Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-01-11, 21:42   #211
Emiliannec

Stage 5
 
Emiliannec's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 307
Default Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare

Articol detaliat al celor de la Adevarul

Poze si filme de la noi (prima parte)
Emiliannec is offline  
Old 07-01-11, 23:45   #212
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

MULTUMESC TUTUROR CARE SAU ALATURAT PROTESTULUI NOSTRU
O.S.M.S. C.D. L.C.I. DRO TUNING
BMW. CLUB VW .CLUB
TUTUROR IESENILOR CARE AU SUSTINUT MISCAREA NOASTRA

PANA LA URMA A FOST MAREA MISCARE DIN IANUARIE

EU CRED CA DA
MU LTUMESC TUTUROR
DIN SUFLET SI CU RESPECT PENTRU VOI SPER CA PE
14 IANUARIE ORA 18
SA FIM SI MAI MULTI PREZENTI
LA PROTEST
MULTUMESC


Last edited by criminales; 07-01-11 at 23:48.
criminales is offline  
Old 08-01-11, 10:21   #213
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Ok, a iesit frumos, dar se putea si mai bine, imi pare rau ca n-am stiut ca vin atat de multi, daca stiam puneam ca locatie, parcarea de la Era. Multi nu s-au anuntat si nu ca m-ar deranja, ba chiar sa vina si mai multi, dar m-ar deranja daca ne-am strange 10 si am merge pana la Era.
In fine, cum a zis broasca mai sus, urmatoare data e 14.01.2011 si in principiu vom alege parcarea de la Era ca sa ne putem grupa, sa putem discuta sa fie putin mai organizat.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline  
Old 08-01-11, 12:50   #214
ascona1.8

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 3
Default Boicot Benzinărie

cred ca ar trebui sa blocam toate petrom-urile deodata...eu zic ca ar fi mai bn asa...
ascona1.8 is offline  
Old 08-01-11, 13:07   #215
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by ascona1.8 View Post
cred ca ar trebui sa blocam toate petrom-urile deodata...eu zic ca ar fi mai bn asa...
sa stii ca gandesti foarte bine .. daca am putea bloca toata odata .. si cei din tara ar face la fel ..
SeRee is offline  
Old 08-01-11, 13:31   #216
DarkDriver
VW Driver

Stage 4
 
DarkDriver's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 255
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Pe 14 poate ne organizam mai bine, mergem cate 10-15 masini in apropierea petrom-urilor si omv-urilor, ne sunam unii pe altii si intram toti odata. Asa chiar daca inchid statiile tot apucam sa alimentam cate o masina la fiecare pompa. Ar fi bine sa intram fara avariile puse si fara mesaje pe geamuri sa nu-si dea seama de prezenta noastra. Eu unul am sa merg la banca si am sa schimb 50 de lei in monede de un ban (5000 de monezi ) asa o sa tin ocupat un casier mai bn de o ora.
__________________
Vand Polo 6n Modificat >>> Vand Xbox 360 Ultimate >>> Vand Traxxas Rustler VXL, full RPM, 2S Turnigy.
DarkDriver is offline  
Old 08-01-11, 13:38   #217
KAZZY

Stage 2
 
KAZZY's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 65
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu am alimentat ieri in Iasi,la petrom-ul din Pacurari de 140 lei,platind cu o sacosa rezistenta plina cu monezi de 10 bani,5 bani si 1 ban.Celor 2 casieri le-a luat 55 min numarand toate monezile din punga.La sfarsit,unul dintre ei imi mai cere 4,5 lei spunand ca nu-s toti cei 140 lei.Le-am cerut o a doua numarare,la finalul careia unul din cei 2 casieri dupa ceva timp a concluzionat,cu un zambet ironic ca-s toti.Au trebuit dupa alta numarare sa-mi mai dea si un "mic" rest in valoare de 60 bani.I-am inteleles,au obosit numarand atatea monede.Poate ca,"picaturile" si miscarile pe care le producem,sa se adune intr-un final.Ne vedem la urmatoarea "intalnire".Sa auzim numai de bine
__________________
PITBULLINA OPC RULLZ
KAZZY is offline  
Old 08-01-11, 13:45   #218
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by KAZZY View Post
Eu am alimentat ieri in Iasi,la petrom-ul din Pacurari de 140 lei,platind cu o sacosa rezistenta plina cu monezi de 10 bani,5 bani si 1 ban.Celor 2 casieri le-a luat 55 min numarand toate monezile din punga.La sfarsit,unul dintre ei imi mai cere 4,5 lei spunand ca nu-s toti cei 140 lei.Le-am cerut o a doua numarare,la finalul careia unul din cei 2 casieri dupa ceva timp a concluzionat,cu un zambet ironic ca-s toti.Au trebuit dupa alta numarare sa-mi mai dea si un "mic" rest in valoare de 60 bani.I-am inteleles,au obosit numarand atatea monede.Poate ca,"picaturile" si miscarile pe care le producem,sa se adune intr-un final.Ne vedem la urmatoarea "intalnire".Sa auzim numai de bine
) ) ) data viitoare mergem cu monezi de 1 ban si 5 bani sa vad cat le ia )
SeRee is offline  
Old 08-01-11, 16:37   #219
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by KAZZY View Post
Eu am alimentat ieri in Iasi,la petrom-ul din Pacurari de 140 lei,platind cu o sacosa rezistenta plina cu monezi de 10 bani,5 bani si 1 ban.Celor 2 casieri le-a luat 55 min numarand toate monezile din punga.La sfarsit,unul dintre ei imi mai cere 4,5 lei spunand ca nu-s toti cei 140 lei.Le-am cerut o a doua numarare,la finalul careia unul din cei 2 casieri dupa ceva timp a concluzionat,cu un zambet ironic ca-s toti.Au trebuit dupa alta numarare sa-mi mai dea si un "mic" rest in valoare de 60 bani.I-am inteleles,au obosit numarand atatea monede.Poate ca,"picaturile" si miscarile pe care le producem,sa se adune intr-un final.Ne vedem la urmatoarea "intalnire".Sa auzim numai de bine
Cu toate ca n-are rost, felicitarile mele, as fi facut la fel daca ar fi incaput mai mult de 50 de lei in rezervor =))
MihaiCsl is offline  
Old 09-01-11, 00:53   #220
RazvanMRG

Stage 4
 
RazvanMRG's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 212
Member of:
[SKODA]
Default Re: Boicot Benzinărie

imi place ca incep romanii sa ia atitudine. pe 14 este ceva national si ar trebui sa facem o figura frumoasa. pana la era nu are rost sa mergem. la romtelecom/palat eu zic ca incapem. trebuie sa organizam cumva sa blocam ori o firma intreaga deodata ori cate o zona deodata ca o singura benzinarie pentru 30 de minute ramane totusi prea putin. ~10 masini la fiecare benzinarie si pana nu se termina maruntu si nu sta blocata o ora benzinaria nu plecam. sa blocam o ora de exemplu toate benzinariile din pacurari ar fi un inceput. pentru asta ne-ar trebui ~50 de masini pt cele 5 companii.
RazvanMRG is offline  
Old 09-01-11, 02:58   #221
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Am dat de un articol incredibil
Titlul lui este urmatorul
Cum câştigă Petrom de patru ori mai bine decât anul trecut dacă produce şi vinde mai puţin?

http://wall-street.md/view_art.php?view_sub=56189651

"La nivel de piaţă vânzările totale de carburanţi au săzut cu 12%, iar cele din retail s-au contractat cu 6%. Noi am scăzut mai mult pentru că în 2009 am avut multe vânzări de păcură. Oricum, la nivel de piaţă cred că până la sfârşitul anului vom avea pe partea de retail o scădere de 10%, iar pentru 2011 este dificil să fac o predicţie pentru că evoluţia va depinde foarte mult de măsurile de relansare care vor fi luate şi de efectul acestora", a mai precizat Mariana Gheorghe, CEO al Petrom

În contextul în care compania nici nu a produs mai mult şi nici nu a vândut mai multă motorină şi benzină, rezultatele bune sunt explicate în mare parte prin creşterea preţurilor atât la petrol, cât şi la carburanţi.

"Iniţial, concurenţa pe client a dus la o scădere a preţurilor, dar apoi au intervenit mai mulţi factori independenţi de noi care au dus la majorarea acestora cum ar fi creşterea TVA sau creşterea cotaţiilor internaţionale", explică Gheorghe.

Producţia, mina de aur

Pe partea de explorare şi producţie, care reprezintă practic bogăţia Petrom, compania a raportat un profit operaţional (EBIT) de 1,7 miliarde de lei (427 de milioane de euro), aproape dublu comparativ cu perioada similară a anului trecut, chiar şi pe fondul unei scăderi de 3% a producţiei.

Daca cititi printre randuri veti realiza ca astia fac profituri imense si pe timp de criza si toate pe seama noastra...daca lor le scad vanzarile ei cresc preturile pentru ca noi suntem slabi si mergem in continuare sa le cumparam benzina...cand in orice stat civilizat astfel de practici nu isi au locul caci sunt taxate imediat de consumatori prin actinui multiple de protest in care se mobilizeaza toata populatia.
OAMENI BUNI NU LE MAI CALCATI PRAGUL BENZINARIILOR SA AI INVATAM MINTE,REDUCETI CONSUMUL SI MERGETI LA LUK OIL SI ROMPETROLtrebuie sa le reducem vanzarile la maxim astia sunt atat de nesimtiti
dany12epz is offline  
Old 09-01-11, 09:21   #222
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by RazvanMRG View Post
imi place ca incep romanii sa ia atitudine. pe 14 este ceva national si ar trebui sa facem o figura frumoasa. pana la era nu are rost sa mergem. la romtelecom/palat eu zic ca incapem. trebuie sa organizam cumva sa blocam ori o firma intreaga deodata ori cate o zona deodata ca o singura benzinarie pentru 30 de minute ramane totusi prea putin. ~10 masini la fiecare benzinarie si pana nu se termina maruntu si nu sta blocata o ora benzinaria nu plecam. sa blocam o ora de exemplu toate benzinariile din pacurari ar fi un inceput. pentru asta ne-ar trebui ~50 de masini pt cele 5 companii.
daca ne stringem vreo 120 masini blocam aproape toate omw si petromurile din iasi ceia ce iar durea si mai mult
dar sa vedem citi si cum ne adunam
astept ? majoritaiea aveti de unde face rost de nr meu de tel si a lui mihai vil dau eu astept semnatura
va astept sa ne hotarim ce facem
criminales is offline  
Old 09-01-11, 09:43   #223
danielNEC
Mitsubishi Driver

Stage 3
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 127
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Boicot Benzinărie

FELICITARI TUTUROR> Imi pare rau ca am ajuns tarziu insa ma bucur ca am participat si eu.

Intamplarea mea e urmatoarea: am alimentat de 0,35 lei, am spalat geamurile, farurile si stopurile. Totul a durat in jur de 20 min. Cand am intrat in benzinarie si i-am pus banutii pe tejghea nu a vrut sa mi-i primeasca spunand ca ea nu scoate bon pentru atat. Am insistat amenintand ca chem OPC-ul si.... stupoare..... a scos bonul fiscal DIN COSUL DE GUNOI!!!!

Si am mai surprins o conversatie cand am intrat in benzinarie: "Iar au venit IDIOTII astia.... sa vezi ce ameteste sefa' cand o sun"

FRUMOS NU? Romanii aia de dupa tejghea au fost atat de tare indobitociti incat nu realizeaza ca benzinaria aia nu este a lor (ei sunt doar niste paduchi cu salarii mizere in ochii sefilor MARI) insa se lupta VITEJESTE pentru ea de parca protestul i-ar afecta cu ceva.

PS: sunt de salutat angajatii petrom de la semaforul din CUG (partea stanga). Acolo am alimentat de 70 Bani, mi-au dat frumos bonul si mi-au urat pe un ton foarte politicos "o seara buna". ASA DA!
__________________
give me fuel, give me fire, give me all which i desire... \m/

Last edited by danielNEC; 09-01-11 at 09:45.
danielNEC is offline  
Old 09-01-11, 10:16   #224
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by danielNEC View Post
FELICITARI TUTUROR> Imi pare rau ca am ajuns tarziu insa ma bucur ca am participat si eu.

Intamplarea mea e urmatoarea: am alimentat de 0,35 lei, am spalat geamurile, farurile si stopurile. Totul a durat in jur de 20 min. Cand am intrat in benzinarie si i-am pus banutii pe tejghea nu a vrut sa mi-i primeasca spunand ca ea nu scoate bon pentru atat. Am insistat amenintand ca chem OPC-ul si.... stupoare..... a scos bonul fiscal DIN COSUL DE GUNOI!!!!

Si am mai surprins o conversatie cand am intrat in benzinarie: "Iar au venit IDIOTII astia.... sa vezi ce ameteste sefa' cand o sun"

FRUMOS NU? Romanii aia de dupa tejghea au fost atat de tare indobitociti incat nu realizeaza ca benzinaria aia nu este a lor (ei sunt doar niste paduchi cu salarii mizere in ochii sefilor MARI) insa se lupta VITEJESTE pentru ea de parca protestul i-ar afecta cu ceva.

PS: sunt de salutat angajatii petrom de la semaforul din CUG (partea stanga). Acolo am alimentat de 70 Bani, mi-au dat frumos bonul si mi-au urat pe un ton foarte politicos "o seara buna". ASA DA!
eh scumpa hartia la ei de asta ..intr`un fel nu au nici o treaba ei .. vb ta sunt doar niste angajatzi .. dar na .. ROMANIA..de park ei nu tot de la pompa pun benzina/motorina .. nu traiesc in romania .. nu vad ce preturi sunt la toate produsele ... asa e romanu .. sta si asteapta .. poate face Dumnezeu o minune..
__________________
Ai o prietena care vrea unghii cu gel intra pe http://www.unghiigeliasi.info

SeRee is offline  
Old 09-01-11, 10:19   #225
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Am discutat cu ceva persoane, in primul rand cu broasca si am hotarat ca pe 14.01.2011 sa ne adunam in parcarea de la Era pe la 17:00 -17:30 ca sa ne putem organiza, sa nu mai mergem toti tot orasul pentru o benzinarie care o blocheaza 10 sau 15.
Daca sunt nelamuriri, dati-mi un PM.
Am facut iar pe facebook
https://www.facebook.com/event.php?ei...vent_invites=0
MihaiCsl is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -