adrenalina atunci cand esti la volan! Dar sunt acei oameni ce nu dau 2 bani pe o masina modificata ce de la 90 CP a ajuns la 180 CP!!! Si tot ei isi cumpara o masina ce din fabrica are 180 CP! Si din greseala sau din alte motive cazi cu el in grupa si ajungi sa pierzi si atunci te oftici,iti dai cu levieru in o-o singurel si celalalt rade!

Acum il inteleg pe Mnezo de ce nu vine! Din acelasi motiv nu vin si eu!!!

DA!!! TOT RESPECTUL PENTRU STEFAN! NE STIM DIN 2006, AM FOST COLEGI DE SERVICIU IN 2008!!! DA, E UN OM CE A MUNCIT SI MUNCESTE MULT PENTRU 0 CASTIG!!! NU E PRIMA LUI CURSA CE O ORGANIZEAZA!!! Dar ramane un DAR ... in aceasta categorie de grupe!! Pentru ca cei mai multi dintre noi eram obisnuiti cu alte grupe si poate din acest motiv acum ne suparam si vorbim asa de mult!!! De asta sunem acum asa "frustrati"!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 16:23   #29
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Quote:
Originally Posted by chupa 11 View Post
trebuie sa ii multumim lui Stefan pentru ca reuseste sa organizeze un eveniment de acest fel si la noi in moldova!!asa ca terminati cu replici de genu "pe mine nu ma avantajeaza grupele",sambata sunt libere,poti sa vii sa vezi cum stai cu alte masini si sa te dai cu cine vrei de n ori...........vrei performanta,munceste la masina!!!
Alo prietene eu am 90 de cai si muncesc si bag bani grei in masina sa scot 170 sa zic si vine unu cu arl de 150 cu un *** de soft de 800 de lei si fara absolut nici o alta modificare si rupe cam multe masini diesel sub 1900 cmc.

Ori daca nu vine arl asta inseamna ca daca eu cad cu un 1,5 dci cum ar fi Crys ce e de facut? Iar pentru grupe cum sunt acum exista etapa nationala de drag.
__________________

MnezO is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 16:37   #30
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Cursa Acceleratie Aerodromul Floreni - Vatra Dornei 6-7 august 2011

Quote:
Originally Posted by chupa 11 View Post
pentru cunostintele tale generale mazda rx 8 are doua rotoare de 1300cmc,deci 2600cmc wenkell......asa se fac grupele peste tot,cine vrea participa cine nu sa se abtina!
2x654cm3 mai exact, adica fix 1308cm3. Doar ca se impoziteaza ca 2600 (btw, e wankel, nu wenkell).
mituc is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -