04-12-07, 22:08
|
#286
|
Stage 2
Join Date: Aug 2007
Posts: 73
|
Re: Masina mea
Cam asa ar arata hayonul dupa ideea ta .... nu? Atentie la detalii!
|
|
|
04-12-07, 22:29
|
#287
|
|
Renault Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of: [RENAULT]
|
Re: Masina mea
cine a zis ca TUNINGUL e ieftin ?  implica multe ! acum depinde de ce vrei tu .. o masina buna normala sa te tina ? sau una la care sa intervii tot timpul cu ceva nou ... dar BANUL ne tine pe toti
|
|
|
05-12-07, 14:43
|
#288
|
Stage 2
Join Date: Aug 2007
Posts: 73
|
Re: Masina mea
Ma, sper ca nu te-am suparat ca te-am contrazis un pic dar dupa cum bine stii cam toate pleaca de la bani si de la un gram de vointa.
Vointa este dar ne limitam deocamdata la cati bani avem.Cu timpul cred ca lucrurile vor sta altfel...Cine nu-si doreste o masina pe placul inimii?
|
|
|
06-12-07, 14:00
|
#289
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of: [Moderators] [AUDI]
|
Re: Masina mea
Eu personal in momentul de fata nu i-as face nimic la masina,dar nimic , nici macar o foloe ... poate ma sucesc la primavara si pun una foarte deschisa ..... as umbla doar la motor
__________________
2009 Audi A4
|
|
|
09-12-07, 20:11
|
#290
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [A.C.S. Speedline Motorsport]
|
Re: Masina mea
Quote:
Originally Posted by sorynel
Mai nenea Eugen...fa si tu o comparatie de pret si vezi care merita in final...:
-fac motorul actual cap coada cu toate piesele noi si printre cele mai bune si am la final un motor aproape nou in afara de bloc(toate astea cu manopera inclusa)
-cumpar motor sh de Opel si-l montez pe masina ca in final sa am un motor...tot sh...si la fel cu manopera...
Ce crezi ca realizez si cam care-i diferenta de bani?!
Eu inteleg cam ce vrei sa zici dar te gandesti inainte la doua aspecte:
ce realizezi si cat costa!?
|
Iti vand eu un motor de Kadett GSI 2.0 8v ..c 20 seh...are vreo 130 si ceva de cai spre 140.Motor +cutie+parte electrica completa +bord LCD care vine la fix pe Cielo si arata criminal,si toate accesoriile pt montare si pornire exemplara.
Pret 20 mil negociabil in limita bunului simt.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant Imi deschid bordel!!!
|
|
|
10-12-07, 05:27
|
#291
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Mitsubishi] [Anonymous Motorsport ]
|
Re: Masina mea
Quote:
Originally Posted by sorynel
Ma, sper ca nu te-am suparat ca te-am contrazis un pic dar dupa cum bine stii cam toate pleaca de la bani si de la un gram de vointa.
Vointa este dar ne limitam deocamdata la cati bani avem.Cu timpul cred ca lucrurile vor sta altfel...Cine nu-si doreste o masina pe placul inimii? 
|
C20XE. 160 cp. lcd, montaj, undeva pe la pretul................
il ai pe privat
P.s...... flyule....SEH-urile nu au 115 cai? sau ma insel eu? poate vorbesti de un SEH chipuit.......eu de un XE impecabil
__________________
|
|
|
10-12-07, 07:44
|
#292
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [A.C.S. Speedline Motorsport]
|
Re: Masina mea
Nu stiu sigur daca e SEH....e de pe un Kadett GSI cu axa schimbata si trage rau....
|
|
|
10-12-07, 08:15
|
#293
|
|
Delta Racing Crew Member
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of: [Delta Racing Crew]
|
Re: Masina mea
 douzeci de milioane un motor gsi? pai daca era asa de usor si la mine la oltcit ...imi faceam racheta...fara frane!
|
|
|
10-12-07, 10:35
|
#294
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Masina mea
Pe langa motor mai trebuie schimbate si altele..Frane,in primul rand,ca sa opresti herghelia,suspensii plus ranforsari ale caroseriei sa nu se rupa in 2!Nu stiu daca tine un Cielo normal la 160 cai...
|
|
|
10-12-07, 12:30
|
#295
|
|
Delta Racing Crew Member
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of: [Delta Racing Crew]
|
Re: Masina mea
cred ca exagerezi cu modificarile...poate ceva frane in plus..dar 160 cai nu inseamna prea mult pentru modelul sport de cielo.
|
|
|
10-12-07, 14:35
|
#296
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Mitsubishi] [Anonymous Motorsport ]
|
Re: Masina mea
Quote:
Originally Posted by flmoise
cred ca exagerezi cu modificarile...poate ceva frane in plus..dar 160 cai nu inseamna prea mult pentru modelul sport de cielo.
|
Iar tu cred ca nu stii ce poate face motorasul asta de 160 de cai  Ce-i drept, nu este obligatorie schimbarea sistemului de franare insa nici contraindicata ideea......
|
|
|
10-12-07, 19:03
|
#297
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 322
Member of: [RENAULT] [Toyota]
|
Re: Masina mea
Parerea mea e k franele sunt esentiale, oricum motorul e mult mai greu si daca mai esti cu vreo 2 oameni in masina pe la 140/h sigur santzu e al tau cu franele stock...parearea mea...
|
|
|
10-12-07, 20:55
|
#298
|
|
Delta Racing Crew Member
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of: [Delta Racing Crew]
|
Re: Masina mea
eu cred ca motor mai puternic inseamna schimbatul placutelor de frana mai des nu neaparat are legatura cu greutatea cu 100 kg mai mare!(ma gandesc eu).
|
|
|
14-12-07, 11:03
|
#299
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [A.C.S. Speedline Motorsport]
|
Re: Masina mea
Cred ca un motor mai puternic inseamna schimbarea (upgradarea) sistemului de franare.E logic ......putere mai mare...frane mai mari....
Deci....cu un motor de 150 de cai pe Cielo si cu frane stock......tre sa mergi cu grija.....franele vor obosi mai repede....intreaga caroserie va fi supusa unui efort mai mare.......din nou e logic..........150 nu e chiar atat de mult....dar nu e nici putin pt o masina cu tractiune fata facuta artizanal,lipsa de aderenta va fi la ea acasa pe trepte mici,masina nu va pune puterea jos cum ar trebui.Sa nu mai vorbim daca pastrezi faimoasele roti pe 13' cu cauciucuri de 175........vei avea un veritabil polizor f spectaculos la plecare....cu fum mult.....si fara inaintare.
Deci....consider ca pt Cielo....fara alte modificari. se preteaza motorul de 2.0 de 130 de cai.Inca un plus....e ca arata la fel ca cel de Cielo.(nu e reclama)
|
|
|
04-02-08, 13:38
|
#300
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Masina mea
On topic!
Mici updateuri la baragladina mea:
|
|
|
|
|