Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 06-06-10, 21:40   #121
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

o alta zi , o alta parcare , aceeasi uimire ... cat de dăştept sa fii sa parchezi asa ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	05062010114.jpg
Views:	227
Size:	511.0 KB
ID:	1506568  
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 06-06-10, 21:47   #122
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

seamana cu Bucsinescu, daca nu e chiar intersectia Bucsinescu.
"Este greu la unii care este"
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 07:43   #123
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

ba e bucsinescu. nu vezi in spate scarile de la artisdesign.
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 21:28   #124
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

O poza proaspata dupa ce au facut sens unic pe tg cucu . Erau si niste politai acolo , i-am intrebat " nu faceti nimic cu dobitocu asta ? " nu prea am primit raspuns
Asta merita sa-i ocolesc masina cu un cui in mana .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	19072010211.jpg
Views:	129
Size:	610.4 KB
ID:	1596567   Click image for larger version

Name:	19072010210.jpg
Views:	111
Size:	623.3 KB
ID:	1596568  
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 18:24   #125
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

Ieri era un Mercedes A-klasse care era parcat un metru si ceva pe trecerea de pietoni , mai jos putin de time-out . Consecinte , ridicarea stergatorului de pe lunte(doar ridicat , nu fortat sau alte tampenii)
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 28-08-10, 21:34   #126
Jasu

Stage 1
 
Jasu's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 17
Exclamation Dati-va o parere!! Poftim cultura!!

Daca mai aveti poze sau dovezi de genu, care redau o lectie de mitocanie si prostie atat de naturala, va rog sa mai puneti aici tot respectul Omu lasase masina acolo, a parcat-o foarte nepasator si a plecat sa isi faca treaba.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	41cf79c2dd1da08f5e3cd676614d7d99.jpg
Views:	170
Size:	29.5 KB
ID:	1630121  
Jasu is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 18:13   #127
DeMoN94

Stage 5
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 301
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

poate facea un pipi pe el ))
DeMoN94 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 18:25   #128
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

turma de boi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	29082010342.jpg
Views:	180
Size:	557.0 KB
ID:	1637898  
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 18:29   #129
DeMoN94

Stage 5
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 301
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

)) acolo in parkcare iesa in evidenta ) dar te'ai gandit ca poate nau carne pt iarna ?) o dat bani pe bmw'u ) si poate vor sa le umple cnv frigideru cu carne =))
DeMoN94 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 21:03   #130
Hyperyon

Stage 3
 
Hyperyon's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 165
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

nu ca as fi de acord cu astfel de parcari...insa in momentul cand unu..doi parcheaza asa...practic urmatorul loc liber e in aceeasi pozitie...deseori am fost in situatia sa parchez asemanator
__________________
Honda Civic 5D GT - 2011
Hyperyon is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 22:56   #131
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

subscriu la ce a spus Hyperyon.
De cele mai multe ori sunt in situatia de a parca in singurul loc (impropriu spus, ca e doar un loc si jumatate) care il gasesc, intre 2 indivizi care parcheaza cum le "vine".
Exemplu astazi, in Carefour, erau 2 locuri de parcare in spatele meu, (bine delimitate) si vine una bucata cocalarus majorus cu un vw golf V si parcheaza pe ambele locuri, mai exact pe linia ce despartea cele doua locuri de parcare. Nu il interesa parcarea pe el ci volumul de manele. Asta e .
Ce se intampla atunci cand cat timp este el in magazin si face "shoping" ceilalti 2 vecini (stanga - dreapta) pleaca? ramane loc liber si urmatorul va fi nevoit sa parcheze "a la cocalar".

Asta avem , cu asta defilam. Trist dar adevarat.
__________________

Nu alerga mai tare decat poate ingerul tau zbura.
Glumeste in iubire dar nu iubi in gluma.
- Cumpar Trabant 1.1 (sau doar actele) pm , mail sau topic [click]

Jucarie pentru oameni mari - prezentare
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 23:33   #132
DeMoN94

Stage 5
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 301
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

exact ca oile ) parcheaza unu asa,asa parcheaza toti =)))
DeMoN94 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 08:30   #133
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

Asta e ma..astia suntem... eu si altii de pe aici suntem genul de oameni care parcam fix intre cele 2 linii chiar daca fac 2,3 manevre sa o pun paralel si ceilalti is "smecheri". Iar cand unul sa zicem e parcat cu roata pe o linie o pun fix regulamentar intre linii chiar daca risc sa raman cu portiera zgariata ca el nu are pe unde urca in masina. Nu mai zic de cei care parcheaza cu linia la mijlocul masinii Si mai exista un set de parcari care ma dispera: La intrarea in kaufland pacurari de exemplu, parcheaza in drum masinilie astfel incat mai ramane loc fix de o masina (o persoana cu un SUV se strecoara cu emotii) ..... si toate astea ca sa o aiba sub ratul ala de porc in timp ce mananca carnaciorii si sa se auda manelele din masina.

Asta e Iasiul, sincer am fost in weekend in brasov si toti care erau parcati aiurea (pe locuri destinate persoanelor cu handicap, locuri in care se parcheaza paralel cu bordura si ei parcheaza in spic) se ridicau masinile imediat. Iar cei care parcau pe 2 locuri ca nu "incapeau" erau atentionati de catre politistii din zona.
__________________
Opel Astra H metro blue and other things ⟹ https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3223627

Last edited by 2slow4u; 03-09-10 at 08:36.
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 20:50   #134
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

2slow4u de acolo vin eu si am vrut sa fac comparatie dar am zis ca imi va sari lumea in cap. De cand se termina scoala pana acu' in toamna (de vre-o 3 ani incoace) numai la Brasov stau si vreau sa spun ca e plin Brasovul de moldoveni, olteni etc etc dar, au un oarecare simt de civilizatie si raspundere. Poate doar pentru ca nenea garcea si cei care lucreaza prin zona lui sunt putin mai severi . Nu ar strica sa fie si pe la noi asa.
In Brasov nu ai sansa sa lasi masina 10 min nesupravegheata ca tu mergi pana la chiosc sa-ti iei paine. Imediat iti este saltata daca nu e parcata unde trebuie si amenda daca nu e parcata cum trebuie. Asta e meseria oamenilor si trebuie sa isi castige painea pe spinarea ta, daca parchezi aiurea.

SI nu e valabil doar la parcare ci si la modul de condus.(exclus taximetristii, cred ca sunt o specie aparte si la fel sunt peste tot) Pana la Bacau conduc (cand vin de la Brasov) fara stres, de la Bacau pana in IAsi nu mai spun cum merg. Parca as da examen, trebuie sa fiu cu ochii in 8 sa nu intre unu altul in mine, sau sa schimbe banda fara sa semnalizeze.
Eh, mai avem "putin" si o sa fie si la noi acel simt de raspundere , civilizatie ambele combinte cu cei (cel putin) 7 ani de acasa. Ca la urma urmei, toate au un inceput, cum ai fost invatat din casa , asa te comporti si in afara ei, nu neaparat sa parchezi, dar daca ai vazut la tata si mama "gena" de necioplism si indiferenta, asa vei fi(face) si tu.

Last edited by Victor_Is; 03-09-10 at 20:56.
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 21:03   #135
Jasu

Stage 1
 
Jasu's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 17
Default Re: "MELTEANUL" si "KAMIKAZE-UL" de trafic iesean!

Quote:
Originally Posted by Victor_Is View Post
2slow4u de acolo vin eu si am vrut sa fac comparatie dar am zis ca imi va sari lumea in cap. De cand se termina scoala pana acu' in toamna (de vre-o 3 ani incoace) numai la Brasov stau si vreau sa spun ca e plin Brasovul de moldoveni, olteni etc etc dar, au un oarecare simt de civilizatie si raspundere. Poate doar pentru ca nenea garcea si cei care lucreaza prin zona lui sunt putin mai severi . Nu ar strica sa fie si pe la noi asa.
In Brasov nu ai sansa sa lasi masina 10 min nesupravegheata ca tu mergi pana la chiosc sa-ti iei paine. Imediat iti este saltata daca nu e parcata unde trebuie si amenda daca nu e parcata cum trebuie. Asta e meseria oamenilor si trebuie sa isi castige painea pe spinarea ta, daca parchezi aiurea.

SI nu e valabil doar la parcare ci si la modul de condus.(exclus taximetristii, cred ca sunt o specie aparte si la fel sunt peste tot) Pana la Bacau conduc (cand vin de la Brasov) fara stres, de la Bacau pana in IAsi nu mai spun cum merg. Parca as da examen, trebuie sa fiu cu ochii in 8 sa nu intre unu altul in mine, sau sa schimbe banda fara sa semnalizeze.
Eh, mai avem "putin" si o sa fie si la noi acel simt de raspundere , civilizatie ambele combinte cu cei (cel putin) 7 ani de acasa. Ca la urma urmei, toate au un inceput, cum ai fost invatat din casa , asa te comporti si in afara ei, nu neaparat sa parchezi, dar daca ai vazut la tata si mama "gena" de necioplism si indiferenta, asa vei fi(face) si tu.

Si inca un lucru care imi place in Brasov, e faptul ca au pe unele bulevarde, 6 benzi pe acelasi sens de mers, ceea ce fluidizeaza traficul foarte mult.Nu are rost sa vorbim de curatenia de pe strada.Mai avem de munca ca sa ne mai ridicam si noi standardele cam din toate punctele de vedere.
Jasu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -