Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-09, 17:42   #2941
vlad87
Peugeot Driver

Stage 5
 
vlad87's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 342
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Ce interior la 206..pe mine ma zapaceste total :O
vlad87 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 14:03   #2942
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Prea Excetric INteriorul !
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 19:19   #2943
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Ma bucur ca v-a placut 2o6 , dar ce ziceti de sistemul de franare de pe trasura asta ????!!! functioneaza la pedala...foarte tare nu ??? I-a zi MeteorShop, ai placute de schimb la asa ceva ??????? ca s-au cam uzat si trebuiesc schimbate

P.S. Slaba miscarea pe forumumu asta....pacat....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 234.jpg
Views:	51
Size:	2.43 MB
ID:	1113254   Click image for larger version

Name:	Picture 235.jpg
Views:	64
Size:	2.27 MB
ID:	1113255   Click image for larger version

Name:	Picture 220.jpg
Views:	48
Size:	2.66 MB
ID:	1113256  

zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 21:10   #2944
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

noroc de tine ....)
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 09:15   #2945
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

eu am frana pe tambur pe puntea din spate, si carutza are frana pe disc pe spate ... MIE CIUDAAA
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 08:20   #2946
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

e parjoleala pe forum in ultima vreme, pe copou la fel, in fata la palat numai loganarii mai vin... eu ma gandeam poate reusim sa adunam lumea si sa facem o adunare 4t, indiferent de cluburi. sa vina toata lumea, sa aratam si noi la lume ca inca mai putem sa ne adunam.
de cand sunt pe forum nu am vazut o intalnire 4t. doar din auzite si din poze.

chiar nu se poate?
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 14:22   #2947
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Au fost,au trecut acele vremuri ...
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 13:56   #2948
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

pai si ce, nu se poate incerca o intalnire 4t iasi ?
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 14:55   #2949
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Skimpy, nu te cunosc (pari un tip cel putin OK), dar am sa-ti raspund la intrebare, pentru ca a mai fost ridicata cu varii ocazii. Comunitatea 4T Iasi nu exista (din mai multe motive, unele destul de evidente). Locul ei a fost luat de cluburile auto din Iasi (cateva cu vechime si acte in regula, altele emergente). Relatiile dintre noi, cei care am format odata 4T Iasi, au ramas in mare neschimbate, fie ca unii sunt in CD, altii in OSMS, HPRT sau AMC. Se munceste in continuare la masini, se organizeaza in continuare curse, se leaga in continuare prietenii, etc. Forumul a ramas in ultima vreme apanajul copiilor sau celor care vor sa intre in comunitatea Iasi, dar in loc s-o faca pe viu, dand curs invitatiilor care au fost postate, prefera forumul, chiar daca e evident ca nimeni din randul celor care formeaza comunitatea Iasi nu mai posteaza de ceva vreme. Intr-adevar, odata cu timpul, nivelul masinilor, al competitivitatii au crescut si orgoliile si au aparut fisuri in amalgamul asta. Dar intalniri se fac in continuare, si lumea se aduna, in acelasi loc, la aceeasi ora, doar ca sub alta umbreluta decat cea a 4T .
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 16:52   #2950
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Skimpy, nu te cunosc (pari un tip cel putin OK), dar am sa-ti raspund la intrebare, pentru ca a mai fost ridicata cu varii ocazii. Comunitatea 4T Iasi nu exista (din mai multe motive, unele destul de evidente). Locul ei a fost luat de cluburile auto din Iasi (cateva cu vechime si acte in regula, altele emergente). Relatiile dintre noi, cei care am format odata 4T Iasi, au ramas in mare neschimbate, fie ca unii sunt in CD, altii in OSMS, HPRT sau AMC. Se munceste in continuare la masini, se organizeaza in continuare curse, se leaga in continuare prietenii, etc. Forumul a ramas in ultima vreme apanajul copiilor sau celor care vor sa intre in comunitatea Iasi, dar in loc s-o faca pe viu, dand curs invitatiilor care au fost postate, prefera forumul, chiar daca e evident ca nimeni din randul celor care formeaza comunitatea Iasi nu mai posteaza de ceva vreme. Intr-adevar, odata cu timpul, nivelul masinilor, al competitivitatii au crescut si orgoliile si au aparut fisuri in amalgamul asta. Dar intalniri se fac in continuare, si lumea se aduna, in acelasi loc, la aceeasi ora, doar ca sub alta umbreluta decat cea a 4T .
Orgoliile nemăsurate, interesul financiar cât se poate de direct, concret şi opus intereselor pe care cu gura mare le trâmbiţau pe aici, al multora din cei care au fost de-a lungul timpului moderatori pe secţiunea Iaşi, faptul ca 4tuning acum organizează evenimente gigantice, niciodata făcute de cineva în România până acum, faptul ca a devenit un reper care poate fi orice, înjurat, scuipat, hulit, dar în niciun caz ignorat, totul la nivel naţional, a dus la separarea lucrurilor, şi într-adevăr, unele comunităţi locale s-au separat şi s-au puierdut pe drum de curentul mare. Cu timpul se vor schimba şi lucrurile astea, încet încet fiecare lucru are propria lui matcă.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 18:30   #2951
sonyc_me

Stage 3
 
sonyc_me's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 83
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

totul se uneste si chiar se mareste la evenimentele ce se luptqa multe cluburi sa le faca, pustii admira... altceva nu pot, nu au bani de masini, piese etc., dar sunt bine veniti sa faca poze, filmari , cine poate se da, odata sau de mai multe ori in functie de buget si masina.
sonyc_me is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 19:33   #2952
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

ADEVARAT GRAITI ! :P
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 07:42   #2953
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Orgoliile nemăsurate, interesul financiar cât se poate de direct, concret şi opus intereselor pe care cu gura mare le trâmbiţau pe aici, al multora din cei care au fost de-a lungul timpului moderatori pe secţiunea Iaşi, faptul ca 4tuning acum organizează evenimente gigantice, niciodata făcute de cineva în România până acum, faptul ca a devenit un reper care poate fi orice, înjurat, scuipat, hulit, dar în niciun caz ignorat, totul la nivel naţional, a dus la separarea lucrurilor, şi într-adevăr, unele comunităţi locale s-au separat şi s-au puierdut pe drum de curentul mare. Cu timpul se vor schimba şi lucrurile astea, încet încet fiecare lucru are propria lui matcă.

Din diverse motive ii dau dreptate si lui Radu (ZyZ) dar din diverse motive ii dau dreptate si lui Aleks!

4Tuning a fost locul unde ne-am nascut,unde am crescut,unde am copilarit si de unde am plecat spre maturizare!

Skympy poti urmari de la prima pagina a acestui topic denumit CAFENEA sa vezi cum au evoluat lucrurile...!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !

Last edited by CRyS`; 08-10-09 at 07:46.
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 07:55   #2954
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Orgoliile nemăsurate, interesul financiar cât se poate de direct, concret şi opus intereselor pe care cu gura mare le trâmbiţau pe aici, al multora din cei care au fost de-a lungul timpului moderatori pe secţiunea Iaşi, faptul ca 4tuning acum organizează evenimente gigantice, niciodata făcute de cineva în România până acum, faptul ca a devenit un reper care poate fi orice, înjurat, scuipat, hulit, dar în niciun caz ignorat, totul la nivel naţional, a dus la separarea lucrurilor, şi într-adevăr, unele comunităţi locale s-au separat şi s-au puierdut pe drum de curentul mare. Cu timpul se vor schimba şi lucrurile astea, încet încet fiecare lucru are propria lui matcă.
Aleks, face parte din natura noastra latina sa fim orgoliosi si mandri, insa ce-i drept, au fost cazuri cand s-a incalcat cu buna stire limita bunului simt. Motivul pentru care sectiunea Iasi e impaienjenita de ceva vreme este exact orgoliul sau grandomania celui mai longeviv moderator de pe sectiunea Iasi, fapt pe care sunt sigur ca il stii si tu. E foarte greu dupa o perioada in care lumea s-a retras incet de pe forum, scarbita de fitele unui moderator, sa se revina la conditia de inainte, mai ales in ideea in care in respectiva perioada, s-au purtat destule discutii cu 4T, de catre mai multi membri cu vechime ai 4T Iasi, fara nici un rezultat. In ce priveste partea financiara, te asigur ca din ce cunosc eu (si daca-mi e scuzata lipsa de modestie, stiu cine formeaza comunitatea Iasi) singurul interes material din ecuatia asta e reprezentat chiar de 4T, comunitatea Iasi fiind partasa doar cu pasiune, munca si participari sau organizari de evenimente. Nu huleste nimeni 4T (poate e noul sport national, dar noi n-am uitat niciodata de unde am plecat, si cine ne-a adus impreuna, chiar daca acum ne numim OSMS, CD sau HPRT), dar asa cum 4T merita respect pentru ca a fost liantul comunitatilor, asa si comunitatile locale merita respectul, atentia si ajutorul, cand e nevoie, pentru ca mentin in viata ceea ce se numeste 4T. Ori asta nu s-a prea vazut pe sectiunea Iasi a forumului, cu urmarile evidente. Comunitatea Iasi este daca nu cea mai puternica, cu siguranta printre cele mai puternice din Moldova, chiar daca asta nu se oglindeste pe forum. Nu ne-am pierdut de curentul mare, in schimb am gasit alt curs, care duce in aceeasi directie. Alta matca, cum bine ai spus si tu.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 09:49   #2955
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

ZyZ, cunosc şi eu bine situaţia, şi îţi dau dreptate în ceea ce spui. Deasemeni îmi menţin punctul de vedere, şi îl aprob şi pe al tău. Greşeli s-au făcut de ambele părţi, şi s-a mers pe încredere mult, cu rezultate dezastruoase de fiecare dată. E aproape un an, cred că nu greşesc, de când mă chinui să refac secţiunea Iaşi, cu rezultate mici, din păcate, datorate în primul rând imaginii pe care şi-a format-o fiecare despre toata povestea asta nefericită.
Eu unul sper că lucrurile se vor îndrepta, pentru că mare parte din ceea ce a deranjat membrii comunităţii a fost îndepărtat, iar dacă n-a fost, se pot găsi soluţii să fie de-acum înainte.
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -