Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-02-11, 07:57   #361
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Abia acum am observat ca unu mi-a sters si ultimul post cu o propupere pentru urmatorul boicot, se pare ca, chiar se plictiseste omul respectiv.
In fine, ce ziceti de data de 11.02.2011 ?
Tot ora 17:00 si tot la stadion.

Luati exemplu de aici https://www.youtube.com/watch?v=ThvBJ...layer_embedded
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.

Last edited by MihaiCsl; 01-02-11 at 08:04.
MihaiCsl is offline  
Old 01-02-11, 11:00   #362
crvalx

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 160
Default Re: Boicot Benzinărie

sign me in!
crvalx is offline  
Old 01-02-11, 13:55   #363
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu am şters posturile, evident, şi îmi cer scuze pentru cele 3 sau 4 posturi şterse în plus, a fost din greşeală, ca urmare a precipitării discuţiilor de duminică şi a celor câteva zeci de telefoane primite pentru a şterge postările lui mituc!!! Interesant e faptul că după aceste convorbiri (dacă urletele din receptor se pot numi convorbiri) fără rost şi deranjante, primite în cascadă duminică după prânz şi până seara, respectivul personaj s-a transformat în victimă, eu fiind acuzat de cenzură, de injurii, de aproape tot ce se poate, fiindu-mi creată o imagine pe care cei destui de mulţi cu care mă cunosc, atât din Iaşi cât şi din alte părţi, ştiu că nu mă caracterizează.
Asta e, e învăţătură de minte, următoarele convorbiri vor fi purtate doar scris, pentru a rămâne dovezi clare, ce nu pot fi interpretate după cum îşi doresc diverşi oameni cu prea mult timp liber.
Spor la proteste împotriva scumpirii carburantului, că de asta avem defapt acest topic.
Dacă aveţi postări şterse de mine aici, ce consideraţi că trebuiesc repostate vă rog să-mi daţi mesaj şi se vor reposta, nu este nimic de ascuns.
aleks is offline  
Old 01-02-11, 14:25   #364
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

off topic imi pare rau ca nu te-am inregistrat si regret toata viata faptul asta ,
si o regula de baza pe acest forum e" sa nu provoci scandal"
asa e ?
nu cred ca eu em provocat scandalul
criminales is offline  
Old 01-02-11, 15:13   #365
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Ciprian, să zicem că avem păreri diferite, dar faptul care m-a uimit pe mine cel mai tare a fost că, după discuţia noastră în care ajunsesem la un numitor comun, şi în care ne lămuriserăm problemele, că doi oameni maturi ce ne pretindem, în loc să considerăm discuţia rezolvată, a urmat un întreg circ.
Asta nu mi s-a părut o abordare matură, dar dacă tu consideri că doar prin scandal, acuze, bâlci mult şi teatru se pot rezolva probleme, fie. Sincer, aş fi preferat să găsim soluţii, nu să căutăm motive de noi scandaluri. Tu decizi însă.
aleks is offline  
Old 01-02-11, 15:38   #366
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

victima scandal si cum vrei tu da ti-am mai zis ca oameni maturi stiu sa respecte si jignirile aduse sotiei mele ma dor
VORBA TA SUNTEM OAMENI MARI CE E INTRE NOI 2 E .DAR E O LIMITA CARE TU AI SARIT-O SI NU VREI SA RECUNOSTI ,
criminales is offline  
Old 01-02-11, 15:49   #367
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu zic ca ne-am afirmat, am facut ceea ce trebuie legat de boicotarea benzinariilor, daca ne-a iesit sau nu mai putin important! Am reusit sa strangem toata comunitatea Iasi la un loc, am boicotat, am vorbit tot despre masini pe scurt ne-am distrat. Acum ca pretul carburantiilor s-a mai ieftinit, probabil datorita noua, eu personal consider acest "Thread" neimportant de acum incolo si sunt de acord cu inchiderea lui. Acest topic s-a transformat in Topic de dezbatere si de cearta, nicidecum scopul creeari lui!
__________________

MnezO is offline  
Old 01-02-11, 15:50   #368
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Boicot Benzinărie

Criminales, e interesant de observat ca atunci cand e pentru interesul tau, nu te jenezi sa faci publice discutii care ar fi trebuit sa ramana intre cei doi interlocutori (de-aia se cheama PRIVATE MESSAGE). Cu toate astea, atunci cand Mituc a articulat o idee diferita de cea sustinuta de tine, si a argumentat-o, ai ales sa intervii prin mesaje private, pe care insa nu le-ai mai postat si pe forum. Ar trebui sa inteleg ca tu, zorro si Mihai sunteti singurii care au dreptate? Nu te intriga faptul ca te lupti tu cu tine pe sectiunea asta, pentru ca nimeni nu-si mai bate capul ? Nu credeti c-ar fi timpul ca pe 4Tuning sa ne rezumam la a vorbi despre masini si tuning, civilizat, argumentat? Aveti ce impartasi (proiecte, idei, cunostinte, experiente)...dati-i drumul, pentru asta suntem aici. Suntem de rasul lumii, regulat se gaseste cate unul care sa sufere prea mult de sine si sa tinda sa-i indrume pe ceilalti, ca sa ajungem la un moment dat sa observam ca sectiunea Iasi e populata de un singur user. Macar acum o sa fie macar 3...Nici moderatorii de pe Iasi nu isi mai bat capul si cred ca suntem singura sectiune din tara unde se intampla asta. Pacat...
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline  
Old 01-02-11, 15:56   #369
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Eu zic ca ne-am afirmat, am facut ceea ce trebuie legat de boicotarea benzinariilor, daca ne-a iesit sau nu mai putin important! Am reusit sa strangem toata comunitatea Iasi la un loc, am boicotat, am vorbit tot despre masini pe scurt ne-am distrat. Acum ca pretul carburantiilor s-a mai ieftinit, probabil datorita noua, eu personal consider acest "Thread" neimportant de acum incolo si sunt de acord cu inchiderea lui. Acest topic s-a transformat in Topic de dezbatere si de cearta, nicidecum scopul creeari lui!
Postul tau m-a facut sa realizez ceva, ca majoritatea v-ati pisat pe ceea ce am organizat si sustinut eu.
Nu-i nimic, o sa-i cer unui moderator sa inchida topicul, gata cu protestele din partea mea, pur si simplu nu se merita.
Era sa uit, i-am zis si lui Ciprian, eu ma retrag din asa ceva inclusiv participare, chiar nu se merita, niciodata nu s-a meritat, m-am saturat sa fiu jignit si criticat si din cate vad cei ce au fost pana acum au aceleasi pareri.
O zi cat mai faina.

Last edited by MihaiCsl; 01-02-11 at 16:01.
MihaiCsl is offline  
Old 01-02-11, 16:10   #370
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Boicot Benzinărie

De ce trebuie luat totu' inextremis? Sunt convins ca nu asta a vrut Mnezo sa zica. Drept dovada faptul ca boicotul (nu m-as grabi sa-l categorizez ca organizat de cineva, pentru ca nu-i cazul) a fost o reusita, chiar daca nu s-a oglindit intr-o scadere a pretului (scoaterea taxei de solidaritate e praf in ochi pentru oricine a scos ochii din televizor ca sa vada 'realitatea'). Din punctul meu de vedere cel putin, e mult mai important faptul ca lumea s-a adunat si a demonstrat ca noi, romanii, sau macar o parte, am invatat sa fim uniti. S-au adunat oameni a caror situatie materiala le-ar fi permis sa treaca usor peste scumpiri, dar au inteles de cuviinta sa fie alaturi de ceilalti, sa-si exprime nemultumirea. E cazul multor membri din OSMS, Crazy Drivers, AMC, etc., dintre care unii au fugit de la servici, pentru ca au crezut in cauza asta, care nu s-au batut cu pumnii in piept cu organizarea sau participarea, si care, de altfel, au fost atacati chiar pe topicul asta, pentru ca nu s-a facut diferenta intre dorinta de a face ceva si de a participa, si MODUL in care se face ceva, sau impotriva cui.
ZyZ is offline  
Old 01-02-11, 16:11   #371
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Postul tau m-a facut sa realizez ceva, ca majoritatea v-ati pisat pe ceea ce am organizat si sustinut eu.
Nu-i nimic, o sa-i cer unui moderator sa inchida topicul, gata cu protestele din partea mea, pur si simplu nu se merita.
Era sa uit, i-am zis si lui Ciprian, eu ma retrag din asa ceva inclusiv participare, chiar nu se merita, niciodata nu s-a meritat, m-am saturat sa fiu jignit si criticat si din cate vad cei ce au fost pana acum au aceleasi pareri.
O zi cat mai faina.
Colegul meu ! Eu am fost Cu voi la toate asa zisele boicotari. Nu am zis ca ai facut ceva gresit, dar din al meu punct de vedere dupa ce am vazut si ce s-a intamplat la ultimul asa zis boicot, la care am participat, cand in loc sa ne vedem de treaba am claxonat, am scartait roti, am dat melodii despre comunism la maxim, ba chiar mai mult am iscat si un scandal care a aparut in mai multe articole din presa ! Eu nu am mai putut considera acel lucru ca fiind un boicot. De aceea am renuntat la aceasta idee si m-am consolat cu ideea ca asa e tara in care traim ! Iar mesajul scris de mine era despre cum am reusit noi asa putini cati am fost sa scadem preturile carburantilor chiar si cu 4 bani datorita boicotariilor noastre si cand zic a noastre ma refer la toti cei care au fost ! Rolul de organizator ti-l asumi atunci cand faci ceva cu acte si acel ceva deja se cheama protest ! Misiunea a fost indeplinita De aceea consider acest thread nefolositor in momentul de fata !

Last edited by MnezO; 01-02-11 at 16:14.
MnezO is offline  
Old 01-02-11, 16:20   #372
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Colegul meu ! Eu am fost Cu voi la toate asa zisele boicotari. Nu am zis ca ai facut ceva gresit, dar din al meu punct de vedere dupa ce am vazut si ce s-a intamplat la ultimul asa zis boicot, la care am participat, cand in loc sa ne vedem de treaba am claxonat, am scartait roti, am dat melodii despre comunism la maxim, ba chiar mai mult am iscat si un scandal care a aparut in mai multe articole din presa ! Eu nu am mai putut considera acel lucru ca fiind un boicot. De aceea am renuntat la aceasta idee si m-am consolat cu ideea ca asa e tara in care traim ! Iar mesajul scris de mine era despre cum am reusit noi asa putini cati am fost sa scadem preturile carburantilor chiar si cu 4 bani datorita boicotariilor noastre si cand zic a noastre ma refer la toti cei care au fost ! Rolul de organizator ti-l asumi atunci cand faci ceva cu acte si acel ceva deja se cheama protest ! Misiunea a fost indeplinita De aceea consider acest thread nefolositor in momentul de fata !
Ai zis ceva de claxonat si ascultat nu stiu ce, de asta am zis ceea ce am zis mai sus, doar ca postul tau mi-a deschis putin ochii.
Ceea ce s-a discutat prin topicul asta, afirmatiile si jignirile pe care le-am auzit, ceea ce s-a intamplat la boicoturi etc m-au deranjat, fine, nu-i nimic personal cum am zis si mai sus.
MihaiCsl is offline  
Old 01-02-11, 16:27   #373
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu ma bucur ca ai inteles ceea ce am vrut sa zic!
MnezO is offline  
Old 01-02-11, 16:32   #374
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Criminales, e interesant de observat ca atunci cand e pentru interesul tau, nu te jenezi sa faci publice discutii care ar fi trebuit sa ramana intre cei doi interlocutori (de-aia se cheama PRIVATE MESSAGE). Cu toate astea, atunci cand Mituc a articulat o idee diferita de cea sustinuta de tine, si a argumentat-o, ai ales sa intervii prin mesaje private, pe care insa nu le-ai mai postat si pe forum. Ar trebui sa inteleg ca tu, zorro si Mihai sunteti singurii care au dreptate? Nu te intriga faptul ca te lupti tu cu tine pe sectiunea asta, pentru ca nimeni nu-si mai bate capul ? Nu credeti c-ar fi timpul ca pe 4Tuning sa ne rezumam la a vorbi despre masini si tuning, civilizat, argumentat? Aveti ce impartasi (proiecte, idei, cunostinte, experiente)...dati-i drumul, pentru asta suntem aici. Suntem de rasul lumii, regulat se gaseste cate unul care sa sufere prea mult de sine si sa tinda sa-i indrume pe ceilalti, ca sa ajungem la un moment dat sa observam ca sectiunea Iasi e populata de un singur user. Macar acum o sa fie macar 3...Nici moderatorii de pe Iasi nu isi mai bat capul si cred ca suntem singura sectiune din tara unde se intampla asta. Pacat...
Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
De ce trebuie luat totu' inextremis? Sunt convins ca nu asta a vrut Mnezo sa zica. Drept dovada faptul ca boicotul (nu m-as grabi sa-l categorizez ca organizat de cineva, pentru ca nu-i cazul) a fost o reusita, chiar daca nu s-a oglindit intr-o scadere a pretului (scoaterea taxei de solidaritate e praf in ochi pentru oricine a scos ochii din televizor ca sa vada 'realitatea'). Din punctul meu de vedere cel putin, e mult mai important faptul ca lumea s-a adunat si a demonstrat ca noi, romanii, sau macar o parte, am invatat sa fim uniti. S-au adunat oameni a caror situatie materiala le-ar fi permis sa treaca usor peste scumpiri, dar au inteles de cuviinta sa fie alaturi de ceilalti, sa-si exprime nemultumirea. E cazul multor membri din OSMS, Crazy Drivers, AMC, etc., dintre care unii au fugit de la servici, pentru ca au crezut in cauza asta, care nu s-au batut cu pumnii in piept cu organizarea sau participarea, si care, de altfel, au fost atacati chiar pe topicul asta, pentru ca nu s-a facut diferenta intre dorinta de a face ceva si de a participa, si MODUL in care se face ceva, sau impotriva cui.
Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Colegul meu ! Eu am fost Cu voi la toate asa zisele boicotari. Nu am zis ca ai facut ceva gresit, dar din al meu punct de vedere dupa ce am vazut si ce s-a intamplat la ultimul asa zis boicot, la care am participat, cand in loc sa ne vedem de treaba am claxonat, am scartait roti, am dat melodii despre comunism la maxim, ba chiar mai mult am iscat si un scandal care a aparut in mai multe articole din presa ! Eu nu am mai putut considera acel lucru ca fiind un boicot. De aceea am renuntat la aceasta idee si m-am consolat cu ideea ca asa e tara in care traim ! Iar mesajul scris de mine era despre cum am reusit noi asa putini cati am fost sa scadem preturile carburantilor chiar si cu 4 bani datorita boicotariilor noastre si cand zic a noastre ma refer la toti cei care au fost ! Rolul de organizator ti-l asumi atunci cand faci ceva cu acte si acel ceva deja se cheama protest ! Misiunea a fost indeplinita De aceea consider acest thread nefolositor in momentul de fata !
DA STIU ADEVARUL DOARE
DA SUNT UN NEBUN CATALOGAT JIGODIE CARE E NASCUT IN ZODIA IN CARE A MURIT DE RIS JIGODIA
ZIZ MEZO SI TOTI CEILANTI ATI FACE LA FEL CIND UN NECUNOSCUT VAR JIGNI FEMEIA CU CARE FACETI CASA SI AVETI COPIL


FACETI CE VRETI SINU MA MAI INTERESEAZA CE VRETI VOI SA FACETI







STERGETI ACEPT "THREAD" MIE GRETA DE TOTI SI DE TOATE
LA VOI DACA E SA PUPATI IN FUND PE SEFU SA AJUNGETI UN SEF MAI MIC NU AVETI DE CIT LASILOR
VOI ARUNCATI CU NOROI IN MINE IN PUBLIC DAR DACA VA RASPUND MI SE DA BANNED ASTA E
AM INTELES 4 TUNING E AL VOSTRU SA RAMIE SI SA FIE SI RAMINETI SI VOI CU EL LA NIVELUL LA CARE SUNTETI



SI INCA CEVA
AICEI 4 BANI CIT AM CISTIGAT DIN ACEST PROTEST INSEAMNA 60MII E PE ZI DIN BUZUNARUL NOSTRU
SI SUNT COMVINS SI EU SI MULTI ALTII CARE NU MAI SUNT PE ACEST FORUM CA NU MERITATI
VOI AVETI DREPTETE SI VOI FACETI SI DREGETI PRIN IASI SA FITI SANATOSI
Cu toate astea, atunci cand Mituc a articulat o idee diferita de cea sustinuta de tine, si a argumentat-o, ai ales sa intervii prin mesaje private, pe care insa nu le-ai mai postat si pe forum.
NU AM PRIMIT NICI UN PRIVAT DE LA MITUC
MEZO MA-M ISELAT IN PRIVINTA TA
SINCER


NU AM NEVOIE DE AFIRMARE
AFIRMATI-VA VOI EU AM FACUT-ODESTUL LA VIATA MEA
criminales is offline  
Old 01-02-11, 16:35   #375
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Eu ma bucur ca ai inteles ceea ce am vrut sa zic!
Am inteles din prima, doar cum am zis si mai sus, acel post m-a facut sa constientizez acele lucruri.
MihaiCsl is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -