Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 06-07-11, 12:30   #16
bucsy

Stage 4
 
bucsy's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 204
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

cel mai de treaba politai :in tudor vb la telefon si fara centura tocmai ce plecasem de pe loc,amenda dupa ce i-am zis niste minciuni:d pentru trecere prin loc nepermis ca si pieton,zic multumesc.
bucsy is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 11:50   #17
HotWheels

Stage 4
 
HotWheels's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 201
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Pe ala rau inca nu l-am intalnit, cu toate ca am avut permisul suspendat 1 luna pentru neacordare de prioritate la pietoni (nici in ziua de azi nu stiu unde erau acei pietoni carora nu le-am dat prioritate...in fine) - 2 benzi/sens > 2 pietoni pe trotuar la vreo 2 m de bordura, si 1 pieton pe prima banda pe sensul opus (eu fiind pe prima banda pe sensul meu).

Baieti buni, au fost destui...

1. Copou, radar, 70, fara acte la mine...avertisment.
2. Copou, fara centura, avertisment.
3. Undeva prin tatarasi, unde intorc tramvaiele langa piata chirila, am fortat oleaca intrarea in intersectie (veneam dinspre scoala 22 parca aia-i acolo), m-a oprit, m-a intrebat ce semn am acolo, ca-mi ia permisu...si dupa m-a intrebat daca ma duc la meci...ca eram cu fulare, steaguri & etc dupa mine, si mi-a dat drumu ca intarzii la meci.
4. Pe independentei (cu SFJ-ul, pt cine-l mai stie), fara numar pe fata, fara bara pe fata, fara toba (si-a mai zis el cateva acolo dar nu mai stiu) si ca ramane certificatul la el. Mi-a zis sa astept sa termine cu unu care mai era oprit, dupa care mi-a dat actele si-a zis sa am grija
HotWheels is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 15:21   #18
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Thumbs up Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Quote:
Originally Posted by HotWheels View Post
Pe ala rau inca nu l-am intalnit, cu toate ca am avut permisul suspendat 1 luna pentru neacordare de prioritate la pietoni (nici in ziua de azi nu stiu unde erau acei pietoni carora nu le-am dat prioritate...in fine) - 2 benzi/sens > 2 pietoni pe trotuar la vreo 2 m de bordura, si 1 pieton pe prima banda pe sensul opus (eu fiind pe prima banda pe sensul meu).

Baieti buni, au fost destui...

1. Copou, radar, 70, fara acte la mine...avertisment.
2. Copou, fara centura, avertisment.
3. Undeva prin tatarasi, unde intorc tramvaiele langa piata chirila, am fortat oleaca intrarea in intersectie (veneam dinspre scoala 22 parca aia-i acolo), m-a oprit, m-a intrebat ce semn am acolo, ca-mi ia permisu...si dupa m-a intrebat daca ma duc la meci...ca eram cu fulare, steaguri & etc dupa mine, si mi-a dat drumu ca intarzii la meci.
4. Pe independentei (cu SFJ-ul, pt cine-l mai stie), fara numar pe fata, fara bara pe fata, fara toba (si-a mai zis el cateva acolo dar nu mai stiu) si ca ramane certificatul la el. Mi-a zis sa astept sa termine cu unu care mai era oprit, dupa care mi-a dat actele si-a zis sa am grija
BAFTOSULEEE
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 00:51   #19
ISXXXXX

Stage 3
 
ISXXXXX's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 78
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

is niste bulangii gaborii astia.... apropo am ramas si eu fara permis 2 luni...cik neacordare prioritate la pietoni si nerespectarea semnalelor agentului...care pietoni ...si care semnale ? Am facut contestatie si circul pana la verdictul final... sper sa am castig de cauza pt ca eu unu n`am vazut nimik din ce mi-au spus ei acolo. Apoi... mereu cand sunt cu masina de serviciu....n`au treaba cu mine...fara centura, vb la tel , mai fortez trecerea pe la semafoare pe galben...nu zic nimic. cand ies si eu sa ma plimb...hop ma salta de permis ca nush ce pieton si ca nush ce semnale mi`au facut. hop amenda ca am parcat unde nu era permis, hop amenda ca ai urcat pe pavele... si tot asa. cu masina de la munca ma urc si pe pavele, si pe trotuar...blochez trotuarul si cate o ora... si nu`mi zice niciunu` nimic. Astia-s niste obositi care vor sa scoata bani la buget pe seama celor care se plimba. Daca te vad si mai tanar...te mai iau si la mijto. Eu le explicam cum ca nu au dreptate si ei o faceau pe desteptii la cele 2 clase ale lor... "da tu ne inveti pe noi legislatie rutiera ? "(si-si potrivea cu aere de intelectual cascheta pe capul ala sec).
__________________
Astra Gtc 2.0 Turbo
ISXXXXX is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 07:17   #20
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Unde lucrezi si ce masina de serviciu ai?
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 10:49   #21
ISXXXXX

Stage 3
 
ISXXXXX's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 78
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Unde lucrezi si ce masina de serviciu ai?
fac un fel de livrari, transporturi...si lucrez pe autoutilitare ford transit, kia, dacii papuc ..
ISXXXXX is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 11:08   #22
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Poate ca se iau de tine,dar sa zici ca au 2 clase e ceva deplasat.Nu mai fac si alte comparatii.
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 12:12   #23
ISXXXXX

Stage 3
 
ISXXXXX's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 78
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Poate ca se iau de tine,dar sa zici ca au 2 clase e ceva deplasat.Nu mai fac si alte comparatii.
nu or avea ei fix doua...dar prea o fac pe desteptii cand nu este cazul. profita de autoritate si uneori da excesul de zel peste ei.
Legat de 2 clase ...m-au chemat odata sa dau o declaratie intrucat am asistat ca martor la o proba cu etilotestul. nici nu-ti imaginezi ce dezacorduri facea nenea ala care`mi dicta declaratia(pe care normal trebuia sa o dau eu...dar nu ... ei imi ziceau ce sa scriu ca sa iasa ei bine). Eu reformulam ce spunea ala acolo ca`mi era aiurea sa scriu ca un analfabet. La un mom. dupa vreo 10 randuri scrise ) mi-a spus sa iau o pauza daca am obosit...ca el stie ca e greu cu scrisul =)) . Cum as putea spune ca au mai mult de 2 clase? in plus stiu un retard care a fost in scoala generala cu mine... a ajuns organ la rutiera. In 1 - 8 ala era printre cei mai prosti din curtea scolii, abia a luat capacitatea... Chiar daca a terminat el cu chiu cu vai nush ce liceu...cam tot echivalentul a 2 clase putem spune ca are
ISXXXXX is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 12:37   #24
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Da bine,eu ma refeream ca nu e asa usor sa termini o scoala de politie..oricum ai fi prost sau destept.
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 12:50   #25
ISXXXXX

Stage 3
 
ISXXXXX's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 78
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Da bine,eu ma refeream ca nu e asa usor sa termini o scoala de politie..oricum ai fi prost sau destept.
nu vreau sa`i cataloghez pe toti. Dar sunt si specimene... mai ales aia care au intrat pe baza de nepotisme... . Sunt intradevar si politisti intelegatori ... dar 50% au cap ca sa nu`i ploua in gat. Unii iau legea "mot a mot" si daca a pus pietonu piciorul pe trecere ... si tu treci neobstructionand pietonul..hop te salta de permis, apoi... daca abia se face galben si tu ai un 60 km/h iar te salta de permis...ca vezi domnule...era galben acolo (de parca daca vroiai sa opersti aveai cum.. ). Hai sa zicem...ca atunci cand intri intr`o intersectie mare...opresti la galben...dar la o trecere de pietoni semaforizata...dc n`as trece daca mai sunt 5 secunde ? doar nu exista riscul sa blochez nimic daca trec... si tot asa. Daca ar fi si ei oameni inainte sa fie politisti atunci cand sunt in timpul serviciului....poate relatia politie-cetatean ar fi una normala. dar atata timp cat ei utilizeaza legea intr`un mod abuziv...si cand le aduci argumente o fac pe desteptii...si iti vorbesc cu un aer de superioritate(chiar nu ar fi cazul)...tu ca cetatean...cum te simti ? ce poti spune despre ei ?
dar dupa cum am mai spus...mai sunt si exceptii
ISXXXXX is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 20:45   #26
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Quote:
Originally Posted by ISXXXXX View Post
nu vreau sa`i cataloghez pe toti. Dar sunt si specimene... mai ales aia care au intrat pe baza de nepotisme... . Sunt intradevar si politisti intelegatori ... dar 50% au cap ca sa nu`i ploua in gat. Unii iau legea "mot a mot" si daca a pus pietonu piciorul pe trecere ... si tu treci neobstructionand pietonul..hop te salta de permis, apoi... daca abia se face galben si tu ai un 60 km/h iar te salta de permis...ca vezi domnule...era galben acolo (de parca daca vroiai sa opersti aveai cum.. ). Hai sa zicem...ca atunci cand intri intr`o intersectie mare...opresti la galben...dar la o trecere de pietoni semaforizata...dc n`as trece daca mai sunt 5 secunde ? doar nu exista riscul sa blochez nimic daca trec... si tot asa. Daca ar fi si ei oameni inainte sa fie politisti atunci cand sunt in timpul serviciului....poate relatia politie-cetatean ar fi una normala. dar atata timp cat ei utilizeaza legea intr`un mod abuziv...si cand le aduci argumente o fac pe desteptii...si iti vorbesc cu un aer de superioritate(chiar nu ar fi cazul)...tu ca cetatean...cum te simti ? ce poti spune despre ei ?
dar dupa cum am mai spus...mai sunt si exceptii
Apropo v-ati intrebat cati dintre ei respecta regulile de circulatie cand nu sunt in uniforma? Oare ei chiar franeaza la maxx cand e galben? sau daca un pieton pune un picior pe zebra el opreste? Apoi mai e o treaba si cu pietonii astia frate... Cand ai ajuns in dreptul zebrei el atunci se infinge sa traverseze... (logica lui nu e rea:zice ca abia o trecut masina am timp sa traversez) dar el nu stie ca e un gabor in boscheti care abia asteapta sa-ti salte permisul...
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 11:25   #27
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

faza cu politia e asa..ei cand mai sunt 2 secunde la semafor accelereaza) pe trece mai sa ii calce...am vazut faza veneam din podu ros si in fata MCV avea in jur de 80 si eu in spatele lui.....nu au terba cu regulile ca doar un casca in cap
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 12:55   #28
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Mircea Badea despre politistii boschetari ))))))

http://www.antena3.ro/life-show/medi...-h-133757.html
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 14:07   #29
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
faza cu politia e asa..ei cand mai sunt 2 secunde la semafor accelereaza) pe trece mai sa ii calce...am vazut faza veneam din podu ros si in fata MCV avea in jur de 80 si eu in spatele lui.....nu au terba cu regulile ca doar un casca in cap
Din 186 de posturi de ale tale nu stiu daca am reusit sa inteleg macar 180!!! Te rog mult,incearca sa scrii cat de cat corect,cu punctuatie & CO ! Ai un mode de exprimare ciudat! Asa procedezi si cu iubita? Si cu prietenii din jur cand porti o discutie LIVE?
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 14:21   #30
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Cel mai bland si cel mai aspru politist care v-a oprit in trafic

atunci alea care nu le intelegi,poti sa le stergi,,am scris destul de corect..? nu toata lumea citeste de 3 4 ori inainte na stii tu mai putina scoala)
Jockers is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -