Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 02-08-10, 21:22   #241
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Accidente

Frateeee.am plecat de o saptaman si deja au inceput cascadoriile in Tulcea?.......nasol...sper sa nu mai fie victime......si toti sa aiba casco si sa nu fie vina lor.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 02-08-10, 22:39   #242
Express

Stage 5
 
Express's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 429
Member of:
[PEUGEOT]
[DAEWOO]
Default Re: Accidente

Am inteles ca un kia ceed parca s-a rostogolit la egreta acolo, mai multe nu stiu.
Express is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 09:55   #243
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Accidente

Accident spectaculos în centrul municipiului
Conducătorul unui Opel Omega pesemne că a ţinut dinadins să se cazeze sâmbătă la hotelul Egreta, dacă a ajuns în asemenea hal... sub scări.
Coborând cu viteză dinspre str. Babadag, tânărul V. Cristian a ratat curba la stânga din inter*secţia Păcii cu Babadag şi s-a oprit în scările de acces în hotelul Egreta. Din fericire, tânărul a scăpat nevătămat, dar de maşină, aşa cum se vede în imagine, s-a cam ales praful. Poliţiştii l-au pus să sufle în etilotest, dar la aparat a ieşit 0 alcool.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pz.JPG
Views:	203
Size:	20.8 KB
ID:	1595768  
__________________

Înscrie-te aici
În baze de date pentru toate mașinile rapide din Romania pe 1/4 mile

Geox` is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 11:19   #244
yitzack

Stage 5
 
yitzack's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 905
Default Re: Accidente

go vely go !!!
yitzack is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 13:11   #245
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Accident spectaculos în centrul municipiului
Conducătorul unui Opel Omega pesemne că a ţinut dinadins să se cazeze sâmbătă la hotelul Egreta, dacă a ajuns în asemenea hal... sub scări.
Coborând cu viteză dinspre str. Babadag, tânărul V. Cristian a ratat curba la stânga din inter*secţia Păcii cu Babadag şi s-a oprit în scările de acces în hotelul Egreta. Din fericire, tânărul a scăpat nevătămat, dar de maşină, aşa cum se vede în imagine, s-a cam ales praful. Poliţiştii l-au pus să sufle în etilotest, dar la aparat a ieşit 0 alcool.
ma rog...tot dupa fotografie...sa nu fii beat nu inseamna ca te da afara "desteptaciunea din casa", poate daca avea un pic de alcool ...da un pic, si-ar fi dat seama ca nu are subaru sti si ca drifturile ies mishto cu tractiune pe spate si ca 50 km/h sunt bunicei in oras!
__________________
"run Forest...run"
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 14:22   #246
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Accidente

Asta nu e ala cu cerc in far?
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 14:57   #247
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Accidente

Grav accident rutier pe E 87. Viteza excesivă a băgat în mormânt doi tineri

Tragedia rutieră s-a întâmplat joi seara, în jurul orei 19.00, pe E 87, la intrarea în pădurea Babadag dinspre Două Cantoane. Pe această porţiune de drum, un Audi A4, la volanul căruia se afla Denis Chiriac, gonea în mare viteză spre Babadag. Într-un moment de neatenţie, şoferul a scăpat limu*zina de sub control, a intrat pe contrasens şi s-a izbit violent cu partea laterală de un Renault de 3,5 tone care circula regulamentar din sens invers. Impactul a fost atât de violent încât şoferul de pe Audi, Denis Chiriac şi pasagerul de dreapta, Tudor Alexa, au murit pe loc, iar femeia aflată pe bancheta din spate a fost rănită şi transportată de urgenţă la spital.
Cercetările în cazul acestui grav accident rutier sunt în curs.

ps:era un baiat aici pe forum cu un ope omega...
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 10:35   #248
yitzack

Stage 5
 
yitzack's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 905
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by flmoise View Post
ma rog...tot dupa fotografie...sa nu fii beat nu inseamna ca te da afara "desteptaciunea din casa", poate daca avea un pic de alcool ...da un pic, si-ar fi dat seama ca nu are subaru sti si ca drifturile ies mishto cu tractiune pe spate si ca 50 km/h sunt bunicei in oras!
omega are tractiune spate...
yitzack is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 16:02   #249
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Accident spectaculos în centrul municipiului
Conducătorul unui Opel Omega pesemne că a ţinut dinadins să se cazeze sâmbătă la hotelul Egreta, dacă a ajuns în asemenea hal... sub scări.
Coborând cu viteză dinspre str. Babadag, tânărul V. Cristian a ratat curba la stânga din inter*secţia Păcii cu Babadag şi s-a oprit în scările de acces în hotelul Egreta. Din fericire, tânărul a scăpat nevătămat, dar de maşină, aşa cum se vede în imagine, s-a cam ales praful. Poliţiştii l-au pus să sufle în etilotest, dar la aparat a ieşit 0 alcool.
BAAA voi va dati seama daca a ajuns asa cand era treaz ... atunci daca ar fi fost beat unde ar fi ajuns ???????????????????????????
T-E-N is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 16:04   #250
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by T-E-N View Post
BAAA voi va dati seama daca a ajuns asa cand era treaz ... atunci daca ar fi fost beat unde ar fi ajuns ???????????????????????????
Glumesc ... oricui i se poate intampla, acum cine stie ce s-a intamplat . Astea sunt sanse de 0,5 la suta , el saracu incadrandu-se in aia 0,5 . Pacat , bine ca a scapat teafar si nu au fost nici alte victime !
T-E-N is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 23:08   #251
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Accidente

Asa se intampla cand dai taranului masina....nu vrea sa se desparta de ea nici macar in hotel....:P......oricum e de admirat curajul de care a dat dovada micul temerar ..........e de huiduit lipsa de skill a soferului.........e de huiduit faptul ca a crezut ca "pot s-o fac domle"..."eu is tare......is chilot".........intrebarea vine .....ce se intampla daca pe trotuar se aflaun in momentul ala o mama cu doi copii.....sau un tata cu doua mame....sau doi copii cu o verisoara?.........raspunsul....ii facea pateu "hame"....se lasa cu lumanari....carbune leganat....impachetari cu pamant galben......deci......nasol.Asa e cand se trezeste ricerul din tine......pun pariu ca in boxe urlau manelele la maxim.......chiar si cu fundu in sus...ca avea antishock 50 de secunde......la cd.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 10:51   #252
yitzack

Stage 5
 
yitzack's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 905
Default Re: Accidente

Cate presupuneri se fac la fiecare accident, adevarate regizari. Cristi (cel in cauza) imi este prieten bun. In momentu ala, omu mergea la munca, nu sa pus problema de dat in spectacol pe fondul manelelor duduind in boxe sau chestii de genul asta. Problema a fost neadaptarea vitezei la virajul respectiv, a fugit curu masinii, botu sa intors spre masinile de pe contrasens ce asteptau la semafor si decizia din momentu ala a fost "mai bine fac eu o vizita la hotel, decat altii 3-4 pe la serviceuri" si in consecinta a luat dreapta de volan si a ciupit gazu. Nu contest lipsa de skill, pentru ca se putea readuce masina pe sensul de mers..presupuneri sunt multe..parerea mea, bravo soferului pentru decizia pe care a luato pe moment, fata de multi "raceri" care in cazuri de fata se opresc in cine stie cate masini sau pietoni, pierzandu-se la volan.

Last edited by yitzack; 07-08-10 at 10:53.
yitzack is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 12:32   #253
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Accidente

Nu e nimic de laudat aici.....dimpotriva....."decat 3 in service-uri ...si asigurare care se ocupa de asta......mai bien 2-3 la cimitir....ca mai scapam de ei,da-i dreq!!!"...........e rau ca sa intmplat.....dar asta e....bine ca a iesit numai cu atat......toata lumea e de acord ca se putea mult mai mult si mult mai rau. Oricum locul nu e de dat viteza....toata lumea stie.......nu e de facut drift.......sa intrii cu viteza in curba aia ,mai ales cand stii ca esti ananas la volan.........e inconstienta.Acum ceva timp a mai fost un baiat cu un BMW care a avut o tentativa de a darama Egreta.......nu i-a iesit.....dar macar el a fost foarte hotarat.....a dat cu ea de toti peretii....dauna totala.NU da-ti cu pietre.....e parerea mea.....
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 11:24   #254
yitzack

Stage 5
 
yitzack's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 905
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Nu e nimic de laudat aici.....dimpotriva....."decat 3 in service-uri ...si asigurare care se ocupa de asta......mai bien 2-3 la cimitir....ca mai scapam de ei,da-i dreq!!!"...........e rau ca sa intmplat.....dar asta e....bine ca a iesit numai cu atat......toata lumea e de acord ca se putea mult mai mult si mult mai rau. Oricum locul nu e de dat viteza....toata lumea stie.......nu e de facut drift.......sa intrii cu viteza in curba aia ,mai ales cand stii ca esti ananas la volan.........e inconstienta.Acum ceva timp a mai fost un baiat cu un BMW care a avut o tentativa de a darama Egreta.......nu i-a iesit.....dar macar el a fost foarte hotarat.....a dat cu ea de toti peretii....dauna totala.NU da-ti cu pietre.....e parerea mea.....
Eu nul laud si din cate stiu nu a fost intentionata reprezentatia. A fost graba. Baiatu cu Bmwu parca murise daca imi amintesc bine...
yitzack is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 14:01   #255
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Accidente

No way.....murise pe moment poate.....mai tarziu era ok....ca doar am fost la bere cu el.....in orice caz accidentele au fost similare ca idee.....amandoua au avut la baza neadaptarea vitezei pt curba respectiva......si totusi tind sa cred ca e din cauza unui semafor care te anunta cate secunde de verde mai ai...si esti tentat sa "ii dai blana".........fara sa constientizezi ca "vine cuuuurbaaaa!!!!".......ca o scurta paranteza.....in germania sunt semafoare care te anunta venirea verdelui printr-un portocaliu.......numai bun de incordat si plecat glont.......la fel si pt rosu.....portocaliu si pe urma rosu.....la noi din cate stiu e 54321...rosu.....54321 verdeee.......Cred ca am vorbit prea mult.....ati inteles ideea
mikafly is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -