Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-01-11, 22:40   #301
DarkDriver
VW Driver

Stage 4
 
DarkDriver's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 255
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Si inca un protest anuntat de aceasta data de CNR care se pare ca va fi de anvergura. http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...protest~ni6vi0
__________________
Vand Polo 6n Modificat >>> Vand Xbox 360 Ultimate >>> Vand Traxxas Rustler VXL, full RPM, 2S Turnigy.
DarkDriver is offline  
Old 14-01-11, 22:41   #302
Emiliannec

Stage 5
 
Emiliannec's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 307
Default Re: Boicot Benzinărie

"se vorbeste" ca incidentul de la OMV nu a fost unul intamplator
Emiliannec is offline  
Old 15-01-11, 05:06   #303
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

asa e nu e intimplator
criminales is offline  
Old 15-01-11, 07:16   #304
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Boicot Benzinărie

In ultima vreme nu am prea avut timp sa urmaresc toate evenimentele si va rog sa-mi explicati si mie un lucru: de ce protestul vizeaza in primul rind grupul omv-petrom? Si rompetrol are puncte de extractie in romania (petromidia?) si au preturi identice.
Nu fac vreo sugestie, doar vreau sa inteleg.
mituc is offline  
Old 15-01-11, 11:20   #305
m3_catalin

Stage 2
 
m3_catalin's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 31
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by mituc View Post
In ultima vreme nu am prea avut timp sa urmaresc toate evenimentele si va rog sa-mi explicati si mie un lucru: de ce protestul vizeaza in primul rind grupul omv-petrom? Si rompetrol are puncte de extractie in romania (petromidia?) si au preturi identice.
Nu fac vreo sugestie, doar vreau sa inteleg.

se doreste presarea unuia singur ca sa scada preturile si nemaiavand ceilalti clienti sa faca la fel
m3_catalin is offline  
Old 15-01-11, 15:15   #306
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: Boicot Benzinărie

In data de 14.01.2011 au fost prezente la boicotare urmatoarele orase :
1 Ploiesti
2 Constanta
3 Valcea
4 Galat
5 Deva
6 Sibiu
7 Iasi
8 Baia Mare
9 Tg Mures
10 Tg jiu
11 Brasov
12 Buzau
13 Tulcea
14 Cluj
15 Focsani

Speram ca la urmatoarea boicotare sa fie mai multe orase si mult mai multi soferi pentru a vedea si ei ca ne pasa.
ChuckyOvi is offline  
Old 15-01-11, 17:38   #307
Florinelu'

Stage 1
 
Florinelu''s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 22
Default Re: Boicot Benzinărie

azi 15.01......au facut si in vaslui...eram prin vs cu niste treaba si am vazut coloana...erau cam 20 de masini...mai bine chiar.....bv lor....)))...hai baietii pe ei ....pe mama lor)))
Florinelu' is offline  
Old 15-01-11, 20:30   #308
kristi_is

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 35
Default Re: Boicot Benzinărie

buna seara.
ati facut cumva poze in timpul incidentului ? sau a filmat cineva ? oricum, daca s-a intamplat pe teritoriul benzinariei sau in apropiere sigur camerele lor au inregistrat. trebuie facuta plangere la politie si 'presat' acolo, sa se duca sa ia inregistrarile si etc. pt ca daca se face doar plangere si se lasa la mana lor, sigur o dau la ascuns, avand in vedere si faptul ca...se stie cine i-a chemat pe aia.
baiatul cum se simte ? e rau lovit ? sau doar... ?
kristi_is is offline  
Old 15-01-11, 21:29   #309
Emiliannec

Stage 5
 
Emiliannec's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 307
Default Re: Boicot Benzinărie

incidentul s-a consumat in cateva fractiuni de secunda. Eu personal nu am putut imortaliza nimic, dar cu siguranta a fost surprinse imaginile de camerele de supraveghere de la iesirea din benzinarie. Din ce stiu s-a facut plangere la sectia 5 si chiar s-a discutat minute in sir pe acesta tema cu un agent dornic sa lamureasca situatia
Colegul agresat nu a avut mare lucru, de fapt nici nu stiu daca a apucat sa il atinga respectivul, cert este ca a venit cu tupeu deodata sa ii imparta cateva.. noroc cu Broasca care a fost pe faza si a sarit sa ii desparta
__________________
★ BMW™ - because speed is not enough for us... ★
BMW Club Iasi ♕ Member
Emiliannec is offline  
Old 15-01-11, 21:57   #310
kristi_is

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 35
Default Re: Boicot Benzinărie

aha. foarte bine. sa se tina de plangere, in caz ca a fost ceva serios. am vazut intr-un ziar ca i-a rupt si haina. cu atat mai mult, daca erau si prieteni cu politistii spune totul si in pacurari s-a luat lumea de cei care au ramas pe la final, dar nu s-a ajuns asa departe.
kristi_is is offline  
Old 16-01-11, 00:34   #311
CristiTL

Stage 3
 
CristiTL's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 112
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Boicot Benzinărie

Dragi romani, protestul din 17,18 si 19 nu inseamna mai nimic... 3 zile nu vor muri ei... O solutie mai buna ar fi ca toata lumea sa nu mai cumpere carburant de la o companie, aceasta fiind nevoita sa scada pretul ca sa nu falimenteze... Atragand apoi clientii si pierzand ceilalti, si acestia din urma ar fi nevoiti sa scada pretul. Cel mai mare impact ar fi falimentarea PETROM. DECI, IN PERIOADA 15 IAN-15 FEB SA NU MAI ALIMENTAM DE LA PETROM! Dupa ce PETROM va fi fortat sa scada pretul vom alimenta numai de la ei... ceilalti vor fi si ei nevoiti sa intre in competitie si astfel vom avea cu adevarat o economie de piata... FORTATA DE NOI! Daca vrei sa ajuti la acest protest chiar daca nu ai masina... raspandeste acest mass! Va multumim si nu uitati: UNITATEA INVINGE!
CristiTL is offline  
Old 16-01-11, 01:02   #312
Emiliannec

Stage 5
 
Emiliannec's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 307
Exclamation Re: Boicot Benzinărie

ideea de baza am enuntat-o si eu in acest topic cu aproape o saptamana in urma

+1 pentru ce ai scris mai sus!
Emiliannec is offline  
Old 16-01-11, 07:43   #313
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Nautilus

Stage 5

Nautilus's Avatar

Join Date: Apr 2005
Oras: Bucuresti
Age: 30
Posts: 1,794
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]

Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale
Nu are importanţă ce se ştie şi ce nu.

1. Poliţiştii erau în uniformă? Aveau insigne cu numere?
2. Jandarmii erau în uniformă? Aveau insigne cu numere?
3. Poze ale incidentului s-au făcut?
4. După identificarea agresorului, s-a depus plângere?

A se reţine:

Pe vremea Răposatului, riscul de a întâlni un miliţian sau securist era destul de redus. Dar cine călca strâmb risca destul de multe din partea unor oameni din populaţia civilă.

La venirea minerilor, ei au bătut şi au spart multe capete. Dar atât martorii cât şi înregistrările filmate arată că au fost sprijiniţi de bătăuşi în civil.

Când "s-au împărţit mici şi bere pentru voturi", cei care au mâncat şi votat erau din populaţia civilă.

Aceşti civili în zilele noastre se numesc cocalari. Nu s-au numit tot timpul aşa.

Dar aceşti cocalari -sau părinţii lor, cocalarii bătrâni de azi- cu 20 de ani în urmă susţineau tăcut regimul. Sau mai puţin tăcut, cu câteva mormăieli dispreţuitoare îmbibate de damful vodcii Săniuţa şi berii Griviţa

Astfel încât, trebuie reacţionat legal la cea mai mică provocare. Chiar dacă eşti convins că vor arunca reclamaţia la coş (foarte posibil să nu-şi asume însă un asemenea risc!), ea trebuie făcută, însoţită de declaraţiile martorilor, cât mai amănunţite. Şi de probe.

Dacă nu reacţionezi legal, e suficient să spună unul "golanii ăia". Şi gata. Chiar dacă n-au mineri, de dat în cap mai pot da alţii. Şi de acolo, odată ce eşti "golanul ăla", poţi să crăpi. Nu mai dă nimeni două parale pe tine, nici măcar dacă eşti la puşcărie sau în scaunul cu rotile. "Golanii şi-au meritat-o. Ei sunt de vină, noi doar plantam nişte panseluţe ".

~Nautilus

da ce sa zic ???????


INTRATI AICI SI DATI MAI DEPARTE http://eject.ro/

Last edited by criminales; 16-01-11 at 08:11.
criminales is offline  
Old 16-01-11, 09:27   #314
Serjan-SRG

Stage 3
 
Serjan-SRG's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 96
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by kristi_is View Post
buna seara.
ati facut cumva poze in timpul incidentului ? sau a filmat cineva ? oricum, daca s-a intamplat pe teritoriul benzinariei sau in apropiere sigur camerele lor au inregistrat. trebuie facuta plangere la politie si 'presat' acolo, sa se duca sa ia inregistrarile si etc. pt ca daca se face doar plangere si se lasa la mana lor, sigur o dau la ascuns, avand in vedere si faptul ca...se stie cine i-a chemat pe aia.
baiatul cum se simte ? e rau lovit ? sau doar... ?
Cica figurantul ala care sa sarit la bataie..a primit amenda in valoare de 400 lei.atata tot
Serjan-SRG is offline  
Old 16-01-11, 10:43   #315
afteru

Stock
 
afteru's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 6
Default Re: Boicot Benzinărie

Nu vad unde este unitatea ... atat timp cat cineva din afara grupului vostru a reusit sa intre sa loveasca/ameninte pe baiatul care era cu voi. Sau unii au venit doar la impresie ca fac si ei ceva.Politia zice ca nu a vazut nimic dar dintre voi care ati vazut, ce ati facut ?! Din ce am citit noroc de criminales.

Quote:
Originally Posted by CristiTL View Post
sa nu mai cumpere carburant de la o companie, aceasta fiind nevoita sa scada pretul ca sa nu falimenteze...
Ma tu te auzi ce spui..am tot vazut atatea lozinci cu faliment, faliment..
Uite ce face Petrom Noul sediu Petrom de peste 130 milioane euro , si crezi ca are sa sufere.

Quote:
Originally Posted by CristiTL View Post
Atragand apoi clientii si pierzand ceilalti, si acestia din urma ar fi nevoiti sa scada pretul.
Bine l-au scazut. Apoi te intorci la petrom. De unde stii ca nu va creste pretul la loc ?! O iei de la capat ?

Quote:
Originally Posted by CristiTL View Post
Dupa ce PETROM va fi fortat sa scada pretul vom alimenta numai de la ei... ceilalti vor fi si ei nevoiti sa intre in competitie si astfel vom avea cu adevarat o economie de piata
Cine ii obliga ?! Rusii de la Lukoil au dat deja 50% din oameni afara lukoil renunta la sediul din bucuresti si concediaza 50% din angajati. Crezi ca va scadea pretul , mai face restructurari.

Nu ai vazut statul....a scazut pretul la ceva ?! Nu. A facut restructurari.

Sa aiba succes miscare intr-o oarecare masura, dar in limitele realitatii.
afteru is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -