Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-10, 08:50   #46
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Eu cand am facut scoala acum 5 ani aveam sedinta de 2 ore la conducere
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 10:29   #47
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Tot de doua ore e sedinta si acum.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 23-08-10, 10:20   #48
george gt

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Salut...sunt si eu nou pe aici, si de aceea vreu sa va intreb cum mai sta treaba cu examenu asta, ca eu am saptam. viitoare traseu. De condus n-am probleme, instructorul mi-a zis din a 4 sedinta ca " de-ar fi toti elevi ca tine nas mai avea atata bataie de cap"...in fine . Traseul il am pe 1 sept. cade Miercuri, deci in Dacia-Alexandru...Astept orice sfat, indrumare, la ce sa ma astept de la politist ,chestii marunte..bla bla..Salutare.

Last edited by george gt; 23-08-10 at 10:23.
george gt is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 19:52   #49
Silent.

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 6
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Sa reinviem putin subiectul
Cei ce ati trecut prin bine cunoscutele si temutele examene auto,recent ...
Niste sfaturi pt incepatori
Silent. is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 20:24   #50
18.Marius.92

Stage 4
 
18.Marius.92's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 186
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Quote:
Originally Posted by Silent. View Post
Sa reinviem putin subiectul
Cei ce ati trecut prin bine cunoscutele si temutele examene auto,recent ...
Niste sfaturi pt incepatori
Nu chiar recent ... mai exact pe data de 10.11.2010 admis cat. B din prima la strada cu Ciubotariu ...aveam niste emotii , cand tineam picioru pe ambreaj ii tremura si pedala lui ) . Aveam emotii deoarece , cu o zi inainte nu imi iesea gararea cu spatele , dar la examen am reusit din prima . Examenul a durat in jur de 30-35 de minute , cam atat ...voi :>:>?
18.Marius.92 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 20:27   #51
Silent.

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 6
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Quote:
Originally Posted by 18.Marius.92 View Post
Nu chiar recent ... mai exact pe data de 10.11.2010 admis cat. B din prima la strada cu Ciubotariu ...aveam niste emotii , cand tineam picioru pe ambreaj ii tremura si pedala lui ) . Aveam emotii deoarece , cu o zi inainte nu imi iesea gararea cu spatele , dar la examen am reusit din prima . Examenul a durat in jur de 30-35 de minute , cam atat ...voi :>:>?
Pai de luni incep abia orele de condus Pe la inceputul lui iunie ar veni sa dau examenul.Pana atunci trebuie sa ma pregatesc.La ce scoala ai facut?Avem voie sa dam nume pe forum ?

Last edited by Silent.; 21-03-12 at 20:31.
Silent. is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 20:45   #52
18.Marius.92

Stage 4
 
18.Marius.92's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 186
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Quote:
Originally Posted by Silent. View Post
Pai de luni incep abia orele de condus Pe la inceputul lui iunie ar veni sa dau examenul.Pana atunci trebuie sa ma pregatesc.La ce scoala ai facut?Avem voie sa dam nume pe forum ?
Pe mine nu ma interesat scoala...la mine a fost chestia de instructor....Mama facuse prima data pe un Logan (JON are nr)...a picat strada de vreo 3-4 ori...si sa dus la recomandarea cuiva...la instructoru cu care am facut si eu...si cu instructorul asta a luat din prima , dar cand sa dus la el , instructoru i-a zis ca ii varza nu are o treaba .Mama din prima cu el , eu din prima cu el ...acum cate-va zile vb cu cineva si mi-a zis ca , in ultima serie care a avut-o 4 din 6 admisi la strada din prima.Am un col in clasa , tot cu JON face , a picat acum cate-va zile ...a 3 -a oara la strada ) si sala o ia din prima .Masina e un Matiz , mai vedeam pe altii ca faceau scoala pe masini SW ...

Last edited by 18.Marius.92; 21-03-12 at 20:47.
18.Marius.92 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 21:10   #53
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

La B, am luat din prima si sala si traseul, la traseu n-am avut emotii deloc. Am sa vad daca la C si CE o sa fie la fel.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 21:23   #54
18.Marius.92

Stage 4
 
18.Marius.92's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 186
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
La B, am luat din prima si sala si traseul, la traseu n-am avut emotii deloc. Am sa vad daca la C si CE o sa fie la fel.
Din ce am auzit ..e mai usor la cat. C+E . Si eu am vrut sa fac C+E anul asta dar ...am bacul anul asta . Mult succes !!!

Last edited by 18.Marius.92; 21-03-12 at 21:25.
18.Marius.92 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 21:28   #55
Silent.

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 6
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Si eu am bac.La inceputul lui iunie dau examen auto si la sfarsitul lunii bacul.Incerc sa le echilibrez.E greu dar asta este,cu greul trebuie sa ne invatam.
Silent. is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 22:14   #56
BoxeR.RGA

Stage 2
 
BoxeR.RGA's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 63
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Marius daca te referi la IS 18 JON logan gri tind sa te contrazic. Eu , si inca 2 prieteni am dat cu el si am luat din prima. Acum depinde si cum te intelegi cu masina / instructor,emotii si alte alea.Asta s-a intamplat acum 2 ani. Nu pot sa zic daca s-a mai schimbat instructorul.
BoxeR.RGA is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 09:45   #57
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Quote:
Originally Posted by 18.Marius.92 View Post
Din ce am auzit ..e mai usor la cat. C+E . Si eu am vrut sa fac C+E anul asta dar ...am bacul anul asta . Mult succes !!!
Nu mi se pare mai usor, dar vom vedea.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 12:22   #58
18.Marius.92

Stage 4
 
18.Marius.92's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 186
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Quote:
Originally Posted by BoxeR.RGA View Post
Marius daca te referi la IS 18 JON logan gri tind sa te contrazic. Eu , si inca 2 prieteni am dat cu el si am luat din prima. Acum depinde si cum te intelegi cu masina / instructor,emotii si alte alea.Asta s-a intamplat acum 2 ani. Nu pot sa zic daca s-a mai schimbat instructorul.
Stiu ca Puiu il cheama , de el mama a dat prin cunostinte ...care au luat din prima examenul la strada asta acum multi ani .Eu nu spun ca nu ar fi bun instructor , dar eu am avut exemplu pe mama si colegul asta al meu .Da aici depinde si de persoana , ma gandesc ca fiind instructor de atatia ani isi cunoastea ft bine meseria si stie cum sa "lucreze" cu fiecare elev .La mama el si-a vazut interesul , sa umple portofelul .
18.Marius.92 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 18:58   #59
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Mie prin anii 2002 mi s-a spus asa: "Fii tare-n o-o si atat! Il treci cu brio,nu baga in seama gaborul! Vezi unde vrea si mergi draqului acolo ca la carte!" !
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 20:07   #60
Silent.

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 6
Default Re: Cum sa ma port/ce sa fac la un examen auto? Sfaturi, idei !

Foarte adevarat.Trebuie sa gandesti simplu,un simplu politist care vrea sa-l duci dinr-un punct in altul,respectant regulile de circulatie.Ca te mai ** cum vrea el ,te mai emotionezi sau te enerveaza,treci peste,conteaza momentul.Gandesti optimist,nu toata ziua stai cu gandu ca asta ma pica ,sau dee Domnu sa nu pic la nush care ca e rau.Gandirea pozitiva face totul.Pui mana si inveti,te faci stapan pe masina,nu masina te stapaneste pe tine.Te vei simti privit de sus cand esti cu politistul.Ignora,inghite,deviza ta e sa iei permisu.Atunci i-ai dat peste nas.Mai sunt dastia tari in gura care s-au pus in gura cu politistul ca l-a bagat prin centru si l-a picat tocmai pt comportament.Mare grija ,cat de greu se ia bucata aia de carton roz si cat de usor de pierde.
Silent. is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -