Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-11, 19:53   #5206
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
deobicei se tracteaza masinile accidentate nedeplasabile nu de la fiecare accident neinsemnat
*o masina poate avea nevoie sa fie tractata si daca :

- computeru" de bord da error ( fie de la combustibili , sau vreo siguranta arsa , etc ) si nu mai functioneaza la parametrii normali :
- s-a rupt o cheie in contact , sau in portiera :
- ai facut pana dupa pana si NU are cine-ti aduce o rezerva :
- nu-i inmatriculata : sau e soferul " beut"( si are lovele de tractat , si Nu poate dormi linistit daca nu-i caruta in garaj ) .
- conform noilor legi NU mai ai voie sa tractezi cu sufa / e obligatoriu tractarea cu " bara " , dar cum NU toata lumea poate monta o " bara de tras ' pe orice caruta ( se poat avaria rau de tot spoilerele la ambele masini ) desigur se apeleaza la tractarea " pe rampa ". gen cu face GAby .
- si mai sunt situatii in care poti suna la tractari / fara sa faci accident .

* cred ca un tip ( am uitat cine ) a incercat sa participe la ERA , suit pe o masina de tractari,( al unui cunoscut ). trist e ca nu l-au lasat organizatorii . ( dar e posibil sa fi inteles eu gresit ideea ).

Quote:
Originally Posted by slip View Post
mna.. zorro did it again ! cshh cshh cshh



Z

Marfa , merci pentru efort ( paint , foto ),m-am emotionat , te trec in lista cu fani

* se pare ca am aflat si cine-i "cunoscutu" tau , care se roaga sa faca lumea accidente , ca sa aiba si el de-o paine neagra de secara

just 4 fun , doar e cafenea, just ?
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 19:59   #5207
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

whatever
mai sus ziceai de accident nu defectiuni, acu o dai la intors
vedeteas prin oras numai pe platforma ))
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 20:17   #5208
DarkDriver
VW Driver

Stage 4
 
DarkDriver's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 255
Member of:
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

DarkDriver is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 20:24   #5209
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
whatever
mai sus ziceai de accident nu defectiuni, acu o dai la intors
vedeteas prin oras numai pe platforma ))
ba tu esti chiar de la circ ? unde vezi c-am spus eu de accident ?

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
se mai pot tracta si masini care se defecteaza in trafic , sau sunt neinmatriculate nu tre" sa fie neaparat avariate , trebuie sa fii dobitoc , prost sau tampit sa spui " Vedea-te-as la mine in spate."( dca te ocupi de tractari ) ,si sa astepti sa aibe loc un accident , cat o fi el de neinsemnat.
parca suntem la gradinita , pe bune .

* oricum esti simpatic , ca sustii in continuare campania anti-accidente cu sloganu" : vedete-as pe platforma !!!
** esti de apreciat , doar pentru sinceritate

have fun ,
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 20:28   #5210
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post

* cred ca un tip ( am uitat cine ) a incercat sa participe la ERA , suit pe o masina de tractari,( al unui cunoscut ). trist e ca nu l-au lasat organizatorii . ( dar e posibil sa fi inteles eu gresit ideea ).




Marfa , merci pentru efort ( paint , foto ),m-am emotionat , te trec in lista cu fani

* se pare ca am aflat si cine-i "cunoscutu" tau , care se roaga sa faca lumea accidente , ca sa aiba si el de-o paine neagra de secara

just 4 fun , doar e cafenea, just ?
daca ai aflat, si esti mafalda si mama omida a ghicitorilor in carti, zi si mie la cine te-ai gandit... poate nu e dama de verde cum crezi tu ok..eram retoric. Stiu foarte bine ca nu ai de unde sa stii despre cine vorbesc intrucat asta se intampla acum 4-5 ani, in fundatie...cand erau alte vremuri. Cine cunoaste, stie !
Legat de faptul ca ai aflat despre cine e cunoscutul meu (desi nu ai de unde), ma pot gandi doar la 2 deocamdata (contemporani sa zic asa) - "celebrii John si vdr" (ma scuzati baieti) .. poate te referi la unul din ei. Am sa le transmit ca esti simpatic si ca vrei sa le ceri prietenia salut

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
whatever
mai sus ziceai de accident nu defectiuni, acu o dai la intors
vedeteas prin oras numai pe platforma ))
mai ramane omul fara benzina.. ca nu are bani. Ce face? ?? Bineinteles.. Cheama platforma sa il tracteze n-are bani de benzina dar are de tractare normal. Ce rost are sa incalce "legea" si sa mearga la shufa

esti tare zorro ! te admir. sincer ! rad zilnic.
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 20:34   #5211
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

a.. uitasem.

poate imi spui si mie cine nu a fost lasat sa coboare de pe platforma si sa participe ca eu nu stiu despre cine vorbesti ! posibil sa fi fost unu' cu un urs rosu? ce fraier ! a incercat sa faca masina dezmembrata in 5 zile.. cu un motor din bucati de prin gradina... da.. mare fraier !

daca as sta acuma sa analizez ce spune fiecare prost in parte.. as ajunge la fel. nu poti fi prieten cu toti zorro. incearca sa fii prieten cu cine crezi tu ca merita.

gututen tag !
slip is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 20:50   #5212
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

relax ,dude, eu stiu foarte bine ca toti sunteti niste baieti de exceptie / + ca apreciez munca depusa de ' un tip " pentru o " epava , antica si de demult " in favoarea unui tip cu lovele , care se da intr-o caruta noua ,primita cadou la 18 ani si care nu stie ce-i aia pasiune !
* mai radem , mai glumim , dar asta nu inseamna ca suntem dusmani, sau.....Ok ? relax.
** daca " stau si eu sa analizez " , toata lumea merita sa fie prietena " cu toata lumea "

zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 23:00   #5213
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
gututen tag !
... lupulainan )
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 10:41   #5214
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

nu prietene.. nu suntem dusmani. cum sa fim? ce ai tu care sa ma determine sa cred asa ceva? dusmanii sunt aia care-ti doresc nasoale nasoale.. eu nu ma cobor inca la nivelul ala. deci "shezi tranchil"
salut

@loco - mai stiam niste cuvinte in germana ...gen folksfagan sau baierishemotoranverke sau ceva..
slip is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 18:29   #5215
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
@loco - mai stiam niste cuvinte in germana ...gen folksfagan sau baierishemotoranverke sau ceva..
care'i treaba cu vrum vrum ?
merge treaba sau e gata deja ?
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 21:27   #5216
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by ocaruntu View Post
care'i treaba cu vrum vrum ?
merge treaba sau e gata deja ?
e..care sa fie? cam nasoala am tot schimbat locatia.. dar pana la urma tot la garaju meu vechi am ajuns. M-am apucat de refacut garaju, ca stateam sub masina prin balti, mizerie, frig. Indata ce termin garajul, ma apuc de masina. Motorul e deja sus insa mai am de munca. Trebuie sa fac evacuarea de la 0, sa vad cum fac cu panoul ignifug, poate mai tai din el , trebuie sa fac toata instalatia electrica din nou pentru ca vechea instalatie era in stare nasoala, sa o leg la cea a motorului care e de pe un seria 5 generatie mai noua, astept un cardan de la misu, niste flanse de la zyz, una alta.. mai am 1000 de munca.. trebuie sa fac alte conducte de frana intrucat am schimbat servofrana in fata langa far, tre sa fac un scut pentru motor, sa o evazez.. ehe... si mai am de povestit pana maine important e ca am baza ! Daca aveam bani, era gata de multa vreme.. Dar asta e ! Sper sa o termin pana la prima etapa ! Doamne-ajuta !!!
Apropo .. dupa ce termin masina, sau ma rog, etapa asta din constructie, ma apuc cum trebuie de evacuari din inox si rezervoare de aluminiu ! Am aparatura, mai trebuie spatiul de lucru ! Asa ca daca o sa ai nevoie de ceva pe la matza.. dai un buzz
salutari
slip is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 21:34   #5217
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
...
Apropo .. dupa ce termin masina, sau ma rog, etapa asta din constructie, ma apuc cum trebuie de evacuari din inox si rezervoare de aluminiu ! Am aparatura, mai trebuie spatiul de lucru ! Asa ca daca o sa ai nevoie de ceva pe la matza.. dai un buzz
salutari
da-mi te rog un pm cu id-ul tau de mess andrei...
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 21:46   #5218
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
Asa ca daca o sa ai nevoie de ceva pe la matza.. dai un buzz
salutari
da ... am nevoie de: un 4.0 V8, punti, suporti, electrice, rollcage, suspensii ...
daca dau buzz le'am rezolvat pe toate ?
iti dau buzz-uri o luna intreaga
__________________
https://img515.imageshack.us/img515/728/lcosignature.jpg
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:43   #5219
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by ocaruntu View Post
da ... am nevoie de: un 4.0 V8, punti, suporti, electrice, rollcage, suspensii ...
daca dau buzz le'am rezolvat pe toate ?
iti dau buzz-uri o luna intreaga
asa sa`i tot dam BUZZ`uri lu` slip ) App Andrei, am nev de o evacuare de inox de dupa catalizator...
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 23:15   #5220
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by ocaruntu View Post
da ... am nevoie de: un 4.0 V8, punti, suporti, electrice, rollcage, suspensii ...
daca dau buzz le'am rezolvat pe toate ?
iti dau buzz-uri o luna intreaga
si eu am nevoie de un 4.0 ca acuma am doar un 3.0 v8.. need money ! ) oricum, la primavara am sa ma chinui sa nu mananc, si sa strang banuti ) ca sa imi construiesc un garaj pe locul meu de parcare.. de la bloc si in felul asta sa ma pot ocupa mai bine de ceea ce imi place sa fac inclusiv sa accept lucrari care ma pun la incercare. Cand o fi sa vrei sa pui asa ceva pe masina, incercam ! se pot face multe, trebuie doar timp, bani si scule !

Quote:
Originally Posted by o`neal View Post
asa sa`i tot dam BUZZ`uri lu` slip ) App Andrei, am nev de o evacuare de inox de dupa catalizator...
cum spuneam mai sus.. cand sunt sigur ca pot face o lucrare ca la carte, si ca am ce-mi trebuie pentru o lucrare din asta, ma bag fara nici un fel de problema. Pot sa fac si acum spre exemplu, dar nu pot garanta inca pentru calitatea lucrarii. Decat sa fac o treaba de mantuiala sau..care sa dureze mult, prefer sa nu ma bag. dar sunt deschis la optiuni.


salutari
slip is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -