Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-10, 16:45   #3991
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

foarte interesanta sectiunea asta.. pe Iasi ! amuzanta asa.. ce sa zic?

bakal.. cum a fost drumul spre casa? ca nu aveai semnal azi noapte ..

Apropo.. felicitari tie, lui Mishu si lui Dragos, pentru prestatie.. si pentru calificare ! La mai multe ! ma bucur ca ati reusit sa fiti intre primii 16. E o realizare. Ma bucur ca am facut echipa buna si ca a iesit pana la urma treaba. Desi am avut ghinion cu masina, pana la urma nu am plecat dezamagit. Tot am legat prietenii si am impartasit experiente foarte importante pentru nivelul nostru. Este o experienta si daca nu participam la evenimente nu avem cum sa prindem experienta.

Mult succes tuturor cu masinile. Si va dau un sfat.. Participati la orice competitie indiferent ca aveti masina competitiva sau nu.. Veti invata multe pe parcurs.

Bafta
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:24   #3992
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs up Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
foarte interesanta sectiunea asta.. pe Iasi ! amuzanta asa.. ce sa zic?

bakal.. cum a fost drumul spre casa? ca nu aveai semnal azi noapte ..

Apropo.. felicitari tie, lui Mishu si lui Dragos, pentru prestatie.. si pentru calificare ! La mai multe ! ma bucur ca ati reusit sa fiti intre primii 16. E o realizare. Ma bucur ca am facut echipa buna si ca a iesit pana la urma treaba. Desi am avut ghinion cu masina, pana la urma nu am plecat dezamagit. Tot am legat prietenii si am impartasit experiente foarte importante pentru nivelul nostru. Este o experienta si daca nu participam la evenimente nu avem cum sa prindem experienta.

Mult succes tuturor cu masinile. Si va dau un sfat.. Participati la orice competitie indiferent ca aveti masina competitiva sau nu.. Veti invata multe pe parcurs.

Bafta

+10 şi de la Mine !!!

Şi la mai MARE baieţi !!!

Felicitari si drum intins ......
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:51   #3993
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

drumul a fost lung.....la propriu si la figurat....

in leg cu 4tdays, a fost ok, pacat, mare pacat andrei ca nu ai apucat sa te dai si tu, dar poate data viitoare o sa fie mult mai bine....
cand am plecat spre bucuresti, am zis ca daca o sa ajung in primii 10, o sa fiu f multumit...dar dupa ziua de sambata, cand nu mergea nimik cum trebuia, si tot ieseam de e traseu in curba aia larga, si credeam ca nu o sa calific, sambata am reusit sa indrept lucrurile....si am ajuns chiar pe locul 11....o idee mai sus decat am planuit, dar de altfel multe lucruri nu am planuit si tot s-au intamplat....dar neam descurcat....

astfel de experiente unesc....
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 18:20   #3994
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

vreo noutate cu stickerul ?
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 18:48   #3995
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by skimpy View Post
vreo noutate cu stickerul ?
fiecare cu ce-l doare

@bakal.. uite asa invatam.. din greseli.. iesiri in decor, reparatii, etc. Eu unul am pierdut mult prea mult timp sub masina.. dar nah, asta e ! data viitoare stiu ce e de facut

spor la treaba cu masinutele.. sper sa fac cat de curand un swap cu ceva mai grosolan
slip is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 19:04   #3996
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

un V12 biturbo ar fi ok
TuningBoy is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 19:29   #3997
alex_maf2007

Stage 4
 
alex_maf2007's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 190
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

dar totusi ce patisi slip? pacat de tine ca nu ai apucat sa te dai..le manuiai bine.
alex_maf2007 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 19:48   #3998
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

pai slip, daca nu am masina sa ma dau, ci doar sa o arat la lume, ce sa ii faci.
cu bomba mea de matiz nici un powerslide nu pot sa fac
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 19:53   #3999
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

eh.. in prima zi dupa ce mi-am reparat rulmentul intermediar de la cardan si flansha la amortizorul spate.. m-am dat de vreo 4 ori.. si mi s-a auzit un cloncanit aiurea.. pe spate.. de la diferenta dintre placi la penultimul viraj, la schimbul de mase de pe dreapta pe stanga, si cand am tras in parcare, imi caraia ceva..si am zis ca mi-a crapat grupul.

am tras in parcul rece, am dat jos grupul, dar nu avea nimic.. l-am curatat, i-am schimbat uleiul, si cand am dat sa pun planetarele la loc.. mi-am dat seama ca problema e de la planetare stanga.. si abia a doua zi dimineata am facut rost de alta..
am pus la loc grupul si cand am primit planetara am pus-o si pe aia.. doar ca era deja ora 1 si nu am apucat sa mai intru pentru antrenamente.. si am intrat direct in calificari..
doar ca am avut alt ghinion.. mi s-a desprins evacuarea din tampoane.. nu stiu exact ce si cum... si mi s-au dat 5 minute numai.. ca sa o repar.. (pentru ca eram ultimul pe lista.. daca mai era altcineva aveam mai mult timp).. si am incercat sa o repar, sa o scot cumva.. dar n-am putut decat sa o prind in cateva sarme si coliere.. care se pare ca nu au tinut... ca am intrat pe traseu si.. zboaf.. de la denivelari, mi-a sarit iar..

mnah..asta este !mergem inainte.. Daca nu aveam coliere metalice la evacuare, coboram din mers din masina si o aruncam peste gard.. numai sa ii dau maxim sa fac puncte.. dar nah.. poate data viitoare ! important este ca se poate ! este greu pentru mine ca sunt la inceput dar nu imposibil.

Sper sa fie si la Iasi un eveniment de genul asta, ca sa vada si cei de prin zona cam la ce nivel s-a ridicat totul.. (ma refer la cei care nu pot ajunge prin bucuresti, cluj etc).

va urez mult succes cu masinutele si .. sper sa ne vedem la etapa urmatoare
slip is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 19:58   #4000
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

bravo baieti, pacat slip ca ai lucrat la masina dar fi mandru ai reparat-o la 4tuning days ... multa lumea se oprea sa se uite... felicitari tuturor si la mai mare
__________________

Tel: 0740.288.511 - 0232.212.703 YM: juntos.auto
www.JUNTOS.RO
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 20:05   #4001
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
Sper sa fie si la Iasi un eveniment de genul asta, ca sa vada si cei de prin zona cam la ce nivel s-a ridicat totul.. (ma refer la cei care nu pot ajunge prin bucuresti, cluj etc).

va urez mult succes cu masinutele si .. sper sa ne vedem la etapa urmatoare
de abia astept un eveniment in iasi in care sa miros niste cauciuc ars
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 20:12   #4002
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
drumul a fost lung.....la propriu si la figurat....

in leg cu 4tdays, a fost ok, pacat, mare pacat andrei ca nu ai apucat sa te dai si tu, dar poate data viitoare o sa fie mult mai bine....
cand am plecat spre bucuresti, am zis ca daca o sa ajung in primii 10, o sa fiu f multumit...dar dupa ziua de sambata, cand nu mergea nimik cum trebuia, si tot ieseam de e traseu in curba aia larga, si credeam ca nu o sa calific, sambata am reusit sa indrept lucrurile....si am ajuns chiar pe locul 11....o idee mai sus decat am planuit, dar de altfel multe lucruri nu am planuit si tot s-au intamplat....dar neam descurcat....

astfel de experiente unesc....
Sambata a fost si nasol ca a fost uda pista.Oricum a fost ok prestatia ta si sambata si mi-a placut ca spre deosebire de altii tu ai respectat steagul rosu (eu eram ala cu steagul rosu sambata).Iti urez multa bafta la urmatoarele evenimente.

P.S. : Skimpy eu am avut foarte multa treaba la 4tuning days si nu am reusit sa cumpar sau sa iau de la baietii de la intrare stickere pentru voi.Si duminica dupa ce au plecat masinile din pavilion de la romexpo am vorbit cu gratzian si a zis ca nu mai sunt stickere.Da este pe forum in format vectorial si il printezi tu.....e mai naspa la decupat dar daca ai rabdare ar trebui sa iasa ok.Imi pare rau ca nu am reusit eu sa va fac rost.
__________________

like my fb page
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 21:44   #4003
mazdaCUF

Stage 2
 
mazdaCUF's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 67
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Felicitari Slip, Razvan , Mishu si Dragos!! De slip si razvan stiu, dar mishu si dragos? pe ce locuri au iesit?
Parerea mea este ca drift in conditiile astea nu prea poti sa faci, ma refer la starea pistei... Poate la urmatoarele etape o sa fie mai bine.
Slip, ma bucur tare mult ca ai avut curajul sa participi, chiar daca au urmat ghinioanele, oricum, sunt convins ca ceva tot ai invatat. Data viitoare sunt sigur ca nu o sa mai fie problemele de genul si atunci o sa te califici in primii 10 sau ma rog ,in primii 11 ca sa nu se supere raz-u' )):P
Hai poate se indreapta vremea si incepem antrenamentele(nu stiu unde dar incepem)
mazdaCUF is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 21:48   #4004
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

daca ne adunam mai multi doritori de stickere poate facem o cheta , si dam o plimbare la pim cu imaginea , care am inteles ca-i pe forum pe undeva...
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !

Last edited by Bogdan.IS; 15-03-10 at 21:50.
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 21:55   #4005
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Puneti-va cate 3 stickere,ca va dau cai multi,o sa va faca toata lumea poze la masini,deveniti vedetele cartierului peste noapte ))) Grow up!

Felicitari participantilor,a fost mare efortul vostru de a ajunge cu masinile acolo.
Bafta mare si pe viitor.
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -