Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-10, 00:23   #1
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Exclamation Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

Incepand cu 19.09. 2010 Politia Comunitara + Primaria Iasi , ridica masinile lasate la vanzare in fata targului auto + amenda 500 Ron
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 04:32   #2
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata tarfului Auto !!!

ti`a luat duba sau te`a avertizat?
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 09:52   #3
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata tarfului Auto !!!

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
ti`a luat duba sau te`a avertizat?
nop, am scapat la limita am aflat la timp si am luat-o de acolo ( +nu facea buba cat era amenda )

+++ ca i-am sunat pe toti sa vina sa-si recupereze carutele ( toti de pe orange ) si s-a umplut de taxi-uri in 30 min era goala strada


Sunteti deacord cu " masura" primariei ? Eu ,DA, sunt deacord ,mai ales ca avem un targ amenajat pt acest comert ! dupa ce se ' umple" incinta targului, desigur ar fi o posibilitate si pe strada....dar duminica trecuta era doar o masina in "tarc" la primarie ( tare amuzant ) +++ ca mai e si acea parcare privata ( la juma" de pret / care i-a rupt .


Noroace,
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 11:14   #4
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

nu mai da nimeni 10 lei sa intre in targ cu masina ca si-au dat seama ca nu are rost si nu a sa vanda vreodata acolo !!
la noi e prea aproape targu si vin numai casca gura si crapatori de seminte !!!
acusi apare alt targ mult mai mare cu mai multe facilitati !!!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 16:29   #5
christian222

Stage 5
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 407
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

o tiganie tipic romaneasca ce conteaza ca practic nu exista targ in realitate de masini sau parcare in care oamenii ce vin sa cumpere sau sa vada masini sa isi lase masinile proprii sau mai mult cei care au de vanzare sa aiba un loc amenajat sa le expuna importanta e sa nu le lasi pe strada ;;;;;a si unde sa le lasam ????;;;;important e sa nu incalci legea chiar daca nu exista conditii reale sa o respecti
christian222 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 16:33   #6
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

de mai bine de o luna de zile nu a mai bagat nimeni masina inauntru in targ si ce s-au gandit , in loc sa ieftineasca intrarea , mai bine ridica masinile din afara targului !!!
noroc ca n`am lasat nici o masina la targ saptamana asta
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 17:10   #7
drobet@

Stage 5
 
drobet@'s Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 535
Member of:
[Nissan]
[2 Roti]
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

pai da nui asa de ce sa lase gaby si zorro masinile afara bagatile inautru sa mai faca si ei un ban daca nu in padure
drobet@ is offline   Reply With Quote
Old 24-09-10, 12:05   #8
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

Quote:
Originally Posted by drobet@ View Post
pai da nui asa de ce sa lase gaby si zorro masinile afara bagatile inautru sa mai faca si ei un ban daca nu in padure
Exact, deacord cu tine dro, toata , dar TOATA lumea sa-si "bage" inauntru masinile care-s de vanzare !!!
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 12:04   #9
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

Poi eu dar in targ intram cu masina ba chiar ma trezeam cu noaptea in cap sa prind un loc pana s-a stricat treaba si am ajus sa vin al 10 si sa realizez ca targu e gol iar afara e plin ! asa ca am inceput sa stau si eu afara !
__________________

MnezO is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 20:17   #10
nicubarbu

Stage 2
 
nicubarbu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

Incepind de simbata (19 martie 2011) se deschide AutoERA Park Iasi - targul auto de care Iasul avea nevoie. Targul e amenajat in parcarea Centrului Comercial ERA din Pacurari (Carrefour Era Pacurari), este un targ cu caracter permanent (puteti lasa masinile la vinzare si cite o luna contra unui tarif modic). Conditiile de expunere sint cel putin decente: peste 10.000 mp parcare asfaltata, iluminare de buna calitate, monitorizare video 24 ore din 24, automate cafea/sucuri, adaugarea masinilor in portalul web al tirgului este gratuita timp de 30 zile pentru toti clientii care expun masina in tirg macar o singura zi. Daca aveti sugestii care sa duca la imbunatatirea acestui tirg - le asteptam - sintem deschisi astfel incit sa ajunga si Iasul sa aiba un targ auto decent.
www.autoerapark.ro

nicubarbu is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 20:32   #11
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs up Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

Felicitari pentru initiativa / este intradevar ceva bun pentru Iasi

- astept preturile / taxa / pentru o zi / pt 7 zile / pt o luna

( modic - este interpretabil , ceva modic pt tine poate fi scump pentru mine )


bafta Mare !!!
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 21:04   #12
nicubarbu

Stage 2
 
nicubarbu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
Felicitari pentru initiativa / este intradevar ceva bun pentru Iasi

- astept preturile / taxa / pentru o zi / pt 7 zile / pt o luna

( modic - este interpretabil , ceva modic pt tine poate fi scump pentru mine )


bafta Mare !!!
Ne gindisem la ceva de genul:
10 ron - 1 zi
30 ron - o saptamina
100 ron - o luna
Tinind cont de ceea ce oferim contra acestor sume - mi se pare decent. Daca aveti alta parere va rugam sa ne-o impartasiti si vom incerca sa tinem cont.
nicubarbu is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 21:27   #13
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

mori de foame cu preturile astea !! cel putin pretul pe zi e mare
in partea astalalta sunt mult mai mici si bisnitaru/samsaru il intereseaza pretul cel mai mic nu conditiile !!
mai ales primele saptamani pana ce a sa se invete lumea sa vina acolo la targ a sa fie greu cu spectatorii !!
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 21:36   #14
nicubarbu

Stage 2
 
nicubarbu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
mori de foame cu preturile astea !! cel putin pretul pe zi e mare
in partea astalalta sunt mult mai mici si bisnitaru/samsaru il intereseaza pretul cel mai mic nu conditiile !!
mai ales primele saptamani pana ce a sa se invete lumea sa vina acolo la targ a sa fie greu cu spectatorii !!
Am sa ma gindesc la un pret ceva mai mic - cu toate ca si astea sint la limita rentabilitatii (sint de plata salarii, utilitati, chirii, impozite,...). Daca nu va merge am sa inchid si poate va aparea o firma non-profit care sa faca ceva si mai bun si mai ieftin. Eu imi fac datoria si incerc.
Ideea e ca omul daca vrea sa vinda o masina cu o medie de 4000 de EUR ar trebui sa investeasca si el 2,5 eur o zi de tirg (sau 6 eur pentru o saptamina intreaga de expunere).
nicubarbu is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 08:35   #15
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Atentie la neatentie !!! Se ridica masinile din fata targului Auto !!!

daca ar fi cumparatori s-ar da si 20 de euro !! fiind la inceput primele editii ar trebui sa il faci gratis sau cu pret mic ca sa inveti lumea sa vina acolo, ma refer la sambata-duminica , dupa asta sa urci pretu cand stii ca ai deja clientii !
gandestete ca cei care vor veni saptamana de saptamana nu vin numai cu cate o masina ci in medie cu 2-3 , cand aduni cat dai pe targ + ziar + spalat masina in fiecare saptamana + benzina nu-ti mai vine sa mai lasi la pret !!
Daca il faci ca la cumparatura targul a sa fie meserie !!
GAby645 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -