Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-01-11, 14:38   #1
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Exclamation Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

Daca doriti sa participati la actiunea noastra , va asteptam pe drumul spre Vama Sculeni / imediat dupa intersectia bulevardului CA Roseti cu Soseaua Stefan Cel Mare si Sfant (strada care coboara din Copou ).

Ora de intalnire 16...cu plecare in maxim 30 min. ( ca se intuneca repejor )

https://www.google.com/mapmaker?ll=47...dirflg=d&gw=56

tel de contact - 0746 963 770

id mess : is44puf

deschidem o lista cu cei care se anunta ?

P.S. *Pentru a trece granita trebuie sa ai Pasaport si masina sa fie pe numele tau ( sau cu procura )

Last edited by zorro6299; 19-01-11 at 14:48. Reason: stabilire ora intalnire
zorro6299 is offline  
Old 20-01-11, 10:54   #2
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

nu inteleg un lucru.. de ce trebuie sa deschizi topic pentru FIECARE idee pe care o ai? sincer acuma ...
pentru asta exista cafenea ! daca ai un subiect bun de discutie sau un poll atunci se intelege ! dar asa nu cred ca se merita sa umplem forumul cu topicuri de 2 reply-uri !
iti spun asta ca sa stii pe viitor, poate totusi iei atitudine !

numai bine !
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline  
Old 28-01-11, 16:09   #3
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Cool Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

Quote:
Originally Posted by slip View Post
nu inteleg un lucru.. ......poate totusi iei atitudine !

numai bine !
Eu nu inteleg mai multe lucruri...dar nu mai spun la nimeni

Si DA, am luat ATITUDINE !!!! si am alimentat din RM

Daca ar alimenta cel putin 50% din romani din RM s-ar simti pentru "Huotii' din mafia combustibililor care conduc ro !!!

Preturi la peco in RM :

Benzina 92" - 14,95 Lei MDL.

Benzina 95" - 15,35 Lei MDL

Diesel - 13,85 lei MDL

G.P.L. - 8,3 Lei MDL

Primul peco este la 12 Km de Vama.

Pana la Vama din Pod de Fier 13 Km

Taxa drum in RM care o platesti cand treci Vama - 7 Ron.

Spaga NU se cere / decat in cazuri exceptionale / daca mai aduci si tigari sau alcool.

1 L de W J&B in Vama era 9,9 Euro ( era la oferta ) si poti trece cu 1L de pers + 2 pachete de tigari de persoana ( pachet nu cartus )

Pana la Ungheni sunt din Vama 20 Km / unde este piata cu diverse produse cu maxim 5% mai ieftine decat la noi in iasi.

Lei Moldovenesti puteti schimba si in Vama dar nu-i prea bun cursul / dar se gasesc de schimbat imediat dupa vama cu mult mai Ok.

De 100 ron primiti 375 lei moldovenesti .

In concluzie combustibilii sunt cu 1 Ron/L mai ieftini decat in Ro.

In vama poti avea o rezerva de Maxim 10 L ca rezerva ( eu am pus 15 L intr-o canistra de 25 si am declarat ca am 10 si a mers ) depinde de vama poti trece si 50 L peste / daca te intelegi cu vamesii ).

Trebuie Carte Verde si propietar ( sau procura ) se verifica seriile si incarcatura / se verifica serios /

Desigur si Pasaport.

Peco ieftin este spre Ungheni imediant in prima intersectie la dreapta .

Bafta Mare !!!

alte intrebari pe mess : is44puf sau la 0746 963 770

cine doreste sa mearga sa se anunte si poate merge cu noi
zorro6299 is offline  
Old 28-01-11, 19:54   #4
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

da.. multumim pentru informatii. Foarte utile de altfel ! Citind articolul mi s-a parut ca lucrezi la vreun ziar local sau ceva.. dupa detaliere.
Nu suntem chiar dobitoci.. stim mai multi care e treaba si cum sunt preturile si la benzina si la bauturi si tigari. (crede-ma pe cuvant, am lucrat in vama la duty free)

As avea in schimb sa reprosez o singura chestiune ! Nu ai citit ce am scris dar ai comentat . Printre randuri, ai cules doar expresia pe care ai inteles-o si anume " ia atitudine" . Faceam referire la cu totul altceva.. dar fie! Citeste ce si cum vrei ! Stiu din spusele tale si nu numai, ca nu intelegi multe lucruri.

cam asta-i treaba. salut
slip is offline  
Old 28-01-11, 22:20   #5
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Cool Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

Quote:
Originally Posted by slip View Post
da.. multumim pentru informatii. Foarte utile de altfel ! Citind articolul mi s-a parut ca lucrezi la vreun ziar local sau ceva.. dupa detaliere.
Nu suntem chiar dobitoci.. stim mai multi care e treaba si cum sunt preturile si la benzina si la bauturi si tigari. (crede-ma pe cuvant, am lucrat in vama la duty free)

As avea in schimb sa reprosez o singura chestiune ! Nu ai citit ce am scris dar ai comentat . Printre randuri, ai cules doar expresia pe care ai inteles-o si anume " ia atitudine" . Faceam referire la cu totul altceva.. dar fie! Citeste ce si cum vrei ! Stiu din spusele tale si nu numai, ca nu intelegi multe lucruri.

cam asta-i treaba. salut
relax dude, pentru varsta ta esti cam...crispat ? desi n-ar trebui....

...oare de ce majoritatea de pe acest forum sunt atat de " intepati " ? nimeni nu stie de gluma, nimeni nu incape de colegu" X, Y sau Z..orro .... oare unde-i " unitatea " unde-s colectivele de alta data ? oare chiar are succes aceasta " conducere " ? a dezbinat tot ? in fine.....ma bucur pentru cei care stiau despre preturi ( dar au pastrat pentru ei ) nu mi-am permis vreodata sa cred ca-s dobitoci ( poate doar secretosi )

.." chestiunea " e, ca nu-mi pasa la ce facea referire " cineva ' care cauta mereu sa fie mai rotund decat cercu"

P.S. Printre randuri este scris esentialul !!! pe care din graba il pierzi
zorro6299 is offline  
Old 29-01-11, 00:54   #6
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

bine prietene.. asa sa fie ! nu toti sunt asa destepti ca tine !

o sa-mi calculez altfel expresiile..cuvintele si explicatiile. poate nu sunt relaxat sau vorba ta.. oi fi crispat ! asa sa fie.. cum spui tu ! acum suntem ok?
slip is offline  
Old 30-01-11, 23:04   #7
NGKON

Stage 2
 
NGKON's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Default Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

[QUOTE=zorro6299;4030515]relax dude, pentru varsta ta esti cam...crispat ? desi n-ar trebui....

...oare de ce majoritatea de pe acest forum sunt atat de " intepati " ? nimeni nu stie de gluma, nimeni nu incape de colegu" X, Y sau Z..orro ....


pentru ca: asta este un forum pentru pasionatii auto, in special de tuning (dupa cum spune si numele 4Tuning) , nu de niste baieti care sunt pasionati de forumuri, posturi multe, bagare in seama, si care singurul lucru care ii leaga de acest forum este ca au o masina si un permis, nimic mai mult. Cati dintre cei care polueaza acest forum fac intradevar ceva legat de acest sport cu motor, sau de tuning (interior, exterior, etc) cred ca cel mult 20%....
Zorro, ai o droaie de ani, asta e singura ta pasiune? forumul?
De obicei, din cate stiu, pe un forum ca acesta intra oameni care : au un proiect, se gandesc la un proiect, dau/primesc sfaturi, sunt la curent cu tot ce se intampla in lumea tuningului din romania, altii participa la concursuri, altii organizeaza, altii povestesc depre ce au vazut pe la evenimente/concursuri samd.
Incep sa ma enervez pt ca incep sa imi vina in cap foarte multe chestii pe care sa le scriu la cate am vazut pe sectiunea Iasi, dar nu vrea sa starnesc discutii, am vrut doar sa raspund unei intrebari.

Va salut, nu o sa mai fac nici un post.

Poate cineva o sa faca un forum si pentru oameni din astia, nu trebuiesc dati deoparte dar nici lasati ca niste virusi.....
NGKON is offline  
Old 31-01-11, 10:30   #8
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

Am sa incerc sa-ti raspund la intrebarea referitoare la lipsa elementelor care-ar da un sens forumului care se numeste '4tuning'. Din pacate, chiar din cauza faptului ca sunt putini cei care chiar au pasiunea asta pentru masini si tuning in sensul general, proportia celor care adopta forumul asta ca instrument de socializare (bagare in seama) este mult mai mare decat al celor care il folosesc pentru a imparti idei, proiecte, cunostinte, etc. In plus, cu timpul, sensul initial al forumului si al site-ului 4tuning, a deviat din centrul discutiilor tehnice catre o sfera mult mai comerciala. Asta e motivul pentru care nu se face nimic impotriva celor care posteaza total pe langa subiect. E de preferat sa ai trafic si sa scoti bani, decat sa mentii directia initiala de a crea un loc unde cei pasionati de auto sa-si impartaseasca pasiunea. Din acelasi motiv, aproape toti cei cu vechime, care au proiecte de ani buni, au rezultate, participa la competitii, sau le organizeaza, prefera sa evite forumul 4T. De vreo 2 ani site-ul asta se indreapta incet dinspre un format gen Top Gear, inspre unul gen Acces Direct. Unul vizeaza pasionatii, celalalt face bani (poate nu-i cea mai buna comparatie, avand in vedere succesul Top Gear).
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline  
Old 31-01-11, 13:04   #9
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs up Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Am sa incerc sa-ti raspund la intrebarea referitoare la lipsa elementelor care-ar da un sens forumului care se numeste '4tuning'........ Unul vizeaza pasionatii, celalalt face bani (poate nu-i cea mai buna comparatie, avand in vedere succesul Top Gear).
Foarte bine zice ZyZ , si desigur sunt de apreciat cei care pun suflet pentru acest forum / inclusiv cei care se abtin , desi ar avea ce spune sau critica pe altii .

NGKON ,nu prea inteleg de la ce te-ai " aprins' asa

Nu cred ca are rost si nici nu este topicul pentru asa discutii / incerc sa NU dezvolt acest subiect /

dar sa te lamuresc macar la o intrebare ( ......asta e singura ta pasiune? forumul? ) - intradevar am un permis / si poate mai mult de o masina / si poate m-am dat cateva ture si pe la evenimente , atat in IS cat si SV , iar pe la masina am schimbat cateva elemelte originale cu unele de tunning , intradevar nu am organizat evenimente / dar macar am incercat sa fiu alaturi de cei care le-au organizat / si cred ca m-am implicat suficient si in protestele impotriva benzinarilor.... oare pentru tine dragule... ce-ar insemna un panionat de auto ?! daca tu crezi ca nu ma incadrez... e doar problema ta dude !!!

Te rog NU te mai enerva si incearca sa scrii pe topic ( daca-ti vine ceva in cap ) la subiect , sau daca nu.... abtine-te

P.S. Cred ca toata lumea stie ca PASIUNEA ( pentru auto & tuning ) NU se masoara in POSTURI pe 4tuning !!!

P.P.S."acum suntem ok? " by slip , eu am fost mereu Ok si tu la fel... cred ca este vorba doar de o neintelegere din cauza internetului
zorro6299 is offline  
Old 31-01-11, 18:58   #10
andrey_20052002

Stage 4
 
andrey_20052002's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 239
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

eu de mult timp alimentez din moldova , cel mai apropiat peco este la maxim 1km de vama la intersectie faci dreapta spre ungheni si in 200 m dai de 2 statie peco prima este Tirex, nu alimentati de acolo, urmatoarea este Bemol alimentati de aici , motorina este euro 5 in 10000 de km nu am avut nicio problema din cauza motorinei.eu merg saptamana asta dak mai sunt doritori sa anunte sa mergem mai multi.
andrey_20052002 is offline  
Old 31-01-11, 23:10   #11
vladxex

Stage 4
 
vladxex's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Default Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

vai de forum, vai de tuning...
vladxex is offline  
Old 15-02-11, 11:46   #12
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

Quote:
Originally Posted by vladxex View Post
vai de forum, vai de tuning...
"vai ce de de" off topic !!!

Am fost duminica in RM pt alimentat , surprize cate vrei , de la aglomeratia de la Vama , la preturi negociabile la Peco !!!

Un coleg a fost sambata si i-a mers mai bine ,( in 2 ore a rezolvat ) in ideea ca nu-i aglomerata Vama, dar Duminica NU este indicat sa mergeti , se intorc elevii si studentii basarabeni la scolile din Ro, si au foarte multe bagaje , care le sunt amanuntit controlate si dureaza f mult.

La peco am avut placuta surpriza sa cumpar motorina cu 36 ron/litru. ( la Peco Tirex,primul dupa curba la dreapta spre Ungheni )

noroace,
zorro6299 is offline  
Old 15-02-11, 13:33   #13
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

Atentie la Rovineta

Duminica era un dobitoc de la ARR , care cerea la iesirea din Ro, sa prezinti rovineta ( care desigur n-am avut-o, si m-a indrumat sa merg la un ghiseu linga Vama, s-o achit , dar surpriza ( desigur neplacuta ) acolo era un tinerel care m-a vazut de-o varsta cu el si-a permis prea multe ,in ideea ca mi-a sugerat sa-i " las de-o cafea si sa plec in lume" , desi am insistat sa-mi dea Rovineta pe 6 luni, el tot a insistat sa-i las de-o cafea si asa am facut ,ca m-am saturat de targuit cu el, iar la intoarcere mi-am luat rovineta tot de la el. Asta e tara in care traim...unde NICIODATA nu se v-a schimba NIMIC !!!

acte care sa le aveti la Vama :

-pasaport

-permis auto

-masina pe numele tau sau procura de la propietar

-carte verde valabila in RM

-rovineta ro.


succes,
zorro6299 is offline  
Old 15-02-11, 15:20   #14
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

Quote:
Originally Posted by vladxex View Post
vai de forum, vai de tuning...
Vai de ce ?
MihaiCsl is offline  
Old 11-03-11, 14:18   #15
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs up Re: Alimentam Vineri 21.01.2011 in RM , mergi si tu ?

mergem din nou maine 12.03. 2011 sa alimentam in RM , suntem cu 3 carute / daca mai doreste cineva... sa ne anunte sa i asteptam.

0746 963 770

id : is44puf

https://www.youtube.com/watch?v=KV86OxVkse4
zorro6299 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -