Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-11, 21:23   #5746
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Consider ca limitatoarele de 30 kmh isi au rostul in preajma trecerilor de pietoni , in rest , nu prea la vad rostul ... Cele cu semn aditional , is pentru tramvai ,asta-i clar
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 22:39   #5747
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Mie sincer mi se par cam inutile, pentru ca oricum la trecerea de la super copou este o cocoasa, iar la trecerea inainte de scoaterea limitarii, cea de la apavital, chiar inutila, ca ai o vizibilitate foarte buna acolo, desi era sa raman pieton acolo.
Mi mi s-ar fi parut corect sa puna limitare la trecerea ce se afla langa drumul ala ce duce spre Gaudeamus, vizibilitate foarte mica la trecerea aia, din pricina masinilor parcate acolo si nu mai te trezesti cu unu care incepe sa fuga pe a trecere.
Pe final cred ca orice masina poate frana intr-un timp mai mult decat suficient de la 50 la 0 km/h...
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 10:29   #5748
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Mi mi s-ar fi parut corect sa puna limitare la trecerea ce se afla langa drumul ala ce duce spre Gaudeamus, vizibilitate foarte mica la trecerea aia, din pricina masinilor parcate acolo si nu mai te trezesti cu unu care incepe sa fuga pe a trecere.
Corect!!!! Dar trebuie sa moara si unul acolo ...
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 11:06   #5749
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Corect!!!! Dar trebuie sa moara si unul acolo ...
De parca n-ai sti cum ii, la fel a fost si cu tranvaiul, la fel a fost si cu acel copac din copou anu trecut...
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 12:23   #5750
crvalx

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 160
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

am auzit ca sau pus sau urmeaza sa se puna camere prin podu ros podul de fier
any info?
crvalx is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 12:28   #5751
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

si daca le pune ce? nu sunt si pe copou si pe stefan cel mare , la ce sunt de folos?? nu se uita nimeni la ele sa fluidizeze traficul in functie de aglomeratie
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 13:02   #5752
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Camerele pe Copou sunt puse inca din 2007 daca nu ma insel! Si ce daca.... Zmeii zmeilor tot au permis si acum!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 13:06   #5753
crvalx

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 160
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

aaa... si am vazut si eu limitarea de viteza pe copou si de acuma daca merg cu 50 imi fute amenda sau ce?doar nus asa de .....
crvalx is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 13:25   #5754
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Da, am vazut vreo 2 persone ce au luat-o pe cocoasa
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 20:33   #5755
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
si daca le pune ce? nu sunt si pe copou si pe stefan cel mare , la ce sunt de folos?? nu se uita nimeni la ele sa fluidizeze traficul in functie de aglomeratie
Eu zic ca este un "centru de comanda" de unde se dirijeaza traficul in functie de cat este de aglomerat... "conducatorii" nostri nu sunt in stare sa sincronizeze niste semafoare si voi vreti sa urmareasca pe camere valorile traficului si sa-l dirijeze eventual prin internet ) Singurul rol al camerelor este acela ca ziarele (pe site) si televiziunile sa prezinte "imagini socante" cu babe omorate pe treceri. Nu am ce sa zic era vinovat si soferul ala care a omorat-o pe femeia aia in Copou dar si pietonii nostri in ziua de azi se arunca pe trecere ca si cum zebra ar avea parapet si ei ar fi protejati. Isi baga capul intre urechi, sau in pamant si o zbughesc pe trecere. Ei nu iau in calcul ca sunt multi soferi care: sunt obositi, sunt beti, au luat permisul pe spaga, se grabesc etc etc si pot fi omorati chiar "si pe trecerea de pietoni unde au ei DREPTUL sa circule"....
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 20:37   #5756
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Bogdan.IS View Post
Consider ca limitatoarele de 30 kmh isi au rostul in preajma trecerilor de pietoni , in rest , nu prea la vad rostul ... Cele cu semn aditional , is pentru tramvai ,asta-i clar
Mie mi se pare cea mai tare afacere cu bani publici. Pui niste plastic/guma ce .... o fi pe asfalt si ai incasat. Plus service-urile au si ele de profitat ca omul isi omoara masina cand trece peste ele... Eu zic ca este mult mai bun si eficient un semafor decat porcariile alea. Semaforul nu iti rupe masina. Plus ca multi soferi le ocolesc si pentru asta intra pe contrasens de unde rezulta pericol de accident frontal.
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 21:05   #5757
1300

Stage 5
 
1300's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 448
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Ceva informatii imi poate da cineva in legatura cu sablatul unor jante de tabla in Iasi ?
Mersi.
1300 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-11, 14:00   #5758
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

O alta fapta demna de Politia Rutiera Iasi ... oare se putea si mai bine? Sau cat de prost poti fi cand esti pokemon si ai grade... ? Grade de prostie in cap

http://www.bzi.ro/papagalul-de-la-po...o-video-226713
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 27-06-11, 14:21   #5759
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
O alta fapta demna de Politia Rutiera Iasi ... oare se putea si mai bine? Sau cat de prost poti fi cand esti pokemon si ai grade... ? Grade de prostie in cap

http://www.bzi.ro/papagalul-de-la-po...o-video-226713
=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 27-06-11, 17:00   #5760
alex_maf2007

Stage 4
 
alex_maf2007's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 190
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

aa e vorba de labareanu...pardon tabareanu:d smecher mare
alex_maf2007 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -