Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 26-10-11, 23:37   #706
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by 18.Marius.92 View Post
Fratilor stiti vreun magazin cu Suplimente nutritive zona Tg.Cucu -Independentei , mi-a zis cineva ca este un magazin in zona aia , la partierul unui bloc turn...am fost azi m-am invartit vreo 20 de minute pe acolo dar , nimic. Magazinul e de mult timp acolo , o seara placuta !
Stau in zona asta de 20 de ani si n-am vazut unul de acest gen, poate pe la Fidelio, dar ma indoiesc.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 00:31   #707
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
...care are 2 amortizoare pe acasa sa mearga la Golf 3 ...si nu are nevoie de ele.. sa ma tina 2 luni macar.. fac o cinste
nimeni ??
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 01:24   #708
gaby525d

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2
Default salut

am si eu o masina de germania, ma oprit politia si mi-a zis ca pe langa asigurare trebuie sa m-ai am inca o foaie un tabel un fel de factura cum am platit asigurarea.stie cineva despre ce e vorba?si chiar daca este acea foaie trebuie aratata neaparat lu nenea garcea?va multumesc

Last edited by gaby525d; 27-10-11 at 01:27.
gaby525d is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 07:39   #709
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: salut

Quote:
Originally Posted by 18.Marius.92 View Post
Fratilor stiti vreun magazin cu Suplimente nutritive zona Tg.Cucu -Independentei , mi-a zis cineva ca este un magazin in zona aia , la partierul unui bloc turn...am fost azi m-am invartit vreo 20 de minute pe acolo dar , nimic. Magazinul e de mult timp acolo , o seara placuta !
Dupa Hotel Indiana, cum te duci Spre Sararie, imediat pe dreapta este un bloc turn. Ai cautat acolo? Incearca si mai sus putin. Parca am vazut ceva pe acolo.

Quote:
Originally Posted by gaby525d View Post
am si eu o masina de germania, ma oprit politia si mi-a zis ca pe langa asigurare trebuie sa m-ai am inca o foaie un tabel un fel de factura cum am platit asigurarea.stie cineva despre ce e vorba?si chiar daca este acea foaie trebuie aratata neaparat lu nenea garcea?va multumesc
Pai poate te-a incercat si el sa vada daca nu cumva poate sa scoata si el ceva de pe tine. Din moment ce tu ai asigurarea valabila, in original, si i-o arati, nu vad de ce ar trebui sa-i mai arati si vreo chitanta. Puteai sa ii zici sa verifice (daca ar sti si cum) daca asigurarea e buna, nu e falsificata, altfel sa te scuteasca... Puteai sa ii explici ca in Germania nu ti se da chitanta "capsata" de asigurare cum e la noi la romani. Eu din cate stiu un gabor trebuie sa-ti ceara certificatul de inmatriculare (in cazul asta Brief-ul mare, cred) si asigurarea.
O alta variata ar fi ca era curios cat ai platit tu asigurare in Germania si nu a avut curajul sa te intrebe. )))))))
__________________
Visinica
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 08:55   #710
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: salut

Quote:
Originally Posted by gaby525d View Post
am si eu o masina de germania, ma oprit politia si mi-a zis ca pe langa asigurare trebuie sa m-ai am inca o foaie un tabel un fel de factura cum am platit asigurarea.stie cineva despre ce e vorba?si chiar daca este acea foaie trebuie aratata neaparat lu nenea garcea?va multumesc
N-are treaba, zii sa-ti scurga apa din bat daca-i incompetent sa o citeasca pe asta sau n-are cum sa o verifice.
Mi-a zis cineva tot de o faza de genul, persoana straina oprita pentru o infractiune minora iar pentru ca n-au inteles ce scrie pe permisul strainului, l-au lasat in pace.
Era sa uit, data viitoare, intreaba-l unde scrie si ce articol prevede chestia asta la masinile din afara tarii.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 09:16   #711
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: salut

Quote:
Originally Posted by 18.Marius.92 View Post
Fratilor stiti vreun magazin cu Suplimente nutritive zona Tg.Cucu -Independentei , mi-a zis cineva ca este un magazin in zona aia , la partierul unui bloc turn...am fost azi m-am invartit vreo 20 de minute pe acolo dar , nimic. Magazinul e de mult timp acolo , o seara placuta !
magazinul e inainte de my phone in tg cucu la blocul turn , vis-a-vi de statia de autobuz , e mai palmat asa da il gasesti

Quote:
Originally Posted by gaby525d View Post
am si eu o masina de germania, ma oprit politia si mi-a zis ca pe langa asigurare trebuie sa m-ai am inca o foaie un tabel un fel de factura cum am platit asigurarea.stie cineva despre ce e vorba?si chiar daca este acea foaie trebuie aratata neaparat lu nenea garcea?va multumesc
a zis gaboru bine , a vazut el la vreo unu, pe langa cartea verde iti da tot asa un fel de chitanta care e un tipizat pe 3 exemplare, dar nu e obligatoriu sa ai aia , data viitoare ii zici ca ai platit online cu cardul !!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 11:54   #712
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Stiti cumva cine vinde ulei si alte produse Motul pe la noi prin iasi?
mituc is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 13:03   #713
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

@mituc take a look http://www.bestautoshop.ro/
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 16:39   #714
dan_g

Stage 1
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 24
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by 18.Marius.92 View Post
Fratilor stiti vreun magazin cu Suplimente nutritive zona Tg.Cucu -Independentei , mi-a zis cineva ca este un magazin in zona aia , la partierul unui bloc turn...am fost azi m-am invartit vreo 20 de minute pe acolo dar , nimic. Magazinul e de mult timp acolo , o seara placuta !
Uite-l aici http://www.olympusgrup.ro/contact.php.
dan_g is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 21:21   #715
18.Marius.92

Stage 4
 
18.Marius.92's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 186
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Gata s-a gasit...era panou ca la prosti pus acolo...dar din 3 cati eram , niciunu nu la vazut ). Multumesc mult GAby645 si Dan_g .
Si inca o intrebare la voi , unde gasesc si eu sa cumpar o palnie noua (pentru motorina , ca am auzit ca este si pentru benzina )?

Last edited by 18.Marius.92; 27-10-11 at 21:45.
18.Marius.92 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-11, 00:05   #716
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
@mituc take a look http://www.bestautoshop.ro/
Merci!
Am fost, am discutat, la urmatorul schimb ma duc sa-i usurez de vreo citiva litri.
mituc is offline   Reply With Quote
Old 29-10-11, 15:09   #717
oltcit_aveo

Stage 3
 
oltcit_aveo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 143
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Recomandati-mi va rog o vulcanizare cu oameni priceputi si care sa nu ma stoarca de bani unde sa-mi schimb 2 anvelope si sa-mi echilibrez rotile.
oltcit_aveo is offline   Reply With Quote
Old 29-10-11, 16:11   #718
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

capat cug ..sau podu de piatra .. in podu de piatra am dat 58 de lei ..schimbat gume si echilibrat ..si capat cug am dat 25 schimbat fata cu tot cu echilibrat ..
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 29-10-11, 18:37   #719
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Apropo de chestia asta, stie cineva cam cat costa o supapa pentru janta, ca vreau sa le dau jos la cele de tabla, sa vopsesc jantele si dupa aia sa pun cauciucurile. Nu ca m-ar incurca, dar iarna trecuta mi-au facut doua probleme si am mai stricat si un cauciuc...
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 29-10-11, 20:13   #720
oltcit_aveo

Stage 3
 
oltcit_aveo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 143
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Daca te referi la valva, nu e asa mult valva in sine (cam 4-5 lei parca, le-am schimbat eu pe fata anul trecut), mai mult o sa te coste sa ti-o schimbe(dat roata jos, schimbat valva, presiune, montat la loc roata etc ).
__________________
Sunt eu un maniac
probabil ca da
pentru ca-mi place sa-mi bag banii in masina mea.


oltcit_aveo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -