Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-12-10, 13:09   #1
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Boicot Benzinărie

Mai toti stiu ce s-a intamplat la Bucuresti, in fine daca nu, uitati-va la asta https://www.youtube.com/watch?v=YlcVHRd5RyU sau astea https://forum.4tuning.ro/25-eveniment...a-miorita.html , https://forum.4tuning.ro/25-eveniment...victoriei.html .
Ar trebui sa facem acelasi lucru si noi, defapt toate comunitatile, pentru ca acest lucru ne afecteaza pe toti, ca avem masini pe motorina sau pe benzina si cred ca macar acum in al 12-lea ceas ar trebui sa fim solidari, nu conteaza ca unii au inca bulina in geam, ca unul are motor de nspe cai si la altul da cu minus =)). Sa fim uniti chiar daca nu ne suportam sau au fost ceva certuri pe forum sau de ce nu, in trafic.
Am vorbit deja cu ceva persoane, am dat si ceva mesaje pe forum, daca as mai sti persoane, as mai da mesaje si chiar as suna, ar fi frumos sa ne adunam cat mai multi si sa facem chestia asta chiar in 2 benzinarii.
Eu votez pentru data de 30 sau 31, acum nu stiu ce sa zic, n-am primit de la nimeni un raspuns concret, in afara de miercuri ca-s plecat din localitate, is liber tot timpul pentru o alimentare de 10 lei care tine jumatete de ora sau mai mult si platita cu monezi de 10 bani sau 50 de bani.
Astept ceva concret din partea celor de la Audi, Logan, Matiz, Bmw, OSMS, Dro Tuning etc
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline  
Old 26-12-10, 16:04   #2
drobet@

Stage 5
 
drobet@'s Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 535
Member of:
[Nissan]
[2 Roti]
Default Re: Boicot Benzinărie

Am luat legatura si cu criminales majoritatea membrilor nu sunt in localitate dar vreo 5 6 sunt deci cand e data & ora si haideti fratilor ca sa ne strangem in numar car mai mare ca toti mergem pe benzina motorina sau gpl nu fiti indiferenti ca ne va costa grav
__________________
Cars,cars and more cars

drobet@ is offline  
Old 26-12-10, 16:08   #3
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Exclamation Re: Boicot Benzinărie

treceti-ma si pa mine pe lista

- cel mai tare si de succes ar fi sa evitam pe cat se poate sa alimentam /
cel putin acei soferi care se plimba cu masina / cand ar putea merge pe jos!

- daca 30 de zile le-ar scadea vanzarile cu 50 % cred ca i-ar ustura la buzunare pe cei cu benzinarii ca la ei trece luna si tre' sa achite CEC-uri sau bilete la Ordin catre Rafinarii

- stiu sigur ca sunt per total in toata Ro, poate peste 50% din total care s-ar putea lipsi de masini o perioada.

( vrei sa participi ? mai rar la plimbare cu masinutza pe Copou , NU mai arde gazu" aiurea cu masina pana la colt dupa o paine sau scoti prietena la o plimbarica "perpedes" prin parc eu asa fac.... si sincer observ ca nu-s multi ca mine.... majoritatea e pe strada / indiferent cat de scumpa e benzina !!! )
zorro6299 is offline  
Old 26-12-10, 16:13   #4
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by drobet@ View Post
Am luat legatura si cu criminales majoritatea membrilor nu sunt in localitate dar vreo 5 6 sunt deci cand e data & ora si haideti fratilor ca sa ne strangem in numar car mai mare ca toti mergem pe benzina motorina sau gpl nu fiti indiferenti ca ne va costa grav
Asta vroiam sa aud, tie am uitat sa-ti dau pm dar i-am dat lui mnezo :P
MihaiCsl is offline  
Old 26-12-10, 16:51   #5
sirAdrian

Stage 4
 
sirAdrian's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Mihai, te felicit ca ai postat pe toate subsectiunile cu orase.
Se pare ca fiecare comunitate a primit cu bine mesajul.


Toate cele bune si sper ca romanii sa fie uniti.
sirAdrian is offline  
Old 26-12-10, 16:58   #6
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by sirAdrian View Post
Mihai, te felicit ca ai postat pe toate subsectiunile cu orase.
Se pare ca fiecare comunitate a primit cu bine mesajul.


Toate cele bune si sper ca romanii sa fie uniti.
De postat nu-i greu, oricine o poate face, eu vreau sa vad cum se intampla in toate orasele ceea ce s-a intamplat la Bucuresti, inclusiv in Iasi.
MihaiCsl is offline  
Old 26-12-10, 17:03   #7
sirAdrian

Stage 4
 
sirAdrian's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Da, asa este.
Noi deja am inceput demersurile. E mai greu cu gestiunea, dar zic ca in maxim 3 zile suntem gata de "atac".
sirAdrian is offline  
Old 26-12-10, 17:11   #8
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti...ml#post3928858
postati in toate orasele din toata tara
asa se vor teme de noi
https://www.youtube.com/watch?v=lJJ85...eature=related
se poate se poate

Last edited by criminales; 26-12-10 at 17:32.
criminales is offline  
Old 26-12-10, 17:33   #9
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

https://www.youtube.com/watch?v=ixZhz...layer_embedded Haideti ca se poate.
MihaiCsl is offline  
Old 26-12-10, 17:54   #10
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

vreau sa va spun ca aseara la o petrecere de craciun unde am fost prezent ptr cateva ore,m-am intalnit cu un deputat cu care am avut ocazia sa schimb cateva vb,si vreau sa va spun ca am fost uimit de rasp dat de el la aceasta problema:"crezi mah baietas crezi ca cu o floare se face primavara.Cati au fost 10 -20 de tantari care au facut zumzet?Sincer cand am auzit de acest protest,mi-am facut ceva calcule(el fiind la putere akum),dar cand am fost informat de nr multimii,m-am concentrat pe altele mult mai importante".
si alt lucru care mi l-a spus a fost ca deja ei nu se mai preocupa asa mult la protestele astea din capitala ca lor nu le creeaza nici un dezavantaj,doar daca se creaza un tipar atunci a spus ca va acorda atentie problemei...deci luati aminte cei din celelalte parti ale tari...
deci din discutia cu omul am inteles doar atat,fiecare isi apara propriile interese(mi-a dat ex ca el a trecut mereu in tabara invingatoarePSD,independent si akum PDL),si numai daca ii crezi lui probleme va lua atitudine si va discuta problema...
ahhhh si omul mi-a mai spus secretul succesului(cel putin politic):abordare,promovare,determinare...dec i nu sumtem condusi de oameni prosti ci doar de oameni lacomi...

deci haideti sa o facem la nivel national si sa facem un precedent din ce au facut santos si ceilalti din buc;si sa ii lovim unde ii doare:care stiti oameni de la puterea si ce afaceri au,postati aici poate ne gasm o modalitate de boicot si sa ii facem sa puna problema in discutie daca vor sa mai faca bani...

si as vrea sa postati aici doar solutii si sugestii,ca am inteles ca fiecare are partea lui de dreptate,dar toti suntem loviti de aceiasi problema...deci doar solutii si sugestii va rog respectos...

p.s:santos poate in trimiti si mie un contact de al tau sa te contactez in caz de vre'o nelamurire,ca am ceva in minte.
__________________
criminales is offline  
Old 26-12-10, 18:32   #11
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

in piatra neamt sau adunat 28
de oameni
e piatra sa va fie rusine
criminales is offline  
Old 26-12-10, 23:06   #12
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

ai vazut mihai nu mai sunt acei baieti cu gura mare din societatea hy class al cluburilor din iasi ei o duc bine si de noi nu ii intereseaza ...
deci asta e
ai vazut un om normal vine care nu are masina si nu foloseste benzina sau mororina
dar scumpindule pa acestea va scumpi si celelante alimentele lumina si gazu si toate
si din ce sa mai traim
criminales is offline  
Old 26-12-10, 23:13   #13
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Am vazut, m-am lamurit si inca incerc, daca nici acum in al 12-lea ceas comunitatea nu va fi unita pentru o cauza nobila, pentru mine chiar nu exista comunitatea Iasi pe 4tuning.
MihaiCsl is offline  
Old 26-12-10, 23:38   #14
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

ai vazut nu e nimeni bacal slip si toti ceilanti tuning boy si multi altii loco si multi mai multi
lasa ca iese fraerii noi stam in casa la caldurica
intra citesc si atit da sa gresesc vre un cuvint stilcit sa vezi ce sar oamenii ca hienele la criticat sunt primii la facut lasa frate ca fac altii si pentru noi
criminales is offline  
Old 26-12-10, 23:39   #15
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

Bravo baieti pentru mobilizare.> Nu uitati de flyere ca multi altii s-ar alatura din oras dar nu intra aici.
Si cum am spus publicati si pe forumurile diferitelor marci de masini. Bafta pe mai departe !
ROAD EMPIRE is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -