Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-11, 09:31   #46
dud.vl

Stage 3
 
dud.vl's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 149
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

eu nu o sa am probleme daca e sa merg fara centura, o port mereu, nu plec nicaieri daca nu o pun.. si deaia ziceam ca eu nu prea am cum sa-mi iau amenda pt centura )) chiar atat de mult trebuie sa explic?
dud.vl is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 09:33   #47
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

NU am inteles nimci din ce ai zis.....jur....))

http://www.spice-gold.ro/ recomand cu incredere daca vreti sa intelegeti ))
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 09:34   #48
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

e ok acum, dupa 4-5 mesaje s-a inteles ce voiai sa spui)
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 09:35   #49
dud.vl

Stage 3
 
dud.vl's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 149
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

Quote:
Originally Posted by KpE BuRn View Post
iti merge ) eu daca mai iau un advertisment scris.. la care orcum iti da 2 puncte.. raman pe dreapta.. ca am doua amenzi de 6 pt viteza... si una de 2 pt centura )
initial lui i-am dat reply cu ideea ca eu port centura mereu... in fine era si offtopic.. no matter
dud.vl is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 09:37   #50
dud.vl

Stage 3
 
dud.vl's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 149
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

trafy tu sti mai bine cum e cu astea eu nu cunosc .. (nu folosesc site)
dud.vl is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 16:55   #51
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

Quote:
Originally Posted by Patenonkel View Post
Intamplare nu foarte proaspata.....pe 2010: un anumit eu, cu un anumit motor neinmatriculat ies la plimbare pe republicii, un audi negru intra direct in fata mea se da jos si incearca sa puna mana p mine , insa fara succes, chiar domnul Oprescu in persoana....ghinion pt el, a doua zi, iesim din nou pe interex.....relax 210 pana in pasarela, intoarcem p linie dubla continuua, ne intoarcem, pe fiecare banda de mers iese cate un gabor,(ala gras cu mustatza, nu imi aduc aminte numele) se arata m**e se ridica pe o roata si pleaca cu 170....au incercat pana pe 4 benzi sa ma prinda impreuna cu multe alte echipaje pescuite din oras prin statzie....insa fara succes.

REZULTAT : 6 capete de acuzare= 4 procese la vl(1.8 ani cu suspendare)=> curtea de apel pitesti 3 procese.
Un sfat important! Respectati legea ca e mai ieftina decat avocatii si.......nu va faceti prieteni multi, ei va toarna!!!
V-am plictisit....
iti place si tie sa il alergi printre blocuri.....))))nu ma lasi sa dorm deloc
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 18:25   #52
VL-31-BOG
Dacia Driver

Stage 5
 
VL-31-BOG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 353
Member of:
[DACIA]
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

Oameni buni, in ziua de astazi, reprezinta infractiune daca mergi pe banda a 2-a , in Raureni, cu dacia, cu 70 Km/h ( limita maxima ).
Azi dupa-amiaza un nene militian, ( fomist, iesit la pescuit ) , ma opreste la biserica la Raureni.. k de ce merg eu pe banda a 2-a cu dacia, k asta nu e masina de banda a 2-a, k cad tablele dupa toate daciile, k nush ce nu mai au.. si se apuca sa`mi explice mie ca domne banda a 2-a sa o folosesc cand depasesc, sau cand ma incadrez sa fac stanga. Si sa o las libera in rest, pentru altii care merg la limita vitezei sau mai repede. Si l`am rugat sa imi arate filmarea si sa`mi zica cu cat am mers.. rezultat pe radar: 69 km/h ... aproape limita. dar deh domne, eu am dacie si nu am ce cauta pe banda a 2-a. dar militianul nu m`a lasat sa ii explic ca ma incadrasem sa fac stanga la 200 de metrii sa intru in peco la lukoil.. k nu am eu dreptul sa il intrerup pe el... In fine, dupa toate astea, ma " iarta " pentru ca sunt student !
Dar "cap de creta" ... crek nici cand a vazut filmarea pe radar nu a vazut ca aveam limita de viteza, si ce`mi zisese el ca pe banda 2 merg cei cu limita de viteza, cade din start.
Asta e POLITIA DIN ROMANIA ! Oricat ar incerca ei, daciile nu le vor scoate.. atata timp cat sunt in regula.. merg pe unde vreau eu..
Data viitoare sa invete sa respecte orice om, indiferent de rasa, culoare, varsta, caracter, si sa il lase sa vorbeasca.. a 4-a oara cand ma opreste polita in 3 ani de zile.. si nu au avut ce`mi face.. asa ca ... BAFTA LA PESCUIT domnilor MILITIENI !

Scuze de cacofonii si de greseli de scriere !
__________________
..:: DaCiA ::..
VL-31-BOG is offline   Reply With Quote
Old 29-10-11, 18:08   #53
dedealex

Stage 2
 
dedealex's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 31
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

mi-au luat permisu pentru depasirea vitezei cu peste 50km/h, poate am avut, nu aveam ochii pe vitezometru. Pot sa depun contestatie daca nu mi-au aratat dovada adica filmarea? Pot sa mai cer acuma desi la fata locului nu am facut-o verificarea metrologica pentru radar avand in vedere ca m-a luat din mers?

Mersi pentru raspunsuri.
dedealex is offline   Reply With Quote
Old 29-10-11, 19:49   #54
dog_sniper

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 52
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

Quote:
Originally Posted by dedealex View Post
mi-au luat permisu pentru depasirea vitezei cu peste 50km/h, poate am avut, nu aveam ochii pe vitezometru. Pot sa depun contestatie daca nu mi-au aratat dovada adica filmarea? Pot sa mai cer acuma desi la fata locului nu am facut-o verificarea metrologica pentru radar avand in vedere ca m-a luat din mers?

Mersi pentru raspunsuri.
Cu certitudine conteaza ce ai scris in PV-ul intocmit la fata locului.Daca ai scris ca nu ai obiectii nu mai ai ce face.Bafta.
In caz contrar sunt mai multe de contestat.Verificarea metrologica,ordin de servici pentru misiune pe sectorul de drum pe care te-a ars,imaginea in sine(captura poate sa nu fie clara) si nu in ultimul rand simplul fapt ca o contesti trebuie sa-ti dea permisul inapoi pana la hotararea judecatoreasca.nu prea se prezentau juristii lor,nu stiu cum o mai fi acum.

Last edited by dog_sniper; 29-10-11 at 19:54.
dog_sniper is offline   Reply With Quote
Old 30-10-11, 15:46   #55
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

A aparut cumva in Valcea un nou model de radar pe un Logan albastru inchis cu geamuri fumurii, neinscriptionat? Stiti ceva de el? Era vineri seara la Interex.
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 30-10-11, 15:49   #56
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

am trecut eu vineri seara pe la 11 asa p acolo si era LHK`u indreptat spre oras, dar ala e de cand lumea...
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 30-10-11, 15:52   #57
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

LHKu' se plimba de cateva zile bune prin oras ! Oricum zilele astea o sa fie multa garda peste tot , le au pus gand rau astora de conduc bauti !
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 30-10-11, 15:53   #58
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

mai sunt si alte masini in afara de LHK, logan Alb, Logan Rosu , etc
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-11, 16:15   #59
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

Da cu fata spre oras era cand am trecut eu, dar nu era filtru la Crystal sa opreasca. Eu n-am apucat sa-i vad numarul. Doar blitz-ul camerei. Apoi dupa ce am trecut a aparut si filtru la Crystal si oprea pe cei care veneau in oras si au fost prinsi.
__________________
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 30-10-11, 16:41   #60
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Amenzi si diferite sanctiuni in trafic

au pus si camere cu infrarosu la hidroconstructia langa pompieri, la arene pe partea cealalta de jandarmerie. din cate am inteles or sa puna si radare fixe in oras...de aia au scos limitatoarele...
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -