Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-01-11, 13:47   #256
r3sp3cT

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 154
Default Re: Boicot Benzinărie

https://www.youtube.com/watch?v=_bOEjmOw_uU
r3sp3cT is offline  
Old 12-01-11, 14:14   #257
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Boicot Benzinărie

Am ajuns la 16 pagini scrise pe acest thread, sunt curios daca din toti cei care isi dau aici cu parerea vor veni si la fapte !?
MnezO is offline  
Old 12-01-11, 14:17   #258
r3sp3cT

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 154
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Am ajuns la 16 pagini scrise pe acest thread, sunt curios daca din toti cei care isi dau aici cu parerea vor veni si la fapte !?
As veni si eu sincer .. da nu am cu ce. NU pot sa fac plinu la autobuz.
r3sp3cT is offline  
Old 12-01-11, 14:19   #259
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Am ajuns la 16 pagini scrise pe acest thread, sunt curios daca din toti cei care isi dau aici cu parerea vor veni si la fapte !?
......Mnezo...ma faci sa rad....crezi tu ca 16 is deajuns?pot sa se scrie si 100 sau 1000....degeaba daca nu exista solidaritate...asa multi isi dau cu parerea....nu ma mai mira nimic
criminales is offline  
Old 12-01-11, 14:20   #260
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
......Mnezo...ma faci sa rad....crezi tu ca 16 is deajuns?pot sa se scrie si 100 sau 1000....degeaba daca nu exista solidaritate...asa multi isi dau cu parerea....nu ma mai mira nimic
Ai inteles gresit Cipriane, tocmai asta vroiam sa zic si eu multi isi dau cu parerea si am ajuns la 16 pagini pe acest thread dar foarte putin pun in practica ceea ce vorbesc !
__________________

MnezO is offline  
Old 12-01-11, 14:26   #261
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Ai inteles gresit Cipriane, tocmai asta vroiam sa zic si eu multi isi dau cu parerea si am ajuns la 16 pagini pe acest thread dar foarte putin pun in practica ceea ce vorbesc !
Am inteles ce ai zis. Si eu bateam apropouri la cineva,de pe aici....poate se simte el.....care cand a fost protestu a trecut pe langa coloana de masini si cand lam intrebat daca merge si el,a zis ca nu ca nu s ce .....si el se plimba pe copou....dar dupa aia a intrat aici sa dea si el sfaturi ca sa vada lumea ca el e destept.....is satul de mancatori de ......
Asa ca stai calm ca nu am zis ca ai zis tu ceva gresit.
criminales is offline  
Old 12-01-11, 15:22   #262
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Bateti apropouri degeaba, nu o sa se simnta nimeni din cine ar trebui.
Apropo, uitati-va la asta https://www.youtube.com/watch?v=ZpPtQ...eature=feedlik am mai pus-o, dar e interesanta.
Era sa uit, link-ul catre facebook pentru data de 14.01.2011 https://www.facebook.com/event.php?eid=180757875278495
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline  
Old 12-01-11, 16:06   #263
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Boicot Benzinărie

http://www.evenimentul.ro/articol/sa...ti-bine-0.html


..."Chiriţoiu: „Firmele care vând carburanţi în România nu încalcă legea”

Preţul benzinei trebuie să fie acelaşi în toate ţările din UE, iar ideea că românii sunt mai sărăci şi trebuie să aibă preţuri mai mici e eronată din punct de vedere economic. Declaraţia a fost făcută de preşedintele Consiliului Concurenţei care susţine că în urma controalelor nu au fost găsite nereguli la firmele din România care comercializează carburanţi. mai mult, a sugerat că autorităţile nu pot interveni pentru stoparea scumpirilor. Opinia sa este contrazisă de ce a ministrul Mediului, care spune că Guvernul ar putea cere producătorilor de carburanţi o explicaţie." ...mdah :-j
__________________
Ai o prietena care vrea unghii cu gel intra pe http://www.unghiigeliasi.info

SeRee is offline  
Old 12-01-11, 16:17   #264
DarkDriver
VW Driver

Stage 4
 
DarkDriver's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 255
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Boicot Benzinărie

http://ingurapresei.a1.ro/emisiuni/I...esei_2131.html parerea lui mircea badea despre protestul la pompa
DarkDriver is offline  
Old 12-01-11, 16:44   #265
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

vb lui nenea ala de la consiliul concurentei
hotul ne prins negustor cinstit
dar exista si intrebarea care mi-a fost adresata mie si celor care am fost in platou la emisiune
O regula de baza in toate cartile de economie zice ca atunci cind e criza scazi preturile; dar la noi e invers! cum se face ?

si aici vine raspunsul dat de nenea de la consiliul concurentei
HOTU NE PRINS
NEGUSTOR CINSTIT

DECI DRAGI ROMANI CUM VA MAI SPUNEAM
Statul fura de la noi
E LEGAL
Noi furam de la stat
E PENAL
CONCLUZIE

STATUL NU SUPORTA CONCURENTA



O sa apara o noua meserie
traficantul de carburanti
o sa fie mai ceva ca "tigareta "

Last edited by criminales; 12-01-11 at 16:47.
criminales is offline  
Old 12-01-11, 16:48   #266
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by SeRee View Post
http://www.evenimentul.ro/articol/sa...ti-bine-0.html


..."Chiriţoiu: „Firmele care vând carburanţi în România nu încalcă legea”

Preţul benzinei trebuie să fie acelaşi în toate ţările din UE, iar ideea că românii sunt mai sărăci şi trebuie să aibă preţuri mai mici e eronată din punct de vedere economic. Declaraţia a fost făcută de preşedintele Consiliului Concurenţei care susţine că în urma controalelor nu au fost găsite nereguli la firmele din România care comercializează carburanţi. mai mult, a sugerat că autorităţile nu pot interveni pentru stoparea scumpirilor. Opinia sa este contrazisă de ce a ministrul Mediului, care spune că Guvernul ar putea cere producătorilor de carburanţi o explicaţie." ...mdah :-j
Cum sa-ti zic eu, uita-te ce a zis Mircea Badea in link-ul pe care l-a pus dark, iar eu personal ii dau dreptate.
Preturile la carburanti din Europa is mari de nevoie, nu ca la noi, de nevoia de inavutire.
Consiliul concurentei nu intelege multe chestii si unul dintre ele ca toata chestia asta nu se va opri aici, ba chiar lucrurile vor lua amploare.
Ceea ce facem noi aici e joaca cu pistoale cu apa, fara suparare pentru participanti, desi impreuna cu criminales am organizat chestia asta pe Iasi, is constient ca nu ne vom trezi peste noapte cu, combustibili ieftini, ceea ce vreau eu de la boicoturile astea, sa vada cat mai multe persoane si sa vina cat mai multe persoane, sa vada lumea ca se poate si ca nu ar trebuie sa ne lasam calcati in picioare.
Eu inca astept protestul transportatorilor, sa paralizeze pentru cateva zile tara, alaturi de marii consumatori de combustibili, gen R.A.T.P.
Daca nimeni in tara asta n-ar mai misca un muschi pentru cateva zile, eu zic ca le-am da putin de gandit.
MihaiCsl is offline  
Old 12-01-11, 17:01   #267
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Cum sa-ti zic eu, uita-te ce a zis Mircea Badea in link-ul pe care l-a pus dark, iar eu personal ii dau dreptate.
Preturile la carburanti din Europa is mari de nevoie, nu ca la noi, de nevoia de inavutire.
Consiliul concurentei nu intelege multe chestii si unul dintre ele ca toata chestia asta nu se va opri aici, ba chiar lucrurile vor lua amploare.
Ceea ce facem noi aici e joaca cu pistoale cu apa, fara suparare pentru participanti, desi impreuna cu criminales am organizat chestia asta pe Iasi, is constient ca nu ne vom trezi peste noapte cu, combustibili ieftini, ceea ce vreau eu de la boicoturile astea, sa vada cat mai multe persoane si sa vina cat mai multe persoane, sa vada lumea ca se poate si ca nu ar trebuie sa ne lasam calcati in picioare.
Eu inca astept protestul transportatorilor, sa paralizeze pentru cateva zile tara, alaturi de marii consumatori de combustibili, gen R.A.T.P.
Daca nimeni in tara asta n-ar mai misca un muschi pentru cateva zile, eu zic ca le-am da putin de gandit.

mihaita adu-ti aminte ce a zis nenea dupa emisiune afara
dosare peste dosare penale le fac si ei trebuie sa o faca legal chiar de vine cu masina proprie tot dosar le face ca suntem condusi de cine suntem
doar stii ai asistat la acele discutiii
si am vb cu omu ieri la tel acelasi lucru mia zis va sustinem cum putem si prin alte mijloace dar personal nu putem veni asa ca ei fac demersuri la guvern si peste tot dar dupa cum se vede degeaba ...
tot peumerii nostri ramine sa ducem crucea

si daca nu ne unim o sa murim de foame

frumos filmuletul care mi la-i dat sa il vizionez sper ca sau uitat macar 10 % DINTRE VOI


VA ASTEPTAM LA PROTEST POATE O FACEM
criminales is offline  
Old 12-01-11, 17:23   #268
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Participati la eveniment si pe Facebook Nu Cumparam nimic de la Petrom/OMV in Luna Februarie
cangri is offline  
Old 12-01-11, 17:42   #269
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare

Participati la eveniment si pe Facebook.
Nu cumparati in Februarie de la Petrom/OMV
cangri is offline  
Old 12-01-11, 20:01   #270
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
mihaita adu-ti aminte ce a zis nenea dupa emisiune afara
dosare peste dosare penale le fac si ei trebuie sa o faca legal chiar de vine cu masina proprie tot dosar le face ca suntem condusi de cine suntem
doar stii ai asistat la acele discutiii
si am vb cu omu ieri la tel acelasi lucru mia zis va sustinem cum putem si prin alte mijloace dar personal nu putem veni asa ca ei fac demersuri la guvern si peste tot dar dupa cum se vede degeaba ...
tot peumerii nostri ramine sa ducem crucea

si daca nu ne unim o sa murim de foame

frumos filmuletul care mi la-i dat sa il vizionez sper ca sau uitat macar 10 % DINTRE VOI


VA ASTEPTAM LA PROTEST POATE O FACEM
N-am uitat, dar avem nevoie si de ei ca reprezinta 50% din consum, chiar si asa, daca se duc sa ia de la moldoveni, o sa cam strice combinatia
Apropo, cei care veniti vineri, cereti-ne numarul, mie si lui criminales, ca sa putem discuta altfel.
MihaiCsl is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -