Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-12, 15:53   #61
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Se pierde usor, usor, foarte usor ) Pt 101 km/h in localitate, pt 201 km/h pe European si tot asa mai departe! Din experienta vorbesc

Asa cum a spus si Silent, gandeste pozitiv:"AZI MA DUC SA IAU PERMISUL SI SA IL MUMUIESC PE POLITAI! SA NU AIBA CE SA COMENTEZE LA O PARCARE,LA O TRECERE DE PIETONI,INTR-O INTERSECTIE!" Si cum tot Silent a zis: MASINA EU O CONDUC,NU EA PE MINE!

Sunt gabori ce vor sa te intimideze, ignora-i dar si gabori ce nici nu se uita la tine ce faci. Mai sunt acele specimene ce vor sa te pice din primii 5 metri si iti pune mana pe volan! Am vazut o faza comica in Dacia, i s-a dat peste mana de elev pe buna dreptate! Nu l-a picat in final! Fii tare-n bilutze!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 26-03-12, 22:43   #62
Silent.

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 6
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

'Seara !

Astazi am avut prima mea sedinta ,am facut cunostinta cu instructorul ,mi-a explicat timp de o ora ce era de explicat apoi am condus nitzel,asa ca sa nu plec cu buza umflata acasa Interesant.Deacum trebuie munca si interes.
Condus un Peugeot 206 CC ,dar sincer nu prea ma intereseaza masina ,volan sa fie ca masina preferata mi-oi cumparao eu.
La voi cum a fost prima sedinta de instructie ?
Silent. is offline   Reply With Quote
Old 27-03-12, 08:51   #63
DeMoN94

Stage 5
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 301
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

datimi o parere...vreau sa ma apuc de scoala de soferi dar nu stiu la ce scoala sa ma duc :-s e greu si cu fondurile (nu imi da mamica si taticu)
DeMoN94 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-12, 10:36   #64
lyane

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

nu stiu exact daca e voie, dar intreb si eu , ce examinatori mai sunt la strada acum? eu am facut scoala in octombrie si mi-au tot schimbat masina, ba ca e stricata, ba ca una , ba ca alta...ma rog....nici intstructorul nu stralucea, batea tot felul de apropouri poate ii duc vreo sticla cu "ceva licoare", imi mangaia ba mana , ba bratul pana i-am zis ca imi distrage atentia. ca sa nu mai zic ce injuraturi am auzit din gura lui....ma rog... imi tinea masina din pedale...etc...nu conteaza , ce nu voiam eu sa invat sa conduc, omul asta m-a terminat asa ca am zis sarut mana frumos cand am terminat scoala si nu m-am mai dus la examen. acu mi-am luat dosarul, am dat sala si sunt programata la traseu prin mai. am sa iau niste ore cu un alt instructor, problema mea este daca pot sa dau traseul cu cel de al doilea instructor cand scoala am facut-o cu altcineva....stie cineva daca se poate?
lyane is offline   Reply With Quote
Old 27-03-12, 13:26   #65
Silent.

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 6
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Examinatori nici eu nu cunosc prea multi ca sunt si eu in stagiul de pregatire.
Ca instructori,ce pot spune,fiecare cum e dat de la Dzeu,unu mai de treaba altu mai profitor.In fn conteaza u sa-ti dai interesu atunci cand vezi ca instructoru e varza.Mie mi-a aratat odata cum e cu condusu apoi m-am invatat singur ,ca doar trebuie sa repeti stagiile pana iti intra in mana,indicatoarele si legislatia tot tu o inveti deci de tine depinde.
Din cate stiu eu nu are mare importanta cati instructori ai avut si de unde,tu trebuie sa te pregatesti pt examen si atat.Nu cred ca te intreaba cu cine ai facut sau cati.Cauta un instr bun ,plateste ore suplimentare si vei reusi
Silent. is offline   Reply With Quote
Old 27-03-12, 14:56   #66
andrey_

Stage 4
 
andrey_'s Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 213
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Poti da traseul cu alt instructor,trebuie doar sa iti gasesti unul pe placul tau si iti face un carnet de ala de sedinte suplimentare sau ceva de genul si poti da cu el...
__________________
andrey_ is offline   Reply With Quote
Old 27-03-12, 19:45   #67
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Eu unul recomand BRAS. Au experienta, orele sunt ore, nu program de stat dupa fundul nevestei instructorului.
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 23-09-12, 11:41   #68
Silviusdv

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 22
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Care raspuns este corect ??
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled1.png
Views:	744
Size:	286.0 KB
ID:	2559807   Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	511
Size:	277.4 KB
ID:	2559808  
Silviusdv is offline   Reply With Quote
Old 23-09-12, 22:43   #69
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Cred ca partea cu sectorul de drum in care-i aplicat ...
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 18:47   #70
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Cand am dat eu doar varianta "b" era de ajuns - interzice incalcarea lui- , la felul cum e formulata intrebarea.
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-12, 15:27   #71
Silviusdv

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 22
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Quote:
Originally Posted by jemis90 View Post
Cand am dat eu doar varianta "b" era de ajuns - interzice incalcarea lui- , la felul cum e formulata intrebarea.
Da,corect este doar b.
Silviusdv is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 13:14   #72
Neniu90

Stock
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 3
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Salut , am luat sala examen , 26 din 26 puncte , si sunt programat la traseu 21 01 2013 , voi ce credeti au pus camere video la examen auto ? vreau sa stiu , ca asa am auzit , ca sa nu mai dau bani 100 de euro poate ca are dovada camere video .. STIMA!
Neniu90 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 23:53   #73
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Daca ai luat sala cu 26/26 de ce te intereseaza daca au pus camere video si de dat spagi? Condu normal.
mituc is offline   Reply With Quote
Old 13-01-13, 14:34   #74
Santi_Rafael

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 42
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Idem,daca ai luat cu 26,nu prea cred ca esti ,,banana,,deci nu iti fa griji,de aia 100 de euro,mai bine,iti mai iei,3,4 sedinte de conducere,si esti mai sigur ca iei,dar te-ai gandit ca indiferent daca sunt sau nu camere,politistul poate refuza,sau pur si simplu rade de tine cu astia 100 euro?poate se asteapta la mai mult,in fine,nu stiu,tu stii ce si cum.Dar credeam ca sa dus vremea asta cand dai bani la examinator,sunt totusi curios ce si cum,cand ii dai,si etc...Have a nice day ...

Bafta la examen.
Santi_Rafael is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -