Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-12-10, 08:35   #61
danielNEC
Mitsubishi Driver

Stage 3
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 127
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Boicot Benzinărie

Felicitari tuturor celor care au participat. FELICITARI CIPRIANE (Broasca).

In timpul saptamanii lucrez pana la ora 18 insa daca se organizeaza ceva dupa acest interval puteti conta si pe prezenta mea. In week-end vin sigur la orice ora.

Felicitari pentru acest tip de protest DESTEPT!!!

PS: Ca sa nu mai chinuiti casierii cu banuti marunti puteti incerca sa platiti cu carduri expirate sau cu lipsa disponibil. Se pierde foarte mult timp mai ales daca incerci sa platesti de vreo doua trei ori convins fiind ca ar trebui sa ai bani pe acel card. Deasemenea se pot cere detalii despre produsele din benzinarie... luati rafturile la rand.
__________________
give me fuel, give me fire, give me all which i desire... \m/

Last edited by danielNEC; 29-12-10 at 08:38.
danielNEC is offline  
Old 29-12-10, 08:55   #62
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by danielNEC View Post
Felicitari tuturor celor care au participat. FELICITARI CIPRIANE (Broasca).

In timpul saptamanii lucrez pana la ora 18 insa daca se organizeaza ceva dupa acest interval puteti conta si pe prezenta mea. In week-end vin sigur la orice ora.

Felicitari pentru acest tip de protest DESTEPT!!!

PS: Ca sa nu mai chinuiti casierii cu banuti marunti puteti incerca sa platiti cu carduri expirate sau cu lipsa disponibil. Se pierde foarte mult timp mai ales daca incerci sa platesti de vreo doua trei ori convins fiind ca ar trebui sa ai bani pe acel card. Deasemenea se pot cere detalii despre produsele din benzinarie... luati rafturile la rand.
Sau putem sta in benzinarie degeaba.
deci : http://www.click.ro/actualitate/din_...093090814.html
http://www.bzi.ro/la-aceasta-ora-zec...201254#comment
http://www.adevarul.ro/locale/iasi/I...398360616.html
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline  
Old 29-12-10, 10:45   #63
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

FELICITARI baieti,v-ati organizat exemplar si speram ca vom mai avea actiuni simultan in tara pentru ca numai daca vom merge sa jucam si la alt nivel vom putea face ceva cu adevarat important
dany12epz is offline  
Old 29-12-10, 12:29   #64
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

Imi place ideea asta de "Marea Miscare" din Ianuarie !!!
ROAD EMPIRE is offline  
Old 29-12-10, 12:37   #65
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Vad ca tot o tii intruna ca multi au iesit in strada de-a lungul timpului si ca nu au rezolvat nimic
Pai hai sa iti spun eu ceva toate acele mitinguri organizate de sindicate si din umbra de opozitie sunt la fel ca deplasarile cu autocarele la cabina de vot,toata lumea stie dinainte ce se va intampla,toata lumea primeste instructaje,totul se intampla ca pe vremea raposatului la fiecare 23 august
Vrei sa iti spun eu cate proteste ADEVARATE au fost in Romania...iti spicuiesc eu...

Revolta de la Brasov din 1987

Revolutia care mai apoi a fost deturnata

Piata universitatii din 1990

Mamele care au protestat pentru dreptul copiilor lor si au castigat prin acel protest

Mitingurile cu Taxa auto si care a obtinut o pasuire de 3 luni

Si cu ajutorul vostru al tuturor romanilor cu SIMT CIVIC va fi si acest boicot

Si toate au zdruncinat din temelii guvernantii.
Ei stau prea linistiti acolo sus,datorita voua cei ce nu luati atitudine si stati comozi la caldurica in casa in timp ce altii dardie de frig pentru voi.
Si pana cand limita de suportabilitate a acestui popor nu va fi atinsa si nu vor face altceva decat sa profite de noi

Nimeni nu s-a facut de ras ca am mers la tv,am mers ca sa mediatizam acest boicot si sa il aducem la cunostiinta fiecarui roman in speranta ca simtul civic se va trezii in fiecare dintre voi
Nimeni nu ne-a pus la punct in emisiune,am venit cu date concludente si poate ca bunul nostru simt de a nu intrerupe pe cineva cand a luat cuvantul s-a interpretat altfel.
Chiar Dl.Blanculescu cel cu mustata la intrebarea mea de ce printr-o directiva europeana se poate intervenii pe o piata imensa a telefoniei mobile si se pot regla preturile cum se face ca in Romania acest lucru este imoral si ca totul ar trebuii reglat prin raportul cerere/oferta...chiar si Dl Prigoana a accepta ca statul ar trebuii sa joace un rol mult mai important in verificarea acestor mecanisme de crestere a pretului si este din PDL.
Numai impreuna si cat mai multi vom reusii sa facem ceva.
dany12epz is online now Report Post Reply With Quote
criminales is offline  
Old 29-12-10, 12:45   #66
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Aseara nimeni nu areusit sa imi dea un singur argument la intrebarea mea de ce 1000 litri de benzina (pret fara taxe si accize) costa 527 euro iar media europeana este 524 euro/1000 l iar motorina depaseste si mai mult media europeana de 568/1000 l la noi fiind 575/1000 l in condittile in care:
[SIZE="7"]50% din petrolul folosit la rafinare este extras de la noi din tara si pentru care platesc cea mai mica redeventa din europa 6$ pe baril/SIZE]
Orice angajat omv romania de la cel ce lucreaza la sonda,cel din rafinarie,sau cei de la statia de benzina castiga de 10 ori mai putin decat un angajst omv austria
Chiar aseara am aflat ca preturile transportatorilor din romania sunt mai ieftine cu 18% decat media europeana
Si acum se discuta pe antena 3 problema benzinei si a acestor cresteri de pret si se vor mai discuta si mai mult,nu uitati de la 1 iannuarie se anunta o nua scumpire
Romani este timpul sa actionam
criminales is offline  
Old 29-12-10, 13:19   #67
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Exclamation Re: Boicot Benzinărie

ROMANIA TREZESTE-TE

https://www.youtube.com/watch?v=KV86OxVkse4

" Marea Miscare "


P.S. unde-s multi puterea CRESTE !!!!!!
zorro6299 is offline  
Old 29-12-10, 16:57   #68
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Unde-s multi puterea creste si benzina se ieftineste
MihaiCsl is offline  
Old 29-12-10, 18:00   #69
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Exclamation Re: Boicot Benzinărie

ba, de ieftinit..sigur n-o va ieftini niciodata , dar macar de-ar lasa-o asa cum e.... dar acusi e 6 ron, apoi 7 si cine stie....

VIVA LA REVOLUTION !!! - https://www.youtube.com/watch?v=eBK9cFECLGQ
zorro6299 is offline  
Old 29-12-10, 19:46   #70
Dooku

Stage 4
 
Dooku's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 209
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

dupa 3 ianuarie ajung si eu in Iasi si ma ofer sa va schimb cateva zeci de lei in monede Si sa distribui flayere daca se vor face. si la urmatoarea adunare daca sunt prin zona ma bag si eu
__________________
Dooku is offline  
Old 30-12-10, 00:11   #71
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

--Dooku-- Sigur se va mai face. Sper sa fie mai de amploare..
Am vazut ca s'au mobilizat mai multe orase din tara ; trebuie sa continuam, altfel le vom da satisfactie.
Vor innabusi protestul fara sa ridice un deget daca ne oprim iar asta e pacat.

CURAJ!

Last edited by jemis90; 30-12-10 at 00:18.
jemis90 is offline  
Old 30-12-10, 01:20   #72
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

miine la cafea la mine la garaj cine vrea cu adevarat sa ea parte la discuti si la luat hotariri importante e asteptat daca vreiti si credeti ca nu aveti ceva mai important decit viitorul vostru si al copiilor vostri
criminales is offline  
Old 30-12-10, 07:13   #73
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Boicot Benzinărie

Consumul de carburant e mult influentat de conditiile de trafic, starea carosabilului, etc. Daca mergi 100km cu o medie de 15Kmph o sa ai un consum chiar cu 50% mai mare decit daca i-ai merge cu o medie de 25Kmph (desigur, depinde de masina, e doar un exemplu).

Probabil noi in iasi inainte de a ne apuca sa boicotam benzinariile ar trerbui sa ne concentram eforturile mai ales catre alte lucruri, cum ar fi boicotarea primariei si a inutilitiei rutiere pentru urmatoarele:
  1. lucrari la drumul public programate exclusiv la ore de virf;
  2. lucrari la drumul public programate prost, in neconcordanta cu conditiile meteo (vezi tot felul de lucrari la covorul asfaltic dupa ce a inceput sa ninga);
  3. intretinerea precara a drumului public de catre administratorul acestuia (in tarile normale politia rutiera ar amenda primaria periodic);
  4. covoarele asfaltice siplombele din material necorespunzator, care se dizolva vara in ploaie, iar iarna sare imediat;
  5. distrugerea covorului asfaltic de catre diverse firme sau regii in urma unor lucrari si nerepararea lui imediat dupa terminarea lucrarii (ramin tot felul de cratere, eventual cu bucati de fier beton iesite afara), eventual astuparea lor cu prundis care inevitabil sare in 15 minute de trafic moderat;
  6. crearea de situatii periculoase pentru participantii la trafic prin lipsa marcajelor, prin margaje ambigui sau incorect trasate (unele marcaje intra in contradictie cu semnele de circulatie din acele zone);
  7. lipsa semnelor de circulatie (au fost scoase de salubris sau pur si simplu lipsesc, si n-au fostpuse inapoi);
  8. imbecilitatea aia de pista de biciclisti care restringe o banda de circulatie in podul ros/splai bahlui mal sting si respectiv ocupa tot spatiul destinat pietonilor pe portiuni destul de mari in tudor vladimirescu (abia astept sa merg cu 40Kmph cu bicicleta prin tudor pe pista aia si sa prind un politai stind pe ea, desi agentii rutieri nu au nici o vina saracii, dar e singura modalitate de a-i face pe capcaunii aia mari sa inteleaga ca pista aia e o idee minunata aplicata insa la modul cel mai imbecil posibil);
  9. neamendarea agentilor economici care aduc mizerie pe carosabil, eventual in zone centrale (vezi str. palat si proiectul palace - macar sa-i taxeze periodic cei de la salubris si sa faca curatenie in urma lor daca nu se poate tehnic altfel);
  10. limitatoarele de viteza instalate peste tot prin oras pe la trecerile de pietoni si care afecteaza exclusiv soferii decenti, cei care treceau prin zone cu viteza mare o fac si acum peste acele borduri transversale. In plus acele borduri afecteaza covorul asfaltic de sub ele, iarna sint scoase desi se circula cu viteze asemanatoare dar aderenta mai scazuta, etc. Aceste borduri se pun in "vest" pe aleile dintre blocuri, nu pe bulevardele cu 6 benzi sau pe arterele cu trafic greu (camioanele oricum nu incetinesc la alea, insa unul cu masina mica si copil in spate va incerca sa nu-l scoata prin plafon si-si va lua eventual claxon de la un camion sau alt sofer caruia nu-i pasa).

...si multe altele marunte si punctuale. Nu de alta dar cred ca la fel de important sa avem un trafic decent in orase si sa reducem consumul de carburant (si, deci, poluarea) cu 20-30%. Pentru ca daca preturile la carburanti scad cu 10-15% dar in materie de drumuri (cel putin in orase) daca nu se face ceea ce trebuie si consumam cu 30% mai mult carburant... protestam degeaba, vom pleca satisfacuti de la pompa ca dam mai putin pe litru dar constatam ca in loc sa facem 700km in oras cu un plin facem 500 sau mai putin, pentru ca ardem gazul stind pe loc in ambuteiaje sau cautind loc printre cratere.

Last edited by mituc; 30-12-10 at 07:17.
mituc is offline  
Old 30-12-10, 08:45   #74
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Boicot Benzinărie

Felicitari baietilor, un articol cu protestul din Iasi a aparut si in Adevarul de la Alba.Felicitari!
multa bafta si asteptam vremuri mai bune!
FED express is offline  
Old 30-12-10, 08:53   #75
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

fratele meu daca nu ai vazut in esenta ei miscarea noastre pentru asta a fost
pt tara si pentru tot ceia ce se intimpla in tara asta ..... pacat ca putini isi dau seama uitate la bzi si vezi reportajul lasa denumirea lui uitate ce afise aveam pe noi si ai sa intelegi
criminales is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -