Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-13, 01:31   #1561
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

nu vreu asta ....sa o repar gratis...si nu e masina mea e a lu tata...el ma rugat sa caut mai ieftin ca au fost investiti destul de multi banii si piesele se gasesc destul de greu .. dar fiecare intelege ce vrea.
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 08:22   #1562
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
nu vreu asta ....sa o repar gratis...si nu e masina mea e a lu tata...el ma rugat sa caut mai ieftin ca au fost investiti destul de multi banii si piesele se gasesc destul de greu .. dar fiecare intelege ce vrea.
Toyota corolla este o masina destul de fiabila , atata timp cat pui piese si consumabile bune la ea !In familie am o celica t23 care de 3 ani numai consumabile a cerut si atat ! Daca se investeau o gramada de bani , mai conteaza si felul cum au fost investiti .... daca sa mers pe principiul cat mai ieftin si calitate deloc , vorba aia , cat platesti, atat te tine . Pune si cauta prin celelalte parti ale tarii , ca la noi in zona nu vei gasi ceea ce cauti , sau la magazin atat .... daca nu , cauta pe producator ceva ok , ca oricum decat sa dai spre exemplu un milion pe un vas de expansiune , mai pui un 50 de ron in plus si il iei de noi de exemplu !
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 18:16   #1563
Alexxuc

Stage 1
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 16
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Salutare !
Stiti vreun atelier de tuning in Iasi care executa lucrari mai delicate? As dori sa montez niste lupe (pe faza scurta) in interiorul unor faruri care au oglinda din fabrica . Masina : Seat Leon 1M . Am vazut schimbarea de la oglinda la lupa la foarte multe masini, deci stiu sigur ca se poate.
Sau niste baieti mai priceputi care se baga? (nu degeaba, evident)
Alexxuc is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 18:26   #1564
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Alexxuc View Post
Salutare !
Stiti vreun atelier de tuning in Iasi care executa lucrari mai delicate? As dori sa montez niste lupe (pe faza scurta) in interiorul unor faruri care au oglinda din fabrica . Masina : Seat Leon 1M . Am vazut schimbarea de la oglinda la lupa la foarte multe masini, deci stiu sigur ca se poate.
Sau niste baieti mai priceputi care se baga? (nu degeaba, evident)
Ai cumparat lupele? daca nu incearcale pe astea :

http://performanceauto.ro/index.php?...index&cPath=27

Da un telefon si vezi daca iti fac si manopera oamenii , atelier nu stiu , dar cunosc un tip care se pricepe la chestii de genul si e din iasi !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 20:28   #1565
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Are idee cineva cam cat costa de polishat doua faruri si unde se poate face asta?
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 21:34   #1566
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Stiu ca anul trecut era 50 lei la http://cardesigniasi.ro/ (Lucian) , din ce imi amintesc.
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 00:06   #1567
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Toyota corolla este o masina destul de fiabila , atata timp cat pui piese si consumabile bune la ea !In familie am o celica t23 care de 3 ani numai consumabile a cerut si atat ! Daca se investeau o gramada de bani , mai conteaza si felul cum au fost investiti .... daca sa mers pe principiul cat mai ieftin si calitate deloc , vorba aia , cat platesti, atat te tine . Pune si cauta prin celelalte parti ale tarii , ca la noi in zona nu vei gasi ceea ce cauti , sau la magazin atat .... daca nu , cauta pe producator ceva ok , ca oricum decat sa dai spre exemplu un milion pe un vas de expansiune , mai pui un 50 de ron in plus si il iei de noi de exemplu !
nu e vorba de asta ca si toyota e cumparata de noua si nu au fost pb decat consumabile si alea din cele mai bune .. dar acum sa rasturnat cu ea si ne avand casco ..e o investitie destul de mare si la asta m-am referit ..ce era am cumparat nou ,dar unele nu se merita sa le ei noi .. un exeplu haionul spate este putin strambata ..si pana si la second hand e 19 mil ...care mi se pare exagerat..oricum in mare parte e gata dar nu gasesc carenajul de pe dreapta fata nicaieri si nou e 370 ron .. pentru o bucata de plastic mi se pare cam mult...
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 08:26   #1568
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

dami niste date despre masina si ce piese ai nevoie sa iti fac pret.
apropo carenaj dreapta fata este si la 40 de lei
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 11:13   #1569
Alexxuc

Stage 1
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 16
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Ai cumparat lupele? daca nu incearcale pe astea :

http://performanceauto.ro/index.php?...index&cPath=27

Da un telefon si vezi daca iti fac si manopera oamenii , atelier nu stiu , dar cunosc un tip care se pricepe la chestii de genul si e din iasi !
Esti sigur ca lupele de pe site-ul ala se monteaza asa usor cum zic ei?fara sa tai deloc din oglinda farului?
Pai lasa aici o modalitate sa-l contactez atunci .
Alexxuc is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 11:27   #1570
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Alexxuc View Post
Esti sigur ca lupele de pe site-ul ala se monteaza asa usor cum zic ei?fara sa tai deloc din oglinda farului?
Pai lasa aici o modalitate sa-l contactez atunci .
Orice lupsa aftermarket va intra cu mici modificari in far ! important e ca lupa sa bata bine , apoi iti faci griji de montaj , nu te zgarci la un kit de xenon bun [ am surse si pt asta ] ... o sa vorbesc cu baiatul si daca e de acord , o sa iti dau numarul lui pe privat !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 12:53   #1571
Alexxuc

Stage 1
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 16
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

ok, astept . Multumesc!
Alexxuc is offline   Reply With Quote
Old 15-01-13, 20:33   #1572
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by aalex691 View Post
Stiu ca anul trecut era 50 lei la http://cardesigniasi.ro/ (Lucian) , din ce imi amintesc.
Merci Alex, am sa-i zic lui Adil, poate face el
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 19:10   #1573
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Stie cineva cine dezmembreaza Skoda Superb la noi in zona?
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 11:49   #1574
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Stie cineva cine dezmembreaza Skoda Superb la noi in zona?
skoda superb 2005 2.5 tdi
ciprian : 0752105205
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-13, 18:42   #1575
anduril

Stage 1
 
Join Date: May 2009
Posts: 24
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Salut , am si eu o dilema in legatura cu folia auto. Masina a fost luata din germania in vara trecuta cu folie pe geamurile laterale spate(luneta+geamuri laterale fata sunt curate) iar cand am fost la rar cu ea , a venit 'mesteru' , a verificat transparenta foliei , a zis ca e ok si atat ... Folia era omologata in germania si are pe colturi niste insemne dar nu am certificat sau omologare in romania .Pana acum nu s-a legat politia de mine dar preventiv as vrea sa rezolv chestia asta . Stie cineva un service de folii auto omologate care m-ar putea ajuta fara sa o dau jos pe asta ? sau service cu omologare sa o foliez din nou in cel mai rau caz ..
anduril is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -