12-09-08, 00:29
|
#481
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 4
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Toyota]
|
Re: Masina mea
Toyota Celica vs Subaru Impreza STI ... pareri ... cine pe cine face
|
|
|
12-09-08, 01:21
|
#482
|
|
Renault Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of: [RENAULT]
|
Re: Masina mea
aici e MASINA mea nu CURSE ! si chira si asa .. STI clar .... doar ca daca te-ai dat cu cine cred eu, nu e STI --- are 150cp ca si tine
|
|
|
12-09-08, 02:33
|
#483
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 4
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Toyota]
|
Re: Masina mea
cum sa nu fie STI ? stiu ca la cai suntem egali dar eu am greutate mai mica...insa el are si 4X4 eu cred oricum ca o sa fie strans . Gata mutam discutia la curse
|
|
|
12-09-08, 11:50
|
#484
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Mitsubishi] [Anonymous Motorsport ]
|
Re: Masina mea
Quote:
Originally Posted by T-E-N
cum sa nu fie STI ? stiu ca la cai suntem egali dar eu am greutate mai mica...insa el are si 4X4 eu cred oricum ca o sa fie strans . Gata mutam discutia la curse 
|
Ba!  Sti-ul e 4x4 Turbo, 300+ cp. Subaru lui andrei e un motor atmosferic.
|
|
|
12-09-08, 12:21
|
#485
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 4
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Toyota]
|
Re: Masina mea
am fost mintit
|
|
|
12-09-08, 13:58
|
#486
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [A.C.S. Speedline Motorsport]
|
Re: Masina mea
Quote:
Originally Posted by T-E-N
am fost mintit 
|
Iti dai seama ce tare ar fi fost Celica ta daca cu 140 de cai se tinea "strans" de un STI de 300 de cai?.....era foarte tare.......dar din pacate .........
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant Imi deschid bordel!!!
|
|
|
13-09-08, 00:56
|
#487
|
|
Delta Racing Crew Member
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [DACIA] [Delta Racing Crew] [VW] [Opel]
|
Re: Masina mea
Last edited by SEJ; 13-09-08 at 00:59.
|
|
|
13-09-08, 23:54
|
#488
|
Stage 1
Join Date: Mar 2008
Posts: 19
|
Re: Masina mea
Lasa ca vb cu naiman sa lipeasca STI pe masina!si nu uitati nu va duceti la service unde pe poarta scri mare URLUIALA,cunoscatorii stiu.
|
|
|
14-09-08, 12:48
|
#489
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 4
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Toyota]
|
Re: Masina mea
Dar din pacate ce fly ? pentru un motor aspirat de 1.8 150 de cai sunt indeajuns...ca sa nu mai vb de cea de 192 .
Last edited by T-E-N; 14-09-08 at 12:49.
Reason: completare
|
|
|
14-09-08, 22:57
|
#490
|
|
Delta Racing Crew Member
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [DACIA] [Delta Racing Crew] [VW] [Opel]
|
Re: Masina mea
Quote:
Originally Posted by T-E-N
Dar din pacate ce fly ? pentru un motor aspirat de 1.8 150 de cai sunt indeajuns...ca sa nu mai vb de cea de 192 .
|
143 de cai nu sunt de ajuns pentru a putea spune --toyota celica vs subaru impreza STI--  ... si de cea de 192cp ce vrei sa zici ca zboara? trage mai bine ca asta logic,dar tot foarte,foarte departe este de STI este
Last edited by SEJ; 15-09-08 at 18:06.
|
|
|
16-10-08, 15:44
|
#491
|
 Stage 4
Join Date: Feb 2007
Posts: 224
Member of: [PEUGEOT]
|
Re: Masina mea
Salutare, se supara careva daca imi pun si eu masinuta pe aici? M-am trezit cam tarziu, dar mai bine mai tarziu decat niciodata. Majoritatea ma cunosc, ma cheama Liviu, am un peugeot 307 hdi, 110 cp, full. Modificari aduse: statie, subwoofer, folie si jante. Doar o poza am pt moment.
|
|
|
17-10-08, 09:06
|
#492
|
 Stage 4
Join Date: Feb 2007
Posts: 224
Member of: [PEUGEOT]
|
Re: Masina mea
Bine nu are piele. Da de ce intrebi de curiozitate?
|
|
|
17-10-08, 11:03
|
#493
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [A.C.S. Speedline Motorsport]
|
Re: Masina mea
Deci Liviu ai grija ce afirmi....ca nu e full.....nu ai catei pe polita in spate....nu ai spinnnere.....nu ai ou kinder pe antena.....si presuri type-r
|
|
|
17-10-08, 13:15
|
#494
|
 Stage 4
Join Date: Feb 2007
Posts: 224
Member of: [PEUGEOT]
|
Re: Masina mea
O sa am grija de acum ce afirm. Dar spre curiozitatea ta, Eugene, iti pot da o oferta ca am lucrat la peugeot sa vezi ca in 2005 de cand e masina, in afara de pielea care nu o are nu erau senzori de parcare, trapa, neoanele de discoteca pe care le vrei u la interior si sistemul audio pe care l-am facut eu cum trebuie apoi, toate astea nu erau la dotari optionale.
Last edited by liviu01kgb; 17-10-08 at 13:19.
|
|
|
17-10-08, 13:28
|
#495
|
 Stage 4
Join Date: Feb 2007
Posts: 224
Member of: [PEUGEOT]
|
Re: Masina mea
Quote:
Originally Posted by Eugen_TL
bine atunci voi pune niste poze cu masina dar asta cand ajung in tulcea pe miercuri undeva!
precizez ca masina e luata din franta la terminare de leasing (2 ani),toate reviziile la zi la renault,carte service si arata impecabil,55000km ...... mici ciupituri de la pietricele dar ies la polish sigur
|
Iar daca vrei sa faci bascalie.......ce inseamna la tine "arata impecabil....mici ciupituri de la pietre" care iti garantez ca nu ies la polish. Dar spre linistea ta o sa caut in dictionar ce inseamna impecabil si o sa te anunt daca zice ceva de ciupituri de la pietre. Fara suparare.
|
|
|
|
|