Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-12, 00:13   #1186
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Bine, hai spor la dat gauri in spoilere! Succese maxime!

Spor in afaceri!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 09-06-12, 02:31   #1187
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Crys...nu mai fi nici tu mai catolic decat papa. Si nu denigra pe colegul nostru sovieticool la care din cate am citit pe topic chiar ai apelat. Nu lauda prea tare nici service-urile auto sau magazinele de piese , caci dau si ele rateuri. Sunt patit in privinta cu magazinele.

Te pot da ca exemplu negativ; am fost de fata la schimbarea piesei si rezultatul este nemultumitor dupa vreo 15mii km. Omul din prea MULT bun simt nu s-a balacarit pe aici. Eu as fi facut scandal... dupa cum spui tu, sunt Bani Munciti!

Piesa respectiva tine pana la 170 mii chiar si in cazul unui logan (caz propriu).

Bafta in kilometri tutuor.

Penru a nu fi offtopic sustin ideea de a-l contacta pe coelgul sovieticool, sau un alt servis cartier. De asemenea, ,mai este un service in spatele pietei Dacia. Atentie, sa nu te duci in curtea aia cu gard de sarma, la Ciocanari/betivi (pe drumul spre bariera)
__________________
Renault Megane2 Actual

Corsa b-sold / Rover 25-sold /Clio Mk1 sold
Family - /Logan 2005,Ibiza 2012,MCV 2013\

Last edited by jemis90; 09-06-12 at 02:41.
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-12, 09:30   #1188
pui de drac

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,013
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

cine ma ajuta cu o remorca tip platforma auto sa duc si eu o caroserie la pieta? relativ repede am nevoie s-o iau, in juma' de ora, si la un pret decent, maxim 50 ron, am eu cu ce o tracta, dureaza maxim 1h
pui de drac is offline   Reply With Quote
Old 09-06-12, 13:02   #1189
pui de drac

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,013
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

nevermind, s-a gasit, am rezolvat.
pui de drac is offline   Reply With Quote
Old 10-06-12, 16:50   #1190
babyblu

Stock
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 4
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Nu mai jigni lumea ma desteptule!!!!!!!

Last edited by babyblu; 10-06-12 at 16:55.
babyblu is offline   Reply With Quote
Old 10-06-12, 21:38   #1191
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

cu crys e mai greu de inteles..nu e baiat rau dar il ia gura inainte ) si eu eu daca pot ajuta pe cineva de pe forum sau un prieten nu ii cer banii dar astept sa vina cu bere , nu mai fi asa rau crys lasa omul sa intrebe e dreptul lui poate cineva se ofere sa il ajute ..sper sa nu te mai ei de dictia mea ))
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 10-06-12, 22:19   #1192
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

reveniti cu picioarele pe pamant , cand se cauta cat mai ieftin , veti primi o lucrare la fel de ieftina . Pentru colegul cu senzorii , nimeni nu va sta dupa curul tau sa iti monteze tie 4 senzori cumparati din bazar si care oricum vor crapa in maxim 3 luni sub 100 de ron. sunt de tras fire , daca vrei o treaba clean ai de demontat la masina , sau tie iti place sa stai cu firele la vedere. Nu va luati de Crys ca are dreptate aici. Daca voi aveti impresia ca e asa usor sa montezi niste senzori amarati pe o masina , il invit la masina mea sa mi faca montajul sub 100 de ron sau pe bere , sa vedeti voi cum pierdeti jumatate de zi la o vechitura de 18 ani si sa mi faceti treaba cum o vreau eu.

Jemis90 , daca te referi la piese gen , articulatie , amortizor , arcuri sau ce e sub masina nu va tine in VECI 170 de mii de KM . Esti in romania nu in occident unde o masina rezista cu articulatia ei 200 de mii de km. aici sa zicem mersi daca ne tine si 2 ani maxim la ce drumuri de *** avem si cat praf !


Nu inteleg un lucru frate , va luati masini , bmw uri , mercedesuri vw etc , dar intotdeauna va place sa va tiganiti la o treaba bine facuta , de ce? nu va permiteti? fara suparare , luati tramvaiul. Va dau un exemplu : din cauza ca nu am la dispozitie sculele necesare , ma vad nevoit sa apelez la un service pentru : Schimbat sistem de franare + aerisire completa , schimbat suspensie + reglat unghiul de fuga + schimbat kit brate fata la un amarat de bmw e36 , 3 serviceuri + 5 mecanici privati au fugit de treaba asta. de ce? iata raspunsul : Frate nu merita sa pierd 2 zile pentru 3 milioane ! am avut norocul sa dau peste un om mai flexibil la reprezentanta bosch , am vorbit cu el si am zis ca prefer sa mai dau eu 100-200 de ron in plus , dar sa vad o treaba bine facuta , mai ales ca ei aveau toate sculele necesare !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 10-06-12, 22:27   #1193
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Subscriu devil. Eu unul prin cate service-uri am umblat, nu am vazut <50 lei ora de manopera. Excluzandu-l pe gogu care...tot ca "gogu" face.
p.s. care reprezentanta bosch ? pd de piatra ? autoned ?
__________________
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-12, 22:31   #1194
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by aalex691 View Post
Subscriu devil. Eu unul prin cate service-uri am umblat, nu am vazut <50 lei ora de manopera. Excluzandu-l pe gogu care...tot ca "gogu" face.
p.s. care reprezentanta bosch ? pd de piatra ? autoned ?
Nu din iasi ci din barlad..., este fix la iesirea din barlad spre vaslui .
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 12-06-12, 22:56   #1195
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
cu crys e mai greu de inteles..nu e baiat rau dar il ia gura inainte ) si eu eu daca pot ajuta pe cineva de pe forum sau un prieten nu ii cer banii dar astept sa vina cu bere , nu mai fi asa rau crys lasa omul sa intrebe e dreptul lui poate cineva se ofere sa il ajute ..sper sa nu te mai ei de dictia mea ))
Electricianul pe care l-am mai recomandat pe aici si care m-a invatat mecanica monta senzori de parcare si alte porcarii, intr-un an jumate am vazut cat dureaza si cata munca e pentru a monta niste senzori de parcare. CryS are dreptate, prea multi cersesc unde nu trebuie. Sunt satul de astfel de pomanagii, in doi ani de practica am vazut destule persoane de genul, de asta nici nu ma mai atrage mecanica, vezi cate un individ care vine cu un cotet de masina ce-i cade tabla de pe ea si se mai si tiganeste cu tine ca la usa cortului.
@Pentru cel ce doreste senezori montati pe o cafea si un 3 in 1, apuca-te singur daca tot zici ca nu e asa greu, iti dau un pont, semnalul pentru marsarier il iei de la becul de marsarier.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 13-06-12, 00:51   #1196
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

mai nebunule eu nu m-am luat de crys ,ca stiu ca are dreptate dar el face o intreaga arta din asta)) eu am coleg care a cumparat senzori din careffur .si i-a montat singur in parcare si are un an si ceva si merg ok si nu are nici o treba
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 13-06-12, 06:10   #1197
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
mai nebunule eu nu m-am luat de crys ,ca stiu ca are dreptate dar el face o intreaga arta din asta)) eu am coleg care a cumparat senzori din careffur .si i-a montat singur in parcare si are un an si ceva si merg ok si nu are nici o treba
Vad stramb de la oboseala. ) Te laudai ca dai o cafea dupa ce-ti scoti masina. )
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 13-06-12, 06:31   #1198
koket

Stage 3
 
koket's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 142
Member of:
[Toyota]
[MERCEDES]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Va certati inutil. Cei care n-au 100 lei sa dea pe montat senzorii, sa-i puna acasa. Care au , sa dea 100 lei si treceti la chestii mai utile.
Chiar nu are rost.


OnTopic : Vreau sa refac o bara din fibra de sticla , stiti pe cineva priceput?
__________________

kOkEt photo's
koket is offline   Reply With Quote
Old 14-06-12, 01:11   #1199
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

dau sa mor de nu ..da acu strang din b... ca tre sa cumpar turbina....si o pereche de jante mai de oameni normali ..ca am facut masina asta sa arate ca o caruta si de mers la fel merge )
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 14-06-12, 09:33   #1200
lilutosh

Stage 4
 
Join Date: May 2011
Posts: 207
Member of:
[KIA]
[Honda]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

am nevoie cat mai repede sa vopsesc 2 spoilere si oglinizile.
vopseaua si lacu le am cumparate deja ( gri mat )

vreau pe cineva bun si ieftin pe cat posibil.

astept un raspuns rapid ! ms
lilutosh is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -