Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-02-11, 16:37   #376
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Boicot Benzinărie

Cipriane nu ai de ce sa te inseli in priviinta mea ! Eu iti dau dreptate in ceea ce priveste jignitul de familie! Dar ideea mea era aprofundata pe acest subiect, si in care nu am zis nimic de rau de cineva ci doar imi spuneam punctul de vedere.

In ceea ce priveste relatia noastra de colegialitate nu ai de ce sa te inseli in priviinta mea pentru ca nu am agatat in nici un membruu al acestui forum!

Sper sa ma intelegi
__________________

MnezO is offline  
Old 01-02-11, 16:51   #377
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

MIE RUSINE NU MAI POT
ROG STERGEREA ACESTUI THREAD
CHIAR TE ROG
ALEKS OK
DECI DE DATA ASTA M-AM SATURAT MIE DE AJUNS SA MAI FACA SI ALTII
CA NOI ACESTIA CARE AM FACUT CE AM FACUT NU E BINE SA FACA ALT CINEVA MAI BINE
SI" ZIZ" 60 MII DE EURO SUNT PRAF IN OCHI PE ZI
ASA E
SANATATE O ZI BUNA SANATATE SI NUMAI BINE
SI STERGETI ACEST THREAD
criminales is offline  
Old 01-02-11, 17:03   #378
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
.....

Ar trebui sa inteleg ca tu, zorro si Mihai sunteti singurii care au dreptate?

Nu te intriga faptul ca te lupti tu cu tine pe sectiunea asta, pentru ca nimeni nu-si mai bate capul ?

Nu credeti c-ar fi timpul ca pe 4Tuning sa ne rezumam la a vorbi despre masini si tuning, civilizat, argumentat? ......
Criminales , Mihai & zorro / cei 3 care au speriat 4tuning.ro ( sectiunea Iasi )

Bine spui ZyZ, NIMENI nu vrea sa-si "bata capul" , marea majoritate " tace si inghite " cum spune criminales.... 99% din Ro , tace si inghite.... si in curand ' vor inghiti" combustibili cu 7 Ron/l ( in urmatorii 2 ani ) dar nu-i problema....noi astia mai " ciudati' care NU avem nici o " pasiune " si vrem doar " sa ne afirmam la TV "vom disparea / si veti putea " dormi linistiti "

Intradevar pe 4tuning se va vorbi doar de tuning.... si sunt aproape convins ca va reveni la tuning virtual.... la cat va costa benzina / vom vedea liniute si cerculete pe calculator ..... pe NFS sau ceva de genu

Bafta la toata lumea !!!

P.S. Nu ma stiu si nici nu ma cred destept ( ca sa am dreptate mereu ) dar cand ma uit in jurul meu... ma simt mai bine
zorro6299 is offline  
Old 01-02-11, 17:06   #379
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
DA STIU ADEVARUL DOARE
DA SUNT UN NEBUN CATALOGAT JIGODIE CARE E NASCUT IN ZODIA IN CARE A MURIT DE RIS JIGODIA
ZIZ MEZO SI TOTI CEILANTI ATI FACE LA FEL CIND UN NECUNOSCUT VAR JIGNI FEMEIA CU CARE FACETI CASA SI AVETI COPIL

STERGETI ACEPT "THREAD" MIE GRETA DE TOTI SI DE TOATE
LA VOI DACA E SA PUPATI IN FUND PE SEFU SA AJUNGETI UN SEF MAI MIC NU AVETI DE CIT LASILOR
VOI ARUNCATI CU NOROI IN MINE IN PUBLIC DAR DACA VA RASPUND MI SE DA BANNED ASTA E
AM INTELES 4 TUNING E AL VOSTRU SA RAMIE SI SA FIE SI RAMINETI SI VOI CU EL LA NIVELUL LA CARE SUNTETI

NU AM NEVOIE DE AFIRMARE
AFIRMATI-VA VOI EU AM FACUT-ODESTUL LA VIATA MEA
1.Poti ramane la subiect, fara citate din Parazitii, care n-au nici o legatura cu subiectul ?
2.Inteleg problema legata de sotie, cu atat mai mult cu cat eu am fost exact in situatia in care ipotetic te afli tu, din cauza unei persoane pe care ati ridicat-o ridici in slavi aiurea. Insa refuz sa cred ca aleks a facut asta, pentru simplul fapt ca-l cunosc indeajuns.
3.Te invit ca, daca mai ai jigniri de aruncat, sa le pastrezi pentru tine. Indiferent de probleme tale, nu e nimeni dispus sa accepte jigniri fara motiv. Ar fi mai simplu asa decat sa te plangi apoi ca se leaga lumea de tine. S-a balacarit destul lumea pe sectiunea Iasi. De cativa ani, numai asta se-ntampla pe forumul asta, iar cand un moderator incearca sa-si faca treaba e luat la tinta.
4.Cei care s-au afirmat si care au facut intr-adevar ceva, fie pentru comunitate, fie prin proiectele proprii, au renuntat de la a posta aici exact multumita unora ca tine.
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline  
Old 01-02-11, 17:19   #380
MilionDollarsBaby

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 7
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
1.Poti ramane la subiect, fara citate din Parazitii, care n-au nici o legatura cu subiectul ?
2.Inteleg problema legata de sotie, cu atat mai mult cu cat eu am fost exact in situatia in care ipotetic te afli tu, din cauza unei persoane pe care ati ridicat-o ridici in slavi aiurea. Insa refuz sa cred ca aleks a facut asta, pentru simplul fapt ca-l cunosc indeajuns.
3.Te invit ca, daca mai ai jigniri de aruncat, sa le pastrezi pentru tine. Indiferent de probleme tale, nu e nimeni dispus sa accepte jigniri fara motiv. Ar fi mai simplu asa decat sa te plangi apoi ca se leaga lumea de tine. S-a balacarit destul lumea pe sectiunea Iasi. De cativa ani, numai asta se-ntampla pe forumul asta, iar cand un moderator incearca sa-si faca treaba e luat la tinta.
4.Cei care s-au afirmat si care au facut intr-adevar ceva, fie pentru comunitate, fie prin proiectele proprii, au renuntat de la a posta aici exact multumita unora ca tine.
Haideti sa incheiem subiectul asta aici.M-am saturat!Chiar aveti impresia ca cineva acuza un om degeaba?Un om are 2 "fete",tu poate ai cunoscut-o pe aia buna.Oricum,atata a stiut atat a facut.Iar Criminales,nu o sa mai possteze pe aici,va garatez eu!
MilionDollarsBaby is offline  
Old 01-02-11, 23:15   #381
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
....
dc iti bati capul ?
vb ta ... nu se merita.
ocaruntu is offline  
Old 02-02-11, 13:44   #382
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Boicot Benzinărie

Long time no speak. Pe unde mai haladuiesti ?
ZyZ is offline  
Old 02-02-11, 13:49   #383
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs up Re: Boicot Benzinărie

Jos Pretul Carburantilor !!!


P.S. Sper ca n-am gresit topicul...sau suntem la cafenea ? ' baieti " ? nu va merge P.M. ?
zorro6299 is offline  
Old 02-02-11, 17:51   #384
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Long time no speak. Pe unde mai haladuiesti ?
... nici eu nu mai stiu
sunt in Bucale de duminica noaptea, sper maine sa ma intorc
ocaruntu is offline  
Old 09-02-11, 19:25   #385
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs down Re: Boicot Benzinărie

Jos Pretul Carburantilor !!!

*de ce cresc preturile la carburanti ? cel mai simplu raspuns : sa NU mai poata cumpara lumea benzina pentru http://www.google.ro/images?q=cockta...w=1280&bih=602

** de ce sa le scada pretu" cand ( cel putin pentru Iasi )boicorarea e un subiect tabu , aflat pe locul 17 in lista cu dscutii !!!

*** de ce sa le scada pretu" cand sunt destui sinucigasi care se " intrec in cursa catre lumea cealalta" ?https://forum.4tuning.ro/36-iasi/6843...nsa-volan.html

romania isi merita soarta !!!

https://www.youtube.com/watch?v=KV86OxVkse4
zorro6299 is offline  
Old 10-02-11, 18:20   #386
Eriksson
2 Roti

Stage 5
 
Eriksson's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 346
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
Jos Pretul Carburantilor !!!



*** de ce sa le scada pretu" cand sunt destui sinucigasi care se " intrec in cursa catre lumea cealalta" ?https://forum.4tuning.ro/36-iasi/6843...nsa-volan.html

url]https://www.youtube.com/watch?v=KV86OxVkse4[/url]
lasa ca avem airbag
Eriksson is offline  
Old 15-02-11, 19:30   #387
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Boicot Benzinărie

Un mass primit acum cateva minute
" Pe 26,27 si 28 februarie sa iesim iar in strada.Petrom a ieftinit benzina, la pompă, cu 0,03 bani! Marele lor boss a spus că e destul pentru -nespălaţii ăştia-. Când i s-a replicat că protestul ar putea dura, dându-le peste cap afacerile, a răspuns: -ROMÂNII SUNT CĂCĂCIOŞI, NICIODATĂ N-AU TERMINAT UN LUCRU PE CARE L-AU ÎNCEPUT!- Continuaţi boicotul! NU MAI CUMPĂRAŢI DE LA PETROM ŞI OMV până nu ajung la 4,20 - 4,30 lei / litru benzină 95!!! Dacă nu vând, li se blochează stocurile, transporturile de alimentare fac cale întoarsă... FRANCEZII AU FĂCUT LA FEL ŞI, DUPĂ 5 ZILE, CEI DE LA SHELL AU CEDAT. trimiteţi mai departe!(MASS DE INTERES SOFERESC) "
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline  
Old 16-02-11, 08:54   #388
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by Bogdan.IS View Post
Un mass primit acum cateva minute
" Pe 26,27 si 28 februarie sa iesim iar in strada.Petrom a ieftinit benzina, la pompă, cu 0,03 bani! Marele lor boss a spus că e destul pentru -nespălaţii ăştia-. Când i s-a replicat că protestul ar putea dura, dându-le peste cap afacerile, a răspuns: -ROMÂNII SUNT CĂCĂCIOŞI, NICIODATĂ N-AU TERMINAT UN LUCRU PE CARE L-AU ÎNCEPUT!- Continuaţi boicotul! NU MAI CUMPĂRAŢI DE LA PETROM ŞI OMV până nu ajung la 4,20 - 4,30 lei / litru benzină 95!!! Dacă nu vând, li se blochează stocurile, transporturile de alimentare fac cale întoarsă... FRANCEZII AU FĂCUT LA FEL ŞI, DUPĂ 5 ZILE, CEI DE LA SHELL AU CEDAT. trimiteţi mai departe!(MASS DE INTERES SOFERESC) "
asa ca pretul la carburant nu o sa scada niciodata datorita multora care nu vor acest lucru si multora care sunt comozi si se complac in situatia in care se afla
asa ca fiecare pt el fratilor e legea junglei si in curind o sa fie si mai rau curind
unmeaza dupa aceasta criza financiara criza alimentara
si mai vb atunci
deja pretul cartofilor e egal cu pretul portocalelor si uite asa o sa mincam portocale pai piure din portocale
desi sunt bune te scapa de gripa contin foarte multe vitamine inclusiv vitamina C "care combate greturile cu certitudine "

Deci per total atentie la drum si la pretul carburantilor cit de curind o sa pierdem si acei 4 bani care i-am cistigat ca 4 bani pe zi la vinzarile declarate de omw-petrom inseamna 60.000 de euro pe zi pentru aceste 2 companii
asa ca spor la treaba si la bani baieti ca stim sa criticam pe altii da pe noi nu ne vedem vedem numai pe altii si acea capita din ochii nostri nu o vedem vedem paiul din ochiul vecinului de peste deal
o zi buna multa sanatate si spor la bani
cu respect pentru putinii care au mai ramas romani ....si au singe in cohones

Last edited by aleks; 16-02-11 at 10:00. Reason: evită referirile la echipa de moderare.
criminales is offline  
Old 18-02-11, 18:29   #389
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by Bogdan.IS View Post
Un mass primit acum cateva minute
" Pe 26,27 si 28 februarie sa iesim iar in strada.Petrom a ieftinit benzina, la pompă, cu 0,03 bani! Marele lor boss a spus că e destul pentru -nespălaţii ăştia-. Când i s-a replicat că protestul ar putea dura, dându-le peste cap afacerile, a răspuns: -ROMÂNII SUNT CĂCĂCIOŞI, NICIODATĂ N-AU TERMINAT UN LUCRU PE CARE L-AU ÎNCEPUT!- Continuaţi boicotul! NU MAI CUMPĂRAŢI DE LA PETROM ŞI OMV până nu ajung la 4,20 - 4,30 lei / litru benzină 95!!! Dacă nu vând, li se blochează stocurile, transporturile de alimentare fac cale întoarsă... FRANCEZII AU FĂCUT LA FEL ŞI, DUPĂ 5 ZILE, CEI DE LA SHELL AU CEDAT. trimiteţi mai departe!(MASS DE INTERES SOFERESC) "
Primesc si eu zilnic pe mess si pe mail, dar am invatat si eu sa fac ce fac cam toti romanii, sa de X.
Spor la ceea ce vreti sa faceti si sa va adunati cat mai multi
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline  
Old 26-02-11, 07:49   #390
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

OMV Petrom a avut un profit record de 2,19 miliarde lei în 2010


http://www.libertatea.ro/stire/omv-p...10-323637.html

incredibil.....
si chiar se intampla in tara noastra ...Romanica de rah*t!
Aşa ca în titlu: eşti prost, dacă tu crezi asta; profitul se duce în întregime în buzunarele monştrilor! A trecut vremea reînvestirii profitului în România...
Cine sa aiba? Boii astia de romani? Nu-i vedeti pe grecii aia ce baieti destepti sunt? Cine a luat lovele grase? Nastase Adrian&CO. ando Tartasesti. Unde este el acum? Cum unde? La ciolanas in parlament! Prostii nostri? Alimenteza mai scump la Bucuresti carburantii fata de ia de la Viena! Cine-s mai destepti, noi sau gfrecii aia? Aia au salariul minim 700 euro! Boii nostri nici 200! Zaharul a ajuns la 1euro mers pe burta! Uleiul de floare aproape 2 euro! Presa nu maraie nimic. Oarde cu Mondialu acum si cu vamesii aia o luna! Foamea e cat casa la noi! Si va mai creste. Gheata la mal! Parlamentarii aia burtosi tot 471 sunt acolo in loc de 300 cat s-a promis la referendum! Jigodiile alealate s-au aliat,, cica-s USLASI acum, vrand sa ne fraiereasca iar peste 3 ani. Nea Marin zicea saracu; Oh, boy! Nea Marin: Ce boi? Da-i dracu, ca-s niste vaci! Exact ca noi.
Si Romania ce are la afacerea asta ? Se imprumuta la FMI ! Nu credetzi ca ar trebui cineva tras la raspundere pentru acest jaf ? Dar cine sa o faca ? Sunt toti o apa si un pamant. Politicieni au pus tzara pe butuci si au indatorat populatia, iar cei care au tras foloasele sunt ei . marele grup omv petrom nu se bazeaza pe plinul facut de prapaditi ca noi. si daca facem noi plinul sau nu,chiar daca nu mai alimentam masinile la ei, castigul le este asigurat. au afaceri cu companiile statului,marii transportatori si alte societati care au contracte cu statul si carora li se "recomanda" sa achizitioneze de la petrom. pe de alta parte mai intervine idiotenia cu care e caracterizat romanul. daca un idiot a scos o vorba si i-a zis unuia ca la omv e cea mai buna benzina si masina lui e racheta,tot prostul se duce si alimenteaza acolo. si,pe deasupra ,chiar crede lucrul acesta . un lucru vi-l pot spune si de asta sunt sigur si bine informat. TOT COMBUSTIBILUL aflat in romania la statiile peco este indoit. fara exceptii.

Petrom a fost vanduta pe vremea PSD-ului la un pret de cca 10 ori mai mic decat valoarea zacamintelor pe care le detine acum. Deci cine a luat spaga? Acum suntem victimele contractului de privatizare care ii da dreptul OMV-ului sa exploateze resursele Romaniei pe o perioada de 25 de ani (daca nu ma insel), fara nici o retinere din partea statului roman. De ce nu este desecrtizat contractul de privatizare? Degeaba nu mai alimentam de la Petrom atata timp cat si Rompetrol si Lukoi sau MOLl au preturile similiare sau chiar mai mari. Tututor companiilor petroliere le convine acest fapt. Unde este Consiliul Concurentei cu ancheta ce dureaza de 6 ani? Cine a castigat si castiga: OMV, Rompetrol, Lukoil, MOL, politicienii care au facut contractul de privatizare, altii care iau acum comisioane . Cine plateste? Eu, tu si altii care traim in Romania. Ma mut in Cipru, acolo benzina e 1.17 euro de un an de zile si nu au macar nici un metru de conducta dar sonde sau rafinarii. Ei importa Si finantele ce fac ? Nu se sesizeaza in leg cu pretul imens si veniturile record ? Unde este corelarea cu pretul titeiului si a accizelor pe vcare ne-o tot baga pe gat ? Hotii naibii... Interese mafiote !

conducatorii nostrii au vandut repede Petrom, profitul asta trebuia sa ramana la noi in tara, nu la Omv-isti. pe astia nu-i mai judeca nimeni ca a vandut principala sursa de bani a statului, si nu se mai ajungea la reduceri salariale, micsorari de pensii si alte masuri drastice la care am fost, suntem si vom fi supusi. HOTIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


toti vorbesc dar putini au curaj sa faca ceva
la fel ca multi dintre voi care nea-ti criticat actiunile ca fiind niste gesturi de copii mici de afirare e bine asa baieti
noi in curind o sa ne afirman in mancare si salamuri si mizeluri si in ppiftii si fripturi ei o sa sea afirma in lambughini ferrari bentley si alte cacaturi cristal si diamante si atunci vreau sa va vad cine se afirma si cine nu
dar trebuie sa mai dormim putin ..... ca asa trebuie sa ai dorim putin ....
si dupa aia sa dormim de tot daca sar putea astia near gaza prin somn dar dupa aia cine le mai face p..a mare nu mai au sclavi sa le munceasca plantatiile

Last edited by criminales; 26-02-11 at 08:05.
criminales is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -