Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-13, 18:22   #61
Cipiotul

Stage 2
 
Cipiotul's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 28
Default Re: - ULEI MOTOR - Ce tip de ulei pentru motor folositi?

Quote:
Originally Posted by 18.Marius.92 View Post
Se gaseste si in magazine sau comanda pe site ?
in magazine gasesti ulei Mobil ... facut in UE sau Turcia... cel din link e importat de firma respectiva direct din state...
PS: vezi ca bidoanele sunt in sistemul american (bidon de 946ml sau galon - 3.47 L)
Cipiotul is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 21:26   #62
18.Marius.92

Stage 4
 
18.Marius.92's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 186
Default Re: - ULEI MOTOR - Ce tip de ulei pentru motor folositi?

Quote:
Originally Posted by Cipiotul View Post
in magazine gasesti ulei Mobil ... facut in UE sau Turcia... cel din link e importat de firma respectiva direct din state...
PS: vezi ca bidoanele sunt in sistemul american (bidon de 946ml sau galon - 3.47 L)
Aha , am vazut si eu pe site . Multumesc mult de ajutor !
18.Marius.92 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-14, 00:19   #63
paulalchool

Stock
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 1
Default Re: - ULEI MOTOR - Ce tip de ulei pentru motor folositi?

la un motor in 4T Briggs & Stratton pun ulei 10W-40 si nu 10W-30 e ceva problema?
stie cineva?
paulalchool is offline   Reply With Quote
Old 06-08-16, 17:34   #64
AlexKivu

Stock
 
Join Date: Feb 2016
Posts: 1
Default Re: - ULEI MOTOR - Ce tip de ulei pentru motor folositi?

Salutare. Am si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta. Am un polo 9n din 2003 iar al meu mecanic a decis ca uleiul sa fie 5w40(castrol). Dupa vreo 5000 km am ramas fara ulei in motor(foarte putin), nu are semne ca ar fi curs pe undeva, nu am gasit niciodata balta de ulei jos..Masina are 160 000 km, iar cineva mi-a spus ca ulei ar fi fost prea putin vascos,si pt.ca motorul are o uzura, la aruncat afara...sa ii pun 10w40 ?
AlexKivu is offline   Reply With Quote
Old 24-02-17, 14:11   #65
erwyn86

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 1
Lightbulb Re: - ULEI MOTOR - Ce tip de ulei pentru motor folositi?

Buna ziua, am urmarit un pic unele threaduri de pe acest forum in legatura cu tipul de ulei folosit la anumite masini. Pentru cei care cauta ce tip de ulei merge la masina, va recomand configuratorul de ulei (care va arata intreaga fisa a masinii cu toate tipurile de ulei: motor, servo, transmisie, etc...) al magazinului online Magazin de uleiuri: http://www.magazindeuleiuri.ro/conte...evoie-la-motor . Toate masinile firmei noastra merg cu uleiuri Havoline (Texaco).
erwyn86 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -