Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-12, 18:09   #376
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Cu suspensia mea reglabia de cacao pe spate nu se lasa caruta deloc... am incercat si cu altele fk si degeaba ramaneau 7 cm pe spate intre aripa si roata si arata ca p+++ . Am gasit solutia.. nu stiu cat de buna) Arcuri sport presate pe spate... (altele nu reglabilele ) . Sper sa nu fuga cumva de acolo.. Am dat cate ture si se comporta bine :X:X:X . Acum se poate spune ca este cat de cat low... Urmeaza jantele cand sunt gata )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0311.jpg
Views:	80
Size:	1.20 MB
ID:	2434409   Click image for larger version

Name:	Photo0318.jpg
Views:	105
Size:	997.3 KB
ID:	2434410  
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
Old 17-05-12, 09:22   #377
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Vl-91-KpE View Post
Cu suspensia mea reglabia de cacao pe spate nu se lasa caruta deloc... am incercat si cu altele fk si degeaba ramaneau 7 cm pe spate intre aripa si roata si arata ca p+++ . Am gasit solutia.. nu stiu cat de buna) Arcuri sport presate pe spate... (altele nu reglabilele ) . Sper sa nu fuga cumva de acolo.. Am dat cate ture si se comporta bine :X:X:X . Acum se poate spune ca este cat de cat low... Urmeaza jantele cand sunt gata )
cum adica presate ? , te referi ca spirele nu mai au cursa intre ele ?
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 17-05-12, 10:47   #378
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Victor_WRC View Post
cum adica presate ? , te referi ca spirele nu mai au cursa intre ele ?
Adica spira de sus de tot este bagata in alta spira, dar nu atinge nicaieri . iar mijlocul unde este distanta cea mai mare intre spire este intact... este destul de elastic orcum , au fost castigati 2-3 cm... din spira de sus dar este tot "elastic " Am pus mai jos o poza inainte de reconditionare ) sa vezi despre ce vb.. daca te uiti atent spira de jos de tot este baga in interior , jos in poza.. ca partea aia mie imi vine sus pe masina ) .

edit : si o poza cu ale mele reglabile.. sa vezi diferenta )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0111.jpg
Views:	96
Size:	46.8 KB
ID:	2435037   Click image for larger version

Name:	Photo0311.jpg
Views:	70
Size:	1.20 MB
ID:	2435038  
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 08:28   #379
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Vl-91-KpE View Post
Adica spira de sus de tot este bagata in alta spira, dar nu atinge nicaieri . iar mijlocul unde este distanta cea mai mare intre spire este intact... este destul de elastic orcum , au fost castigati 2-3 cm... din spira de sus dar este tot "elastic " Am pus mai jos o poza inainte de reconditionare ) sa vezi despre ce vb.. daca te uiti atent spira de jos de tot este baga in interior , jos in poza.. ca partea aia mie imi vine sus pe masina ) .

edit : si o poza cu ale mele reglabile.. sa vezi diferenta )

interesanta improvizatia ta , dar stii noi in romania nu prea avem drumuri pentru low & fast cum vrei tu sa faci , nici macar pt gluma de vor unii sa o faca cu LOW & SLOW , repet, e interesanta improvizatia , dar asta nu iti poate afecta tinuta de drum sau in timp structura amortizoarele ? Repet , nu vreau ca postul sa se considere un misto, sau orice altceva, sunt decat opiniile mele . Daca voi ofensa pe cineva cu acest post este problema lui , mai ales daca se simte .
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 09:59   #380
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Victor_WRC View Post
interesanta improvizatia ta , dar stii noi in romania nu prea avem drumuri pentru low & fast cum vrei tu sa faci , nici macar pt gluma de vor unii sa o faca cu LOW & SLOW , repet, e interesanta improvizatia , dar asta nu iti poate afecta tinuta de drum sau in timp structura amortizoarele ? Repet , nu vreau ca postul sa se considere un misto, sau orice altceva, sunt decat opiniile mele . Daca voi ofensa pe cineva cu acest post este problema lui , mai ales daca se simte .
Nu cred... Telescoapele inca au cursa buna ca sunt si ele sport...( si mai scurte ) nu este o improvizatie de genul " arcuri sport pe telescoape stock , sau arcuri taiate pe telescoape stock cum fac unii... " In primul rand nu imi atinge roata pe nicaieri la gropi.. in aripa etc . Acum distanta intre roata si aripa este de 2.5 cm.. ceva de genul , am lasat masina doar pe telescop fara arc sa vad cat mai are cursa... si intra roata pana aproape sus de tot in aripa asta inseamna inca cativa cm buni... Mecanicul la care merg eu mi-a zis ca e cel putin de ajuns acum nu stiu ce sa zic... orcum asta sa fie singura problema ca se duc amortizoarele spate.... Ma gandesc ca pe fata unde este lasata mai multicel si nu stiu cat de lunga mai au telescoapele alea cursa... Cum de nu se duc asa de repede ? avand in vedere ca asa este proiectata suspensia sa o poti lasa-ridica la maxim si sa tina .
Legat de drumuri... Pai eu scot masina maxim o tura de centru... sau pe bulevard fac un MAXIM de 40 de km pe luna si asta doar prin oras ( in rest merg cu taxi ul lui tata.. consum mai mic.. inalta etc ) Plus ca au inceput sa asfalteze.. din oras nu ies cu ea deloc !
Legat de tinuta de drum.. e afectata rau de tot IN BINE ! Tigra are 700 fata si 400 spatele foarte foarte usor... Iti imaginezi cum facea cu suspensia stock pe curbe nu ? sau cel putin spatele... era jale . Acum chiar pot spune ca ma simt in siguranta pe orce curba.. nu mai caraie nimic Cel putin diferenta asta am observato eu . A.. si nu e chiar low , inca o pot folosi nu ating pe nicaieri cu ea
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 14:04   #381
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Multumiri lui KPE ca mi-a montat si mie condensatorul la subwoofer.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 14:24   #382
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Thumbs up Re: Ce ai facut azi la masina?

SEIBON CARBON BONNET
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_9073.JPG
Views:	64
Size:	426.0 KB
ID:	2436311   Click image for larger version

Name:	IMG_9087.JPG
Views:	77
Size:	531.3 KB
ID:	2436312   Click image for larger version

Name:	IMG_9086.JPG
Views:	76
Size:	453.0 KB
ID:	2436313  

Click image for larger version

Name:	IMG_9101.JPG
Views:	82
Size:	562.8 KB
ID:	2436314   Click image for larger version

Name:	IMG_9095.JPG
Views:	130
Size:	598.1 KB
ID:	2436315  
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 18:50   #383
frankie_let

Stage 5
 
frankie_let's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 509
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
SEIBON CARBON BONNET
doamneeee
frankie_let is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 00:37   #384
alexfaq

Stage 5
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 395
Member of:
[VW]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by frankie_let View Post
doamneeee
Sfideaza criza )))))))))
alexfaq is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 00:52   #385
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by alexfaq View Post
Sfideaza criza )))))))))
e criza de tabla, a inlocuito cu carbon ))
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 22-05-12, 14:23   #386
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Aproape oglinda.. nu am ajuns inca la 2.000 si nici polish lichid ) astazi sper sa pun cauciucurile pe ele...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0008.jpg
Views:	72
Size:	1.26 MB
ID:	2440794  
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
Old 22-05-12, 19:09   #387
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Bla bla...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0018.jpg
Views:	91
Size:	1.12 MB
ID:	2441153  
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
Old 23-05-12, 13:44   #388
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by alexfaq View Post
Jantele astea au buza ?)))))))))))))))
Mica si dragutza ) " bling bling " Merge si asa pana cand o sa sparg o banca.. si o sa imi permit sa umflu aripile sa aiba loc ceva mai mare de 7j... de la 16 in sus ) .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0024.jpg
Views:	81
Size:	1.10 MB
ID:	2441988  
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
Old 23-05-12, 15:58   #389
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Vl-91-KpE View Post
Mica si dragutza ) " bling bling " Merge si asa pana cand o sa sparg o banca.. si o sa imi permit sa umflu aripile sa aiba loc ceva mai mare de 7j... de la 16 in sus ) .
sa le stapanesti sanatos si ai grija la gropi si limitatoare , incearca sa-ti adaptezi masina la drumurile actuale , nu invers cum vad ca se intampla mai recent . Monster trucks are for Romania , ma rog in ultima vreme ar fi convenabila si o barca
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 23-05-12, 22:07   #390
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Victor_WRC View Post
sa le stapanesti sanatos si ai grija la gropi si limitatoare , incearca sa-ti adaptezi masina la drumurile actuale , nu invers cum vad ca se intampla mai recent . Monster trucks are for Romania , ma rog in ultima vreme ar fi convenabila si o barca
Mersi frumos . Ar trebui sa dai o tura , sa vezi cum sta pe curbe o masina lasata... La mine e destul de inalta) trec de orce groapa :P Orcum nu vede decat bulevard si ture de centru... pot sa o fac si barca eu fac un maxim MAXIM de 40 km pe LUNA )) asta in lunile bune.. e mai mult un hobby masina asta... sa am in ce sa investesc ( cand am )... si sa am ocupatie . Drumuri la tara.. sau cand am treaba... Merg cu Astra conum mic... suspensie moale etc...
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -