Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-11, 18:45   #46
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

nu`i adevarat , nu au ei treaba decat ce tine de directie lumini anvelope si frane ! am vazut atatea masini la rar cu pomu de craciun in bord si nu le-a zis nimeni nimic !!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 19:10   #47
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
nu`i adevarat , nu au ei treaba decat ce tine de directie lumini anvelope si frane ! am vazut atatea masini la rar cu pomu de craciun in bord si nu le-a zis nimeni nimic !!
imi cer scuze ca ma bag aiurea dar politia nu are cum sa te amendeze din cauza directiei si franei. Singurii autorizati sa verifice si apoi sa dea amenzi sunt cei de la ARR. La lumini da..pentru ca e vizibil si se poate lua de tine. Personal am fost tras pe dreapta la inceputul soferiei mele din cauza unui bec chior pe stanga si din cauza ca rulam cu proiectoarele...
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 19:53   #48
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
imi cer scuze ca ma bag aiurea dar politia nu are cum sa te amendeze din cauza directiei si franei. Singurii autorizati sa verifice si apoi sa dea amenzi sunt cei de la ARR. La lumini da..pentru ca e vizibil si se poate lua de tine. Personal am fost tras pe dreapta la inceputul soferiei mele din cauza unui bec chior pe stanga si din cauza ca rulam cu proiectoarele...
Era culmea sa nu te opreasca pentru farul chior si mai ales pentru proiectoare..pt alea aprinse iei si puncte..
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 19:57   #49
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Era culmea sa nu te opreasca pentru farul chior si mai ales pentru proiectoare..pt alea aprinse iei si puncte..
stiu atunci nu am luat nimic ca a vazut ca sunt la inceput si nestiutor. Luminile se vad si e normal sa te opreasca/amendeze pentru ele insa pentru directie si frane si tot ce tine de mecanica masinii au voie sa dea amenzi doar daca sunt si cei de la ARR prezenti
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 20:06   #50
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

nu cei de la arr ci cei de la RAR , asa e
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 14:52   #51
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Thumbs down Re: Atentie la folie....GARCEA

pe mine acu vreo 2 luni .mo ars bine de tot..aveam folie pe spate si pe luneta..fara omologare...si aveam si alta culoare in certificat..de nu mo tinut vreo ora ...orice le ziceam nu vroiau sa o dea la pace..)le-am zis ca scot acu folia o zis ca imi iau placutele ..si tot asa..greseala cu culoarea era de la rar...pana la urma tot mi-o dat un cec de 600 de ron si vreo 9 puncte) si dupa 2 saptamani nenea garcea m-o tras pe dreapta ca aveam leduri albastre in grile..si o vrut sa imi iau dovada) dar un nenea garcea bun --REspect aveti grija ..Multi nu iarta
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 15:02   #52
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

Si daca imi pun pe geamurile lateral fata"geamuri heliomate" ? ce poate sa iti mai faca ?
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 15:30   #53
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

Iti ia certificatul. In normele europene/normele RAR-ului se mentioneaza ca transparenta minima pe fata trebuie sa fie de 27%. Cu folia scapi ca mai poti sa o dai jos, cu geamurile ionizate.. le schimbi si gata.
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 11-05-12, 20:46   #54
bucsy

Stage 4
 
bucsy's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 204
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

salutare ,ma agatat aseara organu pentru folie dupa vreo 3 intalniri cu acelasi melitian si a zis ca sunt..... ,chiar nu vreau sa dau jos folia si asa mai departe -ma lasat fara certificat si amenda destula ,intrebarea este acuma la RAR nu se iau aia si de altele sau se uita numai la folie sa fie data jos si am plecat acasa ?aveti idee ,ms
bucsy is offline   Reply With Quote
Old 11-05-12, 21:20   #55
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

se ia si de restul ...
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-12, 23:30   #56
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

Quote:
Originally Posted by bucsy View Post
salutare ,ma agatat aseara organu pentru folie dupa vreo 3 intalniri cu acelasi melitian si a zis ca sunt..... ,chiar nu vreau sa dau jos folia si asa mai departe -ma lasat fara certificat si amenda destula ,intrebarea este acuma la RAR nu se iau aia si de altele sau se uita numai la folie sa fie data jos si am plecat acasa ?aveti idee ,ms
cat de intunecata este cu adevarat folia de pe fata? cum adica te-ai intalnit de 3 ori cu el? ai facut anume si te-ai plimbat prin fata lui cand statea la pleasca sa prinda pe vre-unul?
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-12, 23:45   #57
bucsy

Stage 4
 
bucsy's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 204
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

sincer nici nu mai stiu cat e de inchisa creca 35% ,m-a oprit si tot m-am tiganit cu el si aseara m-am luat cam tare si ma lasat in curu gol am avut eu bafta sa dau peste el
bucsy is offline   Reply With Quote
Old 12-05-12, 01:11   #58
geti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,121
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

Fara suparare, tu poate tot i-ai spus ca ti-o vei da jos, vazand el ca nu o faci, a luat masuri. Acesta "fapta" poarta denumirea de sfidare.
geti is offline   Reply With Quote
Old 12-05-12, 08:32   #59
bucsy

Stage 4
 
bucsy's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 204
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

sincer sa fiu cam da daca ma mancat...
bucsy is offline   Reply With Quote
Old 12-05-12, 13:49   #60
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Atentie la folie....GARCEA

am fost eu anul trecut pentru folie la rar.. au verificat toata masina,mau pus sa schimb faruri,parasolar jos,taba sa nu faca galagie intreaba operatiune..
Jockers is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -