Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-13, 14:26   #1546
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Santi_Rafael View Post
Vorbim despre folie de geam da?si cat te-a costat,adica cat crezi ca ajunge aproximativ,am sa il sun oricum pe el.(2 geamuri spate,si luneta,seat leon 2003)Mersi,si La multi ani !
da. despre folie geam vorbesc. pe mine m-a ajuns toata masina(geamuri fata+ spate + luneta) vre-o 300 ron daca nu ma insel. nu mai tin minte exact ca a trecut ceva vreme...
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 15:36   #1547
Santi_Rafael

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 42
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Stie cineva o metoda de a face spatiu in spoilerul unui seat leon 2003,pentru o toba rotunda japan style(poza mai jos)?trebuie neaparat modificat si vopsit,nu se poate oare ,,taiata,, forma ?





Poate stie cineva un om cu care pot vorbi.Multumesc.
Santi_Rafael is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 15:39   #1548
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Santi_Rafael View Post
Stie cineva o metoda de a face spatiu in spoilerul unui seat leon 2003,pentru o toba rotunda japan style(poza mai jos)?trebuie neaparat modificat si vopsit,nu se poate oare ,,taiata,, forma ?





Poate stie cineva un om cu care pot vorbi.Multumesc.

Vezi ca in partea dreapta ai un capac acoolo.... dat jos si apoi decupat frumos sa incapa toba .... si o sa se poata
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 15:45   #1549
Santi_Rafael

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 42
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Vezi ca in partea dreapta ai un capac acoolo.... dat jos si apoi decupat frumos sa incapa toba .... si o sa se poata
Acolo am carligul,si nah,nu prea merita pusa acolo,si in plus,cred ca ma chinui mult sa o mut,ca e pe stanga ...Deci pot decupa spoilerul?adica se poate fara revopsire...
Santi_Rafael is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 15:58   #1550
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Nu pot sa am o opinie tehnica cu privire la ce vrei tu sa faci, dat poti sa iei exemplu de la altii care si-au instalat chestii asemanatoare pe masina:

Quote:

Vezi vreo unul cu cirlig? Daca vrei stil trebuie sa mai renunti la utilitate, Nu se poate si fartcan si cirlig...
mituc is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 18:02   #1551
Santi_Rafael

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 42
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by mituc View Post
Nu pot sa am o opinie tehnica cu privire la ce vrei tu sa faci, dat poti sa iei exemplu de la altii care si-au instalat chestii asemanatoare pe masina:



Vezi vreo unul cu cirlig? Daca vrei stil trebuie sa mai renunti la utilitate, Nu se poate si fartcan si cirlig...
Ok,am inteles,multumesc,ramane sa tai din spoiler,dar nu prea vreau sa o fac eu,stiti pe cineva care ma poate ajuta?Multumesc
Santi_Rafael is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 18:06   #1552
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

In principiu orice atelier de tinichigerie. Iti recomand sa montezi tot acolo si fartcanul ca sa taie la milimetru, sa nu stea dupa aia strimb sau sa-ti bata...
mituc is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 18:10   #1553
Santi_Rafael

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 42
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by mituc View Post
In principiu orice atelier de tinichigerie. Iti recomand sa montezi tot acolo si fartcanul ca sa taie la milimetru, sa nu stea dupa aia strimb sau sa-ti bata...
Ok,recomanzi vre-o unul?Si multumesc de ajutor..
Santi_Rafael is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 21:07   #1554
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Personal recomand la acel leon , o evacuare sau macar un tips oval ... o toba sport japan style mai rau o va urati , asta nu e tuning... e tiganie , doar parerea mea personala !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 10:12   #1555
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

I-am dat pozele de mai sus ca sa inteleaga cit de hidos va fi rezultatul. Daca el in continuare vrea sa-si puna minunea aia pe masina... e alegerea lui.
mituc is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 10:32   #1556
Santi_Rafael

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 42
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Ok,multumesc de ajutor,m-am orientat spre altceva.O zi faina.
Santi_Rafael is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 19:35   #1557
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

dragi colegi ...am nevoie urgent de niste piese de Toyota Corolla 2004-2008 modelul hatchback ..dar nu noi ...sau eventul si noi da la niste preturi mai decente..stie cineva creo masina la dezmembrat..? am nevoie de bara spate ...vas pt lichid de parbriz si angrenaj roata dreapta ..
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 12:48   #1558
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

de unde iau si eu niste anvelope de iarna second pe 14 la un pret avantajos. stie cineva"? thnx
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 00:37   #1559
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

degeaba se numeste Ajutor intre ieseni acest topic , nimeni nu prea ajuta pe nimeni ... cineva care imi arata si mie cum sa leg un pistonal de inchidere la modul ? oricum nu o sa primesc raspuns ca e pustiu dar imi incerc norocul
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 00:55   #1560
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
dragi colegi ...am nevoie urgent de niste piese de Toyota Corolla 2004-2008 modelul hatchback ..dar nu noi ...sau eventul si noi da la niste preturi mai decente..stie cineva creo masina la dezmembrat..? am nevoie de bara spate ...vas pt lichid de parbriz si angrenaj roata dreapta ..

Cauta pe net , ca se gasesc 2 3 masini pe la dezmembrat , in zona moldovei nu iti mai face sperante ca o sa gasesti , deci fara costuri suplimentare nu ai sa scapi !

PS : fa o cerere de piese aici http://www.*********************/pie...model-corolla/ , dar sa nu te astepti sa fie atat de ieftine pe cat te asteptai sau sperai tu

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
de unde iau si eu niste anvelope de iarna second pe 14 la un pret avantajos. stie cineva"? thnx
Depinde ce inseamna avantajos pentru tine .... vezi ca gasesti ori pe net , ori la iesire din iasi , in barlad la iesirea spre tecuci plus inca 2 depozite la intersectia cu varianta spre tisita !

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
degeaba se numeste Ajutor intre ieseni acest topic , nimeni nu prea ajuta pe nimeni ... cineva care imi arata si mie cum sa leg un pistonal de inchidere la modul ? oricum nu o sa primesc raspuns ca e pustiu dar imi incerc norocul
Jockers , fara suparare , tu speri sa iti repari masina gratis? pune mana si cauta pe net , ma mir cum nu le gasiti frate , ca daca dai un simplu search , gasesti destule variante !

Last edited by DEVIL's Style; 11-01-13 at 00:57.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -