Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-13, 20:56   #1666
18.Marius.92

Stage 4
 
18.Marius.92's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 186
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Eriksson View Post
e duminica ma , incearca maine ))
Pana pe 12-13 aprilie cand revin in Iasi o sa imi raspunda si mie cineva :d
18.Marius.92 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-13, 23:44   #1667
X.F.P

Stage 2
 
X.F.P's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 28
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by 18.Marius.92 View Post
Pana pe 12-13 aprilie cand revin in Iasi o sa imi raspunda si mie cineva :d
Poti sa mai incerci la baietii de la Autofacelift.Eu am foliat exact portiunea care o vrei tu la baietii care vand tigari electonice langa starea civila,unul dintre ei se ocupa si de folieri auto.
X.F.P is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 15:01   #1668
laur994

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 36
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Stiti daca pentru o zgarietura la bara fata (pana la plastic) este necesara vopsirea intregului element(ca sa nu se observe diferenta)? Este vorba de un Opel Astra H.
Si ce demersuri ar putea face partea pagubita in cazul in care compania de asigurari a refuzat sa plateasca reparatiile motivand ca "nu se pot trage concluzii cu privire la cauzele si imprejurarile producerii evenimentului asigurat"?
laur994 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 18:48   #1669
duku7

Stage 1
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 11
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by laur994 View Post
Stiti daca pentru o zgarietura la bara fata (pana la plastic) este necesara vopsirea intregului element(ca sa nu se observe diferenta)? Este vorba de un Opel Astra H.
Si ce demersuri ar putea face partea pagubita in cazul in care compania de asigurari a refuzat sa plateasca reparatiile motivand ca "nu se pot trage concluzii cu privire la cauzele si imprejurarile producerii evenimentului asigurat"?
1 daca cel ce a produs paguba are asigurare la firme gen carpatica solutia este sa ii dai in judecata ( pt zgarietura aia care e nici nu te obosesti si ei stiu asta si profita )
2 daca ai casco fa pe asigurarea casco
3 ca sa nu se cunoasca trebuie sa revopsesti tot elementul sau o parte din el ca sa nu se cunoasca
4 poate daca foliezi o parte din spoiler ca sa ii dai un aer de tuning si sa maschezi zgarietura
5 ramai cu ea asa pana la un nou eveniment sau pana gasesti solutia care iti place
duku7 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 19:51   #1670
laur994

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 36
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Multumesc pentru raspuns!
Am uitat sa mentionez, eu sunt vinovatul(cica, nu sunt sigur, asa a a dedus el), martori nu sunt, nici macar el nu era acolo,eu nu am simtit nimic, si parca nu as plati pe baza unor probe destul de "firave".Ramane sa vad daca da firma de asigurari in judecata(Astra) sau imi cere mie bani.
PS Nu sunt genul de om care fuge de "pedeapsa" dar in cazul asta nu sunt sigur daca sunt vinovat.
laur994 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 19:55   #1671
lexw

Stage 5
 
lexw's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 309
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Unde pot schimba un parbriz pe casco și unde pot pune folii față și spate dar să am timbre și foiță și pentru cele față ? culori în limita legii.
lexw is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 19:56   #1672
duku7

Stage 1
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 11
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Pe tine nu are de ce sa te dea in judecata tu esti obligat sa ai asigurare si in cazul asta tu ai asigurare ti-ai facut asiugurare deci ai respectat legea.
el trebuie sa rezolve cu astra
duku7 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 21:29   #1673
lilutosh

Stage 4
 
Join Date: May 2011
Posts: 207
Member of:
[KIA]
[Honda]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

am nevoie sa pun folie pe toate geamurile pt un sedan si pentru luneta si geamurile laterale mici pentru 2 coupe-uri. unde ma pot duce sa ies ieftin si cu treaba facuta bine ?
lilutosh is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 02:34   #1674
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Salut dragi colegi. Probabil unii ma cunoasteti de pe forum...am si eu nevoie de putin ajutor din partea unui coleg din iasi. Am gasit o masina pe Autovit si este din iasi, eu din Craiova. Daca are cineva timp se poate duce sa vada masina ? Cer ajutorul pt ca sunt 700 de km intre noi , costul dus-intors ar fii undeva la 150 euro... Daca este cineva amabil , va rog un PM sa va dau detalii si nr meu de telefon sa putem discuta
__________________
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 13:13   #1675
BT 87 YVI

Stage 4
 
BT 87 YVI's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 230
Member of:
[DACIA]
[Toyota]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Salut, va deranjez si eu cu o intrebare, exista in iasi cineva care roluieste aripi? Daca da unde as putea sa dau de el. Multumesc
BT 87 YVI is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 14:31   #1676
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Salut dragi colegi. Probabil unii ma cunoasteti de pe forum...am si eu nevoie de putin ajutor din partea unui coleg din iasi. Am gasit o masina pe Autovit si este din iasi, eu din Craiova. Daca are cineva timp se poate duce sa vada masina ? Cer ajutorul pt ca sunt 700 de km intre noi , costul dus-intors ar fii undeva la 150 euro... Daca este cineva amabil , va rog un PM sa va dau detalii si nr meu de telefon sa putem discuta
ym: gaby_645 sau 0741472350 daca e in mun . iasi te pot ajuta !!
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-13, 22:31   #1677
1.9Diesel

Stage 5
 
1.9Diesel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 445
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

cine imi poate recomanda in iasi un service auto specializat pe partea electrica sau un meserias bun si nu foarte scump, care sa imi traga 3 fire cu tot cu papuci din mufa unui adaptor pana in mufa unui Rcd ( la can-bus) ca sa imi mearga toate functiile specifice playerului ? multumesc
__________________
1.9Diesel is offline   Reply With Quote
Old 08-04-13, 00:25   #1678
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by 1.9Diesel View Post
cine imi poate recomanda in iasi un service auto specializat pe partea electrica sau un meserias bun si nu foarte scump, care sa imi traga 3 fire cu tot cu papuci din mufa unui adaptor pana in mufa unui Rcd ( la can-bus) ca sa imi mearga toate functiile specifice playerului ? multumesc
0748 283 201 - Viorel - imediat dupa magazinul Lidl din Pacurari
Ca preturi nu stiu sa-ti spun, eu mi-am montat niste drl-uri la el si am fost multumit si ca pret si ca mod de lucru.
__________________
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-13, 17:57   #1679
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

stie careva unde pot vinde niste aur? dar la un pret mai bun decat cel al amanetului?
N3n3a is offline   Reply With Quote
Old 12-04-13, 09:35   #1680
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by N3n3a View Post
stie careva unde pot vinde niste aur? dar la un pret mai bun decat cel al amanetului?
daca auzi ceva zimi shi mie .
GAby645 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -