Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-13, 13:55   #6511
1.9Diesel

Stage 5
 
1.9Diesel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 445
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Salut baieti. Imi poate recomanda cineva un service bun in iasi , care se ocupa de partea electrica. in special ma intereseaza pentru ca am ceva probleme la faza lunga . becul pe dreapta nu merge ( si nu e ars) iar cel de pe stanga merge doar cand dau Flash...cand ii dau comanda de faza lunga permanenta nu merge nici unul nici altul si nici indicatorul albastru din bord .
__________________
1.9Diesel is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 10:06   #6512
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Suna-ma 0740 962 971 cand vrei tu. Te pot ajuta la All Motors
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 19:06   #6513
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Intrebare:

Stergatoarele la 60-90 de lei isi merita banii? Nu ma refer neaparat daca "sterg mai bine" ci mai ales daca se rup pe la colturi si guma se misca de-aiurea, pe la prindere etc.

P.S- le dau drumul de sus, nu le asez pe geam ca pe obiecte de la luvru.

Sunt mai bune alea "trendy" sau "flat"/cum s-or mai chema, sau alea stil vechi ?

-- In 3 luni am farmat 4 stegatoare la 10 lei si sincer m-am saturat , cand mi-e lumea mai draga raman cu ochii-n soare (..ploaie)

Am avut pe alta masina niste bosch identice cu alea la 10 lei (aratau oribil, ruginite- cred ca aveau X ani, si ca erau acolo de la primul proprietar) si in 2 ani nu mi-au facut nici o figura.
__________________
Renault Megane2 Actual

Corsa b-sold / Rover 25-sold /Clio Mk1 sold
Family - /Logan 2005,Ibiza 2012,MCV 2013\

Last edited by jemis90; 28-02-13 at 19:10.
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 21:45   #6514
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by jemis90 View Post
Intrebare:

Stergatoarele la 60-90 de lei isi merita banii? Nu ma refer neaparat daca "sterg mai bine" ci mai ales daca se rup pe la colturi si guma se misca de-aiurea, pe la prindere etc.

P.S- le dau drumul de sus, nu le asez pe geam ca pe obiecte de la luvru.

Sunt mai bune alea "trendy" sau "flat"/cum s-or mai chema, sau alea stil vechi ?

-- In 3 luni am farmat 4 stegatoare la 10 lei si sincer m-am saturat , cand mi-e lumea mai draga raman cu ochii-n soare (..ploaie)

Am avut pe alta masina niste bosch identice cu alea la 10 lei (aratau oribil, ruginite- cred ca aveau X ani, si ca erau acolo de la primul proprietar) si in 2 ani nu mi-au facut nici o figura.
eu am pe corsa mea stergatoare de la bosch.. le am de un an si ceva.. am dat pe ele in jur de 50-60 lei nu mai stiu exact.. dar ideea e ca sunt foarte multumit.. si inainte de astea am avut tot bosch.. dar mi-au fost furate de pe masina.. si erau la fel de bune ca astea.. iti recomand
__________________
N3n3a is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 22:39   #6515
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Pentru mine ii aceiasi branza, alea la 10 lei cum zici tu, is proaste calitativ, ale mele dupa o iarna se ating intre ele, ca la zafira am stergatoare de camion. Cele scumpe is bune daca ai grija de ele si daca nu le folosesti iarna, am vazut stergatatoare de corsa d noi care s-au stricat dupa 2 3 saptamani de la jegul asta de pe strada...
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 22:50   #6516
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

auuu, macar dupa 10 lei nu ma uit lung. Cel putin am vazut astazi la 84 de lei in kaufland

Cum adica sa nu le folosesti iarna? ) Eu abuzez pana si de ala de pe spate.. Nu merg cu masina aburita/inzapezita etc.

P.S momentan am 3 feluri pe masina
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 23:02   #6517
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Adica sa-ti misti bratele si sa dai gheata de pe geamuri jos, nu sa o dai cu stergatoarele, chiar si acum cu mazglavaitul asta pe strazi nu e asa bine, zgarii lama aia de cauciuc si mai sterge o laie. Per total, stergatoarele tin indiferent daca-s la 10 lei sau la 160 de lei, daca ai grija de ele.
Eu am luat pana acum doar de alea la 6 7 lei, primul set m-a tinut un an pana am tras de ele sa le dezlipesc de pe parbriz si acolo au ramas, al 2-lea set il am si acum, dar cred ca am sa-l schimb ca a ruginit un pic o lama si se vede naspa,

Last edited by MihaiCsl; 28-02-13 at 23:06.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 01-03-13, 13:19   #6518
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Incercati bosch aerotwin ! sunt printre cele mai bune de pe piata , dar nu va asteptati la minuni cu ele pe timp de iarna ! orice cauciuc daca prinde gheata nu ai ce ii face acolo , multi fac prostia sa dea cu ele peste parbriz inghetat in loc sa departeze gheata initial de pe ele !
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 01-03-13, 17:39   #6519
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Eu am o pereche de Bosch cu prindere si lamela clasica din Ianuarie 2010 la doar 50 ron setul Si le pot lauda ca si acum sunt bune pt ca am avut grija ca iarna sa le protejez bine de tot, sa le curat cat pot de mult iar cand e noroi eventual sa torn niste apa pe parbriz !
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 01-03-13, 17:59   #6520
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Eu am o pereche de Bosch cu prindere si lamela clasica din Ianuarie 2010 la doar 50 ron setul Si le pot lauda ca si acum sunt bune pt ca am avut grija ca iarna sa le protejez bine de tot, sa le curat cat pot de mult iar cand e noroi eventual sa torn niste apa pe parbriz !

Da crys , da crezi ca ei au facut asa? iti zic eu , ca dimineata dadeau apa pe geam si direct cu stergatoarele ! notiuni de baza de intretinere fix din parti !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 01-03-13, 18:09   #6521
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Pai fostu` proprietar avea niste javre ce au facut praf parbrizul, e zgaraiat dupa forma lor Macar eu as am grija de el
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 01-03-13, 21:53   #6522
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

nu nu nu. Nu dau niciodata cu stergatoarele peste gheata.

Racleta! Cat timp dau gheata de pe Toate geamurile , numai bine fumez 1 tig , se incalzeste motorul etc.

La mine se rup cand le dau drumul de sus... ( adica le ridic intai, dau gheata si apoi le dau drumu). Iar pana anul asta nu am avut nici unul rupt (am avut alta masina). Nu imi spuneti sa le asez ca pe "oua', ca nu tine; sunt niste stergatoare, nu cristale de bohemia.
De asta am intrebat si despre alea mai sucmpe
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-13, 19:07   #6523
1300

Stage 5
 
1300's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 448
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Salutare, am nevoie de cineva care ma poate ajuta cu modificarea/constructia unei evacuari 4 in 1 din flansa de la chiulasa pana la toba de mijloc.

Din ce stiu eu este cineva in spate/pe langa Total Service Grup care se ocupa cu asa ceva dar vreau sa mai aflu de la voi la cine apelam cand avem nevoie de coturi,teava,sudura.
__________________
Dacia 1300, 1975
Lucrurile vechi dăunzează grav gunoaielor moderne!!!!!!
1300 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-13, 20:30   #6524
vladxex

Stage 4
 
vladxex's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Salut, ia legatura cu slip(andrei), face numai evacuari si altele. Uite nunarul lui 0747930482
vladxex is offline   Reply With Quote
Old 04-03-13, 20:42   #6525
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

El nu era la Bucuresti?
vinyl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -