Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-12, 14:06   #901
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by IS19CIP View Post
Cine imi zice si mie un magazin/service de Parbrize in Iasi pe langa Ager Service altele ? Locatia , si un site ceva daca au Va multumesc
Nu-mi zi ca si tie ti-a sarit o piatra in parbriz... Am "talent" la de astea...
Stiu unul in spate la Mitropolie, pe langa petrom-ul ala, intr-o curte acolo.
__________________
Visinica
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 14:09   #902
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
Nu-mi zi ca si tie ti-a sarit o piatra in parbriz... Am "talent" la de astea...
Stiu unul in spate la Mitropolie, pe langa petrom-ul ala, intr-o curte acolo.
Ba da Mihai , fix langa cheder.. pe mijloc.. nu se vedea tare am fost lam stopat.. si dupa sa spart si in stanga si in dreapta , au un site ceva ?
__________________


TRACTARI AUTO NON-STOP TEL : 0743 635 005
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 14:13   #903
ablan

Stage 4
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 233
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Salutare,

Stie cineva unde se face sudura in plastic la noi in oras? eventual un pret, ceva detalii in plus.

Multumesc
ablan is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 14:14   #904
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by IS19CIP View Post
Ba da Mihai , fix langa cheder.. pe mijloc.. nu se vedea tare am fost lam stopat.. si dupa sa spart si in stanga si in dreapta , au un site ceva ?
Nu stiu daca au insa stiu ca se ocupa de parbrize. Daca stii intersectia aia din dreptul petromului mic. Acolo nu faci nici stanga, nici dreapta, e o poarta si intri acolo intr-o curte si sunt cateva firme acolo.
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 14:15   #905
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by ablan View Post
Salutare,

Stie cineva unde se face sudura in plastic la noi in oras? eventual un pret, ceva detalii in plus.

Multumesc
As fi avut si eu nevoie la un moment dat de asa ceva insa nu am gasit si am facut piesa respectiva din metal la un strung...
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 14:16   #906
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
Nu stiu daca au insa stiu ca se ocupa de parbrize. Daca stii intersectia aia din dreptul petromului mic. Acolo nu faci nici stanga, nici dreapta, e o poarta si intri acolo intr-o curte si sunt cateva firme acolo.
O sa merg , sa caut .. ma bucur ca nu sa spart in sus pe mijloc.. , si ca sa dus in laterale...
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 15:29   #907
byJoKeR

Stage 5
 
byJoKeR's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 955
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by IS19CIP View Post
Cine imi zice si mie un magazin/service de Parbrize in Iasi pe langa Ager Service altele ? Locatia , si un site ceva daca au Va multumesc
Este un depozite de parbrize, dupa podul din Bularga spre Bucium dupa semafor faci prima la stanga si apoi dupa linia ferata drepta.bafta
byJoKeR is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 09:24   #908
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

cel mai eftin la marctec gasesti de cielo ii vreo 120 ron + montajul inca 80-90 ron !! www.marctec.ro
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 20:12   #909
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
cel mai eftin la marctec gasesti de cielo ii vreo 120 ron + montajul inca 80-90 ron !! www.marctec.ro
Mersi Gaby
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 22:58   #910
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Am si eu o intrebare pentru voi. Vreau ca in primavara sa imi schimb la masina toate amortizoarele si arcurile. La amortizoare m-am oprit la Kayaba pe ulei. As dori totusi sa cobor putin masina ( nu f mult) deci ma intreb daca se merita sa pun arcuri sport pe amortizoare normale. Se merita la drumurile noastre? Coboara prea mult masina? Trebuie sa precizez ca in primavara voi face la masina si un scut din aluminiu de 2 sau 3 mm. Multumesc pentru eventualele raspunsuri.
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 23:04   #911
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
Am si eu o intrebare pentru voi. Vreau ca in primavara sa imi schimb la masina toate amortizoarele si arcurile. La amortizoare m-am oprit la Kayaba pe ulei. As dori totusi sa cobor putin masina ( nu f mult) deci ma intreb daca se merita sa pun arcuri sport pe amortizoare normale. Se merita la drumurile noastre? Coboara prea mult masina? Trebuie sa precizez ca in primavara voi face la masina si un scut din aluminiu de 2 sau 3 mm. Multumesc pentru eventualele raspunsuri.
Merita un drop de 30-40 max de mm ca nu omoara nimic , in felul asta poti pune si amortizor stoc dar si sport daca e sa fie pe viitor. niste arcuri bune sport sunt cele de la weitec , h&r , eibach etc... totul tine de bugetul tau
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 23:12   #912
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Merita un drop de 30-40 max de mm ca nu omoara nimic , in felul asta poti pune si amortizor stoc dar si sport daca e sa fie pe viitor. niste arcuri bune sport sunt cele de la weitec , h&r , eibach etc... totul tine de bugetul tau
mersi mult. am sa ma uit peste aceste marci de arcuri sa vad ce preturi au.
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:23   #913
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
Am si eu o intrebare pentru voi. Vreau ca in primavara sa imi schimb la masina toate amortizoarele si arcurile. La amortizoare m-am oprit la Kayaba pe ulei. As dori totusi sa cobor putin masina ( nu f mult) deci ma intreb daca se merita sa pun arcuri sport pe amortizoare normale. Se merita la drumurile noastre? Coboara prea mult masina? Trebuie sa precizez ca in primavara voi face la masina si un scut din aluminiu de 2 sau 3 mm. Multumesc pentru eventualele raspunsuri.
nu se merita, caci o sa bulesti amortizoarele... noi nu avem drumuri pt ele... daca pui si amortizoare mai scurte da.... e de ajuns un hop, o secunda dea neatentie, si ai bulit amortizoru... iti spun din experienta.... la arcuri sport, trebuie si amortizoare mai surte
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 22:58   #914
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
nu se merita, caci o sa bulesti amortizoarele... noi nu avem drumuri pt ele... daca pui si amortizoare mai scurte da.... e de ajuns un hop, o secunda dea neatentie, si ai bulit amortizoru... iti spun din experienta.... la arcuri sport, trebuie si amortizoare mai surte
Aha. Deci sa inteleg ca ori raman pe normal (amortizoare + arcuri) ori trec pe sport ambele. Si atunci te intreb.. daca trec pe sport ambele nu imi coboara masina prea mult? Eu mai mult de 30-40 mm nu as vrea...
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-12, 00:23   #915
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
Aha. Deci sa inteleg ca ori raman pe normal (amortizoare + arcuri) ori trec pe sport ambele. Si atunci te intreb.. daca trec pe sport ambele nu imi coboara masina prea mult? Eu mai mult de 30-40 mm nu as vrea...
in functie de masina pe piata exista mai multe tipuri de suspensii, cu diferite grade de coborare... tu alegi...
bakal is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -