Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-09, 15:36   #2311
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

1. Str. Spali Bahlui -drept si stang- nu sunt accesibile liniutelor. Asfatul este cu denivelari si multe alte gropi si guri de canal.
2. B-dul Chisinaului ca asa se cheama, nu va fi inchis in veci si pururi pentru asemenea manifestari pentru ca:
- e o sosea ce duce spre iesirea din Iasi, spre Vama Albita
- exista portiuni destul de scurte : B-dul Primaverii - CET Iasi; CET IASI-CARRI si FURI; CARRI si FURI - Mittal Steel si Mittal Steel - R.A.R. Portiunea B-dul Primaverii - CARRI si FURI poate fi inchisa si deviat traficul, dar portiunea CARRI SI FURI - R.A.R. nu poate fi inchisa si deviat traficu ca logistic e imposibil.

Cred ca si unii din voi (aici ma refer la ZYZ,SLIP,BAKAL si inca 2-3-4 persoane din fosta trupa) ati asistat la discutiile purtate de cei de la clubul motocicilistilor cand acum 2 sau 3 ani au incercat sa organizeze un eveniment pe portiunea CET IASI - CARRI SI FURI si le-a fost refuzat categoric propunerea de Primaria Iasi si Politia Rutiera Iasi.

O solutie ar fi asfaltarea "DRUMULUI HOTILOR" si pus la bataie, dar cine baga peste 10 milioane de euro in asa ceva? ...

Felicitari HPR, dupa 4 ani de abasenta a liniutelor (5 Iunie 2005 au fost ultimele curse legale organizate de 4Tuning si Luk Tuning) ati reusit voi.
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 16:02   #2312
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by crywolf View Post
Sprintul e sprint, liniuta e liniuta. La sprint concurezi cu cronomentrul, la liniute cu adversarul.
Vreau sa "explicitez" putin: prin liniuta eu ma refeream la sprint paralel necronometrat (pentru ca de obicei la liniutele spontane nu sta nimeni cu cronometrul).

Crys: ai dreptate cu denivelarile, uitasem ca e in valuri zona, eu ma gandeam strict la lungime, la latime si la posibilitatea devierii traficului.
Am incheiat va las sa discutati chestii serioase
__________________
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 16:20   #2313
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by HotWheels View Post
Slip, sprint paralel cronometrat se face, chiar daca termini al doilea pe pista, e posibil sa fi scos un timp mai bun fata de celalalt. Timpul se inregistreaza in momentul cand pleci, right? daca plec la 2 secunde dupa ala....
U get the point. :P
frate.. ma doare mintea.. Eu intrebam unde se tine sprint paralel nene.. asta intrebam! ce e asa greu? Stiam ca o sa fie sprint cronometrat si atat.. ce mare filosofie? De aia nu eram lamurit.. Unu zice ca o sa fie sprint cronometrat altu ca o sa fie paralel.. asta era ideea . Dar daca unu ma ia la misto si altu de prost..ce pot sa mai spun? decat ca va las pe voi sa discutati si eu sa nu va incurc. Nu aveam nevoie de explicatie cum se tine un sprint paralel cronometrat. stiam si eu dar ideea era cea de mai sus.. legata strict de ce faceti voi..intelegi?

Asta e problema cea mai mare cand discuti pe forumuri si din astea.. nu se intelege...

Bafta
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 16:30   #2314
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Pcat CRyS, mi se pare singura zona accesibila din Iasi.
PS : Buna aia cu CARI siFURI ) ) ) chair im itrebuia o doza deras zdraavan la ora asta )
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 16:55   #2315
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by HotWheels View Post
Slip, sprint paralel cronometrat se face, chiar daca termini al doilea pe pista, e posibil sa fi scos un timp mai bun fata de celalalt. Timpul se inregistreaza in momentul cand pleci, right? daca plec la 2 secunde dupa ala....
U get the point. :P
Cred ca Roax a explicat destul de clar ... sau poate ca nu.

Nu era ideea ca daca se da X cu Y, si X trece primul linia de sosire ar fi posibil pe baza timpului, ca de fapt y sa castige.

Ci ... daca se dau X,Y,Z,W ... se da x cu y si castiga x, iar x are un timp de 13 si y de 13.2. Dupa se dau Z si W si castiga w, iar ca timp W are 13.4 iar Z 13.6...

Rezulta ca in finala ajunge X cu W .... castiga X, cu 13.3, iar w are 13.4.

Clasamentul ar fi X. pe locul 1, Y pe locul doi, urmati de w si z.

Cum spunea Roax, este foarte echitabil sistemtul pentru cei ghinionisti, care chiar daca ar fi pe locul 2 ca performante, ar avea ghinionul sa cada din prima cursa cu locul 1 si sa fie eliminat, ajungand astfel ca pe locul 2 sa fie unul mai slab.

E clar acum?

Scuze ca m-am bagat in sectiunea asta, dar parca unii vorbeau de mere si altii de portocale.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 17:32   #2316
roax

Stage 2
 
roax's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 33
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Slip nu te enerva, pur si simplu discutau SI despre posibilitatea de a face undeva un 402 clasic,( liniutele cronometrate sau ba, paralele sau perpendiculare, ma rog , masa sa le pieptene) daca am gasi un spatiu sa la facem la modul clasic ,asa cum ne-am obisnuit sa arate ele.
Ceea ce reusim deocamdata am explicat cred eu destul de clar si se pare ca s-a inteles deja, mai ramine sa vedem daca vom putea pe viitor sa facem si acel mult ravnit 402.

Si cam ai dreptate ....unde dai si unde crapa..........
...........vai de dialogurile noastre............Tuna si ne aduna........

Sper ca s-a inteles pana la urma.

Last edited by roax; 12-05-09 at 17:37.
roax is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 17:53   #2317
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Nici un fel de suparare... sau de nervi Am discutat cu octav si pana la urma ne-am inteles.. Forumul .. nu stiu cum se face.. dar degradeaza discutia parca ) se lasa loc de interpretari si de "tonul" pe care il ai cand scrii ceva.. de parca as putea tipa cand scriu ))

s-a inteles pana la urma.. si era tocmai ceea ce spuneam si eu.. doar ca s-a inteles fix aiurea.. dar in fine. E bun ca se rezolva

bafta
slip is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 21:33   #2318
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Sometimes all that's needed is a woman's touch...sau post
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 21:58   #2319
NGKON

Stage 2
 
NGKON's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Vreau sa vin si eu pe la intalniri, din cate am auzit se fac vinerea in rond, la ora 21, dar... cand ajung acolo nu stiu incotro sa o apuc....sunt bisericute peste tot
NGKON is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 22:07   #2320
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Nu musca nimeni,din nici o bisericuta,curaj
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 22:14   #2321
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Stii cand, stii unde, noi suntem acolo in mare, cu totii. Si asta-i valabil pentru toti cei care posteaza. Hai mai cu tupeu !
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 03:31   #2322
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

.... aici.... se posteaza ... ..... pt iasi ? ....
....
....
eu sunt .... mai timid ...

nenea zī igrec zī ... tu ai bicilcleta tunata ?
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 08:47   #2323
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Cea mai tunnatta bicilcleta, mancacias. Neam de neamu' ei n-a vazut sofer ca mine
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 10:38   #2324
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

NGKON ..... lasa bisericutele ..... Rondul le cuprinde pe toate.
Si eu am avut retineri initial, dar adus de un prieten am vazut ca sunt baieti de nota 10 pe acolo.
Unde mai pui ca e cea mai buna cafea din Iasi , vorba unui amic, "multa si ieftina" ) )
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 18:41   #2325
NGKON

Stage 2
 
NGKON's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

crywolf, ti-e usor sa spui acum dupa ce ai iesit de cateva ori si ai cunsocut lumea, atunci sfatuieste-ma tu la care bisericuta sa ma indrept, unde sunt baieti de nota 10 si te intalnesc si pe tine, ca daca ma duc la un grup de oameni si aia nu au nici o treaba cu ce vorbim noi aici, iti dai seama in ce situatie ma pun)
NGKON is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -