Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 02-08-08, 12:02   #511
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Si aici sunt puzderie de motoare dar oamenii la fel, dezbinati. Singura chestie care-i leaga cat de cat e plimbatul. Asta nu se poate aplica soferilor de masini. Imi povestea un amic cu motor ca a fost la Tg Secuiesc, azi trebuia sa fie la Brasov dar e o chestie in familie. Ce face acolo? Bea, bea, bea, mananca putin si iarasi bea pana nu mai poate. Asculta muzica si face tampenii. Deci tot oameni ca noi sunt si ei, doar ca dintr-un motiv sau altul sunt mai "destepti".

Ce are Tulcea si mai are doar Galatiul si Braila? Peste nene . Nu e nicio balta, cherhana, lac de pescuit sportiv, cu ingradire, unde se poate vorbi si organiza o cupa a cluburilor la pescuit sportiv ca eveniment principal? Se face un bors pescaresc la comun seara, se sta la cort si se vorbeste de masini. Luati intrare pentru ca mintea romanului asociaza pretul cu, calitatea. Astfel se acopera parte din cheltuieli, desi daca balta se negociaza frumos altele nu prea mai vad. Un magazin doua sa acopere partea de cupe la concursul de tuning si aia e. De ce sa-l duci pe munte la Mahomed cand natural e sa-i duci pe Mahomezi la munte, unde muntele e locul vostru ales pentru desfasurare?! Anul trecut la 4tuning fever cum a fost? S-a gasit locul, au venit oamenii. De ce? Ca era mare si faceau baie. In rest, orice s-a intamplat acolo se putea intampla oriunde in tara. E foarte simplu. Ce va trebuie este mediatizare. Locala (imprimati pe hartie lucioasa niste flyere ca la tipografie va rupe), nationala prin alte situri, anuntati cluburile etc. Ganditi-va si la activitati specifice gen trasul ala cu sfoara, alergatul in saci etc. . Nu conteaza ca nu au legatura cu masinile. Conteaza ca se desfasoara cu soferii acestora.
Cat despre liniute, daca nu sunt masini in Tulcea e mai ieftin sa mergeti in alte locuri sa va dati decat sa organizati la voi in scopul asta. Altfel, se iese in gaura mare.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 03-08-08, 11:08   #512
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Despre organizarea vreunui eveniment gen cursa,burn sau alte minuni nici nu se pune problema,din 2 motive...nu exista un loc in care sa se poata desfasura asa ceva,......si 2....toti cei care se ocupa de conducere si care pot lua decizii,sunt niste comunisti feroce.Nici nu vreau sa imi imaginez figura si expresia primarului cand va auzi din partea unui grup de entuziasti ca v-or inchiderea unei strazi pt cateva ore intr-o zi de Duminica.Din partea politiei cred ca sprijin ar fi...mi sa punctat d emulte ori chestia asta.Problema mare este la primarie sau consiliu judetean.....nu stiu care se ocupa exact de autorizatie.Loc pt o cursa de accelerare ar fi ...pe o portiune centrala de la moara inspre casa cartii...are mai mult de 400 de m.....si e ultracentral.Si bineinteles pe aeroport.....unde ne lovim de un mare director...si de echipamentul de balizaj(nou ce-i drept)....si de o taxa exorbitanta........Depre sponsori nu mai vreau sa vorbesc....pt ca nu sunt.... sau daca sunt....sunt prea imbecili ca s ainteleaga fenomenul.....ei doresc o publicitate rapida si ieftina.....
Deci.......o sa mia treaca ceva timp pana cand o sa se poata face ceva cum trebuie in Romania...nu numai in Tulcea.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 03-08-08, 12:53   #513
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Cei drept numarul masinilor modificate in Tulcea le poti numara pe degete!
Cum zice Tata Tulcea e capat de tara nu prea ai ce face aici!
La nori sponsori?Clubul Delta Tulcea e de vanzare 107 mil de euro si nu il ia nimeni!nu cred ca se poate vb de sponsori la noi!
Am auzit ca nici la Constanta acum nu au fost masinislab detot!
107 milioane ? 107 mii...si se pare ca nu ii trebuie nimanui , dc nu il iei tu ?
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-08, 23:11   #514
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Quote:
Originally Posted by obrazNICK View Post
107 milioane ? 107 mii...si se pare ca nu ii trebuie nimanui , dc nu il iei tu ?
Cred si daca ar fi la 10 mii....tot nu s-ar vinde .....si pretul ar fi mult prea exagerat........sa fim realisti....valoare.....zero.Dar s anu vorbim pe un forum automobilistic despre "sportul rege" in incultura.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 13:41   #515
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

cine stie o firma de reparatii aer conditionat sa imi zica si mie....
mor de cald....
vreau....freon
pls. poate reusiti sa mi dati si mie niste relatiii....
astept
flmoise@yahoo.com
__________________
"run Forest...run"
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 19:40   #516
KAB

Stage 5
 
KAB's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 322
Member of:
[RENAULT]
[Toyota]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Quote:
Originally Posted by flmoise View Post
cine stie o firma de reparatii aer conditionat sa imi zica si mie....
mor de cald....
vreau....freon
pls. poate reusiti sa mi dati si mie niste relatiii....
astept
flmoise@yahoo.com
Vino la Giva pe Spitalului, poate te rezolva baietii...
KAB is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 18:24   #517
KAB

Stage 5
 
KAB's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 322
Member of:
[RENAULT]
[Toyota]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Fleicitari lui Fly, primu om din TL, asa de incurajare si ca sa-ti creasca si inimioara! La mai multe articole!!!

Last edited by 4TuningRO; 22-08-08 at 18:48.
KAB is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 18:30   #518
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Quote:
Originally Posted by Alecu_2fast View Post
Fleicitari lui Fly, primu om din TL, asa de incurajare si ca sa-ti creasca si inimioara! La mai multe articole!!!
Ms man....sa speram ca ne vedem...din revista....pe la jumate.....ca nu indraznesc sa zic mai in fata..(ma refer la inceputul revistei...sau pe coperta)..sunt altii care merita locurile alea.

Last edited by 4TuningRO; 22-08-08 at 18:48.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 19:05   #519
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

intradevar FELICITARI pt aparitie..desi sincer sa fiu nu cumpar revistele noroc de alecu
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 20:02   #520
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Oricum, felicitari si de la mine, si daca e ceva de votat ca sa urci in clasament (cu toate ca stiam ca depinde doar de juriu) dai un mass si sarim cu voturile pe tine!!! SUCCES!!!

Last edited by 4TuningRO; 22-08-08 at 18:46.
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 17-08-08, 13:47   #521
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Felicitari FlyLa cat mai multe apariti.
Alecu_2fast Poate sa ne scanezi si noua articolul
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 22:59   #522
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Mister Grand_turbo, se poate sa ne spui si noua cine esti? Ce masina conduci, asta pt cei care nu au auzit inca de tine...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 23:33   #523
grand turbo

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 19
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

conduc un logan pick up 1.6 b-84-zsl si baietii imi zic cubanezu ma stii d-l world rallye car
si credema ca au auzit TOTI de mineintreabal pe vip mause
grand turbo is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 09:15   #524
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Quote:
Originally Posted by grand turbo View Post
conduc un logan pick up 1.6 b-84-zsl si baietii imi zic cubanezu ma stii d-l world rallye car
si credema ca au auzit TOTI de mineintreabal pe vip mause
Iar ai facut cheta de 1 Leu prin cartier sa-ti iei juma' de ora la internet cafe?

)))))))))))))))))))))))))))))))))
MauS is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 09:23   #525
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Quote:
Originally Posted by grand turbo View Post
conduc un logan pick up 1.6 b-84-zsl si baietii imi zic cubanezu ma stii d-l world rallye car
si credema ca au auzit TOTI de mineintreabal pe vip mause
Acu te stiu, si sunt sigur ca toti au auzit de tine ...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -