Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 22-01-13, 19:34   #1576
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

daca ai trecut de rar cu folia, nu cred ca mai ai nevoie de acte.... aventual trebuia sa scrie ei in carte ca ai folie aplicata
bakal is offline   Reply With Quote
Old 22-01-13, 19:52   #1577
anduril

Stage 1
 
Join Date: May 2009
Posts: 24
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Pe premiza asta am mers pana acu , ca daca de la rar mi-au zis asa , e totul ok dar nu stiu care politist ma crede fara o dovada (care nu exista ).
anduril is offline   Reply With Quote
Old 23-01-13, 09:46   #1578
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

eu stiam ca folia pe spate nu conteaza(luneta si laterale) ci doar pe fata. se merge pe premiza ca la autoutilitare ai tabla, nu geamuri, si de aia nici la autovehicule nu se pune...
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 23-01-13, 19:12   #1579
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Ia si tine-ti banii acasa sau mai investeste in masina, lasa folia! Pe spate e legala ! Nu se poate lega nici un pokemon de tine ! Stai calm! Chiar azi am fost la RAR IASI si la fel, doar pe spate folie!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 23-01-13, 20:16   #1580
iulian11

Stage 1
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 16
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

recomandati-mi si mie un broker de asigurari
iulian11 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-13, 00:22   #1581
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Iti recomand eu. Ai datele in privat.
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 24-01-13, 16:39   #1582
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Ia si tine-ti banii acasa sau mai investeste in masina, lasa folia! Pe spate e legala ! Nu se poate lega nici un pokemon de tine ! Stai calm! Chiar azi am fost la RAR IASI si la fel, doar pe spate folie!
La fel citisem si eu pe undeva, insa recent am vazut niste filmulete pe net cu unele controale ale politistilor si chiar pe unul cu un Vito l-a intrebat de omologarea pentru foliile de pe spate... Sa inteleg ca politistul a mers pe baza de "tupeu" cu intrebarea?
__________________
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 21:05   #1583
Lucian MC

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 446
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Care stie unde pot decoda o navigatie de vw RNS 510 in IASI
Lucian MC is offline   Reply With Quote
Old 26-01-13, 15:10   #1584
cotto
VW Driver

Stage 5
 
cotto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 547
Member of:
[VW]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Eu am folie pe fata si trebuie sa ma duc la RAR marti sau miercuri, si daca stau la rand platesc taxa aia de 113 lei si imi zice de folie ce fac ? ma intorc din nou si iar platesc 113 lei ?

Last edited by cotto; 26-01-13 at 15:13.
cotto is offline   Reply With Quote
Old 26-01-13, 15:59   #1585
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

taxa pt ce?
la rar daca ajungi cu folie pe geamurile din fata esti respins 100%.
daca te duci pt autentificare (schimbare de proprietar) si ai folie pe geamurile din fata ori te da afara din rand cand ajungi in fata, ori cand intrii in hala te pune sa dai folia jos
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi

Last edited by GAby645; 26-01-13 at 16:02.
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-13, 17:07   #1586
Santi_Rafael

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 42
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Salut,am un prieten care vrea sa isi vopseasca masina,are ,,expert,, si vopsea,desi nu e recomandat,si i-am zis si eu ca nu prea e ok sa o faca decat intr-un service...ma rugat sa ii caut un loc,garaj,sau ceva unde sa o vopseasca,daca stie cineva un spatiu ce i-ar trebui lui,va rog sa imi spuneti.Multumesc
Santi_Rafael is offline   Reply With Quote
Old 26-01-13, 17:45   #1587
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
taxa pt ce?
la rar daca ajungi cu folie pe geamurile din fata esti respins 100%.
daca te duci pt autentificare (schimbare de proprietar) si ai folie pe geamurile din fata ori te da afara din rand cand ajungi in fata, ori cand intrii in hala te pune sa dai folia jos
Nu e adevarat ceea ce spui Gaby. Am fost eu cu folie pe geamurile fata, atunci cand am schimbat culoarea la masina s-a uitat pe ea, a vazut ca nu e din aia nesimtita prin care nu vezi soferul si a spus sa trec mai departe. Depinde cum si pe cine prinzi. P.S. In certificatul foliei am bineinteles trecut 5% intunecat dar in realitate am in jur de 30.
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-13, 18:14   #1588
cotto
VW Driver

Stage 5
 
cotto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 547
Member of:
[VW]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
Nu e adevarat ceea ce spui Gaby. Am fost eu cu folie pe geamurile fata, atunci cand am schimbat culoarea la masina s-a uitat pe ea, a vazut ca nu e din aia nesimtita prin care nu vezi soferul si a spus sa trec mai departe. Depinde cum si pe cine prinzi. P.S. In certificatul foliei am bineinteles trecut 5% intunecat dar in realitate am in jur de 30.
Asa am si eu, si se plateste taxa la schimbare de detinator 113 lei, a fost tata luni la ei cu fosta mea masina.
cotto is offline   Reply With Quote
Old 26-01-13, 21:54   #1589
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
Nu e adevarat ceea ce spui Gaby. Am fost eu cu folie pe geamurile fata, atunci cand am schimbat culoarea la masina s-a uitat pe ea, a vazut ca nu e din aia nesimtita prin care nu vezi soferul si a spus sa trec mai departe. Depinde cum si pe cine prinzi. P.S. In certificatul foliei am bineinteles trecut 5% intunecat dar in realitate am in jur de 30.

asa e.. si eu cand am facut autentificarea la masina nu m-a pus sa dau jos folia si nici nu m-a dat afara din rand.. s-a uitat la ea a verificat daca e ok si si-a vazut de treaba in continuare si tin sa precizez ca pe spate nu e omologata.. doar pe fata.. eu zic ca atata timp cat nu ai folie de nesimtit nu are de ce sa se ia de tine..
__________________
N3n3a is offline   Reply With Quote
Old 27-01-13, 01:51   #1590
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Santi_Rafael View Post
Salut,am un prieten care vrea sa isi vopseasca masina,are ,,expert,, si vopsea,desi nu e recomandat,si i-am zis si eu ca nu prea e ok sa o faca decat intr-un service...ma rugat sa ii caut un loc,garaj,sau ceva unde sa o vopseasca,daca stie cineva un spatiu ce i-ar trebui lui,va rog sa imi spuneti.Multumesc
Pe frigalaul asta prietenul tau vrea sa-si vopseasca masina intr-un garaj? El nu-si da seama ca in perioada asta a anului tabla nu va fi niciodata lipsita de umezeala si nu-i prea va prinde vopseaua?
mituc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -