Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-10, 19:00   #31
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Da, a fost foarte frumos, o cursa reusita. Felicitari tuturor implicati in organizare si felicitari si participantilor pentru show'ul oferit.
Intr-un fel si ploaia de pe final a fost buna la ceva... a mai alungat cativa din taranusii despre care vorbeste Eugen mai sus
Mai multe poze in curand..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	100_5748.JPG
Views:	395
Size:	522.5 KB
ID:	1460844   Click image for larger version

Name:	SPM_A2238.jpg
Views:	417
Size:	283.9 KB
ID:	1460875  

Last edited by Brian; 09-05-10 at 19:22.
Brian is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 19:10   #32
TL01VOL

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 10
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Quote:
Originally Posted by Brian View Post
Da, a fost foarte frumos, o cursa reusita. Felicitari tuturor implicati in organizare si felicitari si participantilor pentru show'ul oferit.
Intr-un fel si ploaia de pe final a fost buna la ceva... a mai alungat cativa din taranusii despre care vorbeste Eugen mai sus
Mai multe poze in curand..

CORECT ACASA CU TARANEII.....
CE TIMPI ATI SCOS BAIETI?
TL01VOL is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 19:24   #33
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Cand mergi sa te relaxezi,faci abstractie de timp,arunci ceasul si inchizi telefonul,ca sa te poti deconecta total...... ..asadar, fara timpi
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 22:33   #34
TL01VOL

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 10
Wink Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Cand mergi sa te relaxezi,faci abstractie de timp,arunci ceasul si inchizi telefonul,ca sa te poti deconecta total...... ..asadar, fara timpi
da frate ai dreptate....................da-i dreq de timpi:P
totul e de relaxare.......................................... ..........
TL01VOL is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 22:37   #35
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

nu a mers sistemul de cronometrare, si a inceput totul la 12, si s-a mers pe sistem piramidal... si daca nu ar fi fost minunatiile alea de masini ar fi fost un fiasco tinand cont de cum a fost sistemul de intrare pe pista, unii s-au dat la antrenement de 8-9 ori si altii doar o data... dar pt ca au fost la un loc 2 viper, 2 997, Skyline R32, BMW TURBO (vreo 7-, 350z turbo, GTR, M6, M3-uri, nu in ultimul rand RS6 ( wow ce masina) a fost foarte frumos si a meritat sa stai in ploaie sa te uiti... a meritat fiecare banut, chiar daca drumul din C-ta pana in TL este oribil si taxa cam mare pt 3 liniute pe care le-am dat, a meritat...
Asteptam sa vedem ce se intampla la Urziceni...
__________________
My signature!
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 22:44   #36
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Quote:
Originally Posted by Insanity View Post
nu a mers sistemul de cronometrare, si a inceput totul la 12, si s-a mers pe sistem piramidal... si daca nu ar fi fost minunatiile alea de masini ar fi fost un fiasco tinand cont de cum a fost sistemul de intrare pe pista, unii s-au dat la antrenement de 8-9 ori si altii doar o data... dar pt ca au fost la un loc 2 viper, 2 997, Skyline R32, BMW TURBO (vreo 7-, 350z turbo, GTR, M6, M3-uri, nu in ultimul rand RS6 ( wow ce masina) a fost foarte frumos si a meritat sa stai in ploaie sa te uiti... a meritat fiecare banut, chiar daca drumul din C-ta pana in TL este oribil si taxa cam mare pt 3 liniute pe care le-am dat, a meritat...
Asteptam sa vedem ce se intampla la Urziceni...
Vina pentru instalatie imi apartine in totalitate, nu se mai pune problema de functionare pt urmatoarele etape. Revin cu detalii.
MauS is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 23:12   #37
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Quote:
Originally Posted by Insanity View Post
nu a mers sistemul de cronometrare, si a inceput totul la 12, si s-a mers pe sistem piramidal... si daca nu ar fi fost minunatiile alea de masini ar fi fost un fiasco tinand cont de cum a fost sistemul de intrare pe pista, unii s-au dat la antrenement de 8-9 ori si altii doar o data..
Doar pt ca va imbulzeati ca oile si ati inceput sa injurati oamenii ce dirijau masinile ,nu stiu cat de bine te'ai fi descurcat tu..A fost prima etapa organizata in totalitate de Delta racing crew, deci nu cred ca oamenii aveau o experienta f. mare.Spectatori tarani de'a dreptul ,numai cunoscatori,foarte putin bun simt..in rest a fost foarte frumos..
kenzor is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 23:18   #38
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Daca ar exista bani, o etapa dupa mine ar trebui sa arate in felul urmator: Fiecare participant, sa-si aduca o lista cu amicii sai pe care ii vrea alaturi, acestia platind o suma modica de 10 ron sa zicem, organizatorii sa aduca pe lista pe cine doresc ei , o lista cu pasionati de pe forumurile auto... gen sa fie O FAMILIE... oameni care stiu ce inseamna respectul, care apreciaza ce se face si oameni care nu vorbesc sa se afle in treaba, nu sar garduri si nu se comporta ca la stadion. Pt restul care nu fac parte din nici o lista, 50 ron biletul --- cu siguranta taranul nu va plati 50 ron pt ca nu e pasionat, si considera ca nu merita.

La un astfel de eveniment sunt multi care n-au ce cauta si care strica tot.
Cine nu respecta organizatorii si nu fac ce spun ei, un cartonas galben, la al2lea OUT de pe PISTA.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 23:21   #39
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Foarte corect ce spui, dar au fost si oameni foarte amabili , care au stiut sa explice problema si le'au fost rezolvate toate treburile..Fair-play-ul a dominat pe pista !
kenzor is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 02:26   #40
rmircea59

Stage 1
 
rmircea59's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 20
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

eu nu inteleg 2 lucruri
1.de ce nu s'au facut premieriile dupa ce se terminau toate cursele,sa fie puse masinile la loc de cinste si etc si soferi langa ele.
2.unde e duba aia de mancare,ca mi'a fost tare dor de ea azi (
3.pacat ca nu au fost mai multi oameni de securitate,anul trecut ati avut park si o firma de paza angajata si facusera treaba buna din cate tin minte

in rest cursa misto,ploaia a fost bine venita,felicitari igor pt masina,pacat ca nu a mai fost si cursa cu motorul si imi pare rau ca nu a mers cronometrarea pt ca unele curse sigur erau prea dificile de stabilit invingatorul de ochiul uman....sper sa mai fie vreo 2-3 curse anul asta la tulcea

ps.scuzati calitatea filmelor,am vrut sa fac mai multe dar nu prea a vrut lumea sa stea jos ca sa prind cum treb si m'am enervat,hope they're good
Attached Files
File Type: avi cielo vs bmw e30.avi (10.14 MB, 145 views)
File Type: avi fiat vs bmw.avi (5.80 MB, 86 views)
File Type: avi leon vs leon.avi (6.93 MB, 61 views)
File Type: avi m3 vs evo9.AVI (12.63 MB, 126 views)
File Type: avi megane rs vs vw gti.avi (5.97 MB, 72 views)
File Type: avi octavia HAI vs octavia.avi (10.74 MB, 73 views)
File Type: avi opel astra vs bmw.avi (7.90 MB, 182 views)
File Type: avi opel gt vs seat leon.avi (2.62 MB, 76 views)
File Type: avi rs7 vs gtr.avi (2.97 MB, 119 views)
File Type: avi s2000 vs clio.avi (5.68 MB, 109 views)
File Type: avi speedster vs bmw.avi (7.24 MB, 97 views)
File Type: avi viper vs mmo.avi (2.82 MB, 128 views)
File Type: avi viper vs z4.avi (2.76 MB, 92 views)
File Type: avi vw gti vs bmw.avi (14.11 MB, 93 views)

Last edited by rmircea59; 10-05-10 at 02:44.
rmircea59 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 07:52   #41
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
Daca ar exista bani, o etapa dupa mine ar trebui sa arate in felul urmator: Fiecare participant, sa-si aduca o lista cu amicii sai pe care ii vrea alaturi, acestia platind o suma modica de 10 ron sa zicem, organizatorii sa aduca pe lista pe cine doresc ei , o lista cu pasionati de pe forumurile auto... gen sa fie O FAMILIE... oameni care stiu ce inseamna respectul, care apreciaza ce se face si oameni care nu vorbesc sa se afle in treaba, nu sar garduri si nu se comporta ca la stadion. Pt restul care nu fac parte din nici o lista, 50 ron biletul --- cu siguranta taranul nu va plati 50 ron pt ca nu e pasionat, si considera ca nu merita.

La un astfel de eveniment sunt multi care n-au ce cauta si care strica tot.
Cine nu respecta organizatorii si nu fac ce spun ei, un cartonas galben, la al2lea OUT de pe PISTA.
Asta nu o sa se intample niciodata..
De cate ori au fost organizate la buzau , mai mult circ au facut cei care au venit cu participantii decat taranoii locali.
Oricum , cred ca a iesit super; Felicitari Domnilor dar astept si eu filmele
MariusMKV is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 09:07   #42
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Quote:
Originally Posted by MauS View Post
Vina pentru instalatie imi apartine in totalitate, nu se mai pune problema de functionare pt urmatoarele etape. Revin cu detalii.
Parerea mea este sa se investeasca intr-o cronometrare profesionala de drag racing........nu sa se incerce marea cu degetul de fiecare data.

Am discutat cu o gramada de lume si daca nu se va face ceva cat mai aproape de ''cursele adevarate'' e foarte posibil ca numarul participantilor sa se imputineze drastic!

Un eveniment poate fi incununat de succes numai atunci cand se da dovada de profesionalism si respect pentru cel care vine sa participe la un eveniment de acest gen.
Nu spun ca voi nu va chinuiti sa va reuseasca un eveniment (si aici nu ma refer numai la Maus....ci la toata lumea implicata in eveniment) dar daca vreti sa faceti un campionat international de drag race va trebuie si sculele necesare pentru ca asa cum bine ati vazut nu este nevoie numai de un spatiu pe care sa faceti un eveniment si 3 garduri!!!
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 11:15   #43
Moshuuuu

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 179
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Puneti si voi toate filmulete!!!
Moshuuuu is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 12:20   #44
N0NAM3

Stage 3
 
N0NAM3's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 161
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

Chiar si niste rezultate ar fi bune
N0NAM3 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 12:50   #45
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: DELTA DRAG CHALLENGE-ETAPA INTERNATIONALA

In ciuda vremii putin nefavorabile, a fost frumos.
Felicitari baieti ptr organizare!
tng is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -